Audiohobby.pl

Kupiłem w ciemno kolumny Wharfedale Diamond 12.1 podstawkowe

aulait

  • 1405 / 5701
  • Ekspert
19-09-2024, 21:45


 
thomsen, z jakiegoś tam doświadczenia to powiem Ci że tutejsze forum jest zupełnie spoko :)    Nikt tutaj (jak myślę)   nie zarzuci innemu małego mieszkania, ograniczonego budżetu itp.  To nie forum z typu tych gdzie napiszą >   nie masz 
A jeżeli komuś nie pasuje to jego problem.
 ---  a ja np. mam zajawkę na łączenie wszystkiego zwykłymi kablami ze zwykłego sklepu elektrycznego (albo budowlanego)   i śmiem twierdzić że na nich moje wzmacniacze grają najlepiej :)   :)

(tak tak,  słyszałem parę audiofilskich.   Tzn.   nie słyszałem hehehehehe   albo grało tak że natychmiast myśl >   ależ one ch.......   że aż strach )
Forum faktycznie  jest spoko, ale z Ciebie i tak jest większy audiofil bo słyszysz te kable. Ja słyszę tylko i to bardzo dobrze, jak sam je przepinam, jak proszę kogoś i nie wiem jaki wpiął to u mnie ta zdolność zanika :)))

ArturP

  • 1360 / 2938
  • Ekspert
19-09-2024, 21:50
Zauważcie proszę, że lepiej/gorzej, ściśle jest powiązane z indywidualnym odbiorem, a nie z jakością sprzętu, kabli czy nastroju całej grupy słuchaczy. Prostym przykładem jest wesele po północy, gdzie wszyscy piją, a potem oceniają piękność/brzydotę Panny Młodej i Pana Młodego.

pień

  • 2415 / 1178
  • Ekspert
19-09-2024, 22:02
Audiofil jestem?
Ja cie kręcę :(
    Wyślę Twój post swojemu szefowi z dopiskiem że chory jestem :)   i to że to od lekarza.
W poniedziałek-  bo będzie można pojechać na trzy dni i jutro nie warto.
   A na poważnie to mam takiego znajomego- wydaje kosmiczną kasę na sprzęty i to u niego słyszałem.   Faktycznie zauważalna różnica była w/g mnie na gorsze.   Co nie znaczy że gdzieś albo komuś mogło by przypasować.
  On to dziwny człowiek jest trochę.  Zachwycał się szerokością sceny a ja bezczelnie zwróciłem uwagę że kable którejś z kolumn ma odwrotnie podłączone.   No i okazało się że miałem rację heheheheheh    Magia wyraźnych >boków< zniknęła a w to miejsce pojawił się zwykły środek :)
Zresztą, ten sam gościu najechał mi na ambicję i robiliśmy sparing pomiędzy jego wzmakiem wypasem za chyba 35k  euro z moim ulepem za kilka stówek.     
Z wielkim zdziwieniem nie mógł ich rozróżnić (ja zresztą też ale już tak mocno zaskoczony nie byłem) - po tygodniu zadzwonił i powiedział że jego wzmak grał jednak lepiej hehehe
Tak po zastanowieniu widać.
ed.  sorry-  zapomniałem dopisać że to jednak mimo wszystko dobry człowiek jest :)    Dzięki niemu mam dosyć trudne do trafienia bardzo fajne (podobno zajebiste)   głośniki z Feb?  Bef?    czy jak jej tam było.   Firma która zdechła jeszcze w zeszłym wieku a w/g niektórych robiła najlepsze głośniki w niemczech -  ever.
    Teraz lepię nowe paździochy i biorę na nie poprawkę.
« Ostatnia zmiana: 19-09-2024, 22:12 wysłana przez pień »

thomsen

  • 58 / 65
  • Użytkownik
19-09-2024, 22:16
Bloki Panie za komuny stawiali takie że mieszkania są małe, takie klitki, pokój mam mały i jakbym miał miejsce to bym zainwestował w podstawki ,czy jak się to tam nazywa, i bym postawił na podstawkach. Ale niestey nie da rady. Brak miejsca. I co mam zrobić??? Przeprowadzić się do większego mieszkania o większym metrażu??? Za co??? Sorki ale nie s.am pieniędzmi... Nie stać mnie...

