Audiohobby.pl

Kasety magnetofonowe -temat ogólny-

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
26-07-2022, 21:40
Jakaś taka niemoc twórcza mnie opanowała.  Nie chce mi się żadnego sprzętu naprawiać i parę dni słucham muzy tylko :)
hahaha
   No ale też coś nagram sobie pomyślałem i rozfoliowałem kilka BASF-ów  (znaczy zaprzepaściłem majątek wnuków) .   Wprawdzie już wcześniej na tej taśmie nagrywałem i albo nie zwróciłem uwagi albo te >nówki<  są trochę lepsze :)



Czy to jest też czysty chrom?   Czy czymś przyprawione?
   No bo po prostu kopara mi spadła-   zajebista taśma :)
Może jeszcze autosugestia bo zmontowałem sobie pseudo  Grande Utopie -  na dwa wzmaki pędzoną

judasz94

  • 384 / 1076
  • Zaawansowany użytkownik
31-07-2022, 11:29
Mam tę taśmę i mam co do niej podobne odczucia, jest przyzwoita, ładnie się nagrywa i dobrze odtwarza. Stosunkowo niski szum własny

Co do autosugestii to tak jak gadaliśmy to już nie autosugestia tylko rzeczywista różnica, ale projektu nie zdradzam a jak wrócę z urlopu to zabieram się za robienie układu ;)
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

JaKub92

  • 1822 / 5450
  • Ekspert
31-07-2022, 17:46
Z tego co mówił kiedyś Artur, w tych chromach BASFa siedziały różne taśmy. Jedne to były oryginalne BASFy, które nagrywają się dość ciężko na deckach bez kalibracji, a do niektórych ponoć ładowali jakiegoś Maxella i te nagrywają się jak złoto :) Mi trafiały się wizualnie identyczne, a taśmy w środku różne (z późniejszej serii CSII).
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

judasz94

  • 384 / 1076
  • Zaawansowany użytkownik
31-07-2022, 19:57
tego co mówił kiedyś Artur, w tych chromach BASFa siedziały różne taśmy. Jedne to były oryginalne BASFy, które nagrywają się dość ciężko na deckach bez kalibracji, a do niektórych ponoć ładowali jakiegoś Maxella i te nagrywają się jak złoto :) Mi trafiały się wizualnie identyczne, a taśmy w środku różne (z późniejszej serii CSII).

Dobrze wiedzieć. Może udało by się po datach produkcji przybliżyć czas w jakich jakie taśmy występowały
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
31-07-2022, 20:42
A właśnie-  to nagrywałem na magnecie bez kalibracji i poziomu nie żałowałem a jest super.   Nagrałem też na Kenie KX 4520  i też jest super :)  No i w sumie jego ATCS  też się nie cackał jak z jaką mimozą.
   Chyba zrobię próbkę z ciekawości na JVC   bo on to jawnie niemców nie lubi hahahahah

ed:
  Przeczytałem jeszcze raz i skapowałem że mogłem pomylić taśmy.
  Jednak nie pomyliłem :)
Jak chodzą CS II  nie wiem.  Okazało się że nagrywałem tylko te co po prawej stronie

« Ostatnia zmiana: 31-07-2022, 21:03 wysłana przez pień »

Jan61

  • 204 / 3724
  • Aktywny użytkownik
04-08-2022, 12:29
a do niektórych ponoć ładowali jakiegoś Maxella i te nagrywają się jak złoto
Basf wkładał XLII-S do serii Pro przeznaczonej na rynek US i Japan. I jeszcze do CRII Studio po wycofaniu się z Europy Thats.

Kaseta na fotce po prawej choć z logo Basf to w istocie  produkowana przez Emtec po 1996. Taśma już bez chromu, typowa jdnowarstwowa żelazokobaltowa. Była też w SP2 Raksa. Od 2002 do 2004 oficjalnie z nowym logo i obudowie, popularna w sieci LIdl.
Janusz

zepter

  • 254 / 823
  • Zaawansowany użytkownik
19-08-2022, 12:48
Wpadły mi w ręce takie kasety. Spotkał się ktoś z takimi kasetami czy warte są otwarcia i nagrania czy zostawić je do popatrzenia na folijki bo są ładne i kolorowe. Co to za firmy. produkcja chyba Japan.

