Audiohobby.pl

Jakiego dokonać wyboru (obecnie)?

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
05-09-2023, 19:41
japierdziele jakie ceny .....komu w Polsce mógłbym sprzedać Aiwe 880 za póltorklocka.......

Ja nie polece nikogo bo sam robie i kupuje z wystawek okazje i teraz jakbym był w Twojej sytuacji to ...... nie kupiłbym nic, bo sprzęt coraz starszy i bardziej awaryjny, full serwis nie tanio, ale jak sie zrobi to gitesmajonez.....
Wzmacniacze, recaping.., odtwarzacze cd siadają zawieszenia a zamienników brak, Kaseciaki, starzeją się plastyki i rozlatują na chassis i kurde średnia przyjemność myślenia kiedy i co sie zepsuje.
Może lepiej zainwestować w działkę pod lasem.....
Albo wyśnudrał jakieś ze średniej półki szpeja i nie wnikał dogłębnie.
Przez 20 lat ponad miałem taki zestawik w pokoju gościnnym Denon Pma 560, cd Marantz cd-53 i Denon Drm 800a i to mi jakoś wystarczało, do tego jakieś kolumny Heco monitory.
A teraz pierdyliard szpejów i ........no właśnie mieszkanie w bloku zamyka dyskusje.....

Wojciech7

  • 1497 / 1095
  • Ekspert
05-09-2023, 19:52
Ceny faktycznie na podanej stronie  to-:(((( Na pewno bym tam nie kupił,można taniej na innych stronach krajowych poszukać ewentualnie i skompletować zestaw.

MinTax

  • 179 / 631
  • Aktywny użytkownik
05-09-2023, 21:22
Ceny faktycznie na podanej stronie  to-:(((( Na pewno bym tam nie kupił,można taniej na innych stronach krajowych poszukać ewentualnie i skompletować zestaw.
Problem w tym, że jak dotąd nie udało mi się uzyskać informacji o godnym polecenia sprzedawcy krajowym.
Wciąż natrafiam na takich, którzy piszą superlatywy o wystawianym przez siebie sprzęcie, a nawet nie wkładają wysiłku w to, żeby go choć dobrze wyczyścić z wierzchu ;[ Az strach pomyśleć co jest w środku...

MinTax

  • 179 / 631
  • Aktywny użytkownik
05-09-2023, 21:39
...
Ja nie polece nikogo bo sam robie i kupuje z wystawek okazje...

Mnie już kusiło, żeby kupić z wystawki, ale się opanowałem, bo sam nie zrobię serwisu...

Destroyer

  • 335 / 1313
  • Zaawansowany użytkownik
05-09-2023, 23:11
Nie namawiam ale sprzęt godny uwagi. I nie żaden tam japoniec ze średniej półki. I do tego jakieś Eposy, Dynaudio, Monitor Audio i.t.p.
I można zaczynać audiofilską przygodę.....))
https://www.olx.pl/d/oferta/linn-classik-wersja-t-s-230-wzmacniacz-cd-tuner-pilot-CID99-IDTNXIJ.html
https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-z-podstawkami-linn-index-75w-CID99-IDSXtWa.html
« Ostatnia zmiana: 05-09-2023, 23:38 wysłana przez Destroyer »
St.

Wojciech7

  • 1497 / 1095
  • Ekspert
06-09-2023, 07:57
Propozycja:
https://www.olx.pl/oferty/q-Zestaw-stereo-Nad-ko%C5%84c%C3%B3wka-mocy-przedwzmacniacz-deck-tuner-cd/

Sam bym zakupił gdybym miał trochę większy pokój w mieszkaniu-:))) Mojej pieskównie bardzo się  spodobał taki zestaw ,merdała ogonem z radości- hehehe.....

