Audiohobby.pl

Audio => Słuchawki => Wątek zaczęty przez: Sim1 w 04-11-2008, 23:22

Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 04-11-2008, 23:22
Witam,

Postanowiłem założyć wątek by podziękować forumowiczom (w szególności 2 z nich) a przy okazji podzielić się paroma informacjami.

Słuchawki zakupiłem z ciekawości, chciałem dotknąć i posłuchać specyficznej konstrukcji - hybrydy elektrostatyczno-dynamicznej. Dodatkowo to konstrukcja wiekowa bo doszukałem się broszury z roku 1979 (http://wiki.faust3d.com/wiki//index.php?title=AKG_K340).

Zaczęło się od schodów bo wpadły mi w ręce słuchawki które nie wiedziałem jak powinny brzmieć, którymi ludzie się zachwycają ale czas robi swoje i przez prawie 30 lat inżynierowie musieli pchnąć technologię do przodu.
Pierwszą rzeczą jak tylko słuchawki do mnie dotarły była wymiana gumek bo słuchawki spadały opierając się muszlami jedynie o uszy. Z modeli K601, K701 czy K271 wiedziałem dokładnie jak powinny leżeć więc nie miałem wątpliwości, że gumki pałąka są natychmiast do wymiany.

Pierwsze wrażenie po podłączeniu słuchawek - rozczarowanie, coś tu chyba nie tak, brak góry i dołu... środek jakby z plastikowego pudełeczka grało brzmi. Ale jak się o tym przekonać? Udało mi się namówić *aasata* by jako osoba posiadająca takowe rzucił uchem na mój egzemplarz bo sam nic nie wymyślę.
Diagnoza brzmiała – jeden przetwornik elektrostatyczny nie chodzi. Nie jest to całkiem banalnie stwierdzić, gdyż oba drivery w tych słuchawkach są umiejscowione współosiowo jeden za drugim :) i obie emitowały dźwięk.
Nie podarowałem sobie i jeszcze tego samego dnia kiedy odebrałem słuchawki od *aasata* zacząłem szukać możliwości odtworzenia oryginalnego stanu słuchawek. W wątku z działu recenzje/opinie znalazłem namiar na sklep oferujący części zapasowe i zanim dostałem odpowiedź ze sklepu, drugi forumowicz *karbidoczaszka* odezwał się, iż jest w posiadaniu paru części zapasowych.

Udało mi się w międzyczasie sprawdzić, m.in. przelutowując przetworniki między prawym a lewym kanałem, że drivery są sprawne a winę za wszystko ponosi malutki transformatorek podnoszący napięcie dla przetwornika elektrostatycznego. Próby lutowania zerwanego wyjścia (drucik cieńszy od włosa!) dały półefekt – zaczęło grać ale ciszej niż drugi kanał. *karbidoczaszka* poratował mnie (bezinteresownie!) podsyłając sprawną płyteczkę w transformatorkiem (nie to żebym był z branży spożywczej, to mała płytka i mały transformator ;) )i w końcu witałem się z gąską.

Słuchawki grają górą i średnicą. Dół jest w nich mały i jeśli ktoś się nastawia na głęboki bas nie znajdzie go tu. Góra natomiast jest super. Jest to pewnie wspólna cecha dla wszystkich elektrostatów, że brzmienie talerzy, trójkątów i wszystkiego metalowego wdającego subtelne dźwięki o wysokich częstotliwościach jest oddawany tak że chce się tego słuchać, słuchać i słuchać bo brzmi prawdziwie (może to zasługa samej foli o znikomej masie stosowanej w przetwornikach).

Jako, że rozkręciłem te słuchawki praktycznie na czynniki pierwsze nie bałem się poszukać poprawy brzmienia, tzn. chciałem wyciągnąć więcej z dołu pasma. Główne eksperymenty to:
1.Uszczelniłem otwory zewnętrzne muszli robiąc z nich praktycznie słuchawki zamknięte i wniosło drobną zmianę ale nie ma jakiegoś przełomu.
2.Zmieniłem wtyczkę na elegancką neutrika po tym jak *aasat* zwrócił uwagę, że aktualna jest i tak nieoryginalna (musiały być oryginalnie na 5-pin DIN)
3.Dotarły do mnie nowe nauszniki (pseudo)skórzane ale są jak dla mnie za twarde i w efekcie porządnie wymyte oryginały trafiły na słuchawki z powrotem.
4.Dotarły do mnie nowe nauszniki welurowe, które są mniej wygodne od oryginałów ale powodują, że słuchawki prezentują się dla niewtajemniczonych prawie jak nówki :). Welury do K271 pięknie trzymają kompresję na muszlach bo wyłożone są od dołu (pseudo)skórą bez perforacji – przy okazji – idelanie nadają się również do „zmodowania” Fostexów T50-RP.
5.Zastosowałem trik *karbidoczaszki* znany mi też z muszli do K701 – asymetria grubości, grubiej z tyłu niż z przodu (wystarczy podłożyć jakąś gąbkę lub waciki kosmetyczne) i poprawia to zdecydowanie przestrzeń.
6.Nie zdecydowałem się jeszcze na usunięcie plastikowej kratki sprzed driverów i zastąpienie jej materiałem (też otrzymałem razem z płytką ;) ) bo to już kompletnie nieodwracalna zmiana.

Przy okazji zweryfikowałem sklep http://www.cimplespares.com. Działa i oferuje części zamienne tylko jest problem z wysyłką przy zakupie on-line ale pracownik, który się ze mną kontaktował zaoferował pomoc, tak więc jest możliwość dokonania tam zakupów.

Efekt paru tygodni (i powód dla którego postanowiłem to opisać) to radość z posiadania ciekawych słuchawek, które już prawie znam na wylot i własnymi rękami z pomocą forumowiczów doprowadziłem do porządnego stanu. Dodatkowo słuchawki mimo, iż dosyć ciężkie i było nie było leciwe dają prawdziwą przyjemność słuchania.

Pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: karbidoczaszka w 05-11-2008, 09:07
Jak widać zostało Ci jeszcze kilka modyfikacji do spróbowania.

Ciekaw jestem jak uszczelniłeś muszle - ja to zrobiłem za pomocą kawałka plastikowej okładki (takiej jak uzywa się przy bindowaniu dokumentów) oraz bluetaka (cieńka warstwa od wewnątrz muszli). W moim odczuciu efekt tej modyfikacji był znaczący jednak wiązał się  ze zmianą ilości materiału wytłumiającego - ostatczenie pozostała go mniej niż połowa.

Tzw. screen mod (usunięcie kratki) jest wart spróbowania chociaż nie stawiam go na szczycie skuteczności.

Warto również pobawić się kabelkiem - ja używam niebieskiego Cardasa. Wiąże się to niestety z fizyczną ingerencją w nakładkę prawej muszli z logo AKG - należy w dolnej części wyciąć szczelinę na przewód w ten sam sposób w jaki jest to zrobione w lewej muszli oraz wykonać samodzielnie docisk przewodu do obudowy.
Przyznam, że efekt rekablowania nie jest tak spektakularny jak w przypadku CAL!.

Na koniec ciekawostka: istnieją co najmniej dwie wersje tych słuchawek znane jako \'bass-heavy\' oraz \'bass-light\' (zaryzykuje że nawet trzy - widziałem trzy różne zestawy elementów) różniących się membranami biernymi, zwrotnicą, driverem dynamicznym oraz folią we wkładce elektrostatycznej. Dysponując różnymi rodzajami elementów po kilku eksperymentach doszedłem do wniosku że za te różnice odpowiedzialne są membrany bierne - wersja \'bass-light\' z membranami biernymi z \'bass-heavy\' gra jak \'bass-heavy\'

Pozdrawiam użytkowników AKG K340.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 05-11-2008, 10:31
> Ciekaw jestem jak uszczelniłeś muszle - ja to zrobiłem za pomocą kawałka plastikowej okładki (takiej jak uzywa się > przy bindowaniu dokumentów) oraz bluetaka (cieńka warstwa od wewnątrz muszli).

Ponieważ traktowałem to bardziej jako próbę niż permanentne rozwiązanie a bluetaka jeszcze nienabyłem, zrobiłem to za pomocą taśmy izolacyjnej. Okrągły wacik bawełniany jednostronnie szczelnie okleiłem taśmą tak by wystawała jakiś centymetr poza obrys i taką konstrukcję wkleiłem od wewnątrz muszli w otwór słuchawek.

Z tą regulacją basu rzeczywiście musi zależeć od membran biernych jak się przesuwa słuchawki na uszach tył-przód to prawie zsunięte z uszu do przodu grają niżej. Na początku myślałem, że to kwestia tłumienia wysokich tonów ale to raczej kwestia zbliżania i oddalania to otworu usznego płytki z transformatorem, która musi przepuszczać niskie lepiej niż owe membrany. Hmmm muszę z tym jeszcze poeksperymentować.

Pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 05-11-2008, 23:02
Bardzo fajny opis i bardzo fajne słuchawki - ciekaw jestem tylko czy te których słuchałem (czyli kolegi aasata) to wersja "bass-heavy" czy ta odchudzona?

Karbidoczaszka a te, które sprzedajesz to jaka wersja?

Pozdrawiam,
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: karbidoczaszka w 05-11-2008, 23:11
Wersja bass-heavy ma napis AKG na head-strapie i czarne membrany bierne. Wersja ktorą sprzedaję to bass-heavy.

"When you hear music,
after it\'s over,
it\'s gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 06-11-2008, 00:54
Właśnie zakończyłem kolejne próby i chyba doszedłem do końcowej konfiguracji.
Wyrzuciłem uszczelnienie muszli bo posłuchałem dłużej i odniosłem wrażenie, że dużo nie wniósł a dynamiczny driver powinien troszkę tyłem też pracować. To wytłumienie zamykało mu całkiem tył.
Podłożyłem też skrawki izolacji na próbę ;) pod tył elektrostatów robiąc dystans na ok 1mm. Tamtędy ma szanse więcej basu dotrzeć zza elektrostata.
W efekcie dźwięk już jest dobry... a dół zszedł delikatnie niżej. Rozszczelniam chyba w ten sposób układ przewidziany przez konstruktorów związany z tymi pasywnymi membranami ale po dłuższym okresie mogły one zesztywnieć i nie spełniają do końca swej roli.

Wydaje mi się że to jest to, co powinno wychodzić z tych słuchawek. Resztę już jest w stanie załatwić dobrany do nich wzmacniacz.
Pozostaje tylko zmiana kabla i finalne złożenie wszystkiego "do kupy" bez pomocy izolacji a za to z drobną pomocą bluetaka.
Nadal nie mogę się nadziwić jak gra góra w tych słuchawkach... Zbliżone brzmienie dane mi było do tej pory słyszeć tylko we wspomnianych wcześniej Fostexach, które wg mnie w tym aspekcie są lepsze od DT880 czy AKG701.

Pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: intuos w 06-11-2008, 09:52
Sim jeszcze malo sluchales uwierz mi:)


pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 06-11-2008, 10:36
>> Sim1, 2008-11-06 00:54:43

Fostexy T50RP to są słuchawki orthodynamiczne i jest to przedsionek tego, co potrafią inne tego typu słuchawki.

Natomiast co do góry w AKG to faktycznie jest świetna, bardzo delikatna i zwiewna, jak zresztą brzmienie całościowe. W egzemplarzu aasata podstawy basowej na pewno brakowało, ciekaw jestem tylko która to była wersja - aasat daj znać czy to bass-heavy czy light? :)

Pozdrawiam,
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 06-11-2008, 11:43
>> intuos, 2008-11-06 09:52:29
> Sim jeszcze malo sluchales uwierz mi:)

Ja już powoli się rozglądam za Yamahami które opisywałeś. Twoje posty nie uszły mojej uwadze ;).

Pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: intuos w 06-11-2008, 13:44
szukaj yh100, po moim modzie zagraja na dorbym sprzecia tak ze staja sie referencja sama w sobie , stajac w rzadku po miedzy wielkimi tego swiata sluchawek;)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 06-11-2008, 22:35
Odnośnie kabli - gdzie można dostać jakiś fajny kabel (typu wspomnianego Cardasa)? Mam taki sklep z estradowymi rzeczami lecz tam są głównie cyfrówki Conductfill lub mikrofonowe i głośnikowe Klotze.
Są jakieś polskie sklepy internetowe sprzedające kable nadającei się do słuchawek? Ew. "prawdziwe" które można odwiedzić w Krakowie lub ew. w Katowicach?

Pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: karbidoczaszka w 06-11-2008, 22:55
Cardasa kupowałem z moonaudio:
http://www.moon-audio.com/Headphone%20Cable.htm
(Bulk Blue Dragon Headphone cable available for DIY purpose (blue color): $8.50/ft)

"When you hear music,
after it\'s over,
it\'s gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 12-11-2008, 10:21
Co jest grane?

http://www.allegro.pl/item478016187_akg_k_340_k340_brown_f_vat_gw_2_lata_nowosc.html

AKG wypusza nowe słuchawki low-end o nazwie takiej samej jak stare legendarne k340?
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 12-11-2008, 10:25
http://www.akg.com/personal/K_340,pcatid,7,pid,103,_psmand,1.html

jak widać tak - dla mnie dziwna sprawa.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 12-11-2008, 11:04
Dziwne posunięcie firmy, to wprowadzi tylko zamieszanie i utrudni wyszukiwanie tych słuchawek w necie na przyszłość, Wyszukiwarka zwróci tysiące stron z "lewymi" k340.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 12-11-2008, 11:15
Przez chwile łudziłem się, ze to moze jakas odnowiona wersja, czyli k340 mk2. Ale to raczej nigdy już nie nastąpi
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: fallow w 12-11-2008, 11:17
Wedlug mnie to normalne. Moze zle da garstki osob - ale firma chce z czegos zyc. Kto tam pamieta Elektrostatyczne Senki czy Elektro/Dyn AKG K340. Grupka zapalencow.

Prawdziwa kase robi sie na low-endzie.

AKG zaprzestalo produkcji K1000 to i K340 tez zbeszczeszcza :) Co im tam - kasa sie liczy :) W koncu to firma ktora ma zarabiac a nie panstwowy instytut.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 12-11-2008, 11:42
>> aasat, 2008-11-12 10:21:35
Co jest grane?

Hehe, też mi ręce zadrżały... jeszcze opcja kup teraz:). Wg mnie AKG zrobiło idiotyczne posunięcie, które ze smutkiem odczytuję jako brak poszanowania własnej historii.

Pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 12-11-2008, 11:53
Ciekawe dlaczego AKG zaprzestało produkcji k1000? ktoś zna powody? a może to miała być tylko seria "limited edition"
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 12-11-2008, 23:30
Małe podsumowanie z fotkami tym razem :)

Słuchawki ponownie zostały (delikatnie) wygłuszone poprzez umieszczenie okrągłego płatka bawełnianego od wewnątrz muszli na dziurach (tez taśm, bez niczego) i przykręcenie driverów w muszle. Trzyma się samo i izoluje dosyć przyjemnie z zewnątz.
Wyzbyłem się jak widać w ogóle całej kratki osłaniającej drivery i na plasitkowych dystansach skręciłem bezpośrednio śrubami.
Na to poszły welurowe pady i pod nie (bez dodatkowego przytwierdzania) gąbki z zestawu do Beyerdynamików - to powinno zabezpieczyć bezpośrednie oddziaływanie na elektrostaty. Welurowe pady na początku są drętwe ale z czasem stają się naprawdę super bo zarówno lepiej izolują od skórzanych jak i mają zdolność do formatowania się ;) tzn... przy dłuższym używaniu odkształcają się utrzymując "odcisk ucha" - bomba, polecam gorąco wszystkim...

No i słucham ich i słucham... i jest pięknie.

Pozostała ciągle zmiana kabla i puszczenie na 2 strony by wyeliminować przejście sygnału po prętach pałąka.

Pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 30-01-2009, 18:17
Dzisiaj okryłem nową rzecz w K340, zakladając słuchawki obniżyłem je mocniej dociskając tak, ze poduszki welurowe nachodziły na górną część małżowin a dona nie dotykała głowy, dało to nieoczekiwane efekty

Ucho teraz ma wieksza wymianę powietrza, prawie jak w Sony mdr-f1 (lub k1000), zwiększył się realizm dzwięku, zupełne przeciwieństwo słuchawek zamkniety do których chyba w zyciu sie nie przyzwyczaję

Proponuje posiadaczom AKG k340 o wypróbowanie takiego ułożenia

Normalnie jakbym miał inne słuchawki teraz, o klasę wyższe
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 16-03-2009, 00:16
Niestety nie mam wciąż, możliwości spróbowania ułożenia małżowin wg przepisu aasata. Mam swoje AKG ciągle w rosypce.

Ale w między czasie udało mi się dostać model będący następcą - AKG K145. Jak już wcześniej ktoś wspomniał w wątku o pomiarach były 2 rodzaje tego modelu K145 i K145/S.
Pierwsze miały cały plastikowy pałąk, natomiast wersja K145/S miała pałąk metalowy pałąk (2 pręty) z pastkiem z tworzywa poza tym różnic większych nie widać, choć instrukcja serwisowa wspomina iże występowały przetworniki o wyższej i niższej skuteczności. Te o wyższej stosowane tylko w K145 i niższej stostowanej w częsci K145 oraz we wszystkich K145/S.
Warto wspomnieć, że występowała też wersji K135 lecz nie była to już hybryda lecz konstrukcja na pojedynczych dynamicznych driverach.

Cytuję za producentem parametry:
Częstotliwość: 25-24000 Ohm
Impedancja: 220 Ohm
Moc: 200 mW
Waga: 170g

Są to słuchawki typu Supra-aural i będą przy tym lekkie są bardzo wygodne w użyciu, znacznie wygodniejsze niż K340. Można się w nich nawet  wygodnie położyć o posłuchać muzyki na leżąco. Trzymają się uszu wyśmienicie. Egzemlarz który posiadam ma niestety nieoryginalne pady ale bardzo dobrze spisują się założone na nie pady od AKG K141.

Brzmienie tych słuchawek można opisać krótko i zwięźle w następujący sposób: Idą brzeminiowo łeb w łeb (dosłownie i na serio!) z K601 dając minimalnie mniejszą scenę ale subtelniejszą górę. Niestety w tym momencie nie moge ich bezpośrednio porównać z K340 ale jak tylk będę miał taką możliwość to skrobnę parę słów. Choć z tego co pamiętam to K340 grały mi więcej blaszaną górą i nie aż tak dobrze dołem pasma.


Biorąc pod uwagę wagę tych słuchawek są niesamowicie wygodne. Wygodniejsze od K601 które to są lżejsze i mniej gniotą głowę niż K701.
Właśnie te słuchawki aktualnie u mnie są podstawowymi słuchawkami w domu.

Ciekaw jestem ostatnich z serii hybrydowej czyli K4... Jeśli ktoś ma to proszę o kilka słów :).

Pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 12-04-2009, 15:58
Nie sadziłem, ze ta aukcja się tak potoczy k340 za 199zł, aukcja zakończona przed czasem

http://allegro.pl/item607616109_akg_k340_electrostatic_dynamic_made_in_austria.html

Jezeli faktycznie za tyle poszły to zazdroszcze szczesliwemu nabywcy
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: fallow w 12-04-2009, 16:00
Poszly za 350 PLN a ja pluje sobie w brode ktorej nie mam, ze ich nie zauwazylem i tak przesly mi kolo ucha.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 12-04-2009, 16:02
>> fallow, 2009-04-12 16:00:35

te k340 za 350zl? skad wiesz?
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 12-04-2009, 16:08
fallow jakbym wiedział, ze na nie polujesz to dałbym Ci odrazu znać, bo o akcji wiedziałem zaraz po tym jak sie pojawiła
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: fallow w 12-04-2009, 16:27
Od kolegi z innego forum...ktory to sie okazalo wlasnie je nabyl :)

W zasadzie to nie polowalem, ale gdybym zobaczyl taka oferte na allegro to mysle, ze dlugo bym sie nie zastanawial :)

Pamietam, ze kiedys mielismy na meetingu u Rolanda Twoje wlasnie K340 ktore przyniosl Rafaell. Jednak wtedy jak pamietam cos nie bylo z nimi w porzadku w kontekscie kabla i prawie nie graly. Moze jeszcze uda mi sie ich kiedys posluchac wiedzac, ze Ty je masz i pewnie szybko sie nie pozbedziesz :)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 12-04-2009, 16:35
Gdybym ze swoich wszystkich słuchawek miał zostawić tylko jedną sztukę to byłyby to własnie k340, więc spokojnie :)

Co do ich posłuchania to nie widze problemu.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 12-04-2009, 20:11
Sam dodałem je do obserwowanych i miałem ochotę licytować, ale jak widać gość dogadał się poza aukcją - wydaje mi się, że na swoją niekorzyść, mówi się trudno.

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16 oraz Elektronika TDS-5.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 12-04-2009, 20:13
aasat a Ty słuchałeś innych K340 niż Twoje? Jestem ciekaw jak wygląda ta różnica na basie, bo z tego co pisał chyba Karbidoczaszka to były dwie wersje, które różniły się głównie basem. Te Twoje to chyba te z że tak powiem mniejszą ilością tego pasma?

Pozdrawiam,

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16 oraz Elektronika TDS-5.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 12-04-2009, 21:03
Niestety nie słuchałem innej wersji, ale kolega Sim1 ma taką wersje zdajsie, ale tez chyba nie miał okazji porównać z moją.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: mark11 w 12-04-2009, 21:29
>szwagiero, 2009-04-12 20:13:23
Szwagiero odkupiłem jeden z egzemplarzy K340 od kolegi Karbidoczaszki tyle, że nie wiem którą wersję :) Paradoksalnie za preamp słuchawkowy, działający nawet z niezłym skutkiem, służy u mnie DAC CEC DX-71mk.2.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 12-04-2009, 21:35
>> mark11, 2009-04-12 21:29:41

A miałem nadzieję, że Karbidoczaszka nie sprzedał ich :) W każdym razie wtedy twierdził, że to wersja "bass-heavy".

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16 oraz Elektronika TDS-5.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: mark11 w 12-04-2009, 21:39
Dzięki Szwagiero za info, jako dla fana dźwięku "made" AKG stanowią pewnego rodzaju "świętość". Niestety dla AKG K1000 nie mam niestety właściwej amplifikacji więc K340 pozostaną u mnie na długo.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 13-04-2009, 00:31
>> aasat, 2009-04-12 21:03:52
Niestety nie słuchałem innej wersji, ale kolega Sim1 ma taką wersje zdajsie, ale tez chyba nie miał okazji porównać z moją.

Ja cały czas niestety mam czasu i leżą mi niezłożone K340... a już się witałem z gąską i robiłem zamówienie w cimplespares... ale dobrze bo w między czasie pokazały się K145/S do których przydałyby się oryginalne pady oraz - chyba mogę sie powalić... wkrótce będą K4 i też chyba pady warto będzie wymienić.
Więc jak to finansowo ogarnę to będę miał całą rodzinkę sprawnych hybryd AKG.

Wracając do tematu - wg opisów karbidoczaski moje nie są bass heavy bo mam jasne membrany bierne i to się zgadza z tym jak brzmią.
Na ten moment K145 to moje podstawowe słuchawki.

Pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: fallow w 13-04-2009, 00:35
A co fani szkoly AKG sadza o K701/702 ? Kontekst jak najbardziej soniczny oczywiscie.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: krisio06 w 15-04-2009, 21:43
Rozbój w biały dzień, a może wieczór.
Kolejne K340 poszły, tym razem za 200zł.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 15-04-2009, 22:47
gdzie?

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16 oraz Elektronika TDS-5.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 15-04-2009, 22:48
O cholera już widzę ;((( Kolejny raz pluje sobie w brodę (którą mam:)

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16 oraz Elektronika TDS-5.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 15-04-2009, 23:03
>> krisio06, 2009-04-15 21:43:06
Rozbój w biały dzień, a może wieczór.
Kolejne K340 poszły, tym razem za 200zł.

Panowie, polecam strone wcześniej, tam było wyjasnione co i jak
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 15-04-2009, 23:05
Na pewno?

http://www.allegro.pl/item612245861_akg_k_340_elektrostat_dynamic_systems.html

;(((

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16 oraz Elektronika TDS-5.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 15-04-2009, 23:10
>> szwagiero, 2009-04-15 23:05:31

O kurde, zwracam honor, szok!
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 15-04-2009, 23:13
Sprzedający pewnie ustalił cene kup teraz na podstawie wczesniejszej aukcji, spokojnie mogl dac 400zł i tez by poszły
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Rafaell w 15-04-2009, 23:17
No i tak nakręcajcie sobie cenę to dojdą jak we Włoszech do 900zł

Moim zdaniem 150-200zł warto dać pod warunkiem ze lubimy piękne soprany a zadowolimy się skromnie brzmiącym basem.

