Audiohobby.pl

Pioneer CT-970

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
25-02-2024, 14:16
weż pod uwage to iż wszelkie dawne niemieckie testy były sponsorowane i oceniane przez 2-4 ludzi a na świecie jest coś ok 8 miliardów.
Więc te testy nie mają sensu jak nie oceni ich przynajmniej 51% takie moje zdanie.
Jak kaseciak na słuchawkach robi kopie 1/1 to co mu można zarzucić ?
No może dynamika......różnica może wyniknać .

pień

  • 2239 / 1032
  • Ekspert
25-02-2024, 21:48
Nie słuchałem wszystkich Pioneerów ale po tych co miałem wydaje mi się że rzeczywiście one są jakieś inne, specyficzne i nie każdemu się podoba jak grają.

  Ja mam taką swoją prywatną teorię że konkretny dźwięk-  podoba się <> nie podoba się.   Tym bardziej że natrafiłem na pewien magnetofon który bardzo mi pasuje i zdaje się potwierdzać tą krzywą teorię.
  Zależy od tego jaka hierarchia była w danej firmie.    Kieras od magnetofonów trzymał wszystkich za gardło i sam decydował o wszystkim  to i wszystko zależało od jego gustu.   Jeżeli facet ma gust w miarę ok i nie jest przygłuchy to spoko-  ale to tylko połowa szansy heheheheheh
  Teorię potwierdza to że wspomniany magnetofon pochodzi z firmy o której kiedyś oglądałem film.   Żaden kieras nie decydował tylko firma zainwestowała w dużą salę-  zapraszali dziesiątki jak nie setki chętnych do odsłuchu-  kotara-  karteczka z numerkami a obok krateczka na ptaszka i heja.   Puszczali muzę- chętni ptaszki stawiali gdzie im się podobało i to decydowało jak będzie brzmiał gotowy produkt.
   W sumie wyszło że ja to taki statystyczny biały królik który niczym się nie wyróżnia z miliona innych.   Nie mam ani bielszego futerka ani dłuższych uszu-  przeciętniak :)  Zgubisz mnie w tłumie to już więcej nie zobaczysz hehehehe
   

artekk

  • 1694 / 5881
  • Ekspert
27-02-2024, 21:36
Nawet ich topowy wszechczasów CT-A9 został oceniony bez jakichś wielkich zachwytów.

Nie mogę zgodzić się z Zokim. Nie słuchałem wszystkich  grubych Pioneerów, ale akurat z tych które znam, CT-A7 i CT-A9 to najlepiej brzmiące magnety tej firmy.  Tak mi się spodobały, że załatwiłem sobie  CT-A7 ;) Zero mulenia, plumkania, żywe dynamiczne granie.  Kolega, który posiada zacną kolekcję też nabył CT-A7 i bardzo przypadł mu do gustu.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

chorazy3

  • 1483 / 1598
  • Ekspert
28-02-2024, 09:14
Dziękuję za informację Arturze. Czas zatem szukać CT-A7.
Pamiętam, że nano też chwalił ten model.
Paweł