Audiohobby.pl

Wybory...

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
06-02-2023, 03:53
No teraz z tym Chordem Anni tez cherlawo nie jest, bo jakby było to dawno bym rzucił tym w piździet ;) Wzmacniacz udał im się zaskakująco za te pieniądze a z Qutestem wgniata fotel słuchając przy D8000. K1000 do elektroniki to chyba nie będzie ten kierunek :) Z HiFImanami mam problem zasadniczy, są chińskie. Jako tradycjonalistę boli mnie to niesamowicie i miałbym wielki ból mając je w torze i żadna maść na ból dup y by podejrzewam nie pomogła :) Mam jakieś skrzywienie na japońskie i brytyjskie sprzęty ostatnio, akceptuję też polskie i amerykańskie ale jak słyszę chińskie tojakoś bokiem mi wychodzi ;)  PS2000x zapewne mógłbym kupić jak najbardziej tylko te zdjecia w necie zardzewiałych sztuk jakoś mnie nie przekonują  :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
06-02-2023, 03:57
Tem MCIntosh ma pięcio zakresową regulację niskich tonów. Nieźle. Wygląda na to że od początku miałem na celowniku zły wzmacniacz po prostu ;) Zamiast Chorda trzeba  brać innego Anglika.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
06-02-2023, 04:08
Pastwa, nie chcesz sprzedać tych Audiotechnic? :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
06-02-2023, 04:14
U mnie będzie im dobrze, mówię Ci ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Ged

  • 1715 / 5888
  • Ekspert
06-02-2023, 19:18
Jeśli lubisz Denony to może Sony MDR-R10 ? Legenda słuchafonów zamkniętych.
Wydaje mi się, że widziałem na jakiejś zagranicznej aukcji.
Poniżej Japonia:
https://www.ebay.de/itm/175411788989?epid=1980751735&hash=item28d75b7cbd:g:K~sAAOSwiuNjFf5u&amdata=enc%3AAQAHAAAAoMqyejRqJ7LlGFk%2B40uLjE9%2FDWBeQya6KiaE1TMOSmOFdo8WsvLFjNiuhXYJMHQJdwcJ%2BEMuBeJ9%2FIZCdZbhxylPWG9y6DBMTOHISdDw7quxoDn8h3R7h4fV13x6ay4yzIpUKHzOEqa53HA005COATP%2BBfz%2Fdcd7vqrLte2RLXbidpPhIp3jGUwjSjhsKEYuNO86dR02UPj57fCSzZCw1Os%3D%7Ctkp%3ABk9SR8rgl__EYQ

Nie wiem czy zauważyłeś, ale dwie całkowicie niezależne osoby tzn. Karol i ja proponujemy te same modele słuchawek :)

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
06-02-2023, 20:37
No z tymi samymi to bym nie szarżował, te stare Soniacze to jest klasyka i majstersztyk a te o których mówił Karol  zwyczajnie skopiowanie designu. Widzisz, za to nie lubię tych małych skosnooków, jedyne co im dobrze wychodzi to podrabianie wszystkiego i rozrzucanie wirusów na cały świat. A jeszcze ostatnio jeden facet z Wrocławia mi pisze na emial "chińczycy ładnie teraz projektują". Kopiują Japończyków, Europejczyków i Amerykanów  to się zgodzę. ładne to oni maja te sprzęty, szkoda że nic więcej tu nie można pozytywnego powiedzieć. Jeśli chodzi o Denony to nie powiedziałem nigdzie ze je lubię ;) Moje ulubione słuchawki to te które mam teraz a na drugim miejscu są flagowe Pioneery. Co do tych Sony to raczej je odpuszczę bo nie kupuję takich wiekowych sprzętów. jak to padnie mi po paru miesiącach kto mi to naprawi? I za ile? :)  Tylko aktualna produkcja.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
06-02-2023, 21:24
Ok pastwa, McIntosh MHA150. Ma na pokładzie DAC. jako wzmacniacz rozumiem że urywa odbyt a przetwornik?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Ged

  • 1715 / 5888
  • Ekspert
06-02-2023, 21:26
Nie pamiętam, aby kiedykolwiek ktoś mi zarzucał "szarżowanie". Wymieniliśmy z Karolem po dwa-trzy identyczne / podobne modele słuchawek. Poniżej cytaty:

Włodek pisze:
"Myślałem o topowych Staxach SR-X9000 lub starych Omegach lub starym Orfeuszu lub nowym Orfeuszu.
A stare lub nowe AKG K-1000 / RAAL Sr1b ?"
"Jeśli lubisz Denony to może Sony MDR-R10 ? Legenda słuchafonów zamkniętych."

