Audiohobby.pl

Szerokie pasmo przenoszenia .

kowalski

  • 5 / 5052
  • Nowy użytkownik
09-01-2015, 20:55
A tak w ogóle, to przestań się popisywać, nie rozumiesz znaczeń słów, potem wypuszczasz takie perełki, jak: "tony o częstotliwościach ponadakustycznych mogą ulegać percepcji". Horror!

lancaster

  • Gość
09-01-2015, 22:35
Drogi kowalski, posiadaczu niezdegenerowanego sluchu, w studiach nagran uzywane sa urzadzenia spelniajace role narzedzi, czasami wrecz ufologicznych jak np. cholernie nieliniowe i czesto widziane w studiach Yamaszki NS 10 (pomiar ponizej - to jest pewnie cos czego poszukuje Twoj niezdegenrowany sluch :-))).
http://www.torgny.biz/Stereo%20systems_1.htm

Zamiast wypisywac bzdety podrzuc prosze pomysl jak przetworzyc dxwieki komputerowo tak by wyszlo brzmienie lampy.
Konkretnie w jakim programie i najlepiej z lopatologiczna instrukcja tak by mozna bylo jakkolwiek zwetyfikowac to co piszesz.
Do tej pory udawalo mi sie isc w ta strone z koncowkami ss dokladajac preamp lampowy
Bede wtedy wiedzial co dla Ciebie oznacza brzmienie wzmaka lampowego, bo dla mnie to brzmienie stereotypowo tranzystorowe, a wiec szybkie, klarowne, rozdzielcze i czytelne od niskich poziomow glosnosci (oczywiscie nie z kolumnami typu gruba berta ktore trzeba potraktowac 50W a i tak rosnie raczej wolumen niz gradacja dynamiki)
Dodam jeszcze z rana ze na znieksztalcajacym inaczej niz studyjny sprzecie audiofilskim (czyt. nie  zsegmentu pro) bez problemu podobnie jak na studyjnym slychac ktore nagrania sa zrealizowane dobrze, a ktore sa spartolone, ba na sprzecie niestudyjnym czesto slychac wpadi realizatorskie (ciecia sciezek np. ktorych realizator nie znalazl u siebie, lub byc moze bylo to celowym zabiegiem artystycznym w celu sprawdzenia "audiofilskiego" sprzetu.

No to jak to w koncu jest ? Dobrze zrealizowany material w studio jest tak samo odbierany w domu, na sprzecie domowym. Podmiana sprzetu "audiofilskiego" na studyjny nie zawsze daje efekt wiekszej naturalnosci (czyt. roznicowania), byc moze jest tak jak piszesz ze to kwestia oczekiwan, byc moze "prosi" maja inne.
Wspomniane wyzej NS10 widzialem m.in u Quincy Jonesa a facet ma realizacje bardzo OK, wiec te kolumny pomimo nieliniowosci o ktora tak beczales w przypadku lamp np. nie klada projektu. Moze znasz powod dla ktorego tego typu konstrukcje sa uzywane w studio ? To jest w zasadzie druga rzecz po programie do "emulacji lampy" o ktora chcialbym zapytac.

Sluchalem troche sprzetu pro i najczesciej jest spoko (w tym takich w cenach audiofilskich, np. DAC Weissa za circa 20Kzl), posiadam w tej chwili sluchawki DT 990E nie wiem czy pro, posiadalem kiedys DT150, na pewno PRO, jedni sie zachwycaja inni nie, ja swoje sprzedalem po 3 miesiacach uzytkowania bo nie dla mnie.

Rozumiem ze DT 150 maja nie meczyc i z tego sie wywiazuja. Szukam czegos co bardziej mi przypomina dxwiek na zywo, 990E sa z kolei lekko dyskotekowe, ale nieco gory sie zdejmuje i spoko da sie zyc :-)

Nie musze sie zastanawiac dlaczego w studiach nie uzywaja sprzetow audiofilskich. Po grzyba maja placic za jakies legendy/fanaberie/zlote galki jesli potrzebuja czegos co zlozy im sciezki w taki sposob zeby calosc brzmiala jakotako, przyzwoicie , czasami bdb na 95% sprzeciorow z marketu i telefonach nastolatek - ktore to urzadzenia wrecz "oszalamiaja" naturalnoscia a co wazniejsze nie degeneruja sluchu :-)
 
Program do emulacji poprosze, to moze byc interesujace.

