Audiohobby.pl

Wybory...

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
03-02-2023, 21:54
Trudne wybory sa zawsze trudne. Np jakie wybrac nastepne sluchawki.  Dynamiki czy planary, ktore wygodniejsze, ktore lepiej podejda itd bez konca. Biore pod uwage w przyszlosci kilka par ale na ktore powinien pasc wybor? Jakies po pomysly? Wstepnie myslalem o DCA, T+A albo Abyss. Ktos ma moze inne typy, propozycje? Pewnie dlugo zejdzie zanim cos kupie ale trzeba kombinowac juz teraz ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Hammer

  • 4681 / 2287
  • Ekspert
03-02-2023, 22:09
Tonsil SD-50  pierwsza seria... nie ma lepszych

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
04-02-2023, 08:35
Nawet jeśli tak jest to znalezienie w dobrym stanie będzie graniczyło z cudem, poza tym to zabytek z tego co widzę :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
04-02-2023, 09:21
Tonsil SD-50  pierwsza seria... nie ma lepszych

Tak, zgadza się. W PRL-u tak było. :)

Ged

  • 1715 / 5889
  • Ekspert
04-02-2023, 17:48
Alucard, wymień jakie już miałeś słuchawki i jaki budżet. Ale jestem opóźniony, nie wiedziałem że te firmy robią słuchawki :) kiedyś były Sennki, Grado i Denon. Potem weszły CAL i pozamiatały :)

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
04-02-2023, 18:44
Miałem CAL ale pryz moim obecnym setupie z zamiatania to mogłyby jedynie  pozamiatać kurz w szafce ;) Jakie miałem słuchawki? Trochę tego było :) był jakieś HiFimany ale te zupełnie odpuszczam, miałem najwyższe Denony ale to też chyba ślepa uliczka. Z nowych Sennków nie słyszałem w ogóle nic bo jakoś nie miałem parcia, Grado przerobiłem sporo oprócz najwyższych modeli. Z ostatnich słuchawek które posiadałem cenię HEEDphone One i Pioneer SE Master 1. podobała mi się Utopia. Elektrostaty odpadają.  Najwyższe Audeze biorę pod uwagę. Meze też. Final D8000 które mam teraz uważam za genialne, połączenie nowoczesnej potęgi i staromodnej otwartości i dynamiki brzmienia znanej z epoki przed erą loudnessu. Takie strojenie ala vintage. Naturalność i swobodny przepływ w przestrzeni. Niższy model Solitaire biorę też pod uwagę, Abyssy 1266 i Expanse. Słuchawki Obravo sądząc po opiniach to chyba ciężki orzech do zgryzienia. Chce posłuchac nowych PS2000x jak wyjdą. Fostexy i Ultrasone sobie darujmy. Nie mam więcej pomysłów.   
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Ged

  • 1715 / 5889
  • Ekspert
04-02-2023, 23:10
"Elektrostaty odpadają"
Po tym stwierdzeniu ciężko mi coś doradzić :(
Myślałem o topowych Staxach SR-X9000 lub starych Omegach lub starym Orfeuszu lub nowym Orfeuszu.
A stare lub nowe AKG K-1000 / RAAL Sr1b ? To nie słuchawki, ale nakłada się je na głowę i grają w bliskim polu. Piotr Ryka uważa swoje przerobione K-1000 za absolutny top, rywalizujący na równi z Orfeuszem.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
04-02-2023, 23:30
Elektrostaty muszą odpaść ze względu na naturalny brak potęgi w ich graniu, to po prostu nie jest to czego szukam. Musiałbym jeszcze posłuchać tych Stax  na spokojnie ale to musiałby być konkretny system. Z tym że nie sądzę że one moją muzykę w ogóle poruszą jak trzeba. D8000 które mam są najbliższym przełamaniem elektrostatów, dynamików i kolumn (fizyczne odczucie) do kupy razem wziętych. Są praktycznie kompletne pod względem naturalności, kreowania przestrzeni i potęgi. Do tego granie w starym stylu którego nie mają prawie żadne dziś produkowane.  Moga jedynie męczyć nadmierną intensywnością.  Stąd poszukiwania jeszcze lepszych bądź drugich podobnej klasy ale innych dla odmiany. Sprawa otwarta.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Hammer

  • 4681 / 2287
  • Ekspert
05-02-2023, 12:07
Panowie, jak się tu specjaliści zebrali to powiedzcie czy w ogóle np Bayerdynamic DT990 jeszcze coś grają ? czy technologia poszła tak do przodu że teraz słuchawki odtwarzają to co topowe wcześnie nie odtwarzały???  czy ten model dalej coś reprezentuje sobą ?

