Audiohobby.pl

Karta Pink Faun. Czy warto? Jakie są wasze wrażenia użytkowe?

Golden Eye

  • 21 / 1186
  • Użytkownik
12-04-2024, 00:21
Jak w temacie.
Dziekuję.

ArturP

  • 1303 / 2794
  • Ekspert
12-04-2024, 09:09
A może jakieś dodatkowe dane?
Bo to DAC'e, mostki SP/dif USB i inne, kontrolery HDMI i kupa innych, więc przydała by się jakaś dodatkowa wskazówka.
Ogólnie PinkFaun to też komputerki z pasywnym chłodzeniem, bardzo chciałem mieć taki, niestety cena mnie pokonała, ale to tak poza tematem.

https://koris.pl/pink-faun-2-16-ultra.html

Golden Eye

  • 21 / 1186
  • Użytkownik
12-04-2024, 20:38
Chciałbym kupic kartę z wyjściem spdif lub aes/ebu.

pień

  • 2241 / 1034
  • Ekspert
12-04-2024, 21:30
Ogólnie PinkFaun to też komputerki z pasywnym chłodzeniem, bardzo chciałem mieć taki, niestety cena mnie pokonała, ale to tak poza tematem.

Nie mogę wyrobić, ale w sumie też poza tematem.   Czy ta cena którą widzę w linku to ja ją dobrze widzę ?   Czy może komuś się coś z przecinkiem pokręciło o jakie dwa miejsca?   Bo że ma Archa autorskiego i ręcznie odsłuchowo zoptymalizowany bios kompletnie mnie nie rusza razem z resztą całej tej epopeji w wyniku której procek biega na 1%  możliwości.    Akurat ten z którego piszę nie ma Archa  ale Debiana i gdy robi wszystko na raz -znaczy muza-film na drugim pulpicie- coś na trzecim a na czwartym tutaj pierniczę to monitor pokazuje po 2-3% na rdzeniach bez biosowych extra manipulacji.

Wojciech7

  • 1500 / 1098
  • Ekspert
12-04-2024, 22:05
Ogólnie PinkFaun to też komputerki z pasywnym chłodzeniem, bardzo chciałem mieć taki, niestety cena mnie pokonała, ale to tak poza tematem.

Nie mogę wyrobić, ale w sumie też poza tematem.   Czy ta cena którą widzę w linku to ja ją dobrze widzę ?   Czy może komuś się coś z przecinkiem pokręciło o jakie dwa miejsca?   Bo że ma Archa autorskiego i ręcznie odsłuchowo zoptymalizowany bios kompletnie mnie nie rusza razem z resztą całej tej epopeji w wyniku której procek biega na 1%  możliwości.    Akurat ten z którego piszę nie ma Archa  ale Debiana i gdy robi wszystko na raz -znaczy muza-film na drugim pulpicie- coś na trzecim a na czwartym tutaj pierniczę to monitor pokazuje po 2-3% na rdzeniach bez biosowych extra manipulacji.

Czy jeśli komputer wykorzystamy  do celów audio to tak bardzo ważne że wdanej chwili pokazuje 2-3%na rdzeniach-?  Nie mam audiofilskiego komputera stacjonarnego i nie martwię się tym że w danym momencie przy wieloczynności np.2-10% obciążenia jest na rdzeniu.

ArturP

  • 1303 / 2794
  • Ekspert
12-04-2024, 23:46
Chciałbym kupic kartę z wyjściem spdif lub aes/ebu.
Przygotuj się na zaawansowaną, audiofilską cenę. Większość ich wyrobów daje się przełączać z Spdif na aes z poziomu programu. Miałem dwie karty tej firmy w Macki'em D8B i było fajnie, choć myślę, że ceny mocno za wysokie.
Czy ta cena którą widzę w linku to ja ją dobrze widzę ?
Niestety tak, przecinek na właściwym miejscu :( . Dlaczego nie dziwi mnie ta cena? Bo to cena rynkowa. Zarówno Sony, Teac, Alesis czy inny Focal, tak i PinkFaun ma w swej ofercie wyroby w takich cenach. Niestety :( .
Ale te karty nie powinny kosztować więcej niż 2- 3 kpln.

Golden Eye

  • 21 / 1186
  • Użytkownik
13-04-2024, 23:35
Miałem dwie karty tej firmy w Macki'em D8B i było fajnie, choć myślę, że ceny mocno za wysokie.

I jak wrażenia z użytkowania tych kart?
Czy były warte tej ceny?

