Audiohobby.pl

Miłośnicy Audio Note

marko3T

  • 421 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
24-03-2008, 18:46
__________________
Tylko V2!

Andy777

  • 180 / 5854
  • Aktywny użytkownik
26-03-2008, 17:57
>> graaf, 2008-03-26 08:48:42
Jestem (w moim subiektywnym mniemaniu:) jednym i drugim, więc jakoś sobie radzę.
Te kondzie to były jakieś chinole, żadne markowce; pomimo tego jeszcze trzy lata temu ANtki gadały przepysznie...
Być może to był całkiem przemyślany wybór producenta, żaden elektrolit w tej temperaturze powyżej 50 stopni nie wytrzyma dłużej niż kilka - kilkanaście tysięcy godzin. A przez 8 lat uzbierało się...

Gonzalez

  • 94 / 5866
  • Użytkownik
26-03-2008, 19:19
Choć kolega graaf trochę sobie żartuje z AN to jednak zestawienie AN i "chinola", to jak kolacja przy świecach z "tirówką".  A od zmywarek to proszę się odczepić, 8 lat to wiek młodzieńczy :)

  • Gość
26-03-2008, 19:26
ok - to może dla odmiany podpowiecie coś o kondensatorach w torze wysokotonowca..
Jakie polecacie: mundorf gold, jensen czy jakieś na "h" helfer? nie pamiętam nazwy... Czy nie ruszać w ogóle? Ale jakaś ze zdjęcia to tandetna ta zwrotnica w AN kolumnach :)
pzdr

Gonzalez

  • 94 / 5866
  • Użytkownik
26-03-2008, 19:43
Graaf> Mr. Kondo jest postacią kontrowersyjną w Japonii. Miałem przyjemność (zawodowo) zetknąć się z przedstawicielami przemysłu audio-video i opinie były czasami dość gwałtowne.
Ale zgadzam się z Tobą, marketing jest bajeczny, aspekt mistyczno-religijny, transcendentalny. Chyba nikt inny nie potrafił dać poczucia obcowania z "absolutem".

Gonzalez

  • 94 / 5866
  • Użytkownik
26-03-2008, 20:17
AN UK to rzeczywiście mistyk ale marketingowy:) Jeszcze trochę i nam posiadacze nakopią do d... za te opinie

  • Gość
26-03-2008, 20:25
nie, spoko, ciągnijcie ten "samotny" dialog, my posłuchamy muzyki w tym czasie... :)

yolaos

  • 605 / 5864
  • Ekspert
28-03-2008, 09:32
graaf to bardzo miło ,że zabawiasz nas tutaj wywodami teoretycznymi na tematy marketingowe AN uk, jednak mam podejrzenie ,że nie miałeś u siebie ,żadnego klocka z logo tej firmy, może  się myle , ale miło by było, gdybyś te szczere oceny podparł jakims porównańkiem, miałem słuchałem grało tak a tak a powinno tak a tak niepodobało mi sie . )))

yolaos

  • 605 / 5864
  • Ekspert
28-03-2008, 10:08
Zatkanie basreflexu owocuje jakby  lekką dziurą i odchudzeniem dzwięku , osobiście nie podoba mi się taki manewr i jest to zabieg jak najbardziej nietrafiony jeśli chodzi o te kolumny,  nie ma takiej potrzeby gdyż bas nie burczy tylko kopie, oczywiście zależy jakiego siłacza zapmniemy.
Warto posłuchac u kogoś kto ma przynajmniej duet wzmak-kolumny,inne zestawienia są często przypadkowe i nie współGRAJĄ, a własciewie wydaje sie ze grają do momentu bezpośredniego starcia z duetem.
pozdro

  • Gość
28-03-2008, 12:51
graaf - jeżeli chodzi o kolumny AN -przynajmniej te model J/Sp któe mam - to bylbym bardzo ostrożny i nawet kitu nie zamówił bez odsłuchu... Wg mnie ich skutecznosć jest bardzo mocno naciągana - słuchałem ze swoim wzmacniaczem kolumn Sonus Oliva na głosnikach ok. 30 letnich choć nowych fabrycznie - jakaś kopia kolumn Isophon, magnesy Alnico, papierowe membrany średniotonowego i niskotonowego, jakaś niewyszukana kopułka  na górze, wg Pana Andrzeja Witka mają uczciwe 91dB bez zadnego naciągania i graja bez dwóch zdań zdecydowanie bardziej dynamicznie od moich AN i również po prostu lepszym dźwiękiem...
Z tym, że: maja ok 60l objętosci i głośnik niskotonowy ma dużo większą średnicę. Gdyby nie to - że wymiarami (mimo iż podstawkowe) przypominają dwa małe pawlacze -na pewno wolałbym je od moich obecnych.

Zatem, jak nie jesteś "fetyszystą" marki - posłuchaj zanim zamówisz/

P.S. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale jeżeli trójmiasto mieści siew twoich możliwosciach dojazdu - zapraszam na odsłuch.

pzdr Staszek

  • Gość
28-03-2008, 13:14
to był jednorazowy projekt - dorwał gdzieś komplet tych głosników - ale nie wiem czy już sprzedał te kolumny - są naprawde dla wybranego klienta - duze, staromodne pudła... aha - i mają basrefleks a Ty chyba nie lubisz z definicji.
Co do modelu E - odpuściłem ze względu na większe wymiary, a ponieważ mają te same głośniki to cudów w barwie czy innych aspektach zależnych od głośników nie oczekuję. Aha - wg specyfikacji te moje mają podobno 94dB, ale mierzone gdy ustawione są w rogu -czyli z podbiciami ścian... Wg mnie maja mniej decybeli niz te 91dB sonusaolivy.

Co do kitu AN model E - nie wiem czemu, ale jak do nich napisałem, to odpisali, że niemożliwe jest zamówienie tego kitu z obudową - nie drążyłem tematu bo jw -model E raczej teoretycznie rozważałem...

pzdr

unick

  • 28 / 5849
  • Użytkownik
31-03-2008, 00:54
Niedawno szukałem CD w cenie do ok. 30kPLN. Testowałem DAC AN 2.1x Signature (ok. 12kPLN) i był to jeden z dwóch najlepszych CD z testowanych. Ostatecznie kupiłem Ancient Audio Lector Prime ale DAC AN był bardzo podobny, być może gdybym pokombinował z transportami, byłby lepszy ..trochę mi się nie chciało i wolałem kupić coś polskiego i zajmującego mniej miejsca (poza tym, CD nie jest u mnie głównym źródłem).
Inne testowane CD daleko w tyle (m.in. Audio Aero, MBL, DCS).

piter

  • 15 / 5859
  • Nowy użytkownik
31-03-2008, 01:48
Unick, ja też się się zastanawiam nad AA ws. AN ws. Manely Wave, ale odsłuchy jeszcze przede mną.   Możesz coś napisać o szybkości i timingu AA ? Wszędzie czytam w opisach, że Prime gra łagodnie, co mnie niepokoi , bo kojarzy mi się to ze spowalnianiem  dżwieku ? . Da się na Prime sluchać IX Beetowena , czy bedzie to tylko "prawie Beetowen"  ?

Czy między Prime a DAC 2,1 byla duża róznica brzmieniowa ?.  Kit DAC 2.1 Signature kosztuje 5tys a Prime 30+ tys ...

  • Gość
31-03-2008, 09:26
Piter - też na ten "kit" spoglądam dość łakomie - ale powiedz mi laikowi: jak to jest z tą obiegową opinią, iż kity AN graja gorzej od oryginałów, że rzekomo "pakowane" tam są gorsze elementy itp...
pzdr

piter

  • 15 / 5859
  • Nowy użytkownik
31-03-2008, 10:35
Słyszałem od osoby kóra przerabiała podobno sprawe praktycznie,  że kity grają jakies "30%" gorzej od orginału za 40% ceny orginału, cokolwiek miałby to znaczyć. Ale zawsze możesz zrobić tuning po zakupie ;).  
Natomiast jeśli to prawda że DAC 2.1S gra prawie jak Prime kórego porównuje się do klocków za 70 tys,
to i tak przelicznik jest opłacalny ;)