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
05-02-2023, 13:31
Panowie, jak się tu specjaliści zebrali to powiedzcie czy w ogóle np Bayerdynamic DT990 jeszcze coś grają ? czy technologia poszła tak do przodu że teraz słuchawki odtwarzają to co topowe wcześnie nie odtwarzały???  czy ten model dalej coś reprezentuje sobą ?

@Hamer nie wiem jak innych, ale mnie szczególnie ujęła forma i niewinna szczerość tego pytania. :)

Widziałem niedawno bardzo dobrą odpowiedź na podobną wrzutkę.
Podług tej twojej, ta wydaje się o wiele lepiej zawoalowana.

Na tym forum są znający się lepiej w sprzętach retro audio(nie znam się na tym). Są inne firmy jak już wcześniej napisali koledzy. Taka składanka wirtualna tej firmy:
1.Technics SU V 560 /Technics Amplituner SA-GX505
2.Technics RS-BX646  /Technics RS-B655/Technics RS-BX626
3.Technics SL-PG440A/Technics SL-PG 500A
4.Technics SH-GE70
5.Technics SB-X300A/Technics SB-CS70/ Technics SB-CD320
 To byłoby na tyle w tym temacie.
Porozmawiaj z Hammer to jest super specjalista.
Przy kompletowaniu zestawy obojętnie jakiej firmy warto sprawdzić w internecie jaka jest dostępnością części zamiennych
takich jak: paski napędowe/rolki/głowice magnetofonowe, czy jest dostępna instrukcja obsługi oraz serwisowa.

A to ta odpowiedź:
Przestań sobie Wojtek7 robić zgryżliwości, znajdź sobie innego koziołka, nie jestem specjalistą od sprzętu, to ze Ty sobie kupiłes Technicsa, nie znam sie doradzam tylko ogólnie inne firmy niż Technics

Jak Cię to tak nurtuje, to szukaj gdzie indziej, tych "specjalistów" i tego "koziołka". :)

Hammer

  • 4681 / 2287
  • Ekspert
05-02-2023, 14:02
? no cóż dzień jak codzień młodzież musi się wyszumieć.
Pomimo tego dzięki za konstruktywną odp.

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
05-02-2023, 15:29
? no cóż dzień jak codzień młodzież musi się wyszumieć.
Pomimo tego dzięki za konstruktywną odp.

Rozumiem, też kiedyś byłem młody.
Tylko nie przeginaj z tym "szumieniem" młodzieńcu. :)
A co do odpowiedzi, to w niczym nie jest gorsza ani lepsza, od twoich w stylu:
 ile można o tym pisać, albo poszukaj sobie.
Powiedziałbym ze taka sobie. Nie wiem co ty w niej znalazłeś konstruktywnego!? :)

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
05-02-2023, 20:22
@Alucard, trochę ciężko Ci doradzać.
Nie rwę się specjalnie do tego, bo wydaj mi się, że więcej wiesz o nowych słuchawkach niż ja.
Starych Ci nie proponuję, bo mi się wydaje że takich nie szukasz. Tanich, dobrze grających również.
Mam przeczucie, że tym razem chodzi też oto, by było to coś nietuzinkowego.
Wymyśliłem sobie, że do dobrego dźwięku z małych Grado, też na razie nie będziesz wracał.
Może za parę lat, z sentymentu. Dlatego uważam choć o nich wspominasz, to nie kupisz PS2000x.
Nie uważam żebyś rzucił się na trochę lepsze PS1000. Grado już znasz. :)

AKG K1000 odpowiednio napędzone, może by nawet sprostały większości twoich wymagań i niewątpliwie, byłoby to coś innego. Ale muzyki którą się pasjonujesz, słucha się bardzo głośno i brała by w tym udział "cała okolica".
Jeżeli masz warunki na takie słuchanie i nikomu to nie przeszkadza, to ja bym poszedł w kolumny.
No bo po co mi wtedy ich namiastka? AKG K1000 to stare słuchawki, a o takich miałem nie wspominać.
Ale jest ich, można powiedzieć nowsza wersja, czyli RAAL Requisite SR-1b.
Nawet jeżeli są lepsze od AKG K1000, to zastrzeżenia pozostają te same.