ArturP

  • 1303 / 2794
  • Ekspert
14-04-2024, 05:59
Sprzęt PRO nie oddaje wrażeń, to nie "audiofilia". Tam jest linia i 0dB.
 Te karty spełniały w pełni moje (nasze) wymagania, choć moja działalność te 10 lat temu była 1/2 amatorska 1/2 pro. Dzisiaj jestem zupełnie gdzie indziej, ale zapamiętane wrażenia zbliżają te karty do w pełni profesjonalnych. Nie są to urządzenia w typie SSL, Neve, choć są bliżej niż jakiekolwiek wyroby udające segment "pro". Świadczy o tym cena kart używanych, często nie tracą wartości nowych kart.
 Najpierw musisz posłuchać ich osobiście, i podjąć decyzję o zakupie sam ;).

Golden Eye

  • 21 / 1186
  • Użytkownik
16-04-2024, 08:47
Sprzęt PRO nie oddaje wrażeń, to nie "audiofilia". Tam jest linia i 0dB.
 Te karty spełniały w pełni moje (nasze) wymagania, choć moja działalność te 10 lat temu była 1/2 amatorska 1/2 pro. Dzisiaj jestem zupełnie gdzie indziej, ale zapamiętane wrażenia zbliżają te karty do w pełni profesjonalnych. Nie są to urządzenia w typie SSL, Neve, choć są bliżej niż jakiekolwiek wyroby udające segment "pro". Świadczy o tym cena kart używanych, często nie tracą wartości nowych kart.
 Najpierw musisz posłuchać ich osobiście, i podjąć decyzję o zakupie sam ;).

Na to wygląda, żę będe musiał kupić ta kartę i rzeczywiśćie przetestowąc osobiście. Dziękuję
Myślałem też aby wsadzić ja do malutkiego komputera do audio.
Są takie małe komputerki ze  PCI-express?


« Ostatnia zmiana: 16-04-2024, 08:51 wysłana przez Golden Eye »

ArturP

  • 1303 / 2794
  • Ekspert
16-04-2024, 10:20
Myślałem też aby wsadzić ja do malutkiego komputera do audio.
Są takie małe komputerki ze  PCI-express?
http://audiohobby.pl/index.php?topic=15004.0

pień

  • 2241 / 1034
  • Ekspert
16-04-2024, 11:04
Wal do kolegi z linka wyżej i skręci ci hienda nie w kij dmuchał :)  Bezkompromisowy byłby.
 Ja to z parafii bieda-melomanów i patrzę raczej na takie coś:
https://kamami.pl/raspberry-pi-5/1187961-raspberry-pi-5-4gb-ram-24ghz-wifi-dualband-bluetooth-pcie-20-2x-csidsi-2x-usb-30-2x-4kp60-microhdmi.html
  Pewno da radę obskoczyć taką kartę :)
No ale może jest coś jeszcze mniejszego?   
   Ja mam akurat jakieś micro ATX  pod Ryzena 5 -  jakie z 4 lata już będzie?   Czyli już prehistoria komputerowa-  w dalszym ciągu chodzi jednak jak przecinak i jeżeli mam go ocenić jako komputer domowy to naprawdę nie mam się do czego przyczepić.  Debiana odpala od zera w jakie 15 sekund - nie jestem graczem a wszystko inne ciągnie śpiewająco.  Jedyne w czym mogę zagrzać trochę starego Ryzena to programy graficzne a w innych to on prawie nic nie robi heheheeheh   patrząc na monitor.

Golden Eye

  • 21 / 1186
  • Użytkownik
16-04-2024, 19:38
http://audiohobby.pl/index.php?topic=15004.0
Dziękuję

Wal do kolegi z linka wyżej i skręci ci hienda nie w kij dmuchał :)  Bezkompromisowy byłby.
 Ja to z parafii bieda-melomanów i patrzę raczej na takie coś:
https://kamami.pl/raspberry-pi-5/1187961-raspberry-pi-5-4gb-ram-24ghz-wifi-dualband-bluetooth-pcie-20-2x-csidsi-2x-usb-30-2x-4kp60-microhdmi.html
  Pewno da radę obskoczyć taką kartę :)
No ale może jest coś jeszcze mniejszego?   
   Ja mam akurat jakieś micro ATX  pod Ryzena 5 -  jakie z 4 lata już będzie?   Czyli już prehistoria komputerowa-  w dalszym ciągu chodzi jednak jak przecinak i jeżeli mam go ocenić jako komputer domowy to naprawdę nie mam się do czego przyczepić.  Debiana odpala od zera w jakie 15 sekund - nie jestem graczem a wszystko inne ciągnie śpiewająco.  Jedyne w czym mogę zagrzać trochę starego Ryzena to programy graficzne a w innych to on prawie nic nie robi heheheeheh   patrząc na monitor.

Dziękuję

Wygląda na to, że bez właśnego sprawdzenia się nie obędzie.
« Ostatnia zmiana: 16-04-2024, 19:40 wysłana przez Golden Eye »