Audiohobby.pl

PC Audio - a co to takiego ?

Dudeck

  • 5101 / 5864
  • Ekspert
05-02-2009, 10:35
Czy audiofil może wogóle czegoś takiego używać i słuchać muzyki z kompa ?
Gdzie tu prawdziwy amp z wielką metalowa gałą ? Gdzie tunerek z wyświetlaczem ? Gdzie kolekcja czarnych , szlachetnych płyt - gdzie tu magia obcowania z pełnowartościowymi urządzeniami stereo ?
Czy to można w wogóle uznać za pełnosprawny sprzęt audio ?
Ciekawe czy muzyka z pc to domena tylko ludzi młodych czy osób "idących" do przodu ?
Proszę o uświadomienie w tej materii konserwatywnego audiofila :)

lancaster

  • Gość
05-02-2009, 10:44
Dudeck, syszalem ploty ze ostatnio sporo osob wymienia nawet z bardzo wysokich półek napędy na HD.
Kluczem jest myślę funkcjonalnosć....z druge strony gdyby rożnica byla jakaś masakryczna to raczej chętnych na taką przesiadke wśrod audiofilskiego towarzystwa zbyt wielu by nie było.

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
05-02-2009, 10:52
Ale czy ktos zabrania miec wzmaka z gala i tysiaca lamp w nim oraz przetwornika w stu pokojach i z 2.000 lamp w srodku i na zewnatrz :) ?

PC Audio to przeciez w zdecydowanej wiekszosci tylko transport.

Korzysci ? No ba, dostep do calej kolekcji jednym kliknieciem pilota lub myszki. Statystyki co i kiedy sluchamy - mozemy dowiedziec sie wiecej o swoich gustach. Mozemy np. zrobic sobie losowe playlisty na podstawie ulubionych gatunkow tak - by nie wybierac czego chcemy sluchac w danym momencie.

Jezeli ktos potrzebuje czaru czarnej plyty albo lubi jak obraca mu sie krazek CD, coz zamiast CD obracaja sie talerze dysku po prostu. :)

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
05-02-2009, 10:53
Aha. Mysle, ze Audiofil by umarl predzej niz sluchal z czegos takiego :)

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
05-02-2009, 10:57
Problem z CD jako transportem zaczyna się przy nośnikach wypalanych samemu. Jeszcze mi się nie udało uzyskać dźwięku na CD-Rze identycznego z oryginalnym CDDA. Najbliżej było stosując dithering + heavy noise shaping w Burrrnie, było niemalże tak samo, ale nie identycznie. Tym dziwniejsze to jest, że pocja bez dithera (1:1) wcale nie daje najbliższych słuchowo rezultatów, a i ten dźwięk robi się jakiś taki lekko posłodzony, a nie do końca kompletny.

Dudeck

  • 5101 / 5864
  • Ekspert
05-02-2009, 11:18
">> fallow, 2009-02-05 10:52:07
Korzysci ? No ba, dostep do calej kolekcji jednym kliknieciem pilota lub myszki. Statystyki co i kiedy sluchamy - mozemy dowiedziec sie wiecej o swoich gustach. Mozemy np. zrobic sobie losowe playlisty na podstawie ulubionych gatunkow tak - by nie wybierac czego chcemy sluchac w danym momencie."

No właśnie - to są korzyści dla jakiegoś zwykłego słuchacza , przede wszystkim wygoda . U audiomaniaka  jest to dopiero któraś tam kolejna z cech pożądanych - liczy się przede wszystkim jak najwyższa klasa dźwięku .
:)

Rafaell

  • 5033 / 5893
  • Ekspert
05-02-2009, 11:24
>> majkel, 2009-02-05 10:57:26
Moim zdaniem to jednak kwestia szczęścia i czytania co inni mówia, pisza. Ja nie wypalam płytek CD-R na wypalarce DVD (mam dwie) bo wychodzi tragedia dla klasycznych odtwarzaczy CD. Nie na darmo mówią że do kopii płytek CD stosowanych do audio ostał się jeno Plextor Premium2    http://www.plextor.pl/pl/products/idp=56   i dopóki jest to warto go kupić.

Będziesz u mnie to Ci wypalę Twoją oryginalna płytkę na Verbatim Music i sobie u siebie na swoim Technicsie porównasz i nam zdasz relacje
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

rafal996

  • 1090 / 5895
  • Ekspert
05-02-2009, 15:00
O co tak naprawdę chodzi z PC audio? Wykorzystywanie komputera jak źródło? Ja mam na stałe podłączony komputer do systemu, wszelkie komputerowe dźwięki lecą przez wzmacniacz i kolumny. Czy jestem w takim razie użytkownikiem PC audio? ;)

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
05-02-2009, 15:09
Tak :)

Rafaell

  • 5033 / 5893
  • Ekspert
05-02-2009, 15:29
Czy ktoś z Was ma na komputerze na HD nagranie które nie wyszło w ogóle ani na winylu ani na CD ?

Dopiero od tego momentu możemy mówić o prawdziwym wejściu PC Audio, nie jest to jakoś zgrane z innego nośnika tylko uczciwie bezstratnie w tym samym formacie przeniesione z matki HD na nasz dysk.

Takie PC Audio to by było to


Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Dudeck

  • 5101 / 5864
  • Ekspert
05-02-2009, 15:47
Uczciwie bezstratnie ?
Za duże wymagania bo ma być prosto i szybko :)

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
05-02-2009, 15:50
Ale co ma do tego nosnik Rafaell ? :) Naped CD w komputerze nie jest pelnowartosciowy i nie moze odczytwa plyt audio ? :)

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
05-02-2009, 16:02
BTW. Te same nagrania ktore odtwarzamy na CD czy innej modyfikacji CD Audio sa przeciez realizowane za pomoca komputerow i innych sprzetow. Wiec to PC Audio - tak w rzeczywistosci to siedzi juz od dobrych lat i w zwyklym Audio CD ;)

Dudeck

  • 5101 / 5864
  • Ekspert
05-02-2009, 16:07
A co z jakością ( np. dokładnością taktowania zegara ) takich elementów jak DAC ?  W studiach nie mają laptopów do realizacji nagrań trzymanych na kolanach .

lancaster

  • Gość
05-02-2009, 16:19
Nie wiem co i jak z PC audio, le wczoraj sluchalismy muzyki z laptopa(karta muzyczna) i bylo calkiem, calkiem...ale po przelaczeniu na CD niestety zrobilo sie sporo kolorowiej....jakostak komfort sluchania wzrosł nie wdajac sie w detale.