Słuchawki Abyss masz na celowniku. Meze Empyrean i Dan Clark Audio STEALTH nie słuchałem.
@saudio może coś o nich powiedzieć, (bo jak nie sprzedał), ma jedne i drugie.
Z tego co ja mam nic nie polecę, bo wydaje mi się, że nie tego szukasz.

Zastanowił bym się nad Audio Technica ATH-L5000.
Jakby nie było, to limitowana wersja. Wyprodukowano ich tylko 500 szt. Na pęczki ich nie ma. :)
Wyglądają całkiem przyjemnie, a graja ponoć nawet lepiej niż wyglądają.
@pastwa twierdzi, że basu moją wystarczającą ilość i to dobrej jakości.
Nie ma podstaw zakładać, że jest inaczej. W końcu nie oszukałeś się na jego rekomendacji Pioneer SE-Master 1.
Teraz gdy sprawił sobie kolumny, pogadałbym z nim o tych ATH-L5000. Po co mają mu leżeć i się kurzyć. :)

Mimo twojego "były jakieś HiFimany, ale te zupełnie odpuszczam", zasugerowałbym jednak sprawdzenie HiFiMAN HE-R10P.
Mam HE-R10D. Kilka razy tańszy, dynamiczny odpowiednik tego modelu.
To jak grają te słuchawki pozwala domniemywać, że planarne HE-R10P, mogą być tym czego szukasz. :)
Chodzi o ten nowy model, ze zmienionym pałąkiem i gniazdami do wymiennego kabla, już w obydwu muszlach.
« Ostatnia zmiana: 05-02-2023, 21:23 wysłana przez Karol »

Gustaw

  • 3853 / 3308
  • Administrator
05-02-2023, 21:09
Alucard,

Nie miałem szczęścia posłuchać lepszych słuchawek dynamicznych niż K-1000. Dla mnie, osobiście, z dynamicznych są K-1000 potem długo.........bardzo długo..........nic....

:-)

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
05-02-2023, 22:58
Do tej muzyki ktorej sluchasz, gdzie nie bierze sie niektorych aspektow audiofilskich pod uwage (bo maja mniejsze znaczenie), zatem wybor sie mocno zaweza i jest tylko jeden sluszny, Abyss 1266PHi (uzywki mozna w normalnej cenie wydrzec i nie ma co doplacac do wersji TC, moze wrecz nawet nie warto. Do nich decydujacy bedzie wzmacniacz i tutaj masz pasujace kombo w postaci McIntosha MHA-150. Ta bestia wyrywa z nich niepowtarzalny bas. Sluchalem pierwszych 1266 na nim i na zadnym innym wzmacniaczu nawet sie do tego nie zblizaly. Taki Woo Audio Wa33 czarowal z nimi przestrzenia, niuansami i wywazeniem ale do potegi i wyrazistosci niskich czestotliwosci z McIntosha bylo mu bardzo daleko, dla mnie w takim zestawieniu (150+1266 = 1416 haha) D8000 nie maja co przy nich szukac w kwestiach potegi. Jedyny minus samego wzmaka to ze sie moim zdaniem srednio nadaje do skutecznych dynamikow.

o tych mowa: https://www.ebay.co.uk/itm/325073207181?chn=ps&norover=1&mkevt=1&mkrid=710-134428-41853-0&mkcid=2&mkscid=101&itemid=325073207181&targetid=1404954646761&device=c&mktype=pla&googleloc=9046470&poi=&campaignid=17218284410&mkgroupid=142217514411&rlsatarget=pla-1404954646761&abcId=9300867&merchantid=115630552&gclid=CjwKCAiAxP2eBhBiEiwA5puhNS78Rn7OE1eYmYfR1L1Uu1Wfqa1toCrhdOoQx0RVdEeIaneOhkMK1xoCfa8QAvD_BwE

Chyba ze szukasz jeszcze czegos innego, w sensie ze bardziej zwiewnego grania.

ps. Staxy, takie 009S z Trilogy H1 i Chordem TT2 nie maja wcale cherlawego basu, moze nawet jest on ciekawszy od D8000, bo bardziej trojwymiarowy (jak i sam dzwiek, zatem latwiej sie zatopic w przekazie), tylko samego zejscia moga nie miec bo zatrzymuja sie o pol kroku wczesniej od innych tuzow, ale ilosc jest wystarczajaca.
« Ostatnia zmiana: 05-02-2023, 23:01 wysłana przez pastwa »