Rafaell


                   
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 15-04-2009, 23:24
>> Rafaell, 2009-04-15 23:17:34

Problem w tym, ze one nie chodzą po 150-200zł, a ta ostatnia aukcja to prawdziwa okazja była
Srednia cena w niemieckim ebay to 100Euro a tam jest ich najwiecej, w USA cena dużo większa, a na naszym allegro pojawiają się bardzo rzadko, a wiele ludzi jest chetnych ich kupic /ja ich nie namawiam :) /
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 16-04-2009, 08:46
Rafaell a sluchales tej wersji z lepszym wypelnieniem na basie? Moze roznice pomiedzy wersjami sa jeszcze wieksze niz w Pionkach?
---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16

Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: krisio06 w 16-04-2009, 14:33
>> aasat, 2009-04-15 23:13:19
Sprzedający pewnie ustalił cene kup teraz na podstawie wczesniejszej aukcji, spokojnie mogl dac 400zł i tez by poszły

Dokładnie. Rozmawiałem z osobą, która je kupiła i mówiła, że sprzedawca sugerował się ceną tej auckji sprzed kilku dni.
Wszyscy sobie plują w brodę. Dwe takie okazje w ciągu zaledwie kilku dni.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 16-04-2009, 14:36
>> krisio06, 2009-04-16 14:33:09

a teraz trzeba bede czekac z 6 miesięcy na nastepna aukcje :(
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: krisio06 w 16-04-2009, 14:39
Za 200zł to się nawet najniższych Grado nie kupi.
Było minęło :(
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 17-04-2009, 14:44
Apropo dwóch wersji (conajmniej) z innymi membranami, to ciekaw jestem dokładniej co oznacza ta różnica na basie i jak duża ona jest? Te których słuchałem (kolegi aasata) to wersja "light" i basu był dla mnie faktycznie niedostatek, być może K340 potrzebują jakiegoś specyficznego napędu, ale raczej taka ich uroda?

Może kolega karbidoczaszka mógłby coś skrobnąć więcej na temat skali różnicy? :)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: karbidoczaszka w 17-04-2009, 15:38
Zakładając na głowę wersję 340-tek z większym basem uczucie niedostatku dolnego zakresu się zmniejsza, jednak ciągle są to słuchawki w tym rejestrze zbyt skromne. Jeśli miałbym określić różnicę w sposób ilościowy to powiedziałbym że jest niewielka acz wyczuwalna przy bezpośrednim porównaniu.

Jeśli ktoś ma chęć do eksperymentów to większą ilość basu uzyskać można zamykając prostokątny otwór w muszli za przetwornikiem (tylko w taki sposób aby nie utworzyć czegoś na kształt membrany). Jeśli chodzi o jakość dolnego zakresu to dostosowałem go do swoich upodobań przez wyłożenie wnętrza muszli blue-takiem  i usunięciu około połowy materiału wytłumiającego.

Jeśli chodzi o ich napęd to najlepiej zagrały z OTL na 6AS7, niestety ja napędzam je ostatnio Corda HA-1.

"When you hear music,
after it\'s over,
it\'s gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 17-04-2009, 15:45
Moim zdaniem doskonałe wysokie tony i średnica rekompensuje brak niskich których jest może mało, ale dobrej jakości
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Rafaell w 17-04-2009, 22:58
Moim zdaniem upewnił bym się jeszcze czy nie pomoże na basie w AKG K340 zmiana fazy sygnału.

Rafaell                     
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 18-04-2009, 01:01
W K340 nie ma zwrotnicy, środek pasma jest odtwarzany równoczenie przez elektrostata jak i przetwornik dynamiczny, odwrócenie fazy na jednym względem drugiego spodowuje (jest to chyba opisane nawet w serwisówce) wyrwę w środku pasma.

Pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Rafaell w 18-04-2009, 01:15
>> Sim1, 2009-04-18 01:01:49
To nie jest takie oczywiste jak to jest tylko dla nas hobby; mimo ze teoretycznie masz rację-życie pokazuje co innego. Podpinałem w kolumnach porządne 3" głośniki Dynaudio 1-5 kHz i zgodnie z wytycznymi czerwony + czarny minus. Przez długi czas mimo ze dżwięk był znacznie lepszy niż to co tam poprzednio było nie kleiła mi się scena .Wystarczyło pomierzyć płytą testową  różowy szum w fazie i przeciw fazie  mikrofonem żeby się przekonać że producent dał ciała i żle umieścił oznakowania (dla tego zrozumiałem dla czego kupiłem je tak tanio, poprzednikowi dżwięk się tez nie układał)

Rafaell                     
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 22-04-2009, 09:00
Witam,

Dotarły do mnie moje k340 ( te za 350 ), pady ze tak powiem wgniatają sie po sam plastik wiec sa definitywnie do wymiany, mam wersje z mocniejszym bas\'em ( wedle tego co doczytałem na head fi jest tak : wersja z zieloną obudowa przetwornika dynamicznego jest wersja lżejszą, u mnie jest srebrny ). Znajomy który kupił te słuchawki z tej drugiej aukcji za 200zł ma wersje teoretycznie z mniejszym basem bo to to z tyłu ma zielone, za parę dni porównamy te słuchaweczki, pewnie będzie można jakieś wnioski z tego wyciągnąć.  

Napędzam je u mnie CD 650 w połączeniu z Zero dac\'iem i jak sobie pomyśle ze one mogą grac znacznie lepiej to aż mnie dreszcze przechodzą ;), bo narzazie mogę szczerze powiedzieć ze nic lepszego nie słyszałem.

Wymieniłem te sznureczki co miały podtrzymywać słuchawki na głowie, wogole nie trzymały, jako ze nie znalazłem odpowiedniej gumki do włosów w okolicy musiałem sie zadowolić gumką recepturką, trzyma niezłe, ale zaraz tez pewnie nie będzie trzymać.. Dalej idąc w kwestie wygodny, przez zniszczone pady ucho cały czas napiera w ten plastikowy grill, nie powiem ze po wczorajszym maratonie z nimi moje uszy cierpiały. Rano sięgałem po płatki które zostały mi po hd25 ( te takie co pod padami są ), zarzuciłem na k340 i po cierpieniu, dźwięk tez odrazu sie przyjemniejszy zrobił, góre wybiło do przodu, a reszta sie ładnie skremowała ze tak to nazwę. Kombinował ktos w ten sposób?
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 22-04-2009, 09:23
>> Brestinder, 2009-04-22 09:00:51

Gratuluje!

Pady można kupić w RMS.pl za około 15żl te skóropodobne lub za 70zł welurowe z modelu k271Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: karbidoczaszka w 22-04-2009, 09:29
Chyba mam niepotrzebne skóropodobne pady z k271. Mogę je z przyjemnością oddać. Jeśli jesteś zainteresowany to rozpoczne poszukiwania w szufladzie. Jednak jeśli zależy ci na wygodzie to polecam welury ;-) Jeśli zaś chodzi o gumki naciągające to w pasmanterii można kupić gumkę kapeluszową o wyglądzie i właściwościach oryginalnej gumki i przy odrobinie chęci można nową gumkę zainstalować w uchwycie w miejsce starej.

"When you hear music,
after it\'s over,
it\'s gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 23-04-2009, 10:01
Koledzy - szczęśliwi właściciele K340 - gdybyście zobaczyli gdzieś jakąś aukcję (lub ogłoszenie lub cokolwiek) z owym modelem, a Wam nie jest potrzebny drugi egzemplarz, to prośba o info - bardzo chętnie dołączyłbym do grona szczęśliwych posiadaczy tych AKG :)

Pozdrawiam,

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 23-04-2009, 10:05
>> szwagiero, 2009-04-23 10:01:24

Szukaj na ebay.de tam pojawiają się najczęściej po około 100Euro


--
afaik there is nothing at all quite like the K340, except another K340
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 23-04-2009, 12:51
Na spotkaniu słuchawkowym w Detroit "Mini-Meet 2009"  oprócz najwiekszych gwiazd słuchawkowego swiata były tez AKG k340, ciekawe ja wypadły w porównaniu do innych ?
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 23-04-2009, 19:46
Ta Pani nie wyglada nazbyt zadowoloną, smiem twierdzić ze jej wyraz twarzy pyta: A co to za szajs.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 28-04-2009, 13:35
Wrzucam to by mi nie uciekło odnośnie K340... przy okazji grzebania w dokumentacjach znalazłem opis działania tych membran pasywnych (bodajrze w odniesieniu do K240 sextet).

Idea była taka by powyżej określonej częstotliwości rezonansowej charakterystycznej dla ich budowy puszczały dźwięk drgając (górne pasmo a\'la słuchawki otwarte, przestrzeń) natomiast poniżej przestawały rezonować (dół pasma wzmocniony zachowaniem a\'la słuchawki zamknięte) - stąd rzeczywiście właściwości tych membranek definiują intensywność dołu.

Pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 29-04-2009, 00:38
Dotarły już do mnie K4 :) czyli ostatnie z serii hybryd AKG (K340 -> K145 -> K4).

Na szybko mogę powiedzieć tyle, że grają bardziej sprężyście od K145... brzmienie bardziej zdąża w stronę ortodynamików, mniej przestrzeni ale wszystko bardziej z nich podane na twarz.
Dopiero odtworzyłem gąbki i wymieniłem gumki w naciągach i zaczynam słuchać więc dużo nie mogę powiedzieć, poza tym, że słychać w nich "elektrostatyczną" górę. Są dosyć małe więc dźwięk bardzo mocno zależy od ich ułożenia na uszach co jest bardziej wadą niż zaletą.
Na ten moment tyle

Poniżej 3 fotki dla ciekawskich jak to wygląda i zaraz następne trzy. Ostanie zdjęcie wyszło nieostro ale dobrze oddaje ich rozmiar ;).

Pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 29-04-2009, 00:39
Bateria widoczna na zdjęciach to paluszek AAA.

Pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 29-04-2009, 09:17
>> Sim1, 2009-04-29 00:39:26

Bardzo unikatowe słuchaweczki, ta metalowa obwódka dodaje im uroku

A jak sprawują się ze sprzętem przenośnym? są łatwe do napędzenia? czy grają odpowiednio głośno?
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 29-04-2009, 16:26
>> Sim1, 2009-04-29 00:39:26

No to masz teraz niezłą kolekcję :) Swoją drogą słuchaweczki ze względu na rozmiary mogłyby być przenośne, tylko ciekawe co przenośnego je wysteruje? :)

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 30-04-2009, 12:14
Słuchawki (AKG K4) podłączyłem, do najbardziej przenośnego grajka jaki miałem pod ręką... telefonu SonyEricsson W800i. Podgłoszony na maxa daje niski poziom głośności, pozwalający na stonowane słuchanie w pracy, tak by słyszeć, co ktoś do nas mówi... ale nie na głośnej ulicy.
Widać to z resztą po parametrach :)

Zakres:.........................20-25000 Hz
Czułość:........................92 dB
Impedacja:....................400 Ohm
Max moc:.......................200mW
Nacisk na ucho:.............2N
Waga bez kabla:...........65g
Kabel:............................3m z wtykiem 6,3mm

Pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 30-04-2009, 12:20
>> Sim1, 2009-04-30 12:14:44

Mają słąbą czułość (skuteczność) i wysoką impedancję 400 Ohm, a sprzet przenośny przeferuje 32  Ohm, wieć nie za bardzo nadają sie do sprzetu przenośnego. Moze rozwiązaniem byłby przenośny wzmacniacz słuchawkowy, mozna taki kupić niedrogo
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 13-06-2009, 14:48
Witam ponownie, zastanawia mnie jeden fakt, moje elektrostaty w k340 są dość brudne ( kurz i takie tam ), zastanawiam się jak to może wpływać na dźwięk i czym to ewentualnie wyczyścić.

pozdrawiam.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 13-06-2009, 21:23
>> Brestinder, 2009-06-13 14:48:21

Nie za bardzo sobie wyobrażam jak można wyczyścić tak cienką membranę elektrostatyczna, odradzałbym nawet probowanie, k340 łatwo można uszkodzić
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 14-06-2009, 10:12
Więc nie dotykam, graja równo wiec pewnie nic od tego kurzu złego się nie dzieje. Dzieki za odpowiedz, moge teraz spokojnie zbierać na wzmacniacz i nowy kabel.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 14-06-2009, 11:18
>> Brestinder, 2009-06-14 10:12:27

Spróbuj zapytać się jeszcze na head-fi.org może ktoś próbował je czyścić.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: stefanB w 14-06-2009, 22:27
Były dwie wersje 340. jedna wypuszczona na rynek w 1980r., druga kilka lat później. Ta pierwsza była droższa  (340DM wobec 290DM) i podobno różniła się konstrukcyjnie. Niemieckie gazety oceniały ja wyżej.AKG K340 wersja I.
W 1980r. były flagowym modelem AKG, która chwaliła sie, że udało jej sie zrobić idealną charakterystyke częstotliwościową i tylko 0,2% zniekształceń. Kosztowały 348DM wg zaleceń akg
Do 200Hz pracowały jako słuchawki zamknięte, a dalej jako otwarte.
16Hz-4000Hz to przetwornik dynamiczny, 4000Hz-25000Hz elektrostatyczny
okablowanie z miedzi OFC

"Wszystko powinno być zrobione maksymalnie prosto, ale nie prościej"-A. Einstein
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: stefanB w 14-06-2009, 22:32

cd


Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 14-06-2009, 22:36
hmm, wydawało mi się, ze były 3 wersje, a co do tego, ze pierwsza najlepsza to pierwszy raz słysze

