Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

saudio

  • 724 / 5274
  • Ekspert
13-11-2021, 21:49
No to czekają Cię spore wydatki, bo z kolumnami to już trzeba trochę doinwestować, choć w słuchawkach też ostatnio nie ma lekko;)
Chcę sprawdzić następcę słynnego Bakoona.

pastwa

  • 3815 / 5894
  • Ekspert
13-11-2021, 22:04
Ten Enleum tez mi chodzil po glowie, z racji chociazby wyjsc glosnikowych, co prawda to tylko 25W/8 Ohm ale w sredniej wielkosci pokoju i skutecznych kolumnach by wystarczylo. Z takich wzmacniaczy co maja swietne wyjscie sluchawkowe to jeszcze jest Luxman L-595A i Riviera Levante, ceny robia sie juz jednak grozne, choc jesli wziasc pod uwage ze obsluguja jednoczesnie dwa systemy to moznaby to przeplakac ;')

Pisz koniecznie jak bedziesz mial w rekach tego Bakoona, jest bardzo go ciekaw, ponoc jeszcze delikatnie poprawiony wzgledem swietnego i wycofanego juz 13R.

mirek10

  • 1212 / 4394
  • Ekspert
14-11-2021, 09:07
Ten Enleum tez mi chodzil po glowie, z racji chociazby wyjsc glosnikowych, co prawda to tylko 25W/8 Ohm ale w sredniej wielkosci pokoju i skutecznych kolumnach by wystarczylo. Z takich wzmacniaczy co maja swietne wyjscie sluchawkowe to jeszcze jest Luxman L-595A i Riviera Levante, ceny robia sie juz jednak grozne, choc jesli wziasc pod uwage ze obsluguja jednoczesnie dwa systemy to moznaby to przeplakac ;')

Pisz koniecznie jak bedziesz mial w rekach tego Bakoona, jest bardzo go ciekaw, ponoc jeszcze delikatnie poprawiony wzgledem swietnego i wycofanego juz 13R.
Moj Cary 300B (15W) wszystko obsluguje i kolumny i wszystkie sluchawki z K-1000 na czele,jestem super zadowolony,zaplanowany zakup byl od samego poczatku ,ze ma byc to integra do kolumn i sluchawek,mega udany zakup,sluzy fantastycznie....

szwagiero

  • 2239 / 5896
  • Ekspert
14-11-2021, 09:19
@mirek10 - fajny system - gratulacje. Napisz proszę, jak się zwie ten szpulak? Widziałem i słuchałem go kilka lat temu na jakimś AudioShow, ale nie pamiętam co to za firma i model?

saudio

  • 724 / 5274
  • Ekspert
14-11-2021, 09:43
Ten Enleum tez mi chodzil po glowie, z racji chociazby wyjsc glosnikowych, co prawda to tylko 25W/8 Ohm ale w sredniej wielkosci pokoju i skutecznych kolumnach by wystarczylo. Z takich wzmacniaczy co maja swietne wyjscie sluchawkowe to jeszcze jest Luxman L-595A i Riviera Levante, ceny robia sie juz jednak grozne, choc jesli wziasc pod uwage ze obsluguja jednoczesnie dwa systemy to moznaby to przeplakac ;')

Pisz koniecznie jak bedziesz mial w rekach tego Bakoona, jest bardzo go ciekaw, ponoc jeszcze delikatnie poprawiony wzgledem swietnego i wycofanego juz 13R.
Miał być pod koniec sierpnia, ale jeszcze nie jest szeroko dostępny, na razie pojawił się w Korei i u recenzentów, na 6moons już jest recka, Polska jeszcze się nie ukazała, pewnie będzie niedługo.

mirek10

  • 1212 / 4394
  • Ekspert
14-11-2021, 09:45
@mirek10 - fajny system - gratulacje. Napisz proszę, jak się zwie ten szpulak? Widziałem i słuchałem go kilka lat temu na jakimś AudioShow, ale nie pamiętam co to za firma i model?
To ten moj  klasyk tu na zdjeciu, ktory sklasifikowano, jako drugi najlepszy magnetofon szpulowy w historii...
  PIONEER RT-707

szwagiero

  • 2239 / 5896
  • Ekspert
14-11-2021, 10:42
@mirek10 - fajny system - gratulacje. Napisz proszę, jak się zwie ten szpulak? Widziałem i słuchałem go kilka lat temu na jakimś AudioShow, ale nie pamiętam co to za firma i model?
To ten moj  klasyk tu na zdjeciu, ktory sklasifikowano, jako drugi najlepszy magnetofon szpulowy w historii...
  PIONEER RT-707
Ahhh dzięki za odpowiedź. Myślałem, że to nowa produkcja, bo pokazały się takie podobne parę lat temu na AS.

