Audiohobby.pl

Jakiego dokonać wyboru (obecnie)?

MinTax

  • 179 / 631
  • Aktywny użytkownik
21-08-2023, 09:44
Zrozumiałem :).

Dobrze wiedzieć, bo z poprzedniej 'odpowiedzi' tak nie wynikało...

Określiłem rodzaje muzyki, wspomniałem o chęci nagrywania precyzując, że chodzi o wyższe modele jednokieszeniowe
z kalibracją i najlepiej z trzema głowicami.
Nie mam 'uczulenia' na Technicsa, ale w twojej 'propozycji' widnieją słabsze modele, w większości dwukieszeniowe...

I jeszcze ten mały drobiazg w przypadku widniejących tam CD: obecność układu MASH, o którym było wiele niepochlebnych opinii...

Wojciech7

  • 1497 / 1095
  • Ekspert
21-08-2023, 15:08
I jeszcze ten mały drobiazg w przypadku widniejących tam CD: obecność układu MASH, o którym było wiele niepochlebnych opinii...

Czy naprawdę słyszalnie degraduje dźwięk z cd-audio -?

MinTax

  • 179 / 631
  • Aktywny użytkownik
21-08-2023, 15:43
To tu mnie masz ;) Być może powieliłem plotkę. Nie wiem, sam nie sprawdzałem, ale nie raz czytałem negatywne opinie na ten temat (tutaj?) w odniesieniu do sprzętu Technicsa.

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
21-08-2023, 20:36
Taki normalny- uszaty :)   człowiek, który lubi sobie posłuchać muzyki to nie usłyszy że to jaki MASH czy inny :)
   --nooo, ale ja w tutejszym małym kamieniowaniu techniola to stałem raczej w jego obronie-  może poza wzmakami na STK hahahaha.  Chociaż niektóre z nich i tak grają lepiej hehehehe  niż takie >normalne.   Znam bankowo jeden przypadek i jak ktoś nie wierzy to niech przyjedzie-  sam posłucha.   
    Prywatnie to wyrobiłem sobie dosyć twarde stanowisko jeżeli chodzi o Technicsa i po części Yamahy, szczególnie jeżeli chodzi o ocenę ich brzmienia (stk się nie liczy-przypomnę oraz super budżety z PEWEX-u)   Kamieniami w takiego MASH-a to generalnie rzucają ludzie wiary :)    Bo gdzieś jakiś guru coś nabazgrał i im wryło się w głowę że Technics to antychryst w świecie audio.    Guru słuchał plumkania ze zdartej płyty, tępą igłą i wzmacniał to na jakimś lampiaku który za nowa to na Fogu i przebojach z jego kawiarenki wygrzewał się.
 Potem nagle taki MASH mu pojechał po uszach :) 
 No i dalej jakoś poszło.   Bo dobry sprzęt to ma grać jak radio babci  gdy akurat leci kolejny odcinek W Jezioranach.

Wojciech7

  • 1497 / 1095
  • Ekspert
21-08-2023, 20:53
Szkoda  ze tak daleko od miejsca  gdzie  zamieszkuje,bo chętnie bym przyjechał-:)))

MinTax

  • 179 / 631
  • Aktywny użytkownik
21-08-2023, 21:41
[quote Gustaw]
Wzmacniacz - NAD C340 600-800 zł
CD NAD C540 (540 nie 541 bo ten drugi gra gorzej). ok 500 zł
[/quote]

Klocki od NAD'a, to dobra sugestia i pewnie wezmę ją pod uwagę. Z tą firmą mam tylko jeden problem: wiem, że ich urządzenia dobrze grają, ale ich wygląd temu nie dorównuje. Choć wiem, że nie słucha się oczami, to mam tu małą barierę psychologiczną ;P

Wojciech7

  • 1497 / 1095
  • Ekspert
22-08-2023, 00:40
Test audio różnych odtwarzaczy cd z uwzględnieniem MASH-:))))




« Ostatnia zmiana: 22-08-2023, 00:46 wysłana przez Wojciech7 »

MinTax

  • 179 / 631
  • Aktywny użytkownik
22-08-2023, 15:03
Co prawda aktualnie nie posiadam żadnego dobrego toru audio, jednak jestem skłonny stwierdzić, że nie jestem w stanie wychwycić różnic w brzmieniu dźwięku pochodzącego z odtwarzacza bez lub z układem MASH.

Dziękuję Wojciechowi, który był autorem powyższego testu :)

MinTax

  • 179 / 631
  • Aktywny użytkownik
25-08-2023, 13:32
Sony TC-K561S - jakie są Wasze opinie i uwagi?