« Ostatnia zmiana: 10-01-2015, 07:46 wysłana przez lancaster »

lancaster

  • Gość
10-01-2015, 00:17
PS. DT150 musze oddac sprawiedliwosc ze nie wyszukiwalem do nich pieca a ponoc warto, sprawdzilem z wyjscia kompa - slabo, OTL Scorpion od Pana Dubiela lepiej ale nie na tyle zebym sie rozochocil (podobnie klasa granie do Sennek HD600, mniej finezyjnie ale pelniej), na wzmacniaczu zewnetrzynm na opampie caly czas brakowalo mi tego co w 990E mam nawet z lapka.
Tak po prostu, noga przy sluchaniu sama chodzi - i o to chodzi, o to chodzi :-)

czy cos bym poprawil ? czasami sluchawki na glowie.


dobranoc

almagra

  • 11514 / 5551
  • Ekspert
10-01-2015, 15:36
Odechciewa się tu pisać...
« Ostatnia zmiana: 10-01-2015, 15:40 wysłana przez almagra »

lancaster

  • Gość
10-01-2015, 15:39
almagra, a juz tak calkiem bez obelg :-) sluchales kiedys jakichs kolumn dzialajacych na zasadzie interferencji fal ponadakustycznych ?Efekt dopplera powstaje z samej zasady dzialania glosnika dynamicznego np. Mozna z tym zyc :-)

almagra

  • 11514 / 5551
  • Ekspert
10-01-2015, 15:42
Umówmy się,że ja nie będę nikogo do niczego przekonywał.Wali mnie to.
Chodzi o zastosowania wojskowe.Percepcja jakiegoś zjawiska nie musi być konwencjonalna.Po prostu czujesz,że coś jest nie tak w powietrzu z ultradźwiękami i pojawiają się Dopplerowskie wibracje przy przemieszczaniu się względem ich źródła.Prostak nie skuma,bo on kuma do 20kHz.
« Ostatnia zmiana: 10-01-2015, 15:54 wysłana przez almagra »

kowalski

  • 5 / 5052
  • Nowy użytkownik
10-01-2015, 16:36
Drogi kowalski, posiadaczu niezdegenerowanego sluchu, w studiach nagran uzywane sa urzadzenia spelniajace role narzedzi, czasami wrecz ufologicznych jak np. cholernie nieliniowe i czesto widziane w studiach Yamaszki NS 10 (pomiar ponizej - to jest pewnie cos czego poszukuje Twoj niezdegenrowany sluch :-))).
http://www.torgny.biz/Stereo%20systems_1.htm

Zamiast wypisywac bzdety podrzuc prosze pomysl jak przetworzyc dxwieki komputerowo tak by wyszlo brzmienie lampy.
Konkretnie w jakim programie i najlepiej z lopatologiczna instrukcja tak by mozna bylo jakkolwiek zwetyfikowac to co piszesz.
Do tej pory udawalo mi sie isc w ta strone z koncowkami ss dokladajac preamp lampowy
Bede wtedy wiedzial co dla Ciebie oznacza brzmienie wzmaka lampowego, bo dla mnie to brzmienie stereotypowo tranzystorowe, a wiec szybkie, klarowne, rozdzielcze i czytelne od niskich poziomow glosnosci (oczywiscie nie z kolumnami typu gruba berta ktore trzeba potraktowac 50W a i tak rosnie raczej wolumen niz gradacja dynamiki)
Dodam jeszcze z rana ze na znieksztalcajacym inaczej niz studyjny sprzecie audiofilskim (czyt. nie  zsegmentu pro) bez problemu podobnie jak na studyjnym slychac ktore nagrania sa zrealizowane dobrze, a ktore sa spartolone, ba na sprzecie niestudyjnym czesto slychac wpadi realizatorskie (ciecia sciezek np. ktorych realizator nie znalazl u siebie, lub byc moze bylo to celowym zabiegiem artystycznym w celu sprawdzenia "audiofilskiego" sprzetu.

No to jak to w koncu jest ? Dobrze zrealizowany material w studio jest tak samo odbierany w domu, na sprzecie domowym. Podmiana sprzetu "audiofilskiego" na studyjny nie zawsze daje efekt wiekszej naturalnosci (czyt. roznicowania), byc moze jest tak jak piszesz ze to kwestia oczekiwan, byc moze "prosi" maja inne.
Wspomniane wyzej NS10 widzialem m.in u Quincy Jonesa a facet ma realizacje bardzo OK, wiec te kolumny pomimo nieliniowosci o ktora tak beczales w przypadku lamp np. nie klada projektu. Moze znasz powod dla ktorego tego typu konstrukcje sa uzywane w studio ? To jest w zasadzie druga rzecz po programie do "emulacji lampy" o ktora chcialbym zapytac.