Przepraszam że tnę :)   
thomsen, z jakiegoś tam doświadczenia to powiem Ci że tutejsze forum jest zupełnie spoko :)    Nikt tutaj (jak myślę)   nie zarzuci innemu małego mieszkania, ograniczonego budżetu itp.  To nie forum z typu tych gdzie napiszą >   nie masz kasy to się nie pchaj tutaj.   Nie znasz się to najpierw poczytaj a potem ew.  my znawcy wszystkiego,  łaskawie pozwolimy coś napisać.  Będziesz chciał wbić gwóźdź  w deskę młotkiem to nikt nie zarzuci >  teraz tak się nie robi-  trzeba gwoździarkę kupić i wynająć specjalistę :)   do obsługi.   Bo to jest postęp a młotek to przeżytek.   
    Przy czym oczywiście takie marnoty które wydały kupę siana na sprzęt tak naprawdę to drepczą w miejscu.  Miesiącami ustawiają kolumny przesuwając mierząc ułamki mm i twierdzą że słyszeli kolosalną poprawę przy każdym 0,1 mm.  Latami rozwiązują problemy wytłumienia dźwięku  matami X500   czy najnowszymi X1500 .  I skoczą ci do oczu jeżeli śmiesz napisać że np.   a pluszowy misio którego zajumałem córce rozwiązał problem rezonansów zadowalająco :)
   Kolumny grają ci OK  to jest OK !
A jeżeli komuś nie pasuje to jego problem.
 ---  a ja np. mam zajawkę na łączenie wszystkiego zwykłymi kablami ze zwykłego sklepu elektrycznego (albo budowlanego)   i śmiem twierdzić że na nich moje wzmacniacze grają najlepiej :)   :)

(tak tak,  słyszałem parę audiofilskich.   Tzn.   nie słyszałem hehehehehe   albo grało tak że natychmiast myśl >   ależ one ch.......   że aż strach )

No fajnie to słyszeć takie zdrowe podejście że nie każdy jest nadziany kasą. I nie każdego stać na bardzo drogi sprzęt. To forum jest fajne, dużo fajniejsze niż większy konkurent(każdy napewno wie o którą stronke chodzi), także jest tu ok.

Hammer

  • 4748 / 2440
  • Ekspert
19-09-2024, 22:26
a ja słucham  tak ok 3-4 godziny dziennie muzy z komórki na blootacz jak tłuke km rowerem a potem w robocie ok 8 h z boomboxa mpx takiego 20 cm szerokie a w domu .....ostatnio mi się wydaje że słuchawki Bayery DT331 całkiem spoko graja ....
No i kto ma większy pokój.....

Gustaw

  • 3898 / 3462
  • Administrator
20-09-2024, 09:51

 ---  a ja np. mam zajawkę na łączenie wszystkiego zwykłymi kablami ze zwykłego sklepu elektrycznego (albo budowlanego)   i śmiem twierdzić że na nich moje wzmacniacze grają najlepiej :)   :)


Za takie coś to powinno się banować !!!  Jest to zachowanie wybitnie audiofilofobiczne, nieinkluzywne i antyspołeczne
Zgłaszam Twój wpis do moderacji.....chociaż.... hmmm..... czy to aby nie ja jestem jednym z moderatorów (?)

:-)
« Ostatnia zmiana: 20-09-2024, 09:53 wysłana przez Gustaw »

Gustaw

  • 3898 / 3462
  • Administrator
20-09-2024, 09:56
To forum jest fajne, dużo fajniejsze niż większy konkurent(każdy napewno wie o którą stronke chodzi), także jest tu ok.

Lizus ;-)

thomsen

  • 58 / 65
  • Użytkownik
20-09-2024, 13:31
To forum jest fajne, dużo fajniejsze niż większy konkurent(każdy napewno wie o którą stronke chodzi), także jest tu ok.

Lizus ;-)

Nie, nie , ja tak szczerze uważam :) Na audiostereo(czy dawno temu to się chyba lukar nazywało) ciężko się że tak się wyraże z niektórymi ludzmi pisze ,a tu tutaj łatwiej się dogadać. Tak uważąm.

Hammer

  • 4748 / 2440
  • Ekspert
20-09-2024, 20:11
a wiesz ze i piwko na skype wypijesz ?

thomsen

  • 58 / 65
  • Użytkownik
20-09-2024, 21:04
Obawiam się że będzie z tym problem bo mam komp stacjonarny nie laptop i po prostu nie mam kamerki.

Gustaw

  • 3898 / 3462
  • Administrator
20-09-2024, 23:25
To forum jest fajne, dużo fajniejsze niż większy konkurent(każdy napewno wie o którą stronke chodzi), także jest tu ok.

Lizus ;-)

Nie, nie , ja tak szczerze uważam :) Na audiostereo(czy dawno temu to się chyba lukar nazywało) ciężko się że tak się wyraże z niektórymi ludzmi pisze ,a tu tutaj łatwiej się dogadać. Tak uważąm.

Spoko.Żartowałem. Dobrze wiem, że jesteśmy najlepsi, przynajmniej w tej galaktyce i w kilku ościennych.
Merytoryczni. sympatyczni, inteligentni a przede wszystkim skromni.
Kiedy jesteśmy na AudioShow wszyscy proszą nas o autografy a hostessy rzucają nam klucze od mieszkań pod nogi. Ta sława jest trochę kłopotliwa ale cóż, co mamy zrobić. Poświęcamy się dla dobra ogółu  :-)
« Ostatnia zmiana: 20-09-2024, 23:28 wysłana przez Gustaw »