ArturP

  • 1303 / 2791
  • Ekspert
25-08-2023, 14:50
Mam i nie używam, stoi w pokoju tylko jako wypełniacz 6- segmentowej wieży.
Po wymianie krytycznych elementów (choć były sprawne), długich regulacjach, prawidłowej kalibracji i szału ni ma, a i dupy nie urywa.
 Dużo mniejsze ryzyko porażki to zakup wysokiego modelu niekoniecznie Sony czy Technics'a. Nie odradzam a kieruję też na inne firmy.
 Trzeba się też liczyć z tym, że taki wysoki model nie będzie całkiem sprawny i potrzebny będzie Dobry serwis.
Choć z tym taki sam problem jak z dobrym lekarzem, kolejki w nieskończoność.

MinTax

  • 179 / 631
  • Aktywny użytkownik
28-08-2023, 08:02
Arturze wspomniałeś o wyższych modelach. Niestety nie mam w tym dobrej orientacji, a opisy podawane przez sprzedawców najczęściej celowo wprowadzają w błąd (byle tylko ubarwić i sprzedać).

Jakiś czas temu na innym forum audio, widziałem ranking magnetofonów (pisany przez użytkowników) podzielony na poszczególne marki. Miałem spisaną jakąś 'cyfrową' notatkę, ale niestety przepadła z padniętym dyskiem...
Tego rankingu nie potrafię odnaleźć w sieci (nie pamiętam nazwy forum i nie wiem, czy jeszcze istnieje...).
Od bardzo dawna przeglądam oferty na alle, czy na niemieckim ebay'u, jednak nie mając odpowiedniej wiedzy nie potrafię podjąć dobrej decyzji.

Nie wiem też, którzy sprzedawcy są choć w miarę uczciwi, a których lepiej omijać.
Nie znam też dobrych serwisantów (sprawę terminów pomijam...).

Sam widzisz, że w podobnej sytuacji chciałoby się liczyć na podpowiedzi od ludzi będących mocno w temacie.

Ba, powiem nawet, że zmyślą o tym dołączyłem do tego forum...

chorazy3

  • 1483 / 1597
  • Ekspert
28-08-2023, 10:46
Zacznij od podstaw: kolumny i wzmacniacz, one (zaraz po akustyce) mają największy wpływ na dźwięk. Zwykle nie wymagają też serwisu, jeśli kupione jako sprawne.
Pooglądaj na Allegro czy gdzieś indziej, wybierz interesujące Cię ofery, także wizualnie, wtedy będziesz mógł szukać ma forach opinii o konkretnych modelach. Resztę klocków dołożysz z czasem.
Trudno coś polecać, bo wybór jest ogromny. 
« Ostatnia zmiana: 28-08-2023, 10:49 wysłana przez chorazy3 »
Paweł

MinTax

  • 179 / 631
  • Aktywny użytkownik
05-09-2023, 10:52
Nie udało mi się tutaj uzyskać odpowiedzi na moje pytania o 'zaufanych' sprzedawców i serwisantów.

W związku z moimi poszukiwaniami sprzętu chciałbym Was zapytać: czy znacie tego sprzedawcę?
Tak, jest z Niemiec, ale jak sądzę niejeden z Was przynajmniej przegląda (obserwuje?) oferty z tamtejszego e'baya.

Jeśli nawet nie, to prosiłbym o jakąś opinię od tych z Was, którzy profesjonalnie, czy też choćby na własne potrzeby, serwisują urządzenia audio.

Może zechcą wypowiedzieć się m.in AUDIOTONE, judasz94, ArturP, chorazy3, nano, Hammer ? ;)

Sprzedawca o którym wspominam, w wielu przypadkach deklaruje, iż ogłaszane przez niego klocki zostały odnowione, co 'dokumentuje' relacją fotograficzną. Udziela też rocznej gwarancji.

Proszę Was, przyjrzyjcie się na kilka jego takich relacji i powiedzcie, co o tym sądzicie.

Czy warto rozpatrywać zakupy u niego.

https://www.ebay.pl/sch/i.html?_ssn=dansch-8899&store_name=tapedeckscdplayerundmehr&_oac=1&_trksid=p2047675.m3561.l2562
« Ostatnia zmiana: 05-09-2023, 10:55 wysłana przez MinTax »

chorazy3

  • 1483 / 1597
  • Ekspert
05-09-2023, 11:01
Nie znam tego konkretnego sprzedającego.
Opinie ma same pozytywne, opisy szczegółowe, serwis  w podstawowym zakresie wykonany i udokumentowany, i co niemal niespotykane: daje gwarancję.
Myślę, że może być jedym z nas:)
Paweł

MinTax

  • 179 / 631
  • Aktywny użytkownik
05-09-2023, 11:10
Myślę, że może być jedym z nas:)

ooo, byłoby ciekawie ;)
Jeśli masz rację, to mógłby mi się ujawnić, jeśli nie w tym miejscu, to może na PW? ;)
Szkoda, że mam do niego tysiaka km, bo chętnie obejrzałbym na żywo, co ma na stanie.