Jak je rozróżnic? te na zdjęciu nie mają napisu AKG na pasku, to znaczy, ze to jest pierwsza wersja?
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 14-06-2009, 22:47
Wiele źródeł podaje również, ze zostały wypuszczone na rynek w 1978 roku
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: stefanB w 14-06-2009, 22:54
Wklejony prospekt to na pewno 80 rok.
Dostępne mi niemieckie gazety z tamtych lat mówią o dwóch wersjach elektrostat, pierwszej z 1980 (bez napisu) i z 1985. Jeszcze teraz spojrzałem na całostronicowa reklame w Audio z 1980r i jest bez napisu na pasku.
Danych materialnych o tej drugiej wersji nie mam, Nie wiem czym się różniły-na pewno były tańsze- tylko to wiem. Trzecia wersję jaką ja znam to te douszne, ale ja, broń Boze nie jestem żaden specjalista od akg
W wątku o słuchawkach wkleiłem testy audio z okresu 1980-2004. Tam sa dwie o różnych cenach.
"Wszystko powinno być zrobione maksymalnie prosto, ale nie prościej"-A. Einstein
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 14-06-2009, 22:58
>> stefanB, 2009-06-14 22:54:52

A która wersję posiadasz?
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: stefanB w 14-06-2009, 23:02

Polazłem do piwnicy, bo przypomniało mi sie, ze mam szwedzkie katalogi z 1978r. Tam najwyższym modelem jest 240


"Wszystko powinno być zrobione maksymalnie prosto, ale nie prościej"-A. Einstein
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 14-06-2009, 23:06
Faktycznie na serwisówce do k340 jest napis April 1980

http://www.akg.com/mediendatenbank2/psfile/datei/46/k34043f0a8ba4dc33.pdf
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: stefanB w 14-06-2009, 23:10

Spojrzałem w linka do wikipedii, który wkleił sim 1. To jest ten sam prospekt, co ja wrzuciłem. Niemieckie gazety zwykle testowały nowe, pojawiające sie produkty bez wielkich opóźnien.
 Test z z 80r., to może weszły w 79r.?
?
"Wszystko powinno być zrobione maksymalnie prosto, ale nie prościej"-A. Einstein
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 14-06-2009, 23:25
W takim razie ten rok 1978 to może być plotka, na nieszęście powielana przez innych, bo jedyne wiarygodne źródło to byłaby strona AKG lub jakieś gazety o tym mówiące
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: stefanB w 15-06-2009, 10:57

Na serwisówkach zawsze jest data wprowadzenia modelu do produkcji.
 Reklama  Audio 1980 mówi, ze jest to ich neue oferta.
Katalog też z tego samego roku., testy audio też.
1980r. jest najbardziej wiarygodny, bo mamy trzy żródła materialne potwierdzające tę datę.

I  MYŚLĘ, ZE TO MY JAKO PIERWSI PODALIŚMY WŁAŚCIWE DATOWANIE.


W vintageu większość źródeł musi podlegać ostrożnej weryfikacji, bo niestety jest niewiele wiarygodnych autorytetów Większość osób powtarza mechanicznie przeczytane w necie opinie i tak z czyichś przypuszczeń tworzy się w pewnym momencie obiegowa informacja"Wszystko powinno być zrobione maksymalnie prosto, ale nie prościej"-A. Einstein
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 15-06-2009, 12:41
W takim razie ogłaszamy, że oficjalna data wprowadzenia AKG k340 to kwiecień 1980
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 16-06-2009, 15:27
Krótka piłka, szukam OTL\'a za ~1000zł, do k340 ma sie rozumiec, jak bedzie cos b. dobrego za niewiele wiecej to moge potyrac dłuzej i zainwestowac troszke wiecej. Zródło to Philips CD650 podpiety coaxialem do zero dac\'a na OPA SUN v2 ( dosc to jasne jest ) , opa dobierałem z mysla taka ze lampiaki sa przewaznie ciepłe i kluchowate wiec dla balansu ten powinien byc dobry, zwreszta to zawsze mozna zmienic. Pozdrawiam i czekam na porady.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: asmagus w 17-06-2009, 14:53
Ja do AKG K 271 mkII zamówiłem OTL\'a z WBA, HPA-03 Reference (+)
Więcej info tu, zmieścisz się w cenie http://audiohobby.pl/topic/10/3488/1

Nie powiem, że polecam bo czekam na wykonanie mojej sztuki, do tygodnia będzie u mnie.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 17-06-2009, 15:00
AKG K271, a K340 to jakby "trochę" co innego... ale być może propozycja dobra, coraz więcej osób ma i sobie chwali te WBA.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: asmagus w 17-06-2009, 15:03
Słuchawki zupełnie inne, ale jako "świeżynek" w temacie skupiłem się na zagadnieniu OTL - myślę, że kolega lepiej niż ja oceni przydatność tego konkretnego OTL dla niego niż ja :)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 17-06-2009, 18:08
Nad WBA juz myslalem, tylko czy on wydoli przy 400 ohmach? zwreszta tego to juz sie pewnie od sprzedawcy dowiem.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 17-06-2009, 22:44
Panowie radziłbym przestudiować dokładniej fora na temat doboru słuchawek (a głównie ich impedancji) do odpowiednich typów wzmacniaczy lampowych (np. OTL).

Pozdrawiam,
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: intuos w 18-06-2009, 04:23

>> Brestinder,
lampiaki sa przewaznie ciepłe i kluchowate

kompletna bzdura...jezeli kupisz badziew to wlasnie tak bedzie, w tym wypadku nie widze sensu by wydawac pieniadze
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: majkel w 18-06-2009, 08:16
Pociągnąć 400 omów to nie jest problem dla OTLa, a raczej mniejszy problem niż 40 omów.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: fallow w 18-06-2009, 09:31
Powiem tylko, ze spotkalem i takie konstrukcje OTL ktore nie radzily sobie z 60-70 Omowymi K701 nie mowiac juz o 300Omowych HD650.

Wiec tak czy siak, wszystko zalezy od samej konstrukcji.

Generalnie sredni dobrze zrobiony OTLowiec albo inaczej - nie zrobiony zle - przy 300 czy 400 Ohmach bedzie w swoim zywiole :)

K340 ma z tego co wiem zapotrzebowanie na moc, wiec przydaloby sie zeby dodatkowo ten wzmak byl po prostu wydajny - czyli generalnie jakies sensowne lampy mocy miec powinien.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 18-06-2009, 09:34
>> fallow, 2009-06-18 09:31:26
K340 ma z tego co wiem zapotrzebowanie na moc, wiec przydaloby sie zeby dodatkowo ten wzmak byl po prostu wydajny - czyli generalnie jakies sensowne lampy mocy miec powinien.

Zgadza się k340 są bardzo ciche i potrzebują dużego wzmocnienia, np taki Holdegron nie daje im rady
Grają około 3-4 godziny ciszej od takich HD600
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 18-06-2009, 10:09
Mój wpis był w zasadzie do kolegi, który zamówił wzmak WBA do niskoomowych słuchawek (AKG K271), poleca natomiast ten wzmak do K340 - być może akurat w tym wypadku będzie dobrze, ale jestem ciekawy jak to zagra z K271.

No ale skoro Rolandsinger używa takiego wzmaka z Senkami HD-595 które też przecież specjalnie wysokiej impedancji nie mają, tzn. że może to jednak zagra :)

Pozdrawiam,
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: majkel w 18-06-2009, 10:34
Granie z HD595 nie jest żadną miarą grania z K340. HD595 są głośniejsze od 32-omowych Grado SR325i, nie mówiąc o GS1000, które nieco tracą głośności z racji odległości od ucha. AKG K340 są mało efektywne, natomiast w ogólnym przypadku wysoka impedancja to komfortowe warunki pracy wzmacniacza OTL.
Kwestia z Holdegronem polega na tym, że ustawił niskie wzmocnienie we wzmacniaczu, a do wysokoomowych i niskoefektywnych słuchawek pasowałoby co najmniej 15dB.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: asmagus w 18-06-2009, 10:37
Roland ma chyba wersję HPA-01/02 (2 lampy) teraz wersją topową jest HPA-03 3x ECC88.
Ja sam zastanawiam się jak to zagra z akg 271 mkII gdyż kupiłem w ciemno - cóż zobaczymy jak dojdzie w przyszłym tygodniu.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 18-06-2009, 11:11
>> majkel, 2009-06-18 10:34:33
>Granie z HD595 nie jest żadną miarą grania z K340.

Chodziło mi o K271 jeśli chodzi o porównanie do HD595.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 18-06-2009, 15:58
Napisałem do Herr Bociana jak to jest z HPA-03 i 400ohmami, napisałem mu tez ze mam takie a takie słuchawki, no i odpisał mi tak ze: HPA sobie nie poradzi i ze najlepszym rozwiązaniem będzie : "wzmacniacz Sensauris na audiofilskich lampach 6S33S", za jedyne 1650zł w promocji oczywiscie, zaleta taka ze można sobie głośniki ewentualnie podpiąć, 2x8W przy 8ohm\'ach, na słuchaweczki to to mocy będzie miało wystarczająco, tyle ze cena dla mnie jest za bardzo abstrakcyjna, co zmusza mnie do dalszego szukania.

Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: majkel w 18-06-2009, 16:04
Ten tego, a oni już sprzedają tego Sensaurisa? Jak długo się czeka? Można wypożyczyć? 6S33S to są lampy z Miga 29, a nie audiofilskie, co nie znaczy, że się nie nadają. ;)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: asmagus w 18-06-2009, 16:07
A co to jest "Sensauris" ?? Google nie wyrzuca mi tego tworu.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 18-06-2009, 16:14
tyle o tym czyms wysłał mi Bocianek :
"Sensauris to wzmacniacz OTL. Posiada dwie lampy 6S33S pracujące w klasie A oraz jedną 6922EH funkcjonującą jako stopień wstępny. Po wyciągnięciu wtyku słuchawek wzmacniacz oddaje moc 2x8W do kolumn, także jako układ OTL. Dzięki dużemu zapasowi mocy może wysterować wszystkie słuchawki dostępne na rynku, a także stare modele wysokoimpedancyjne o niskiej sprawności."

cena 1650zł za pierwsza wypr. sztuke, pozniej ma byc monoc duzo ponad 2000zł. Ponoc koncza go twozyc juz powoli.

Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: majkel w 18-06-2009, 16:29
Rozumiem, czyli pierwszy egzemplarz, powiedzmy prototyp na czysto sprzedadzą taniej, a seryjna produkcja będzie po 2k. Ciekawe jakie kondensatory wyjściowe dadzą, bo na tym można uwalić spory kawałek brzmienia. Domyślam się, że cenniejsza biżuteria w postaci kondów i lamp będzie za ekstra opłatą. 6S33S jest na szczęście nie do ruszenia, zostaje 6922, która ma zamienniki z całego globu.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: majkel w 18-06-2009, 16:33
No a tak poza tym nie rozumiem dlaczego HPA miałby nie pociągnąć K340? Przecież to są dokanałówki. :)

http://www.akg.com/personal/K_340,pcatid,7,pid,103,_psmand,1.html
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 18-06-2009, 16:36
>> majkel, 2009-06-18 16:33:02
No a tak poza tym nie rozumiem dlaczego HPA miałby nie pociągnąć K340? Przecież to są dokanałówki. :)

No AKG przegieło nazywając nowe dokanałów tak samo jak stare legendarne K340

To jest świętokractwo

Jeszcze brakuje tylko dokanałówek o nazwie K1000
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: majkel w 18-06-2009, 16:47
K1000 będą na bluetooth z mikrofonem. ;)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: almagra w 18-06-2009, 17:14
Z tą 6c33c do słuchawek to kompletne nieporozumienie,ktoś w ogóle nie kuma czaczy...
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 18-06-2009, 18:53
Czy ja wiem czy ten 6c33c to takie nie porozumienie, sluchawki pokroju k1000, k340 i inne duzo chcace mysle ze beda czerpac z tego ustrojstwa garsciami.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: almagra w 18-06-2009, 19:07
Ze względu na maleńkie wzmocnienie 6c33c nie nadaje się na wtórnik katodowy.Powtarzam to już chyba piąty raz...Występują również inne problemy ,jak duże pojemności międzyelektrodowe,które odbiją się na szczegółowości przekazu;problem z przydźwiękiem,gdyż trudno będzie odfiltrować tak duży prąd anodowy.Pomijam problem nieekonomiczności rozwiązania,gdyż gdyby to miał być najlepszy wzm słuchawkowy to te 200W mocy byłoby do zaakceptowania...Ale moi drodzy WRONG WAY...
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Gabriel w 18-06-2009, 20:53
">> almagra, 2009-06-18 19:07:59
Ze względu na maleńkie wzmocnienie 6c33c nie nadaje się na wtórnik katodowy.Powtarzam to już chyba piąty raz...Występują również inne problemy ,jak duże pojemności międzyelektrodowe,które odbiją się na szczegółowości przekazu;problem z przydźwiękiem,gdyż trudno będzie odfiltrować tak duży prąd anodowy.Pomijam problem nieekonomiczności rozwiązania,gdyż gdyby to miał być najlepszy wzm słuchawkowy to te 200W mocy byłoby do zaakceptowania...Ale moi drodzy WRONG WAY..."
Yeah, next "WRONG WAY", "you do not have anything to say", "nie kuma czaczy"(how to translate this? ;) published by "Almagra".
I was not here for a moment. Responsibilities.
And what I see here again?  I see the same "dialogue", one-sided "dialogue": "wrong way", "lost in"...action, bad idea...
More?
Please: "...but taking into account the level of aggression..." - "shop, work", but where is "forum"?
BTW. Your "actions" remind me of Mr XYZ, or something...
People want to do something by your own thoughts, not by Your thoughts, Almagra.
Already they are told You here about that. Clearly. Very clearly.
   
Listen to them, less criticism, more tips - if You want to help somebody. If someone asks for help.I don\'t want to quarrel with You, despite Your "advice" and Your intentional provocation, attached (sometimes) in Your posts.If You do not understand yet, what I am talking about now - then sorry, but in these circumstances, dialogue with You is impossible. Dialogue between You and the participants of this forum - is impossible.It was not malice on my part but it was ordinary speech forum participant - me.Think about it.Cheers.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: almagra w 18-06-2009, 22:38
Udzieliłem porady z której wynika,że czołg nie nadaje się do skutecznego zwalczania komarów.Rzecz jasna opartej na doświadczeniu.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 18-06-2009, 23:09
Panowie to moze Skorpionek hv-1 ? moze bym wyrwał gdzies tanio jakas urzywke.. a pal licho z k340 sie polubia.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: krisio06 w 19-06-2009, 00:26
assat- To jest jeszcze nic.
To powinno być ukarane dożywociem :)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 19-06-2009, 08:54
ja mu moze zaproponuje wymiane, wysle mu ksc35 i 200zł... lepiej mu to bedzie hulać, a jaki komfort...
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: majkel w 19-06-2009, 09:33
Odpowiadasz na wpis
>> almagra, 2009-06-18 22:38:21
Udzieliłem porady z której wynika,że czołg nie nadaje się do skutecznego zwalczania komarów.Rzecz jasna opartej na doświadczeniu.

Ja wiem, że to jest tutaj nie na temat, ale moje doświadczenie jest takie, że do Grado GS1000 (32 omy) przy słuchaniu niekompresowanej dynamicznie klasyki, 300mW na kanał to jest mało. Jak gość rąbnie w klawiaturę fortepianu, a w tle wiolonczele, kotły i inne basiszcza, to się robi clipping przy odsłuchu na dużych, jeszcze realistycznych głośnościach. Jaką lampę mam wziąć, żeby starczyło prądu? Albo jaki transformator wyjściowy i lampę, żebym nie zbankrutował i słyszał wszystko, co mnie interesuje? I proszę mi nie doradzać słuchawek wysokoomowych, bo nie ma takich dynamicznych jeśli chodzi o najwyższą półkę jakościową. Może Beyerdynamic DT48 wersja 200 omów, ale 25 omów podobno lepsza.
Co to znaczy, że brumu się nie da odfiltrować na 6S33S? Wystarczy nie używać dławików, które się nasycają od DC, a poza tym psują dźwięk. We wzmacniaczu tranzystorowym dławik umieszczony gdziekolwiek spłaszczał mi źródła pozorne i wyostrza, gdzie bym go nie dał. Nawet filtry ferrytowe to robią na kablu od zasilacza. Walnąć stabilizator na pojedynczym tranzystorze i Zenerze i będzie po problemie, żadnego brumu. Przed nim duży elektrolit zbocznikowany MIFLEXem i jakimś kondkiem np. bipolarnym 10uF. Co do tego, że elektrolity to kicha powiem tyle - używam w torze sygnałowym DACa, bo były lepsze od wszystkich MKP i MKT, których tam próbowałem.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: almagra w 19-06-2009, 09:44
Dławik w torze tranzystorowym szkodzi dlatego,że ma dużą oporność, zaniedbywalna w układach lampowych,w których bardzo pomaga.Chodzi o stosunek indukcyjności do oporności.Dławik nadprzewodnikowy pomógłby w zasilaczu tranzystorowym na pewno...
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: majkel w 19-06-2009, 09:55
Jak wiemy, filtr ferrytowy zakładany na kabel nie ma żadnej rezystancji. Podobnież pisałem tu także o dławikach o oporności kilkadziesiąt miliomów, takich malutkich 1~4uH. Powietrzne nie spłaszczają, to fakt, ale i tak lepiej bez. :)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: almagra w 19-06-2009, 10:03
W którym miejscu toru?
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: fallow w 19-06-2009, 10:03
Czyli skreslasz Majkel HD800 nawet przed ich przesluchaniem ? :) Dla przypomnienia - one wlasnie maja 300Ohmow :)))

To, ze Migowo 25tkowa ruska 6S33S jest troche problematyczna pod wzgledem parowania i bardzo wrazliwa na dokladnosc wykonania, dodatkowo rozne egzemplarze tej lampy z roznych lat graja diametralnie roznie moim zdaniem jeszcze nie przeszkadza jezeli umie sie wlasciwie ja wykorzystac.

Za jakis czas ukaze sie polska sluchawkowa konstrukcja na 6S33S, zobaczymy jak to bedzie i jak wyjdzie.

Majkel: Ja Ci doradzam PS1000 :) GS1000 clipping maja juz na srednicy od samego startu, z racji tuningu i jak by nie bylo trzeba to rekompensowac zrodlem. Wymien GSy na PSy i bedziesz mial jeszcze wieksze pole do popisu :D :))
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: majkel w 19-06-2009, 10:09
Creative Aurvana Live! też mają 32 omy, i też klipią na tak ustawionej głośności. Tyle że w nich to bym słuch stracił słuchając tak dłużej. GS1000 są mniej skuteczne. Zmierzam raczej do tego, że większy piecyk do słuchawek będę sobie budował. :) Co do HD800 - nie skreślam ich, a po prostu na razie fizycznie ich u nas nie ma, no i zapomniałem sobie o nich. ;)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: fallow w 19-06-2009, 10:29
A co to bedziesz budowal ? :D :) Pochwal sie kolegom :))

W Czechach i Hiszpani juz pierwsi dostali swoje HD800 wiec wychodzi na to, ze dostawy do Europy juz ruszyly.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 19-06-2009, 10:33
AKG k340 na ebay.de

http://tinyurl.com/nsw5d5
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: majkel w 19-06-2009, 11:08
>> fallow, 2009-06-19 10:29:58
A co to bedziesz budowal ? :D :) Pochwal sie kolegom :))

Takie krzemowe w klasie A, z PSU na elementach dyskretnych, tylko bardziej wypasione i na lepszych częściach, np. trafo toroidalne.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: fallow w 19-06-2009, 11:14
A juz myslalem, ze jaka hybryda Panie :)

No toroid to z mojego skromnego punktu widzenia, ze tak powiem podstawa we wzmaku :) Jak by nie bylo w dzisiejszych czasach standard.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: majkel w 19-06-2009, 11:16
No niby tak, ale bywa, że EI zagra lepiej. Tyle że z takim zasilaniem jak ja planuję, to znowu toroid.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 02-07-2009, 09:51
AKG k340 na niemieckim ebay

http://tinyurl.com/mc4n98
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 14-07-2009, 10:34
Znowu K340 na ebay.de

http://tinyurl.com/ly8a5s

Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 14-07-2009, 11:44
mm definitywnie pierwsza wersja.. jeszcze wtyczka din5
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 21-07-2009, 08:56
Wyglądają na całkiem nowe, jeszcze kabelek w folii :)

http://tinyurl.com/lgvh6u
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: jjurek w 21-07-2009, 09:09
>> almagra,

"Udzieliłem porady z której wynika,że czołg nie nadaje się do skutecznego zwalczania komarów.Rzecz jasna opartej na doświadczeniu."


Akurat się zgdadzam z Tobą w tej sprawie, ale proszę po raz kolejny- chociaż jedno zdjęcie z Twoich "doświadczeń"...
Jeśli nie będzie zdjęcia to sprawę traktuję jako "rzecz jasna oparta na teoryzowaniu" :)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: jjurek w 21-07-2009, 09:18
>> almagra,
"Ze względu na maleńkie wzmocnienie 6c33c nie nadaje się na wtórnik katodowy"

1. Wzmocnienie przy układzie wtórnika katodowego nie ma nic do rzeczy.
2. Słuchawkowce oparte na tej lampie nie wykorzystują na wyjściu wtórnika katodowego ale układ WK o dużym prądzie.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 21-07-2009, 09:19
>> jjurek, 2009-07-21 09:18:09
>> almagra,

Nie rozumiem, czemu to piszecie w tym wątku?
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: jjurek w 21-07-2009, 09:36
OK- zjechałem z zasadniczego  tematu.
Ale cały czas piszemy o słuchawkach a nie o innych, kompletnie nieprzydatnych w życiu rzeczach :)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 21-07-2009, 10:02
>> aasat, 2009-07-21 08:56:12
Wyglądają na całkiem nowe, jeszcze kabelek w folii :)

Ale egzemplarz! To jest stan kolekcjonerski. Wg opisu dziewicze, NOS. Aż mnie skręciło ;)

Pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 21-07-2009, 10:04
>> Sim1, 2009-07-21 10:02:30

No dokładnie to samo, zalicytowałbym, ale niestety mam za dużo wydatków teraz
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Rafaell w 21-07-2009, 10:05
  Świetny nabytek dla młodej osoby jako pierwsze słuchawki do słuchania muzyki klasycznej              
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: fallow w 21-07-2009, 10:22
Dzizas ze tak powiem. Bralbym od razu z mety gdyby nie to, ze wydalem teraz troche na HD800.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: majkel w 21-07-2009, 10:48
Zapytaj Brestindera, czy sprzedaje? Obecnie jego K340 są u mnie. Najkrócej rzecz ujmując, ich dźwięk kojarzy mi się jako konkurencyjny dla HD600. Na początku wydawało mi się, że wybrałbym Sennheisery, teraz wydaje mi się odwrotnie - ze względu na większą przejrzystość. Liryzmu i nasycenia a la Grado lub Beyerdynamic DT880 Pro nawet, nie dopatrzyłem się w nich. Szkoda, że te słuchawki są zamknięte, bo przy tej jakości plastiku... słychać go czasem.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 21-07-2009, 10:58
>> majkel, 2009-07-21 10:48:23

K340 nie są całkowicie zamknięte, z tyłu mają otwory i sporo dzięku się przez nie przedostaje

Ja zaliczyłbym je do półotwartych, słuchając je mam wrażenie słuchawek otwartych
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: majkel w 21-07-2009, 11:02
Przestrzeń jest OK, ale delikatny pogłos plastikowy czasem się ujawnia.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 21-07-2009, 11:05
Już kiedyś pisałem - ta membrana pasywna policzona jest tak, że rezonuje przy wysokich i rezonansem przenosi je na tył (działanie jak otwarte słchawki w górnym paśmie) a nie rezonuje dla dołu (zachowania analogiczne do zamkniętej konstrukcji).
Można by powiedzieć że są podwójną hybrydą :), elektrostatyczno-dynamiczną oraz otwarto-zamkniętą.
Dlatego też od niej zależy czy słuchawki są "bass-heavy" czy nie (co tu już było opisywane na początku wątku).

Pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 21-07-2009, 11:07
>> majkel, 2009-07-21 11:02:05
Przestrzeń jest OK, ale delikatny pogłos plastikowy czasem się ujawnia.

A co sądzisz o wysokich tonach? dla mnie są ideałem
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: majkel w 21-07-2009, 11:11
Muszę więcej ich posłuchać, bo na samym początku wydały mi się te słuchawki lekko piskliwe, potem poćwiczyłem ułożenie i już nie ma problemu. Sposób prezentacji GS1000 bardziej do mnie przemawia, jest jakby bardziej "materialny". Co do wysokich tonów - polecam zapoznać się z AKG K1000 lub Grado PS1000. K340 na pewno mają bardzo dobre, ale żeby mnie urzekły, to muszę jeszcze posłuchać i nie wiadomo, czy to nastąpi.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 21-07-2009, 12:07
>> majkel, 2009-07-21 11:11:52
Co do wysokich tonów - polecam zapoznać się z AKG K1000 lub Grado PS1000

Ale k340 są od 10 do 20 razy tańsze o wyżej wymienionych

Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 21-07-2009, 22:16
>> majkel, 2009-07-21 11:11:52
Co do wysokich tonów - polecam zapoznać się z AKG K1000 lub Grado PS1000

A ja do wysokich tonów polecam Sansui SS-100 :)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: majkel w 21-07-2009, 23:52
Słuchałem Sansui chyba właśnie tych dwa lata temu. Pamiętam tylko tyle, że Yamahy YH-100 podobały mi się nieco bardziej. Nie zaszkodzi odświeżyć wspomnienia.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 30-07-2009, 16:10
Melduje wykonanie zadania i wyjedzenie z ebay.de tych nieużywanych k340 ;) cena 127 euro wydaje mi sie dosc przyjazna za produkt w tym stanie... trza szykowac juz oferte na head fi i jabenie.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 30-07-2009, 17:11
>> Brestinder, 2009-07-30 16:10:30

Gratuluje! chcesz odrazu je sprzedac?
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 30-07-2009, 18:34
o tak... ciężko będzie mi znieść widok takich zapakowanych pięknie słuchawek... ale szkoda zmniejszać ich potencjalna wartość. Sobie będą czekać powystawiane, czekające na fanatyka co sprosta mojej zaporowej propozycji.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 30-07-2009, 20:20
Tośmy sobie żmiję na własnej piersi wychowali ;). Chce nas, fanatyków, zaporą wziąć!

Pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 30-07-2009, 22:57
User nastepne wystawił, tak samo jak nastepne k260 ktore sie troszke od poprzednich roznia... no i jakis mikrofonik jeszcze. Jak sobie pomysle ze paypala nie posiada to mnei skreca, zas wybulę bóg wie ile za przelew.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: stefanB w 03-08-2009, 11:25
Czytając ostatnie wpisy postanowiłem przypomnieć:K340 do 200Hz działają jako zamknięte,  a od 200Hz do 4000Hz  jako półotwarte

Są  dwudrożne: przetwornik dynamiczny pracuje do 4000Hz, a od 4000Hz przetwornik elektrostatyczny

"Wszystko powinno być zrobione maksymalnie prosto, ale nie prościej"-A. Einstein
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: fallow w 05-08-2009, 16:55
Doszly do mnie ekspresowo K340 Brestindera. Teraz i ja bede mial okazje zapoznac sie z nimi. Bardzo jestem ciekaw :))
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 05-08-2009, 19:40
>> fallow, 2009-08-05 16:55:28

Kupiłeś je? Ciekawy jestem Twojej oceny, chociaz u mnie k340 nie sa juz numerem jeden
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: fallow w 05-08-2009, 19:45
Nie, wlascicielem caly czas jes Brestinder. Jak poslucham to sie ladnie wypowiem :)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 05-08-2009, 19:59
fallow zdecydowanie mysle ze ma czym je napedzic. Powalcz z zakladaniem, majkel mial z tym problemy z poczatku, mozesz tam wiesz chusteczek poupychac pod pady itp, wedle uznania.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 06-08-2009, 09:43
>> aasat, 2009-08-05 19:40:04
Kupiłeś je? Ciekawy jestem Twojej oceny, chociaz u mnie k340 nie sa juz numerem jeden

Czy dobrze domyślam się, ze SS-100 jednak zdetronizowały je? Bo chwilę temu tylko nieśmiało pisałeś, że nie czujesz dyskomfortu tuż po przesiadce na K340.

Pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: fallow w 06-08-2009, 09:52
>> Brestinder, 2009-08-05 19:59:47
fallow zdecydowanie mysle ze ma czym je napedzic. Powalcz z zakladaniem, majkel mial z tym problemy z poczatku, mozesz tam wiesz chusteczek poupychac pod pady itp, wedle uznania.

Mysle, ze dzis juz poslucham - no wlasnie wypatrzylem tam chusteczki pod padami :))
Pobawie sie, GS1000 i HD800 tez trzeba umiec zalozyc.

>> Sim1, 2009-08-06 09:43:39
Czy dobrze domyślam się, ze SS-100 jednak zdetronizowały je? Bo chwilę temu tylko nieśmiało pisałeś, że nie czujesz dyskomfortu tuż po przesiadce na K340.

A ja powiem, ze jest to pewne iz nowym numero uno sa SS-100 :))

Mysle, ze kto ma lub bedzie mial jakiego faworyta - jest ostatnio na forum bardzo latwo przewidywalne :))
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: intuos w 06-08-2009, 12:44
Sim ty dosyc powsciagliwy jestes :)
ostrozny w ocenie sluchawek, widze ze musisz sie wsluchac zanim wydasz werdykt.
A jak u ciebie z kolejnoscia , co na gorze a co na dole stawki domowej?
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 06-08-2009, 13:31
@intuos

Nie wypowiadam się wiele bo mam czasam tak że od dnia zależy któreś mnie bardziej zachwycają (umiem się cieszyć wszystkimi :) ). Nie umiem ocenić bezwzględnie słuchawek, poszeregować je "o włos" od siebie, itp.

Na ten moment SS-100 są niezagrożonym leaderem. Potrafią naprawdę zachwycić choć czasami się zastanawiam czy nie jest to autosugestia. Jeśli przyjąć, że nalepsze to te po które sięgam to (poza pracą gdzie T50RP używam) od dnia kiedy dotarły 2-3 razy założyłem Fostexy T20 a reszta czasu należała do SS-100.

Pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: intuos w 06-08-2009, 15:32
dla mnie ss100 mialy na poczatku przodownictwo, nie mialem wtedy yh1000, wiec porownywalem leb w leb z yh100, z tego co pamietam nie mialy takiego zejscia jak yh100, u assata jest inaczej, wiec nie wiem jak to jest , czy moze az takie roznice w driverach tej samej serii? nie wiem.
Na poczatku ss100 to bylo to , delikatnie, czasami nerwowo, acz zazwyczaj dokladniej niz yh100, i tak bylo przez pare miesiecy, potem modyfikacja yh100 zaczela przynosic coraz to nowe odkrycia, az w koncu stanelo na tym ze sa rownoprawne na 1 miejscu. Prawda jest niestety taka ze to wszystko jest bardziej skoplikowane niz na poczatku sie wydaje, wszytkie drivery fostexopodobne byly robione na membranie plaskiej-nierozprezonej, yamaha wrecz odwrtonie. To nie jest tak ze membrana porusza sie od jednego magnesu do drugiego, przewod wsadzony miedzy dwa magnesy ucieka w bok kiedy sie przepusci przezen prad a nie od jednego magnesu do drugiego, czyli tak naprawde plaska membrana fostexa marszczy sie i w ten sposob powstaje dzwiek, niestety marszczenie nie jest regularne, dlatego yamaha zrobila patent falowania membrany, a dzisiejszy SFI ma powieszchnie przetlaczana tysiacem wypuklosci. Wg mnie dzwiek ss100 nie jest bardziej szczegolowy w stosunku do yh100, yh100 podaje go spokojnie a ss100 bardziej dosadniej lecz wg mnie dosadnosc wynika z budowy membrany i jej pracy bo niz innego tak naprawde ich nie rozni.
Na koncu na tomiast sa juz nasze preferencje. Jak juz doszly do mnie yh1000 i zrobilem prownanie postanowilem oddac za przysluge ss100 i tak zostalem yamaho fanem :)
Dzis najbardziej interesuja mnie rzeczy ze spotkania canjam gdzie chinole pokazaly nowe ortho , a dzwiek podobno byl niesamowity, takze na nie teraz poluje.

pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: asmagus w 06-08-2009, 15:45
Odpowiadasz na wpis
>> intuos, 2009-08-06 15:32:09
 chinole pokazaly nowe ortho , a dzwiek podobno byl niesamowity, takze na nie teraz poluje.Jakieś konkrety, co to za słuchawki, może lineczka?
Dzieki
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: intuos w 06-08-2009, 16:48
sporo o nich bylo na head-fi

w watku orthodynamiczny swiat sa zdjecia
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 06-08-2009, 20:03
http://cgi.ebay.pl/_W0QQitemZ260455848617QQcmdZViewItem

hmm będzie jeszcze jedna sztuka... myślicie wylicytować ja tez?
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 06-08-2009, 21:23
>> Brestinder, 2009-08-06 20:03:40

Znaczy się wygrałeś tę aukcję z linka? Ile Ty już ich masz w swojej kolekcji? :)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 06-08-2009, 21:31
no jak wkoncu zapłacę tej ebay\'owiczce i dotra do mnie to będe miał 1x uzywane bass heavy które teraz ma fallow + 2x nieużywane najprawdopodobniej lightowo bassowe, bo stare dość na pewno są bo jeszcze z din5. Fajnie ze kupilem teraz 2 pary, przynajmniej sobie posłucham ich.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: intuos w 06-08-2009, 22:01
Brestinder myslalem ze ty na urlopie, w takim razie posylam jutro to co obiecalem

natomiast jak by ci sie znudzily te co dzis wylicytowales k340 to daj znac :) chetnie takie NOSY nabede
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 06-08-2009, 22:09
o cholera, neta nie miałem ;) A juz sie zastanawialem czy pocztowcy sobie twoich yamah nie przywłaszczyli ;], no nic nie zabiore ich w takim razie na meetcik taki malutki. Co do k340 to na pewno pójdą na sprzedaż, nos\'em jeben i head-fi pewnie niezgardzi. Bedzie na dniach jeszcze jedna sztuka u tego usera, ostatnia juz wiec zawsze mozna sie brac za wyzeranie, pewnie za 107 euro pojdzie, bo tak spada ta cena 10 euro ze sztuki na sztuke.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: fallow w 06-08-2009, 22:23
Wlasnie slucham K340 - nie bede sie rozpisywal za dlugo, pierwsze wrazenie jest takie, ze wydaja mi sie po prostu lepsze pod wieloma wzgledami niz K701. Moj wzmacniacz jak nigdy musialem odkrecic az na 2-3 godzine :)

Tak czy siak - kawal dobrych sluchawek.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: intuos w 06-08-2009, 22:50
hmmm
tylko ze ja nie mam konta na ebayu, i te nosy to naprawde mniam mniam :)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 06-08-2009, 22:51
Zawsze moge poczekac tydzien, wylicytowac trzecie i zaplacic za 3 naraz ;)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: intuos w 06-08-2009, 23:11
toten jeden gosciu ma takie nosy w pudelkach?
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 06-08-2009, 23:18
Niewiem skad, ale ma , jeszcze były u niej k4 nowki i 2 sztuki k260. Ostatnio jeszcze mikrofony doszły, tez akg.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 07-08-2009, 10:32
A ile chce za przesyłkę do Polski?
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 07-08-2009, 10:35
jeszcze jedno... Ty piszesz o koncie 100absoluts? Czemu ma czyste konto?
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 07-08-2009, 10:54
bo nie ma komentarzy?

za przesyłke chce koło 8 euro do polski, jeszcze koszta przelewu za granice trza sobie dołozyc...
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: asmagus w 07-08-2009, 11:51
Ciekawe bo ja chciałem kupić te słuchawki.... tylko przeraża mnie kupowanie u sprzedawców z "zerem" na feedback.
Kuszą mnie NOS AKG 340 niezmiernie bo jak za jakość którą opisujecie cena jest niewygórowana (by nie powiedzieć relatywnie niska).
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 07-08-2009, 13:15
Odpowiadasz na wpis
>> Brestinder, 2009-08-07 10:54:18
>bo nie ma komentarzy?

>za przesyłke chce koło 8 euro do polski, jeszcze koszta przelewu za granice trza sobie dołozyc...

znaczy się nie ma również paypala? hmmm, zapytam więc czy Ty już zapłaciłeś za któreś z tych słuchawek i je otrzymałeś czy cały czas jesteś "przed" tą operacją? mówiąc szczerze mnie też trochę "zraża" zerowy feedback. szczególnie że czekam już ze 3-4 tygodnie na hp-3 ze Stanów i jakoś dojść nie mogą ;(
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 07-08-2009, 15:16
jestem ciagle przed operacja, bo dokladam narazie kolejne sluchawki do kolejnych. Z punktu widzenia mojej niepewnosci przedłuzam tez tym szanse na pojawienie sei jakiegokolwiek komenta u tego usera.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: asmagus w 07-08-2009, 15:47
Życzę Ci byś je otrzymał.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 11-08-2009, 21:49
wyslalem kase, teraz z ciekawosci wklepalem adres jej w googlach, no i znalazlem. Ebay\'owiczka ma na imie sophi, znalazlem Bernhard\'a i duzo duzo pdf\'ow z roznymi zapisami patentowymi, w tym roznymi apropo akg, ale i nie tylko. Troche mnie to uspokoiło.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: asmagus w 11-08-2009, 21:51
Widać masz szczęście!
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 11-08-2009, 22:07
albo babka jest bardzo cwana i podstepna! zwreszta sie okaze do 2 tygodni pewnie, przesyłeczka dhl\'em, tyle co ten cholerny przelew sie bedzie cielił pewnie dosc dlugo, 30zł za niego dałem, za 50zł ponoc byłby szybsz, ale sobie pomyslalem ze co ja bede jeszcze wiecej doplacac, po co.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: fallow w 11-08-2009, 22:31
Gdyby co zebys nie byl zaskoczony. W Niemczech poczta dziala od kilku dobrych lat w swoisty sposob :)

Deutsche Post i DHL to teraz "jednosc", jednak listy sa tradycyjnie dalej obslugiwane przez DP a paczki przez DHL.
DHL Paket czyli DHL Päckchen to najwolniejsza z mozliwych form wysylki, idzie to wolniej nawet niz zwykly list Deutsche Postem. Srednio jakis tydzien lub tydzien z kawalkiem. Tracking nie bardzo jest dostepny. Z popularnie rozumianym u nas DHLem ma to nie za wiele wspolnego :) DHL Euro Express jest oczywiscie wielokrotnie drozszy.