Karol pisze:
"AKG K1000 odpowiednio napędzone, może by nawet sprostały większości twoich wymagań i niewątpliwie, byłoby to coś innego. . . . Ale jest ich, można powiedzieć nowsza wersja, czyli RAAL Requisite SR-1b."
"Mimo twojego "były jakieś HiFimany, ale te zupełnie odpuszczam", zasugerowałbym jednak sprawdzenie HiFiMAN HE-R10P.
Mam HE-R10D. Kilka razy tańszy, dynamiczny odpowiednik tego modelu."

Słuchałem dłużej Susvar (HiFiMan) - to bardzo dobre słuchawki. Nowe topowe Staxy grają jak rasowe elektrostaty, więc nie pasują.

Więcej nie pamiętam :) Dziękuję za uwagę.

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
06-02-2023, 21:42
Tak tylko sobie powiedziałem z tym szarzowaniem. Zrozumiałem że porównujesz Sony do Hifiman a jestem wypity już :) Niestety HifiMan nie spróbuję i nie kupię bo jestem uprzedzony. i się przyznaję do tego :) 
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
06-02-2023, 21:44
Pracuję jednak na te złotówki i nie będę ich zostawiał u chińczyków.  Tak mam :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2009 / 4316
  • Ekspert
06-02-2023, 23:30
...
Nie wiem czy zauważyłeś, ale dwie całkowicie niezależne osoby tzn. Karol i ja proponujemy te same modele słuchawek :)

Jako, że wynikła pewna kontrowersja, to się do niej odniosę, zaczynając od usprawiedliwienia.
Czasami piszę kwiecisto-zawile, tak jakby nie było można normalnie. :)

Włodek, rzeczywiście obaj wymieniliśmy AKG K1000 / RAAL SR1b.
Napisałem, że odpowiednio napędzone może by nawet sprostały większości wymagań, ale ich nie polecałem.
AKG K1000 odpowiednio napędzone, może by nawet sprostały większości twoich wymagań i niewątpliwie, byłoby to coś innego.
Ale muzyki którą się pasjonujesz, słucha się bardzo głośno i brała by w tym udział "cała okolica".
Jeżeli masz warunki na takie słuchanie i nikomu to nie przeszkadza, to ja bym poszedł w kolumny.
No bo po co mi wtedy ich namiastka? AKG K1000 to stare słuchawki, a o takich miałem nie wspominać.
Ale jest ich, można powiedzieć nowsza wersja, czyli RAAL Requisite SR-1b.
Nawet jeżeli są lepsze od AKG K1000, to zastrzeżenia pozostają te same.

Może jeszcze tytułem dopowiedzenia.
Mam je, wiem jak grają i wiem czego słucha Alucard. AKG K1000 zapewnią naturalność, bardzo dobrą przestrzeń i dynamikę.
Dobrze napędzone pokażą moc, bardzo dobrą średnice i wysokie, przy tym nie zmęczą intensywnością.
Prawie zawsze to wystarcza, ale w tym przypadku niezbędne jest coś jeszcze. Coś czego te słuchawki nie dadzą.
Nie zapewnią skondensowanego, punktowego, a przy tym schodzącego do piekieł basu. :)
Chodzi o trudne do opowiedzenia, ale dosyć intensywne doznania. Takie wręcz fizyczne dotknięcie dźwiękiem.
To coś na kształt wybuchu granatu w głowie, walnięcia pięścią między oczy, zderzenia ze ścianą.
Uczucie, że bas schodzi gdzieś do przepony, a dźwięk przypomina masywnością gęstą, bulgoczącą lawę.
W muzyce elektronicznej, sztucznie wygenerowane dźwięki bywają bardzo niskie. Nie każde słuchawki je odtworzą.
Według mnie takie Stax SRM-007 MK1, są w stanie zejść najwyżej do połowy tego, gdzie potrafią zawędrować Focal Stellia.
Przy głośnym słuchaniu takiej muzyki, membrany mają co robić i AKG K1000, potrafiły niekiedy wpaść mi w kiliping.

