Audiohobby.pl

Czego oczekiwać po AKG K340

mac_1

  • 52 / 5746
  • Użytkownik
16-09-2011, 19:47
Tylko ze zawsze mi się wydawało ze mam wersje bass heavy, lub ew. medium... już się w tym pogubiłem ;)
napis na pałąku w każdym razie mam, dynamik i membrany jak na foto a elektret ze srebrną folią.

Wywalę w wolnej chwili te koreczki, zobaczymy jak to będzie grało :)

Brestinder

  • 222 / 5482
  • Aktywny użytkownik
16-09-2011, 19:52
poprostu masz wzmacniacz ktory je mocno rozkreca ;) lampka jakas?

bass heavy jak dla mnie ma driver z tylem ala sextetowski.

wywal po jednym najpierw, bo z dwoma mozesz przezyc lekki szok.

mac_1

  • 52 / 5746
  • Użytkownik
16-09-2011, 20:14
AKG graja u mnie z Gainclonem w wersji słuchawkowej i na pewno nie jest to najlepszy wzmacniacz do nich.

Co do przekonania o posiadaniu wersji Bass heavy to opierałem sie w tym przypadku jedynie na fotografiach i informacjach znalezionych na head-fi, na słuch to bym powiedział właśnie ze jest to light ale ze nie miałem porównania z innymi to myślałem ze tak gra heavy ;) generalnie bardzo brakuje mi dołu :)

Faktycznie wywalę najpierw jeden korek, będę miał zabawę na weekend ;)

mac_1

  • 52 / 5746
  • Użytkownik
19-09-2011, 10:30
Jestem już po modzie ;)

Na początek odetkałem jeden koreczek (ten koło +), zmiana w kwestii ilości basu była mała, raczej subtelna niż istotna, choć i tak było lepiej niż na początku. Lekko zniechęcony odetkałem drugi koreczek, zakładam słuchawki, włączam muzykę i... wow! skąd nagle tyle basu? Zmiana w kwestii ilości basu jest naprawdę istotna i w stosunku do tego co miałem fabrycznie to niebo a ziemia, być może nie jest to bas najwyższej jakości, nie schodzi zbyt nisko ale przynajmniej już mi go nie brakuje, zdecydowanie przyjemniej słucha się rocka czy metalu.

Jeśli ktoś będzie robił tego moda to muszę przestrzec przed jedną rzeczą bo można sobie biedy narobić.
W moim przetworniku otwory miałem zalane silikono podobnym czymś, silikon ten był wciśnięty do bass portu powodując powstanie koreczka od środka przetwornika, koreczek ten niestety lubił oderwać się od reszty i zostać w środku przetwornika. Jeśli wpadłby głębiej to najprawdopodobniej dostałby się pod membranę... co to oznacza chyba nie muszę tłumaczyć.
W każdym razie ja poradziłem sobie z tym wpuszczając na niego 1/3 kropli oleju do niszczarek i wydłubując igłą, dzięki olejowi koreczek dostawał poślizg i wychodził bardzo ładnie, bez niego szanse na wyciągniecie koreczka moim zdaniem są praktycznie zerowe.

Brestinder

  • 222 / 5482
  • Aktywny użytkownik
05-10-2011, 19:52
pare dni temu zabilem driver dynamiczny w k340, ten sam ktory juz kiedys mi umarl o czym wspominalem w innym topicu o k340. Tym razem go zabilem juz doszczetnie.

niemniej zalozylem znowu drivery z k140, tych najstarszych i efekty sa super, po zostawieniu 6;sciu bassportow z bodajze 20stu dzwiek jest lepszy niz wczesniej, graja super prosto z zero dac\'a  i jego wzmacniacza, nic ciezkiego do napedzenia :)

dochodze do wniosku ze trudnosc ich napedzenia wynikala z tego ze wiele sztuk miala zatkane duzo bass portow na tych nowszych driverach, co powodowalo male ilosci basu, co wymagalo duzego wzmocnienia zeby uzyskac go godne ilosci, te drivery poprostu im wiecej dostaja tym cieplej graja, chyba to samo sie dzieje w k240.

jakbym moje teraz podpiol pod lampe, dzwiek bylby nie do zniesienia, buczacy, brudny, blee, a tak jest super i basta.

wykonalem jeszcze jednego moda przy okazji : otoz skleilem na sztywno patafix\'em te plastikowe czesci wewnatrz sluchawki, to ringo na ktorym leza pady do plastiku z driverami, niewiem czy to cos dalo, ale latwiej sie je teraz rozklada z duza iloscia waty w srodku. Napewno sa uszczelnione teraz.

M54b25

  • 1 / 1116
  • Nowy użytkownik
03-04-2021, 22:51
Odkopię dawno zapomniany temat.
Czy nadal ktoś jeszcze używa tych słuchawek?
Jakiś czas temu udało mi się je kupić, ale niestety wymagają ręki fachowca.
Byłby ktoś chętny na zajęcie się nimi?

Krzysztof_M

  • 1470 / 5283
  • Ekspert
04-04-2021, 21:29
Ewentualnie jak ktoś ma i nie używa to może chce sprzedać?

BTW M54b25 a co Ci nie "ebla" w Twoich k340?
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −