Audiohobby.pl

Docet Lector CD7T - z czym najlepiej?

adamgdansk

  • 64 / 5852
  • Użytkownik
22-10-2008, 13:07
Można to kupić na ebay, można i z innych źródeł, w Polsce chyba nieobecny oficjalnie? Czytałem trochę recenzji (np. http://www.positive-feedback.com/Issue30/lector7t.htm), które mnie zainteresowały. Sprzęt nie jest jakiś koszmarnie drogi - a wyglądem budzi jakieś tam zaufanie. No i ten oddzielny zasilacz - ciekawostka.

Jak to gra?
Z czym gra najlepiej?

W moim obecnym systemie (Meridian G08 -> Accuphase E550 -> monitory Lipińskiego L707, okablowanie Harmonix) jak wpłynełaby wymiana Meridiana G08 na tego Lectora? Ma to jakiś zasadniczy sens w ogóle?

Berberys

  • 112 / 5861
  • Aktywny użytkownik
22-10-2008, 13:39
Kiedyś przyczytałem taki tekst, który mnie rozbawił spowodowawszy, iż go zapamiętałem.
"Trendy grawitują alternatywnie między wyalienowaniem a integracją populacji adekwatnie do infrastruktury archetypów"
Cokolwiek miałoby to oznaczać cieszy mnie fakt, iż mamy do czynienia niewątpliwie z integracją. Integracją, której podstawą jest nasze wspólne hobby!
Jak się to ma do Doceta???
Ano tak, że pamiętając o tym, iż na AH są użytkownicy posiadający w swych systemach Doceta - bedę teraz wyjątkowo nieskoromny - oferując mu też inną pomoc, namówiłem naszego kolegę do zamieszczenia nowego topicu!
Dlatego niniejszym apeluję o pomoc koledze Adamowi! ;-)
Pozdrawiam

lancaster

  • Gość
22-10-2008, 13:46
Adam, najlepiej gra z Accu i 707-kami Meridian :) i nie daj sobie powiedzieć ze jest inaczej :))))
Czytuje twe zmagania sprzetowe na audiostereo i wyjść z podziwu dla uporu nie mogę :)))

Docet jest bardzo fajnym odtwarzaczem. Jak byś scharakteryzował Lipinskie, bo Accu mniej więcej sobie wyobrażam :)

lancaster

  • Gość
22-10-2008, 13:47
Docet gra dynamicznym, analogowym, szybkim i rzdzielczym dźwiękiem. Ma jakiś taki magnetyzm - brak nalecialosci technicznej. Nie napalaj się Adam :)

adamgdansk

  • 64 / 5852
  • Użytkownik
22-10-2008, 13:52
no ale co... że ten Docet to jednak niższa klasa niż G08? że jak dla Accu to nie ta liga czy też zbyt słodki dźwięk? mi analogowośc nie przeszkadza - wręcz przeciwnie! ;))

Lipinskie - precyzja. Dobra stereofonia. Czasem istny trójwymiar. Ktoś kiedyś napisał, że to nie "high-end" tylko "hi-fi" bo nie ma upiększeń dźwięku itd. Jak dla mnie grają super, a dodatkowe dopięcie sub L150 dokolorowało dźwięk dość istotnie w 18m2

lancaster

  • Gość
22-10-2008, 13:57
adam, nie suchalem Meridiana, ale podejrzewam ze to niezly player...pewnie slabszy od Doceta....chociaz nie wiem , tak jak pisze nie sluchaem. Docet ma znakomitą jak na format CD dynamikę i przestrzeń. Barwy naturalne, choć lampa na wyjściu moglaby sugerowac jakies ciepełko. Nic z tego :)
Jedno co to nie gra dźwiekiem rozjasnionym, choć prezentacja gornego skraju pasma jest świetna. Dxwiek analogowy jezeli chodzi Ci po gowie w bardzo dobrym stylu i z kopem to polecam.
Z tego co piszesz lipinskie będa mi sie podobaly :)

lancaster

  • Gość
22-10-2008, 13:58
....naisz jeszcze jak wyglada w podzakresach praca Lipinskich. Z pomiarow stereophile wynika ze góry pasma nie brakuje..

adamgdansk

  • 64 / 5852
  • Użytkownik
22-10-2008, 14:02
Same monitory basu nie produkują, ale w 18m2 było OK. Oczywiście głebokiego basu zero, ale ten słyszalny z monitorów solidnie kontrolowany, sprężysty. Średnica OK. Góra - jest szczegółowo, perliście, ale (przynajmniej u mnie) nic nie boli, to nie jest żadna krew z uszu...

adamgdansk

  • 64 / 5852
  • Użytkownik
22-10-2008, 14:11
recenzje znam - ale wiadomo że tam często nie ma całej prawdy ;))
poza tym interesuje mnie odniesienie jakości dźwięku Doceta do poziomu Accuphase DP-500,DP-78, Classe, Naim CDX2 itd.

lancaster

  • Gość
22-10-2008, 14:14
Adam, porównywaliśmy Doceta 6 do DP78 i jak dla mnie w najlepszym wypadku Accu nie bylo slabsze :)
Docet to serio dobry player.

lancaster

  • Gość
22-10-2008, 14:15
Adam, no to super te Lipinskie z tego co piszesz. Zaczynam być ciekaw.
A ak sie zszywają ze subem firmowym ?

adamgdansk

  • 64 / 5852
  • Użytkownik
22-10-2008, 14:23
się dobrze zszywają gdyż jak kupisz L150 (sub pasywny wielki jak świnka!) to dokupujesz sobie ich monoblok a ten już jest tak skonstruowany, że odcina odpowiednio częstotliwości dostowując się czy to do L707 czy też L505, w zależności od tego co masz... ja po korespondencji z LukasSound otrzymałem możliwośc zakupu L150 i wzmaka za ok. 10tys łacznie, co nie wydaje mi się zbyt agresywne, możliwe, że to jakiś sceond hand był... sub jest ogromny, a monoblok też solidnie wygląda.... oczywiście pojawia się kwestia odpowiedniego połaczenia...

fistulator

  • 348 / 5862
  • Zaawansowany użytkownik
22-10-2008, 14:24
>> lancaster, 2008-10-22 14:14:51
Adam, porównywaliśmy Doceta 6 do DP78 i jak dla mnie w najlepszym wypadku Accu nie bylo slabsze :)
Docet to serio dobry player.

--> Przyznaje że Docet to bardzo ciekawe źródło i przy Accu DP 78 nie miał absolutnie czego się wstydzić.

fistulator

  • 348 / 5862
  • Zaawansowany użytkownik
22-10-2008, 14:40
>> Piotr Ryka, 2008-10-22 14:38:29
>>Przyznaje że Docet to bardzo ciekawe źródło i przy Accu DP 78 nie miał absolutnie czego się wstydzić.

Oczywiście, że nie miał. Przecież zdaniem eksperta wszystkie źródła cyfrowe grają identycznie. To jest matematycznie udowodnione, tak samo jak na przykład twierdzenie Poinarego o powrocie, albo Brouvera o punkcie stałym.


--->> Piotrze porównywałeś Doceta z Accu DP78?