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
23-08-2022, 19:43
  Wiecie co, parę dni temu odezwał się do mnie gościu od którego kupiłem Tandberga.   Posłałem mu wcześniej, zgodnie z obietnicą parę fotek jak teraz wygląda sprzęt, link na youtuba itd....
   No więc zapytał się czy nie chcę kilku kaset które ostały mu się w domu.    Spoko, pomyślałem- dlaczego nie :)
Taśmy w/g  niego w zasadzie jeden raz nagrywane i może kilka z nich tylko odtworzone ze dwa razy bo lądowały na regale oczywiście.
   No i dzisiaj przyszły dwie oddzielne paczuszki-  żeby zminimalizować w razie W  wielkość strat :)   Taśmy ładne-  bez jakiejś szczególnej presji na konkretną markę,  chociaż najwięcej  TDK  i Sony  jak mi się zdaje przy pierwszych oględzinach.
  Poza tym będzie trochę słuchania :)


jakość zdjęć spadła z mojego telefonu  bo on też spadł najpierw :(

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
23-08-2022, 21:21
Wpadły mi w ręce takie kasety. Spotkał się ktoś z takimi kasetami czy warte są otwarcia i nagrania czy zostawić je do popatrzenia na folijki bo są ładne i kolorowe. Co to za firmy. produkcja chyba Japan.
To są kasety podstawowej jakości oferowane w "sieciowych sklepach" w Japonii. Przykładowo kaseta DAISO (ta z 90-tką w kółku) została wyprodukowana prawdopodobnie przez TDK lata po roku 2000.


  Wiecie co, parę dni temu odezwał się do mnie gościu od którego kupiłem Tandberga.   Posłałem mu wcześniej, zgodnie z obietnicą parę fotek jak teraz wygląda sprzęt, link na youtuba itd....
   No więc zapytał się czy nie chcę kilku kaset które ostały mu się w domu.    Spoko, pomyślałem- dlaczego nie :)
Taśmy w/g  niego w zasadzie jeden raz nagrywane i może kilka z nich tylko odtworzone ze dwa razy bo lądowały na regale oczywiście.
   No i dzisiaj przyszły dwie oddzielne paczuszki-  żeby zminimalizować w razie W  wielkość strat :)   Taśmy ładne-  bez jakiejś szczególnej presji na konkretną markę,  chociaż najwięcej  TDK  i Sony  jak mi się zdaje przy pierwszych oględzinach.
  Poza tym będzie trochę słuchania :)
jakość zdjęć spadła z mojego telefonu  bo on też spadł najpierw :(

Robert niezła kolekcja, będzie co nagrywać ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
24-08-2022, 10:41
Noo będzie :)    Na tych taśmach nie ma jak mi się zdaje niczego co mnie interesuje.   Praktycznie same jakieś audycje z rozważaniami politycznymi nagrywane z radia.   Trochę prób określenia co to w przyszłości będzie -hehehe.    W sumie OK, można się trochę śmiać bo nikomu nie śniło się kiedyś co będziemy mieli.
   W drugim pudełku przeważają taśmy Agfy wszelkich rodzajów-  chyba też powinny być OK.

miki11

  • 3 / 570
  • Nowy użytkownik
05-09-2022, 11:07
Hej, mam pytanie techniczne bo się zastanawiam jak zmyć z kaset napisy typu SONY, MAXWEL. Są one naniesione na plastik kasety. Macie jakieś rozwiazania? Próbował już ktoś to zmyć? Pozdrówki!

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
05-09-2022, 14:26
Hej, mam pytanie techniczne bo się zastanawiam jak zmyć z kaset napisy typu SONY, MAXWEL. Są one naniesione na plastik kasety. Macie jakieś rozwiazania? Próbował już ktoś to zmyć? Pozdrówki!
Bez "uszkodzenia" raczej nie wykonalne. Te nadruki są b.trwałe i wszelakiej maści chemia może raczej nic nie wskórać. Można próbować na innych uszkodzonych kasetach a dopiero po tym na docelowej. By jej nie zniszczyć. Ale cienko to widzę.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

miki11

  • 3 / 570
  • Nowy użytkownik
05-09-2022, 18:15
Ok dzięki. A macie namiar na jakieś czyste etykiety kasetowe by zakleić te napisy? Szukam ale średnio udało mi się znaleźć.

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
05-09-2022, 19:27
Ja się zastanawiam po co robić profanacje ?

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
05-09-2022, 19:40
Ok dzięki. A macie namiar na jakieś czyste etykiety kasetowe by zakleić te napisy? Szukam ale średnio udało mi się znaleźć.
Kilka by się znalazło:
1. https://www.ebay.co.uk/itm/224932529380
2. https://www.ebay.co.uk/itm/262884908587
3. https://www.ebay.co.uk/itm/234414877371

To tylko jedne z wielu, przykładowe naklejki.

Ale słusznie zauważył kolega Hammer......... po co. Coś nie tak jest z tymi kasetami, że trzeba je "zakrywać" naklejkami ?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.