Jeżeli chodzi o Sony MDR-R10, to też bym ich nie polecił, do takiej muzyki. Niestety nie mam ich, ale ich słuchałem.
Włodek wiem że Ty też miałeś okazję ich posłuchać, ale być może inaczej je odbierasz.
Ja uważam, że reprezentują wyrafinowane, subtelne i zwiewne granie. Taki miękki muślin w jasnym odcieniu sepii.
A do tego co słucha Alucard, często potrzebna jest energia i moc młota pneumatycznego. :)

Jest jeszcze jedna kwestia.
Nie wiedzieć czemu, ale jestem pewien, że Alucard nie kupi słuchawek po to, żeby stały w gablocie.
Biorąc pod uwagę wiek słuchawek i częste słuchanie tak "intensywnej" muzyki, możliwa jest awaria przetwornika.
Możliwość naprawy raczej zerowa. To też trzeba wziąć pod uwagę, przy zakupie słuchawek do codziennego użytku.

Włodek, po tym co dopowiedział dziś Alucard wychodzi na to, że moje sugestie też są mocno nietrafione. :)
Z propozycji, które dotychczas padły, do tego typu muzyki najpewniej wybrałbym ABYSS AB-1266 Phi.

Alucard jak na razie, nie przybyło Ci nic nowego na liście, bo Abyssy od początku miałeś na celowniku.
No, ale przynajmniej się staramy. :)
« Ostatnia zmiana: 07-02-2023, 01:46 wysłana przez Karol »

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
07-02-2023, 10:06
Wiem że temat jest trudny bo tak naprawdę mam odczucie, że pośród wielu słuchawek których słuchałem tylko tak naprawdę 2 modele dały radę zagrać moją łupaninę tak jak chciałem - D8000 Final i Pioneer SE Master 1. Obie słuchawki w innym stylu, Pioneer nowocześnie i gładko a Final w stylu vintage bezlitośnie. Problem jest także w tym że tak jak jakieś tam inne słuchawki mogą zagrać coś podobnego, to tracą sens jeśli będę miał taki ich odbiór, że nie przesuną mi niczego do przodu a jedynie w bok. If you know what i mean. Wiem że są Meze Empyriean, Focale Stellia i najwyższe Grado ale czy tu coś będzie realnie lepiej? Chyba po prostu zadzwonię do Wrocławia i niech mp3 ściąga Abyssy i Solitaire. Może coś z tego będzie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
07-02-2023, 17:05
Ok pastwa, McIntosh MHA150. Ma na pokładzie DAC. jako wzmacniacz rozumiem że urywa odbyt a przetwornik?

Wzmacniacz gra bombastycznie, choc z kultura, tak chyba jak lubisz. Samego przetwornika nie obadalem bo gralo to wowczas z odtwarzacza plyt CD. Gdybym mial jednak zgadywac to przypuszczam ze sekcja konwertera jest ciut lepsza (choc inna charakterem) od Chorda Quetest, ale nie tak dobra technicznie jak w TT2, choc nie sadze aby to byl wieki problem. Plusem jest to ze mozna tak sobie grac i ciulac na lepszy/drozszy przetwornik, a jednoczesnie jest szansa ze nie bedzie takiej potrzeby, na pewno nic pilnego.

w polaczeniu z 1266, przy wlasciwych nagraniach beda mialy niskie czestotliwosci sugestywna projekcje przestrzenna, co w polaczeniu z ich masa i wyrazistoscia robilo duze wrazenie i nakrecalo spektakl.

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
07-02-2023, 17:09
Pastwa, nie chcesz sprzedać tych Audiotechnic? :)

Pod nie trzeba budowac caly tor, taki w ktorym albo D8000 albo L5k, poza tym one nie sa wyrobem specjalistycznym skrojonym pod jeden gatunek, a takiego produktu szukasz, stad 1266.

ps. sam byc moze powroce z jakims systemikiem sluchawkowym aby miec nocne odsluchy odfajkowane.

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
07-02-2023, 17:50
Piotr poleca jeszcze Solitaire P. Coś o nich wiesz?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.