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
06-09-2023, 11:38
no i jest zaje biście ......

chorazy3

  • 1483 / 1597
  • Ekspert
06-09-2023, 11:55
Pełna zgoda, ten zestaw NAD będzie bdb wyborem. Przez ostatnie kilka lat miałem bardzo podobny setup.
Paweł

Wojciech7

  • 1497 / 1095
  • Ekspert
06-09-2023, 12:57
Tą firmę znam tylko z internetu. zdjęć, filmów. Myślę że to dobry zestaw-:)))

MinTax

  • 179 / 631
  • Aktywny użytkownik
06-09-2023, 16:17
Oj tak :D Rzeczywiście, propozycja podrzucona przez Wojciecha jest wielce interesująca :)
Mam tylko parę wątpliwości. Nie wiem, czy ten wzmacniacz nie byłby dla mnie za mocny. Będę miał do dyspozycji ciut miejsca wydzielonego z 25m kw., w pomieszczeniu, które służy do codziennego życia, a nie tylko do odsłuchu (nawet jeszcze nie mam pomysłu, jak to wszystko ustawić pod względem akustyki, ale to inny temat, z którym postaram się zaznajomić na podstawie pisanych przez Was postów). Kolejna rzecz to koszt sumaryczny, bo łącznie z sensownymi głośnikami wyjdzie pewnie 6-7tysi. Choć korci mnie żeby to kupić, to ze względów pragmatycznych muszę się na tę chwilę powstrzymać. Ech, gdybym w niedalekiej przyszłości nie miał zamiaru kupować 'zabawek' z innej całkiem bajki od DeWalta, to już bym to brał :D Ale i tak, ta propozycja wyznacza dobry kierunek :)
Pozostaje jeszcze inna kwestia, nazwijmy to estetyczna ;P , bo te wszystkie NADy wyglądają jak z jakiejś podrzędnej NRDowskiej fabryki ;P - to tak oczywiście żartem traktując.
« Ostatnia zmiana: 06-09-2023, 16:45 wysłana przez MinTax »

MinTax

  • 179 / 631
  • Aktywny użytkownik
06-09-2023, 16:35
Nie namawiam ale sprzęt godny uwagi. I nie żaden tam japoniec ze średniej półki. I do tego jakieś Eposy, Dynaudio, Monitor Audio i.t.p.
I można zaczynać audiofilską przygodę.....))
https://www.olx.pl/d/oferta/linn-classik-wersja-t-s-230-wzmacniacz-cd-tuner-pilot-CID99-IDTNXIJ.html
https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-z-podstawkami-linn-index-75w-CID99-IDSXtWa.html
Co prawda nie mam absolutnie audiofilskiego zacięcia, a taki sprzęt widzę pierwszy raz na oczy (tak się złożyło, że jako młody chłopak miałem jak na owe czasy 'porządną', dużą wieżę [choć krajowej produkcji ;) ], to później przez ponad ćwierć wieku temat audio nie miał dla mnie priorytetu i całkiem wypadłem z obiegu w temacie...), jednak dziś, dzięki Tobie 'odkryłem' ten sprzęt i sporo dobrych rzeczy o nim przeczytałem. To mogłoby być fajną rzeczą na początek i w dość przystępnym budżecie.
Trochę mnie hamują dwie kwestie (jedna poważna, a druga mniej ;) ). Ta pierwsza, jak dla mnie istotna, to ograniczenie techniczne, sprowadzające się jedynie (bo tuner pomijam) do możliwości odsłuchu płyt CD (a mnie ciągnie do kaseciaka...). Edit.: czy ja dobrze widzę, że z tyłu są wejścia dla dwóch magnetofonów?

Żeby tu choć jeszcze był port USB i odpowiedni odtwarzacz plików, to prędzej bym się z tym pogodził.
Jak myślicie, czy coś takiego da się w tym urządzeniu bez większych problemów wbudować (wolałbym to mieć w środku, niż jako 'nadstawkę')?

Nie byłbym sobą, gdybym nie przyczepił się do wyglądu tego ustrojstwa: nic tylko ustawić na tym starego 'Junosta' i zadawać szyku, że to ruski IBM (coś jak porównanie 'Transita' z 'Gazelą') ;P
« Ostatnia zmiana: 06-09-2023, 17:08 wysłana przez MinTax »

