Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
06-04-2020, 00:24
Perkusja i organy to inne przezycie (cisnienie/moc), siedze i czekam az mi przejdzie, o dziwo (mialem nic nie pisac) wiecej niz przedtem jest slychac w nizszych czestotliwosciach z kazda godzina grania/sluchania, w takim 'Time' Floydow, nie wiedzialem wczesniej ze tak wyraziscie/mocno powietrze drga na poczatku utworu, zanim na dobre wejda wszelkie cykania zegarow.

Dosc to ciekawe i zaskakujace dla mnie, i jeszcze coraz bardziej mnie intryguje, a coraz mniej frapuje czy tak powinno byc nie, choc moze w kazdej chwili prysnac efekt 'podobania', bo juz prawie zmienialem na stare pady kilka godzin temu ;')

gruesome

  • 778 / 5825
  • Ekspert
06-04-2020, 00:58
Puściłem ten fragment w analizatorze widma. Ten niski dźwięk w tle to mniej więcej 100-250Hz. Co by się pokrywało z moją obserwacją, że ogólną potęgę i pogrubienie dźwięku daje wzmocnienie właśnie tego mniej więcej zakresu, czyli niskiej średnicy (taki "firmowy" efekt mają np. MDR Z1R). Ponadto wzmocnienie tego pasma występuje dość często przy wymianie padów na nieoryginalne, różnych modach itp. Zazwyczaj modyfikacje takie określa się jako nieudane :). Oczywiście konkretny efekt może być różny, a każdy słucha tego, co chce.

Ja właśnie szukam dobrego kartonu, i będę robił swoje pomiary :D. Aby móc oceniać mody czy wymiany padów nie tylko na ucho.

Tytus1988

  • 148 / 1712
  • Aktywny użytkownik
06-04-2020, 01:17
Bardzo ciekawe spostrzeżenia gruesome. Jak widać w danych modelach potrafi taka zmiana dobrze się sprawdzić i wpisać się w upodobania muzyczne posiadacza. Coś czuję, że będzie Kogoś czekała długa noc na słuchawkach :))

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
06-04-2020, 09:49
Gruesome, jak mozesz to przetestuj takie nagrania jak Liszt: Orgelwerke, Praludium und Fuge uber das Motiv BACH (Yves Rechsteiner - link ponizej) albo Buxtehude (na organach Rene Saorgin) tu tez tez slychac dopalenie w nizszych oktawach, ale to calosciowo dzwiek dostaje mocy jakby byl na sterydach. Zazwyczaj przetwornik w takich warunkach moze sobie nie radzic i sie pojawiaja znieksztalcenia, ale tutaj ich o dziwo nie ma i chyba tylko dlatego brzmi to interesujaco.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
06-04-2020, 10:19
Na dluzsza mete preferuje bardziej 'powsciagliwa' prezentacje, wiec pewnie pobawie sie z tydzien takim graniem i wroce do oryginalnych padow, choc spodziewam sie, ze wraz z uklepaniem sie brainwavz ta 'sygnatura mocy' wyraznie oslabnie.

Fajne rozwiazanie maja Meze, zamiana padow jest tam wielce wygodna i szybka, wiec mozna sobie urozmaicac co jakis czas ich granie bez specjalnego wysilku, albo miec 2 pary sluchawek do roznych zadan, jak Piotr R, K1000 i T7 do odsluchow symfonicznych cisnien.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
06-04-2020, 10:38
W recenzjach jest moja... "recka", IFI Silecer jeśli chcecie poczytać :) Przed chwilą naskrobałem.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

gruesome

  • 778 / 5825
  • Ekspert
06-04-2020, 23:43
Gruesome, jak mozesz to przetestuj takie nagrania jak Liszt: Orgelwerke, Praludium und Fuge uber das Motiv BACH (Yves Rechsteiner - link ponizej) albo Buxtehude (na organach Rene Saorgin) tu tez tez slychac dopalenie w nizszych oktawach, ale to calosciowo dzwiek dostaje mocy jakby byl na sterydach. Zazwyczaj przetwornik w takich warunkach moze sobie nie radzic i sie pojawiaja znieksztalcenia, ale tutaj ich o dziwo nie ma i chyba tylko dlatego brzmi to interesujaco.



Na tym co wkleiłeś faktycznie jest dużo najniższych oktaw, poniżej 50Hz. Muzyka organowa, bębny symfoniczne - tu będzie dużo niskiego basu (dużo więcej, niż w elektronice). Więc jak ten zakres Ci też podbija, to znaczy, że niski bas też podbity.

Ja właśnie dla takich przypadków jak wymiana padów, aby łatwiej oceniać czy jakiś zakres jest podbity, chcę używać mikrofonu pomiarowego UMIK-1 - kupiony głównie do głośników, ale powinno dać się uzyskać jakieś w miarę sensowne rezultaty także ze słuchawkami.

