Audiohobby.pl

Monitory Studyjne

cadam

  • 4401 / 5888
  • Ekspert
12-08-2014, 10:55
Chciałbym kupić monitory studyjne Behringera. Jakie możecie polecić mi sklepy internetowe z tego typu sprzętem żebym na pewno nie naciął się na oszustów?

BOBSAPP

  • Gość
16-08-2014, 08:37
Osobiście posiadam spendor+lampa...ale gdybym miał się decydować na coś studyjnego to wybrałbym coś takiego...

http://dynaudioprofessional.com/en/bm-series/bm-classic-series/bm15a/

Nasycenie , tkanka i gładkość Dynaudio + szybkość , atak i przejrzystość tranzystora...

Oczywiście trójwymiaru nie będzie....

.....ale będą inne zalety ....które wynikają na przykład z braku zwrotnicy i osobnej końcówki mocy do każdej membrany.........regulacje basu i sopranów...Gratis ........więc drogie kable też odpadają...




BOBSAPP

  • Gość
16-08-2014, 08:55
wylądował, wylądował, jeszcze nie słuchałem :) Jestem dzis umówiony na 20 do znajomego. Zdamy relacj.....oprócz Myteka(świetnie wypadł ostatnio przy 2 innych DAC) wezmę do porównania DAC by molibden :) ....mam 2 szt....tak więc będzie jeden obszerny opis poswięcony monitorom....i pewnie watek poswięcony porwnaniom dAC.....Mytek to w mojej opinii bardzo wysoka pólka....dynamika i naturalnośc nie pozostawia u mnie najmniejszego niedosytu....będzie służył jako punkt odniesienia.

Mam pytanie odnośnie tego przetwornika ....oferuje on brzmienie neutralne czy naturalne...???

Chodzi głównie o nasycenie i jakość średnich tonów....

Jak to jest w jego przypadku...???

Posiada on kości SABRE które słyną z dokładności ale w nasyceniu tkanką przegrywają choćby z Wolfsonem...

Dziubek...

lancaster

  • Gość
16-08-2014, 10:18
Bob, to jest temat sprzed 6 lat, w tym czasie nie mialem kontaktu z Mytekiem, nie wiem jak nowe przetworniki brzmia przy starszym czyli tym ktorego wtedy sluchalem. NA tamte czasy moge powiedziec ze podobal sie, byl odrobine mniej gesty od CEC71, poza tym we wszystkich aspektach lacznie z gladkoscia moim zdaniem lepszy, troche wiecej miecha by sie przydalo i to wszystko co mialem z uwag na tamten czas i w tamtyej konfiguracji. Pewnie mozna lepiej, ale z tego co sobie przypominam on wtedy kosztowal 4kzł a zagral bez stresu przy 3 x drozszym. Z minusow, moze sie nie podobac taki design ;-)

Neutralnosc i naturalnosc to dosc subiektywne sprawy, dla jednego naturalnie bedzie wtedy jak dostanie bas + 10dB dla innego jak nie bedzie sucho i plasko to nie bedzie neutralnie.
Kiedys sie zastanawialem nad tym skad sie wzial podzial naturalnie/neutralnie skoro jak jest naturalnie to sie czlowiek nad neutralnoscia nie zastanawia...

BOBSAPP

  • Gość
16-08-2014, 10:46
Bob, to jest temat sprzed 6 lat, w tym czasie nie mialem kontaktu z Mytekiem, nie wiem jak nowe przetworniki brzmia przy starszym czyli tym ktorego wtedy sluchalem. NA tamte czasy moge powiedziec ze podobal sie, byl odrobine mniej gesty od CEC71, poza tym we wszystkich aspektach lacznie z gladkoscia moim zdaniem lepszy, troche wiecej miecha by sie przydalo i to wszystko co mialem z uwag na tamten czas i w tamtyej konfiguracji. Pewnie mozna lepiej, ale z tego co sobie przypominam on wtedy kosztowal 4kzł a zagral bez stresu przy 3 x drozszym. Z minusow, moze sie nie podobac taki design ;-)

Neutralnosc i naturalnosc to dosc subiektywne sprawy, dla jednego naturalnie bedzie wtedy jak dostanie bas + 10dB dla innego jak nie bedzie sucho i plasko to nie bedzie neutralnie.
Kiedys sie zastanawialem nad tym skad sie wzial podzial naturalnie/neutralnie skoro jak jest naturalnie to sie czlowiek nad neutralnoscia nie zastanawia...
dzięki za odpowiedż ...

Właśnie takiej odpowiedzi szukałem..."troche wiecej miecha by się przydało"...

Zawsze brak tej cechy u mnie powoduje że sprzęt odbieram jako tylko neutralny....

Natomiast  do szczęścia potrzebuję dżwięku naturalnego czyli dużo mięcha i nasycenia na średnicy...aż bryły instrumentów staną się trójwymiarowe...(oczywiście w moim odczuciu)...