Tak czy siak, rzeczy ktore sie da - lepiej wysylac Deutsche Postem lub DHL Express. Paket zlo :)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 11-08-2009, 23:31
Wali mnie to w ile to dojdzie szczeze mowiac ;)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: w 11-08-2009, 23:42
następnym razem zapłacisz więcej ale paczka dojedzie wcześniej i nie będzesz nam zawracał głowy tym co Cię wali a co nie.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 11-08-2009, 23:46
Boże jaka tu agresja, ja bym zainwestował w jakieś kadzidełka i meliske ;) Co się mam przejmować tym jak długo pójdzie paczka, jak sam przelew i tak będzie się cielił dłużej od niej.

Zwreszta koniec tego off topu, bo już widzę ze się żarówki się przepalają niektórym.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 01-09-2009, 23:25
Z pomocą aasata skompletowana cała rodzina hybryd AKG - od lewej K4, K145/S, K340. K145 na zdjęciu mają nieoryginalne pady, fabrycznie powinny mieć pady skórzane, podobnie K340.

Bezpośrednie zestawienie nie pozostawia wątpliwości, że duży może więcej, K340 grają najlepiej i później dźwięk pogarsza się w miarę gubienia rozmiaru :). Mimo wszystko góra we wszystkich jak przystało na elektrostatyczne przetworniki nie syczy lecz gra.

Pozdrawiam
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 06-09-2009, 14:24
Ostatnio kolega Sim1 zasugerował mi pewnego moda nauszników welurowych dla k340
Cała operacja zajmuje kilka minut i jest bardzo prosta

1. Rozcinamy nauszniki nożyczkami tak jak poniżej i wyjmujemy gąbki
2. Teraz najtrudniejsza rzecz to przeciąć wzdłuż gąbki w połowie
3. Wkładamy z powrotem do welurowego nausznika

Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 06-09-2009, 14:26
Teraz słuchawki lepiej leża na głowie i nie odstają poprawiając komfort
Co do zmiany dźwięku to poprawił się bas bo zaczęły lepiej przylegać

Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: michal w 16-09-2009, 17:28
Bass Light

http://www.allegro.pl/item735288492_akg_k340_k_340_elektrostatyczne_dynamiczne_unikat.html
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 10-11-2009, 20:20
zrecablowalem moje k340 srebrzanką o grubosci 18 awg i efekty sa bardzo fajne, sluchawki znacznie zlagnodnialy, dojzały.. bas jest jeszcze pelniejszy, tak samo scena. Średnica mniej tnie, góra tez sie uspokoiła, ogolnie sluchawki no graja jakby im charakterystyke michał anioł dłutem rzezbił ;)  Chyba wkoncu kupie jakis wzmacniacz pozadny...
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Rafaell w 10-11-2009, 20:27
> Brestinder, 2009-11-10 20:20:0

>góra tez sie uspokoiła  

Do ich góry nie ma się co czepiać tak ze raczej krzywdę im robisz                              
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 10-11-2009, 20:52
oj u mnie chrobotala troszke ;), teraz jest znacznie lepiej, bardzo bardzo krzykliwa byla... no ale sprzetu nie mam doskonałego, co tez na to wplywa raczej. Teraz gora jest bardzo detaliczna, urozmaicona, plynna... no lepszej nie slyszalem, napewno lepiej niz przedtem ;)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 10-11-2009, 20:57
ale racja, zrobilem im krzywde, bo to jak wygladaja teraz z 4 czerwonymi żyłkami do kosiarki wychodzacymi  po 2 z muszli... powiazanymi jakimis plastrami, poplatanymi... na wtyczce nawet zakretki nie ma ;)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 10-11-2009, 21:10
Zapodaj prosze fotki
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 10-11-2009, 21:23
jak tylko dorwę aparat strzele fotki temu przedsięwzięciu ;) moze jutro sie uda.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 10-11-2009, 23:07
>> Brestinder, 2009-11-10 20:52:24
>oj u mnie chrobotala troszke ;), teraz jest znacznie lepiej, bardzo bardzo krzykliwa byla...

To jak na Twoim systemie grają inne słuchawki np. całkowicie dynamiczne? Ciekawa sprawa, bo nie słyszałem chyba, żeby ktoś narzekał na krzykliwą górę w K340.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 10-11-2009, 23:20
czy ja wiem , wmiare normalnie wszystko gra, jest ogolne podkolorowanie pod ciepelko miesko itp. dla akg fajna kombinacja, niewiem moglem miec tez uszkodzone przewody troszke, prawde mowiac przerywalo mi troche na palaku ( luty do palaka puscily z jednej strony ) przez co mogly sie rozne dziwne rzeczy tez pojawiac, ktore powodowaly takie a nie inne odczucia... niezmienai to faktu ze ze screen modem, plaskimi skorkowymi padami i puki co wata gra to bardzo fajnie ;) jutro bede patafixowac muszle od srodka, bo jeszcze tego nie zastosowalem.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 11-11-2009, 17:14
Miałybyc zdjecia a była groza ... rozebrałem sluchawke zeby wrzucic do niej spowrotem wate i woot cos jest nie tak... sluchawka przeszła w tryb sama górai wysoka srednica, czyt. uwalony dynamiczny przetwornik... zaraz patrze na luty, wszystko cacy, ruszam ruszam i tylko zobaczylem jak blaszka od styku poszla w pół. Całe szczescie ktos pomyslal robiac te slucahwki, bo ani przetwornik nie jest przyklejony, ani nie ciezko dostac sie do samego konca styków, no cudownie, zalalem troche cynom w odleglosci niecalego 1mm od membrany i smiga pieknie spowrotem, btw. fajny stozek jest wycelowany w przetwornik dynamiczny, mam nadzieje ze szybko mi sie to znowu nie rozpadnie ...
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 11-11-2009, 17:19
Dlatego boję sie rozbierac/rekablowac k340 bo to bardzo nie bezpieczne zajęcie, duzo osob w ten sposob pozegnalo sie znimi na zawsze
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 11-11-2009, 17:23
w ostatecznosci bym probowal zrobic 1 w swiecie sluchawki electrostatyczno orthodynamiczne, ale to juz by było lekkie przesycenie ;)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 11-11-2009, 19:19
troche patafixu do muszli, pozostawiona wata i ze słuchawek robią się prawdziwe basowe bestie ^^, w sumie to jeszcze spróbuje podbic dołek.  Przez ta swoja budowe, im wiecej wytlumienia w muszli tym wiecej basu maja, chociaz w sumie jakby je zalac betonem to gluche echo by tylko zostało.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 15-02-2010, 16:01
Ciekawa sprawa, wygląda na to ze była też wersja 600Ohm tych słuchawek

W broszurce do K340 widnieje napis 2x600Ohm, a na mojej pisze 2x400Ohm
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 15-02-2010, 17:04
A teraz zmierz ich faktyczny opór.

mysle ze to 600ohm to poprostu bylo w planach, bo szczeze nikt nigdzie takich niemial.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 15-02-2010, 18:49
>> Brestinder, 2010-02-15 17:04:26

Pewnie jest dokładnie tak jak mówisz
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 15-02-2010, 21:35
W instrukcji serwisowej, przy schemacie połączeń jest mowa o rezystorze R2 który występował (w szerego z elektretem) w początkowych seriach ale później go zaniechano.... być może to mogła być właśnie owa wersja 600Ohm.
http://www.akg.com/mediendatenbank2/psfile/datei/46/k34043f0a8ba4dc33.pdf
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 11-08-2010, 11:37
Stałem sie wlasnie wlascicielem k340 heavy bass... i wcale nie musialem kupowac drugiej sztuki.

przełozylem przetworniki z k140 ( ponoc te same co w sextecikach ) w miejsce tych co mialem w k340... no kurde zupelnie inna bajka. Teraz mam tył drivera jak broszurce.

http://www.head-fi.org/forum/thread/442491/k240-photo-guide-sextett-to-monitor#post_5982390

w k140 mam przetworniki jak ten czerwony i bialy, w k340 miałem te szare ktore widac na tym zdjeciu.. fotki przestawiaja drivery z k240.


bede umsial troche wytlumienia wywalic bo mam zaduzo basu :D
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: uvys w 19-08-2010, 22:41
Drodzy Koledzy, co tak naprawdę zmienia usunięcie tego plastikowego grilla z K340? Poprawia to wyraźnie walory dźwiękowe tych słuchawek, może lepsza przestrzeń? Udało mi się je niedawno tanio kupić przez Allegro, a że są w ogóle nie modowane to zastanawiam się, czy można byłoby coś jeszcze polepszyć (a dodam, że słuchawki bardzo mi się podobają, nigdy nie słyszałem tak pięknej góry, a i na brak basu nawet nie narzekam). Czytałem, że warto usunąć ten plastik, ale co to zmieni to nie wiem (bo chyba nie chodzi o samą estetykę). Ale jeśli ma to na celu wzmocnienie któregoś pasma to chyba się nie skuszę.

PS. Jak ktoś chciałby sprzedać pady do K340 (najchętniej welurowe) w dobrym stanie to proszę o PW.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 19-08-2010, 22:44
Pady to kjazdy by chciał :D

usuniecie grilla, zbliza scene do sluchacza, wypelnia dzwiek, poprawia bas i trzymanie sie sluchawek na glowie ;) tyle ze trzeba cos na elektrostat przylozyc, bo trzymanie ucha bezposrednio na nim daje efekty jakiegos hrybotania w dzwieku ( przynajmniej moje ucho tak to odbiera ).

Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: uvys w 19-08-2010, 23:00
>> Brestinder, 2010-08-19 22:44:46
>Pady to kjazdy by chciał :D
>
>usuniecie grilla, zbliza scene do sluchacza, wypelnia dzwiek, poprawia bas i trzymanie sie sluchawek na glowie ;) >tyle ze trzeba cos na elektrostat przylozyc, bo trzymanie ucha bezposrednio na nim daje efekty jakiegos >hrybotania w dzwieku ( przynajmniej moje ucho tak to odbiera ).


Dzięki za szybką odpowiedź. Widzę, że mam podobny sprzęt do Twojego: Zero (tyle, że z OPA Moon) i CR640.
A masz materiał jakiś na ten elektretowy przyłożony, czy może gąbkę? Niby będę się mógł pobawić materiałami, no ale jak jest coś sprawdzonego...

No, pewnie welurowe byłyby o wiele wygodniejsze od tych wygniecionych co teraz mam ;) Najwyżej szarpnę się i na RMS kupię (mimo, że kosztują prawie tyle co połowa ceny słuchawek).
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: JeckyllAndHyde w 03-09-2010, 22:01
od dzis jestem posiadaczem K340 w idealnym stanie, wlasciwie NOS.

facet, od ktorego je nabylem mial ojca, ktory pracowal w AKG akurat w latach produkcji tych sluchawek. dostal je do domu w celu przetestowania  - byly uzywane najwyzej godzine (kabel byl jeszcze owiniety folia i przyczepiona byla zawieszka z logiem). Sluchawki sa w stanie idealnym i co najwazniejsze - swietnie graja. przede wszystkim niesamowita, niezwykle realna gora. Przy okazji robienia fotek wrzuce kilka do watku.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 04-09-2010, 09:33
>> JeckyllAndHyde, 2010-09-03 22:01:16
od dzis jestem posiadaczem K340 w idealnym stanie, wlasciwie NOS.

Gratuluje! Niezwykła radość sprawiają słuchawki w stanie NOS. AKG K340 to wspaniałe słuchawki, to z nimi przezyłem najwspanialsze chwile rozkoszy z muzyką.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: karbidoczaszka w 04-09-2010, 11:45
Z ciekawości zapytam, ile teraz NOS K340 kosztują?

"When you hear music,
after it\'s over,
it\'s gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 04-09-2010, 11:54
>> karbidoczaszka, 2010-09-04 11:45:47
Z ciekawości zapytam, ile teraz NOS K340 kosztują?

Pytanie troche dziwne, bo generalnie to nie da sie tak po prostu kupis NOS AKG k340.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: JeckyllAndHyde w 04-09-2010, 12:11
mi sie udalo kupic dosc okazyjnie, ale niedawno ktos z Polski sprzedal 2 pary po ponad 400$:
http://www.head-fi.org/forum/thread/440958/wts-wtt-2x-nos-electrostic-dynamic-akg-k-340-with-box
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: JeckyllAndHyde w 04-09-2010, 12:12
kurde nie spojrzalem na date - 1,5 roku temu
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: karbidoczaszka w 04-09-2010, 13:13
Generalnie to nie jest wcale takie trudne jak myślisz ;-)
Sam jakiś czas temu sprzedawałem NOS K340 za 600 PLN ;-)

"When you hear music,
after it\'s over,
it\'s gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 04-09-2010, 13:49
>> karbidoczaszka, 2010-09-04 13:13:21
Generalnie to nie jest wcale takie trudne jak myślisz ;-)
Sam jakiś czas temu sprzedawałem NOS K340 za 600 PLN ;-)

Skoro wiesz, to po co pytasz?
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: karbidoczaszka w 04-09-2010, 14:37

Pytam nie Ciebie a JeckyllAndHyde\'a. Robię to dlatego, że interesuje mnie cena aktualna a nie sprzed roku czy półtora.

"When you hear music,
after it\'s over,
it\'s gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: JeckyllAndHyde w 04-09-2010, 16:33
Ja zaplacilem troche ponad 200 zl, wiec nie jestem pewien, czy ta informacja ode mnie Ci sie przyda :) na ebayu czy head-fi ceny raczej bez zmian - ok 100 eur za uzywane.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: karbidoczaszka w 04-09-2010, 18:04
Cena bardzo atrakcyjna, gratuluje znalezienia takiej okazji ;-)

"When you hear music,
after it\'s over,
it\'s gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 05-09-2010, 21:37
A jak gumki w tych NOS\'ach? nie są rozciągnięte?
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 05-09-2010, 22:38
pewnie nie, w obu nos\'owych parach ktore ja posiadalem gumki byly idealne... no ale moje recepturki zalozone juz hoho temu wcale mocno im nie ustepuja ;)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: JeckyllAndHyde w 05-09-2010, 23:18
gumki w idealnym stanie. mam wrazenie, ze w starych AKG gumki bardziej cierpia od zuzycia niz ze starosci. mam jeszcze malo uzywane K140 i w nich gumki tez sa ok.

zrobilem dzis fotki:
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: aasat w 29-08-2011, 14:22
Pomiary k340

http://www.innerfidelity.com/content/two-vintage-akg-headphones-k240-sextett-and-k340-electrostatic-dynamic-page-2
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: mac_1 w 29-08-2011, 20:53
Temat został odświeżony wiec skorzystam z okazji i zadam pytanie skierowane do osób doświadczonych w modowaniu k340 ;)

W jaki sposób wytłumić muszle aby zwiększyć ilość basu?
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Pawlo w 01-09-2011, 00:04
Nikt nie bawił się w wytłumienie muszli?
Bo ta kwestia również mnie interesuje :)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 01-09-2011, 00:46
Na samym początku wątku jest dosyć informacji na ten temat...
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: mac_1 w 01-09-2011, 12:03
Informacje z pierwszych stron oczywiście znam, liczyłem ze kwestia wytłumienia rozwinęła się jakoś przez te 2 lata ;)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 01-09-2011, 12:52
Niestety chyba nie :). Przez konstrukcję z pasywnymi membranami nie tak łatwo w tych słuchawkach grzebnąć by coś poprawić nie psując innych rzeczy.
Z doświadczeń z innymi słuchawkami mogę jedynie powiedzieć, ze zabawa z różnymi padami (skóra / welur, grube / cienkie itp) może być lepszą drogą by eksperymentować nie psując równocześnie oryginalnego pomysłu na konstrukcję tych słuchawek.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: almagra w 01-09-2011, 14:48
Dobrze pasująca gumka podstawą sukcesu!!!
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: mac_1 w 01-09-2011, 15:36
Właśnie zabawa z padami zmusiła mnie poniekąd do zabawy z wytłumieniem ;)
Uszyłem sobie stosunkowo grube welurki które dodatkowo układają przetwornik pod kątem względem głowy (czyli jest na wprost małżowiny).
Takie ułożenie zwiększyło przestrzeń i szerokość sceny (o czym także było mówione na pierwszych stronach) ale z powodu weluru dolna część pasma niestety straciła na wartości...

Jakiej zmianie ulegają dolne pasma (bas) na oryginalnych welurach od AKG?
Pytam bo właśnie obawiam się ze u mnie winowajcą jest konkretnie taki a nie inny welur z którego uszyłem pady, swoją drogą dość dziwny, pluszykowaty, podbity od spodu elastycznym, gęstym, gumowym splotem...
Dlatego sam nie wiem czy winowajcą jest welur ogólnie czy konkretnie ten mój dziwny welur ;)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 09-09-2011, 13:55
Mały mod dla posiadaczy yamah z seri CR i innych wzmacniaczy z dwoma wejściami :

dorzucic jeszcze jeden kabel do każdej ze słuchawek i zlutować dynamiczne na osobna wtyczkę i elektret na osobna wtyczkę ;).   Na CR-620 zdecydowanie odżyły.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 13-09-2011, 23:36
szukajac informacji na temat posiadanych przezemnie k290 i roznic miedzy nimi a k280 dotarlem do ciekawej informacji.

jakoby w k280 jeden driver mial przytkany bass port przy +\'sowym styku.

po zajzeniu do waszych i moich k340 z takim przetwornikiem jak w zalaczonej grafice, okazuje sie ze nasze sluchawki tez takowy maja zatkany, wiec jezeli komus malo basu, to mozna to odetkac ;). Przytkane to jest woskiem, latwo schodzi, zawsze mozna zatkac spowrotem.

Mozna tez sie pobawic w zatykanie reszty, jak ktos ma basu zawiele.

Zaniepokoily mnie rezonanse w moich sluchawkach, gdy dynamiczny sie zamocno rozpedzi na wzmacniaczu, bas zaczyna dudniec ( tylko na padach z dobrym przyleganiem ), zastanawiam sie czy byc moze nie zaczyna drgać elektrostat z obodowa, bo prosto na niego wali nawał basu z dynamicznego.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: domzz w 14-09-2011, 11:17
@Brestinder, na jakim sprzecie Ty teraz sluchsz muzyki?
Masz jeszcze Sensaurisa? To był chyba prototyp od Fallowa?
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 14-09-2011, 22:11
aktualnie dac AD1955 + DIR9001 i yamaha cr-620.

na sensaurisie by je chyba rozerwalo :), ale powaznie mowiac to rozpedzal je bardzo przyzwoicie.

najbardziej bucza na hybrydowej lampie mojego kuzyna, o takim : http://allegro.pl/lampowo-tranzystorowy-wzmacniacz-sluchawkowy-i1806931191.html, watpie ze to oznaka dobrego wysterowania ;), zwlaszcza ze k250 tez na nim ledwo graja.

przymierzam sie powoli do clona lehmanna, poniewaz prawdopodobnie zostane bardziej przy hd565 niz przy k340, a moze i k340 jakotako nakreci.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: mac_1 w 15-09-2011, 20:00
Zerknąłem z ciekawości do swoich K340 aby sprawdzić jak wygląda sprawa z bass portem o którym wspominał Brestinder kawałek wyżej.

W moim egzemplarzu wygląda to nieco inaczej, mam zatkane dwa bass porty jakimś białym silikonem, na razie zostawiłem to tak jak było i zrobiłem fotkę.

Sprawdzał ktoś jeszcze tego moda na swoim egzemplarzu?
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 16-09-2011, 19:15
Nozykiem spokojnie wychodzi, najwyzej patafixem mozna zalepic.

Ja od tygodnia, nic nieslysze, wiec sie niebawie tym.

Niemniej fakt ze masz dwa zatkane wskazuje na to ze bass light wersje mozna podzielic na lzejsza i jeszcze lzejsza.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: mac_1 w 16-09-2011, 19:47
Tylko ze zawsze mi się wydawało ze mam wersje bass heavy, lub ew. medium... już się w tym pogubiłem ;)
napis na pałąku w każdym razie mam, dynamik i membrany jak na foto a elektret ze srebrną folią.

Wywalę w wolnej chwili te koreczki, zobaczymy jak to będzie grało :)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 16-09-2011, 19:52
poprostu masz wzmacniacz ktory je mocno rozkreca ;) lampka jakas?

bass heavy jak dla mnie ma driver z tylem ala sextetowski.

wywal po jednym najpierw, bo z dwoma mozesz przezyc lekki szok.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: mac_1 w 16-09-2011, 20:14
AKG graja u mnie z Gainclonem w wersji słuchawkowej i na pewno nie jest to najlepszy wzmacniacz do nich.

Co do przekonania o posiadaniu wersji Bass heavy to opierałem sie w tym przypadku jedynie na fotografiach i informacjach znalezionych na head-fi, na słuch to bym powiedział właśnie ze jest to light ale ze nie miałem porównania z innymi to myślałem ze tak gra heavy ;) generalnie bardzo brakuje mi dołu :)

Faktycznie wywalę najpierw jeden korek, będę miał zabawę na weekend ;)
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: mac_1 w 19-09-2011, 10:30
Jestem już po modzie ;)

Na początek odetkałem jeden koreczek (ten koło +), zmiana w kwestii ilości basu była mała, raczej subtelna niż istotna, choć i tak było lepiej niż na początku. Lekko zniechęcony odetkałem drugi koreczek, zakładam słuchawki, włączam muzykę i... wow! skąd nagle tyle basu? Zmiana w kwestii ilości basu jest naprawdę istotna i w stosunku do tego co miałem fabrycznie to niebo a ziemia, być może nie jest to bas najwyższej jakości, nie schodzi zbyt nisko ale przynajmniej już mi go nie brakuje, zdecydowanie przyjemniej słucha się rocka czy metalu.

Jeśli ktoś będzie robił tego moda to muszę przestrzec przed jedną rzeczą bo można sobie biedy narobić.
W moim przetworniku otwory miałem zalane silikono podobnym czymś, silikon ten był wciśnięty do bass portu powodując powstanie koreczka od środka przetwornika, koreczek ten niestety lubił oderwać się od reszty i zostać w środku przetwornika. Jeśli wpadłby głębiej to najprawdopodobniej dostałby się pod membranę... co to oznacza chyba nie muszę tłumaczyć.
W każdym razie ja poradziłem sobie z tym wpuszczając na niego 1/3 kropli oleju do niszczarek i wydłubując igłą, dzięki olejowi koreczek dostawał poślizg i wychodził bardzo ładnie, bez niego szanse na wyciągniecie koreczka moim zdaniem są praktycznie zerowe.

Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Brestinder w 05-10-2011, 19:52
pare dni temu zabilem driver dynamiczny w k340, ten sam ktory juz kiedys mi umarl o czym wspominalem w innym topicu o k340. Tym razem go zabilem juz doszczetnie.

niemniej zalozylem znowu drivery z k140, tych najstarszych i efekty sa super, po zostawieniu 6;sciu bassportow z bodajze 20stu dzwiek jest lepszy niz wczesniej, graja super prosto z zero dac\'a  i jego wzmacniacza, nic ciezkiego do napedzenia :)

dochodze do wniosku ze trudnosc ich napedzenia wynikala z tego ze wiele sztuk miala zatkane duzo bass portow na tych nowszych driverach, co powodowalo male ilosci basu, co wymagalo duzego wzmocnienia zeby uzyskac go godne ilosci, te drivery poprostu im wiecej dostaja tym cieplej graja, chyba to samo sie dzieje w k240.

jakbym moje teraz podpiol pod lampe, dzwiek bylby nie do zniesienia, buczacy, brudny, blee, a tak jest super i basta.

wykonalem jeszcze jednego moda przy okazji : otoz skleilem na sztywno patafix\'em te plastikowe czesci wewnatrz sluchawki, to ringo na ktorym leza pady do plastiku z driverami, niewiem czy to cos dalo, ale latwiej sie je teraz rozklada z duza iloscia waty w srodku. Napewno sa uszczelnione teraz.
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: M54b25 w 03-04-2021, 22:51
Odkopię dawno zapomniany temat.
Czy nadal ktoś jeszcze używa tych słuchawek?
Jakiś czas temu udało mi się je kupić, ale niestety wymagają ręki fachowca.
Byłby ktoś chętny na zajęcie się nimi?
Tytuł: Czego oczekiwać po AKG K340
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof_M w 04-04-2021, 21:29
Ewentualnie jak ktoś ma i nie używa to może chce sprzedać?

BTW M54b25 a co Ci nie "ebla" w Twoich k340?