Destroyer

  • 335 / 1313
  • Zaawansowany użytkownik
06-09-2023, 20:37
To jest sprzęt vintage a nie współczesna skrzynka z usb. Musisz zdecydować się czy chcesz mieć typowy zestaw analogowy czy modny zestaw do ściągania plików.
Dokup sobie tego Brauna. Gra pięknie. Dobra niemiecka robota. Mam takiego w swojej kolekcji. A jestem naprawdę wybredny.
https://www.olx.pl/d/oferta/braun-c-4-magnetofon-kasetowy-CID99-IDUH4P7.html
Policz: 1350+700+1000 i masz b.wyszukany zestaw do zabawy na długo....))
« Ostatnia zmiana: 06-09-2023, 20:41 wysłana przez Destroyer »
St.

chorazy3

  • 1483 / 1597
  • Ekspert
06-09-2023, 20:45
Dobra cena tego C4, sam się zastanawiam czy nie kupić:) Ale mam już C3.
Paweł

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
06-09-2023, 21:03
Nie namawiam ale sprzęt godny uwagi. I nie żaden tam japoniec ze średniej półki. I do tego jakieś Eposy, Dynaudio, Monitor Audio i.t.p.
I można zaczynać audiofilską przygodę.....))
https://www.olx.pl/d/oferta/linn-classik-wersja-t-s-230-wzmacniacz-cd-tuner-pilot-CID99-IDTNXIJ.html
https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-z-podstawkami-linn-index-75w-CID99-IDSXtWa.html
Co prawda nie mam absolutnie audiofilskiego zacięcia, a taki sprzęt widzę pierwszy raz na oczy (tak się złożyło, że jako młody chłopak miałem jak na owe czasy 'porządną', dużą wieżę [choć krajowej produkcji ;) ], to później przez ponad ćwierć wieku temat audio nie miał dla mnie priorytetu i całkiem wypadłem z obiegu w temacie...), jednak dziś, dzięki Tobie 'odkryłem' ten sprzęt i sporo dobrych rzeczy o nim przeczytałem. To mogłoby być fajną rzeczą na początek i w dość przystępnym budżecie.
Trochę mnie hamują dwie kwestie (jedna poważna, a druga mniej ;) ). Ta pierwsza, jak dla mnie istotna, to ograniczenie techniczne, sprowadzające się jedynie (bo tuner pomijam) do możliwości odsłuchu płyt CD (a mnie ciągnie do kaseciaka...). Edit.: czy ja dobrze widzę, że z tyłu są wejścia dla dwóch magnetofonów?

Żeby tu choć jeszcze był port USB i odpowiedni odtwarzacz plików, to prędzej bym się z tym pogodził.
Jak myślicie, czy coś takiego da się w tym urządzeniu bez większych problemów wbudować (wolałbym to mieć w środku, niż jako 'nadstawkę')?

Nie byłbym sobą, gdybym nie przyczepił się do wyglądu tego ustrojstwa: nic tylko ustawić na tym starego 'Junosta' i zadawać szyku, że to ruski IBM (coś jak porównanie 'Transita' z 'Gazelą') ;P

Chopie, dokupisz se dvd z portem usb do tego mały ekranik i sie koledzy posrają, albo chcesz mieć sprzęt albo grajka.
Nie musisz we zmaku uzywac dużej mocy, przy niższych mocach masz mniejsze zniekształcenia, dobierzesz kolumny i gitara.

Albo se kupisz małego laptopa......

Ja nie namawiam bo to kupa kasy i mam swoja innąfilozofie ale wieza w tym stylu jest całkiem ok.

a i zmień swoje nastawienie do wyglądu ........popatrz sam w lustro czy jestes szczytem piękności ?  to działa tak samo....

MinTax

  • 179 / 631
  • Aktywny użytkownik
06-09-2023, 21:04
Dokup sobie tego Brauna. Gra pięknie. Dobra niemiecka robota. Mam takiego w swojej kolekcji. A jestem naprawdę wybredny.
To kolejny sprzęt, którym mnie zaskoczyłeś. Pewnie z braku wcześniejszej znajomości jego możliwości (teraz sobie o nim poczytałem). Przeglądając oferty, pewnie na 99% bym go pominął (a bo niemiecki, a nie japoński, a bo wzornictwo takie 'dziwaczne' ;) ).
Przyznaję, całość zestawienia jest bardzo kusząca ;)
« Ostatnia zmiana: 06-09-2023, 21:11 wysłana przez MinTax »