Jak oceniasz dźwięk szpuli vs winyl?

mirek10

  • 1212 / 4394
  • Ekspert
14-11-2021, 11:36
@mirek10 - fajny system - gratulacje. Napisz proszę, jak się zwie ten szpulak? Widziałem i słuchałem go kilka lat temu na jakimś AudioShow, ale nie pamiętam co to za firma i model?
To ten moj  klasyk tu na zdjeciu, ktory sklasifikowano, jako drugi najlepszy magnetofon szpulowy w historii...
  PIONEER RT-707
Ahhh dzięki za odpowiedź. Myślałem, że to nowa produkcja, bo pokazały się takie podobne parę lat temu na AS.

Jak oceniasz dźwięk szpuli vs winyl?
Roznica jest wielka,winil to jest klasa i najwyzszy poziom grania,jesli chodzi o szpule to juz wszystko zalezy od jakosci nagrania na tasmie szpuli,nagrania najwyzszej jakosci tak zwanej matki sa rzadkoscia i zawsze sa na duzej szpuli i to wtedy to musialby by byc np.Pioneer RT 909 w moim RT-707 takich nie ma nagran,moge sluchac przegrane nagrania i nagrywac,nie moglem kupic RT-909 bo do mojego toru odsluchowego byl za duzy i cena tez wysoka.Szpula to super analogowe granie i moze ze komus podobac lub nie,dla mnie to takie przypomnienie sobie mlodych lat i bardzo sentymentalne wspomnienia,puszczam zawsze ze szpuli ,jak mam urodziny lub inne uroczystosci,wiadomo z jakich powodow.

szwagiero

  • 2239 / 5896
  • Ekspert
14-11-2021, 11:39
Super - dzięki za odpowiedź.

Zmelmag

  • 1280 / 1756
  • Zmelmag
14-11-2021, 14:41
Mirek, bardzo klimatowy system, klasa. Kolumny chyba kiedys widzialem/sluchalem na szolku w Wawie i nawet kiedys o nich rozmawialismy, z tego co pamietam potrafia zagrac z jajem. Tam bym goodmans na dole i seas millenium na gorze ?
https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1756
  • Zmelmag
14-11-2021, 14:45
do odsluchu z kolumn na telewizor koc zarzucasz ?;-)
https://banbye.pl polecam :-)

pastwa

  • 3815 / 5894
  • Ekspert
14-11-2021, 14:56
Moj Cary 300B (15W) wszystko obsluguje i kolumny i wszystkie sluchawki z K-1000 na czele,jestem super zadowolony,zaplanowany zakup byl od samego poczatku ,ze ma byc to integra do kolumn i sluchawek,mega udany zakup,sluzy fantastycznie....

Wzmakow z duzymi bankami nie wykluczam calkowicie, ale jestem bardziej nakierowany na tranzystor albo ewentualnie jakas hybryde, mniej sie to jednak grzeje, szybciej wchodzi w stan gotowosci itp., a brzmieniowo jesli dobrze jest zrobiony projekt to roznicy wiekszej nie ma. Ten wspomniany przez Saudio Bakoon moze byc wlasnie znakomity, a to jednak 25W, zawsze to 10W wiecej, zwlaszcza jak przyjdzie grac jakas orkiestrowa muzyke, a jego poprzednik 13R wlasnie bardzo zblizona ma sygnature do takiego molocha bankowego jak Cayin HA-300 (ten i mniejszy braciszek mi sie podobaly sonicznie), tylko sporo lepszy potencjometr w Bakoonie siedzi, no i gabarytowo tez zgrabniutki ;'))

Fajny masz Mirek system i dobrze ze Ci sluzy i cieszy ;'))

Alucard

  • 2551 / 3602
  • Ekspert
14-11-2021, 16:54
Jutro o godzinie 13 bedzie przekaz live na youtube na kanale firmy ABYSS, która przedstawi ich najnowsze słuchawki.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5894
  • Ekspert
14-11-2021, 17:40
Pytanie glowne, poprawia ciezar i ergonomie modelu topowego czy tez pojda w jakies zmiany kosmetyczne juz istniejacych. Tych wariacji na temat 'Dian' juz wystarczy. Zyczylbym sobie by wypuscili cos powyzej 1266 i chyba mialoby to sens, zwlaszcza jesli poczuli presje ze strony konkurencji i uznali ze czas powalczyc o rynek, bo cos tam na bank mieli od dawna w 'laboratorium'.

Alucard

  • 2551 / 3602
  • Ekspert
14-11-2021, 18:13
Oglądałem filmik i facet powiedział że to będą całkowicie nowe słuchawki. Może to będzie coś tańszego bardziej dla ludzi z trochę mneij pojemnymi portfelami, bo to na niskich modelach się zarabia. Flagowce sa fajne, kręcą prestiż marce i wogóle, no ale wiesz... Na takie słuchawki z przedziału do 5000zł od Abyss jak najbardziej zwróciłbym uwagę, to mógłby być niezły banger.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.