Sekator

  • 447 / 3304
  • Zaawansowany użytkownik
07-04-2020, 06:17
Cena dosc konkretna (3900$), ale takie chyba juz beda w obecnych czasach za produkty tego sortu.
Poczekać jeszcze trochę, a po zbyt długiej światowej kwarantannie nie będzie komu tego kupować i będą musieli obniżyć ceny do logicznego i realnego poziomu żeby w ogóle sprzedawać te produkt. Jak ceny wzrosły dla samego zarabiania widać na przykładzie Denona (notabene moim zdaniem sprzęt ogólnie dobry) i serii AE. Przykładowo PMA1500AE był prawie dwa razy tańszy niż mode 1520, a w środku i sposobie grania zasadniczo to samo.
« Ostatnia zmiana: 07-04-2020, 06:20 wysłana przez Sekator »

nsk

  • 549 / 4857
  • Ekspert
07-04-2020, 08:50
Prędzej ceny pójdą bardziej do góry albo towar zniknie :). Przy tej cenie i tak Kowalskiego nie stać to co tutaj wirus za różnicę robi.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
07-04-2020, 19:35
Na tym co wkleiłeś faktycznie jest dużo najniższych oktaw, poniżej 50Hz. Muzyka organowa, bębny symfoniczne - tu będzie dużo niskiego basu (dużo więcej, niż w elektronice). Więc jak ten zakres Ci też podbija, to znaczy, że niski bas też podbity.

Fajnie ze Ci sie chcialo i sprawdziles. Tak, tego typu nagrania tez dostaly wzmocnienia na niskich czestotliwosciach. Pobawilem sie w ROONie i wyszlo mi ze aby uzyskac 'swoj poprzedni' dzwiek, musialem zjechac w calym obszarze <200Hz o:

- 3dB na rocku, elektronice, popie, jazzie
- 1.5dB na klasyce

Dzwiek jest nadal potezny (po odjeciu tych decybeli) ale juz nie tak bardzo napompowany. Jedyna rzecz ktorej sie nie da skorygowac to samo uszczelnienie wokol ucha tych padow (moim zdaniem to jest wduzej mierze odpowiedzialne za podbicie basu i niskiej srednicy) co nie daje poczucia az tak skrajnej otwartosci jak oryginalne pady, choc wielkosc samej przestrzeni jest zachowana.

Czuje ze takie same pady ale welurowe bylyby idealne.

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
07-04-2020, 22:21
@pastwa, a Dekoni nie robi jakiś podziurkowanych z weluru, co by się nadawały?
Mam na myśli welur skórę, a nie tego gałgana. :)

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
07-04-2020, 23:15
Jest to jakis pomysl, przegladam ich oferte wlasnie ale nie rzuca mi sie nic w oczy co by mialo zblizone wymiary, zwlaszcza ze moje pady musza byc okragle (najlepiej 100-105mm zewnetrzna srednica), a nie owalne.

Od biedy te ponizsze by mozna sprawdzic, choc wewnetrzny otwor troche przyduzy, najlepiej jakby mial 50-55mm

https://dekoniaudio.com/product/dekoni-audio-fostex-th900-elite-hybrid-replacement-memory-foam-ear-pad-set/

A rozmiarowo te dziurkowane sa idealne, pytanie jaki to dzwiek przyniesie. Widzac jak duzy wplyw maja pady, to chyba juz lepiej tutaj sie pobawic niz wywalac kase na kabelki ktorych efekt soniczny jest dosc marginalny w porownaniu:

https://dekoniaudio.com/product/dekoni-audio-fenestrated-sheepskin-ear-pad-set-for-audio-technica-ath-ad-series-open-back-audiophile-headphones/

Tak na marginesie, nie wytrzymalem dluzej z tymi Brainwavzami i zmienilem na oryginalne pady, 'Brainy' mimo ze mega efektowne/efekciarskie powodowaly dosc szybko zmeczenie sluchu, jakby jakies cisnienie akustyczne caly czas bylo, ale to pewnie przez to uszczelnienie wokol ucha. Oryginalne pady to teraz uczucie swobody, mozna siedziec godzinami (sonicznie) ale pewnie po 5-6h zacznie nieco krawedz wewnetrzna uwierac, ale zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: 07-04-2020, 23:34 wysłana przez pastwa »

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
07-04-2020, 23:40
Możesz spokojnie spróbować tych, dziurkowanch ze skóry licowej.
Na nich też może być dobrze, bo te dziurki "oswobadzają" dźwięk.
« Ostatnia zmiana: 07-04-2020, 23:42 wysłana przez Karol »

saudio

  • 724 / 5267
  • Ekspert
08-04-2020, 08:40
Masz całą serię pod AT, one mają specjalnie profilowany ring do montowania:
https://dekoniaudio.com/product/dekoni-audio-elite-velour-ear-pad-set-for-audio-technica-ath-ad-series-open-back-audiophile-headphones/
https://dekoniaudio.com/product/dekoni-audio-elite-sheepskin-ear-pad-set-for-audio-technica-ath-ad-series-open-back-audiophile-headphones/
https://dekoniaudio.com/product/dekoni-audio-fenestrated-sheepskin-ear-pad-set-for-audio-technica-ath-ad-series-open-back-audiophile-headphones/
Nie ma tylko hybryd.

Ja sprawdzałem hybrydowe hihimany na 009 i nawet udało się naciągnąć, ale niestety trochę małe były w środku i męczyły.
Jak chcesz to Ci mogę welurki od Audeze podesłać do sprawdzenia, tu wygoda to pierwsza rzecz jaką odczuwamy.
One są niestety duże tak ponad 110mm i mogą spadać z AT.
« Ostatnia zmiana: 08-04-2020, 09:44 wysłana przez saudio »

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
08-04-2020, 09:12
Na Allegro, też można je znaleźć. Są z różnych materiałów do modeli ATH-A, ATH-AD, ATH-M.
Sprzedawca podaje ich wymiary. Może któreś będą się nadawać, to szybciej będziesz miał je w domu. :)