Zawsze zwracam uwagę czy są jakieś uwagi,opinie,szepty w tej cesze produktu która mnie boli...najbardziej...
.................przeważnie się potwierdza ....przy odsłuchu...

aha nie za uwarzyłem tych 6 lat...sorry...
« Ostatnia zmiana: 16-08-2014, 10:47 wysłana przez BOBSAPP »

cadam

  • 4401 / 5888
  • Ekspert
28-08-2014, 21:08
Ostatnio dobre recenzje zbierają aktywne monitory studyjne JBL LSR308. Podobno są bezkonkurencyjne w swojej cenie. Ktoś słuchał tego sprzętu?
http://www.jblpro.com/www/products/recording-broadcast/3-series/lsr308

meloV8

  • 1552 / 5855
  • Ekspert
31-08-2014, 12:17
Ostatnio dobre recenzje zbierają aktywne monitory studyjne JBL LSR308. Podobno są bezkonkurencyjne w swojej cenie. Ktoś słuchał tego sprzętu?
http://www.jblpro.com/www/products/recording-broadcast/3-series/lsr308

Sluchalem z tydzien temu mniejszych jbl na 5 calowym glosniku. Dzwiek byl niezly, co najwazniejsze nie byl meczacy jak np Yamaha. Chcesz pracowac z muzyka czy sluchac muzyki?

cadam

  • 4401 / 5888
  • Ekspert
31-08-2014, 12:26
Słuchać muzyki

gutekbull

  • 498 / 5836
  • Zaawansowany użytkownik
31-08-2014, 12:56
Mam do sprzedania praktycznie nowe monitory studyjne EVE AUDIO SC 205.
Kupiłem z myślą o użytkowaniu na wsi (domek) jako alternatywny system.
Grały dosłownie 3 dni, kolumny nie wygrzane ;-)
Poszedłem w słuchawki jakom system alternatywny dla tego jaki użytkuje w domu.
http://www.infomusic.pl/test/35109,test-monitorow-eve-audio-sc-205
http://www.eis.com.pl/virtual/article.php?sid=2444

meloV8

  • 1552 / 5855
  • Ekspert
31-08-2014, 12:59
Zawsze bede zdania, ze za cene takich nowych glosnikow mozna zbudowac samemu lepiej brzmiace glosniki.

lancaster

  • Gość
31-08-2014, 13:22
Melo producent tych kolumn pewnie tez tak uwaza.
Musi jednak zaplacic kilkadziesiat % podatku i oddac kilkadziesiat % marzy.

A Ty obawiam sie nie zrobisz tych kolumn nawet za 2 x wieksza kase niz producent (nie liczac conajmniej kilkudziesiaciu godzin pracy potrzebnej na sam projekt).

Producent moze wiec powiedziec ze jestes rozrzutny ;-)

meloV8

  • 1552 / 5855
  • Ekspert
31-08-2014, 14:25
Melo producent tych kolumn pewnie tez tak uwaza.
Musi jednak zaplacic kilkadziesiat % podatku i oddac kilkadziesiat % marzy.

A Ty obawiam sie nie zrobisz tych kolumn nawet za 2 x wieksza kase niz producent (nie liczac conajmniej kilkudziesiaciu godzin pracy potrzebnej na sam projekt).

Producent moze wiec powiedziec ze jestes rozrzutny ;-)

Ale mi nawet nie przeszlo przez mysl, aby je klonowac. Marza i podatki to rzecz wiadoma przy produkcie komercyjnym. Natomiast kolega Cadam ma przeciez duza wiedze i doswiadczenie. Dlatego napisalem, ze jesli chce sluchac muzyki i ma do wydania 2200zl na gotowy produkt, to jesli zbuduje za te pieniadze wlasne kolumny, to bedzie mial po prostu lepszy dzwiek :)

lancaster

  • Gość
31-08-2014, 15:09
Melo, rozumiem ze slyuchales tych kolumn i wiesz ze sprawa jest bezproblemowa ?

Kazdy niech robi jak uwaza ja bym wolal kupic za 2200 gdybym potrzebowal dla siebie.
Z grubsza liczac koszty/czas po prostu nie warto.

meloV8

  • 1552 / 5855
  • Ekspert
31-08-2014, 15:17
Melo, rozumiem ze slyuchales tych kolumn i wiesz ze sprawa jest bezproblemowa ?

Kazdy niech robi jak uwaza ja bym wolal kupic za 2200 gdybym potrzebowal dla siebie.
Z grubsza liczac koszty/czas po prostu nie warto.

Sluchalem mniejszych za jakos ponad 1000zl za pare i jak na gotowy produkt gralo dobrze ( nawet lepiej od konkurencji ) to nadal uwazam, ze majac do wydania 1000zl, mozna je wydac lepiej budujac samemu.

cadam

  • 4401 / 5888
  • Ekspert
31-08-2014, 15:33
Jak robić samemu to pasywki bo aktywnych nie opłaca się.