Sluchalem troche sprzetu pro i najczesciej jest spoko (w tym takich w cenach audiofilskich, np. DAC Weissa za circa 20Kzl), posiadam w tej chwili sluchawki DT 990E nie wiem czy pro, posiadalem kiedys DT150, na pewno PRO, jedni sie zachwycaja inni nie, ja swoje sprzedalem po 3 miesiacach uzytkowania bo nie dla mnie.

Rozumiem ze DT 150 maja nie meczyc i z tego sie wywiazuja. Szukam czegos co bardziej mi przypomina dxwiek na zywo, 990E sa z kolei lekko dyskotekowe, ale nieco gory sie zdejmuje i spoko da sie zyc :-)

Nie musze sie zastanawiac dlaczego w studiach nie uzywaja sprzetow audiofilskich. Po grzyba maja placic za jakies legendy/fanaberie/zlote galki jesli potrzebuja czegos co zlozy im sciezki w taki sposob zeby calosc brzmiala jakotako, przyzwoicie , czasami bdb na 95% sprzeciorow z marketu i telefonach nastolatek - ktore to urzadzenia wrecz "oszalamiaja" naturalnoscia a co wazniejsze nie degeneruja sluchu :-)
 
Program do emulacji poprosze, to moze byc interesujace.

Żeby było jasne, z samej zasady nie dyskutuję z osobami używającymi języka brukowego (jakieś słowa typu  "z...ste"), a tym bardziej im nie pomagam w wyszukiwaniu. Od tego masz Google, sam sobie znajdź, pierwsze programy emulujące mają już ponad 20 lat. Stwierdziłem to o czym wiem, a więc sprostowałem brak waszej wiedzy w tym temacie. Reszta nie na temat. Poza tym temat zbyt szeroki. Miał racje Marma.

almagra

  • 11514 / 5551
  • Ekspert
10-01-2015, 16:56
Po co osoba głos zabiera?

kowalski

  • 5 / 5052
  • Nowy użytkownik
10-01-2015, 18:35
Po co osoba głos zabiera?

Przecież napisałem. Nie umiesz czytać? "Stwierdziłem to o czym wiem, a więc sprostowałem brak waszej wiedzy w tym temacie.", czyli abyście się uczyli, zamiast tworzyć epopeje na temat dawno wyjaśniony, inaczej mówiąc, naprzód nauka, a potem dyskusja, a nie odwrotnie, ponieważ to do niczego nie prowadzi.

Cypis

  • 2479 / 5035
  • Ekspert
10-01-2015, 20:06
sprostowałem brak waszej wiedzy w tym temacie.", czyli abyście się uczyli,

Dzięki oświecony. PLONK!
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

lancaster

  • Gość
10-01-2015, 20:33
kowalski, po primo zachowujac sie jak prostak nie oczekuj  jakichs wersali :-)
Wpadasz na forum i na dzien dobry zarzucasz problemy sluchowe zwiazane z przyzwyczajeniem do wzmacniacza lampowego, tymczasem ja nie uzywam wzmacniacza lampowego od jakichs 3 lat :-)

Ogolnie wieksze od Ciebie buractwo juz tu bylo, wiec spoko :-)

Rozumiem ze na pytania odpowiedziec nie potrafiszz ?

Moze jeszcze raz, najprostsze :

jaki program do emulacji brzmienia lampowego masz na mysli, daj kolegom sprawdzic swoje rewelacje, jesli sie okaze ze dziala ladnie podziekuje :-)))

almagra

  • 11514 / 5551
  • Ekspert
10-01-2015, 20:41
Temu panu dziękujemy.

lancaster

  • Gość
10-01-2015, 23:05
...Po prostu czujesz,że coś jest nie tak w powietrzu z ultradźwiękami i pojawiają się Dopplerowskie wibracje przy przemieszczaniu się względem ich źródła....


almagra, konkretnie w jakich okolicznosciach doswiadczyles zjawiska ktore opisujesz ?
myjki do plyt ? odstraszacze do komarow ? tak to na Ciebie dziala ?

almagra

  • 11514 / 5551
  • Ekspert
11-01-2015, 21:06
A włącz z generatora tak z 50W na 30kHz.Czuje się,że coś nie tak.

Cypis

  • 2479 / 5035
  • Ekspert
12-01-2015, 07:55
A włącz z generatora tak z 50W na 30kHz.Czuje się,że coś nie tak.

Hmmm... Skoro czuje się "coś nie tak" to jak to negatywne odczucie może pozytywnie wpływać na poprawę odsłuchu?  :D
Pzdr, Tomek
d(-_-)b