Audiohobby.pl

Docet Lector CD7T - z czym najlepiej?

lancaster

  • Gość
22-10-2008, 14:47
Piotr, serio. Ani przestrzen w którymś odtwarzaczu bardziej sugestywna, ani barwy....dynamika....no coz Accu gral trochę bardziej "płynnym" dolem pasma. Przełaczenie nie powodowalo NAJMNIEJSZEGO dyskomfortu - przełaczenie w żadną stronę dodam.
Z drugiej strony musze powiedziec ze odtwarzacz Accu nie wypadł przy Docecie źle :) - a to jak dla mnie swiadczy o nim jak najlepiej.

lancaster

  • Gość
22-10-2008, 15:37
:)))) Piotr jeden wxpert moze sie i przyda....tym bardziej ze mam zamiar dac psoluchac ekspertowi odtwarzaczy brzmiacych odmiennie....tylko po to by ekspertyzy byly trafniejsze :)

majkel

  • 7476 / 5893
  • Ekspert
22-10-2008, 15:43
@lancaster, ale wiedz, że bez miernika THD i płyty testowej nikt nikomu niczego nie udowodni. :]

lancaster

  • Gość
22-10-2008, 15:58
majkel, ja to wiem ! Na sinusie prawdopodobnie wyjdzie ze jakieś tam dwa odtwarzacze grają jednakowo....niestety na muzyce wynik moze być różny :)

majkel

  • 7476 / 5893
  • Ekspert
22-10-2008, 16:00
@lancaster, nie rozumiesz. :) Jeżeli zagrają różnie, i usłyszy to co najmniej jedna osoba (w ślepym teście), to wytłumaczenie jest proste - co najmniej jeden z odtwarzaczy ma za wysokie THD (powyżej 0.1%). :) Bez miernika nie udowodnisz, że jest inaczej. :|

lancaster

  • Gość
22-10-2008, 16:27
majkel, acha :)
Skoro wsyztskie CD grają tak samo, to i wszystkie scalaki graja tak samo, wszystkie lampy graa tak samo, wszystkie odbiorniki spdif, wszystkie lasery czytają tak samo no i wszystkie zasilacze sprawują sie identycznie.
to krzepi :)

lancaster

  • Gość
22-10-2008, 16:30
....jeszcze nie sprawdzałem dokładnie, ale niewykluczone ze na wszytskich plytach jest nagrane to samo - zera i jedynki....chociaż jak ostatnio kiedy patrzylem pod mikroskopem to żadnych zer i jedynek nie widzialem więc niewykluczone ze to kolejna audiofilska ściema :)

Berberys

  • 112 / 5890
  • Aktywny użytkownik
22-10-2008, 16:32
Pod warunkiem jendak, że mają ten sam poziom wyjściowy... ;-)