Audiohobby.pl

Wysokie modele CD Technicsa - czy jest sens w to się pchać?

thomsen

  • 40 / 52
  • Użytkownik
22-07-2024, 23:39
Cześć

Posiadam nagrywarke, konkretnie nawet przegrywarke Denon CDR-W1500 z której jestem zadowolony, ładnie gra, ale mi się zachciało jakiegoś wysokiego modelu Technicsa, tzn. odtwarzacz CD. Czy jest sens w to się bawić? Miałem kiedyś CD Technicsa PG 5 już nie pamiętam, wiem żę były PG 3 , PG 4 no i PG5 z 1 bit czymś tam. No i tak z utęsknieniem wracam do tamtych lat. Poradzcie bo nie chce znowu zrobić babola jak z tym deckiem Akai. Jest w tym jakiś sens? Jeśli tak to jaki model? Z reszty sprzętu jaki mam to wzmak Rotel A 10, kolumny Mirage N90i (czy jakoś tak) oraz minidisk Sony.

Wojciech7

  • 1673 / 1229
  • Ekspert
23-07-2024, 01:24
Dobrze byłoby aby odtwarzacz CD był sterowany pilotem i miał wyjście  cyfrowe.

aulait

  • 1404 / 5688
  • Ekspert
23-07-2024, 05:55
Cześć

Posiadam nagrywarke, konkretnie nawet przegrywarke Denon CDR-W1500 z której jestem zadowolony, ładnie gra, ale mi się zachciało jakiegoś wysokiego modelu Technicsa, tzn. odtwarzacz CD. Czy jest sens w to się bawić? Miałem kiedyś CD Technicsa PG 5 już nie pamiętam, wiem żę były PG 3 , PG 4 no i PG5 z 1 bit czymś tam. No i tak z utęsknieniem wracam do tamtych lat. Poradzcie bo nie chce znowu zrobić babola jak z tym deckiem Akai. Jest w tym jakiś sens? Jeśli tak to jaki model? Z reszty sprzętu jaki mam to wzmak Rotel A 10, kolumny Mirage N90i (czy jakoś tak) oraz minidisk Sony.
Cześć. Z najwyższych modeli Technicsa mam/miałem SL-P500, SL-P720, SL-P990, SL-P999, SL-PS70, SL-PS900, SL-PS770A, SL-PS7. Jeśli miałbym pozostać z jednym z nich to byłby to od najtańszego na rynku wtórnym SL-PS770A, SP-PS7, SL-PS900. Do SL-PS770A i SL-PS7 są dostępne i niedrogie lasery CDM12, do SL-PS900 laser tylko z rynku wtórnego SOAD70A. Brzmieniowo najbardziej mi z pamięci odpowiadały 900 i 7, ale 770A nie zapamiętałem jako jakoś szczególnie odstający od dwóch pozostałych. Starsze modele nie polecam ze względu na różne problemy techniczne z urządzeniami  a SL-P990 wyjątkowo mi nie przypadł do gustu brzmieniem.
Tylko niekoniecznie to co mi się podoba brzmieniowo musi podobać się Tobie a po drugie technika cyfrowa poszła do przodu i na pewnie znajdziesz współczesne niedrogie urządzenie, które nowe w tej samej cenie zagra pewnie lepiej.  Ja Często korzystam z SL-PS900 i 7 czy starych Marantzów CD52 i CD60 i dla mnie dźwięk jest ok, technicznie też dają radę :)

aulait

  • 1404 / 5688
  • Ekspert
23-07-2024, 05:59
Dobrze byłoby aby odtwarzacz CD był sterowany pilotem i miał wyjście  cyfrowe.
Tylko niektóre najniższe modele Technicsa nie miały pilota a wyjścia cyfrowego nie posiadały najstarsze P500 i P720. Jaka jest jakość tych wyjść cyfrowych? Z tym może być różnie.

thomsen

  • 40 / 52
  • Użytkownik
23-07-2024, 10:45
A czy z najwyższych modeli CD Technicsa są one w stanie przebić jakościowo Denona czy inne? Mam na myśli te ze średniej półki Denony?

RetroTape

  • 540 / 938
  • Ekspert
23-07-2024, 17:00
Trudno jest ocenić, bo każdemu pasuje coś innego. Jedni lubią brzmienie starego Technicsa z mechanizmami FF1 i przetwornikami 16 bitowymi bez żadnej interpolacji, mówiąc o nim "analogowy" dla innych jest za mało szczegółowy i rozmyty. Porównania CD ze sobą są trudne, bo i różnice nie są kolosalne, a raczej chodzi o niuanse. Jedno jest pewne, obecnie zakup wyższego modelu jest nieopłacalne, gdyż ceny zostały wywindowane do granic absurdu.

thomsen

  • 40 / 52
  • Użytkownik
23-07-2024, 17:29
To chyba dam sobie spokój z tym moim "pomysłem". Mógłbym na tym wyjść jak przysłowiowy dziadek co zamienił siekierke na kijek.