Audiohobby.pl

Przewody sygnałowe.

bsw

  • 515 / 4931
  • Ekspert
24-01-2023, 15:27
Wypróbuj antykable:

Wojciech7

  • 1497 / 1095
  • Ekspert
24-01-2023, 16:15
Gdzie można kupić takie właśnie antykable-?

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
24-01-2023, 19:56
będzie zajebiaszcza antymuzyka....dźwięki bez dźwięków......

zepter

  • 254 / 853
  • Zaawansowany użytkownik
24-01-2023, 20:52
Kable raczej pozostaną  takie -Sommer Cable SC-Onyx 2025 - Przemyślę jeszcze wtyki RCA  ale po przeczytaniu tego co tu napisaliście .
To wszystkie które będą pokroju takich co wcześniej zamieszczałem zdjęcia czy takich jak tu na zdjęciach to wszystkie są tej samej budowy i są wciskane w oprawę masy. Ale fajnie że was zapytałem bo dowiedziałem się coś nie coś o budowie takich złączy . I to że są też toczone z całości.
Ja potrzebuję to mojego zestawu z fotki poniżej zrobić sobie nowe przewody RCA i tam raczej budżetowe kabelki mi wystarczą. Ale też nie chciał bym kupić jakiegoś badziewia co tylko wygląda. Miej więcej wiem na co zwrócić uwagę.
Zastanawia mnie jeszcze z czego zrobione są te wtyki. Czy są stalowe, mosiężne czy miedziane i pokryte jak piszą sprzedawcy 24 karatowym złotem. To raczej bym między bajki włożył. Ale z czego jest wykonane złącze.
Wydaje mi się że stal lub mosiądz. Miedź jest mało sprężysta i by mogła się po paru razach rozgiąć na obwódce masy.
A stalowe miało by problem z lutowaniem jak by straciło to złoto którym jest pokryte.
Czy moderator może obrócić zdjęcie z audio sprzętem. Dziękuję.
Ale to już luźna rozmowa i ciekawość tylko
« Ostatnia zmiana: 24-01-2023, 20:55 wysłana przez zepter »

Wojciech7

  • 1497 / 1095
  • Ekspert
24-01-2023, 22:39
Jeśli dobrze widzę przez okulary to sprzęt Technicsa-?



zepter

  • 254 / 853
  • Zaawansowany użytkownik
25-01-2023, 00:56
Okulary dobrze dobrane. Technics ulubiona marka na tym forum :-)

Wojciech7

  • 1497 / 1095
  • Ekspert
25-01-2023, 08:47
Okulary dobrze dobrane. Technics ulubiona marka na tym forum :-)

Czyli jeszcze nie muszę iść do optyka po nowe okulary.Fajnie poznać wirtualnie kolegę co  ma"ulubiona marka na tym forum"-też posiadam zestaw Technicsa-:))))

bsw

  • 515 / 4931
  • Ekspert
25-01-2023, 12:31
Technics ulubiona marka na tym forum :-)
Bo kiedyś w tym kraju obecne były tylko dwie marki - Unitra i Technics
Niektórym tak zostało...

Wojciech7

  • 1497 / 1095
  • Ekspert
25-01-2023, 12:57
Technics ulubiona marka na tym forum :-)
Bo kiedyś w tym kraju obecne były tylko dwie marki - Unitra i Technics
Niektórym tak zostało...
Z Unitrą już dawno po rozwodzie- hehehe..... Technicsa tylko kiedyś oglądałem w  sklepie z elektroniką PEWEX. Jakie tam były piękne i ponętne ekspedientki-och i ach......
Teraz kupiłem aby się nausznie przekonać jak on "pięknie potrafi zamulać" i ma we  wzmacniaczu wentylatorek-:)))
W ten sposób mogłem trochę floty zostawić w pugilaresie bo nie musiałem lampowego wzmacniaka-:))))

bsw

  • 515 / 4931
  • Ekspert
25-01-2023, 13:34
Technicsa tylko kiedyś oglądałem w  sklepie z elektroniką PEWEX. Jakie tam były piękne i ponętne ekspedientki-och i ach......
Wizyta w Pewexie to było jak podróż za zachodnią zagranicę bez paszportu (o który też nie było łatwo).
I stąd mniemanie że Technics jest jedyną godna firmą audio na świecie.
Pamiętam jak brat kolegi przywiózł w latach 80-tych z Niemiec wzmacniacz Denon.
Nie miał lampek (tylko jedna dioda), jakiś taki skromny - na wygląd zero startu do Technisca a nawet do Unitry.
Ale jak zagrał...

zepter

  • 254 / 853
  • Zaawansowany użytkownik
25-01-2023, 15:36
Okulary dobrze dobrane. Technics ulubiona marka na tym forum :-)
Miło mi też poznać.
Na wstępie zaznaczę że dzięki panom z tego forum a głownie z działu magnetofony. Naprawiłem i przywróciłem do żywych moje urządzenia w szczególności moje magnetofony. Zawszę o tym pamiętam bo są teraz w stanie idealnym jak na swoje 30 lat.
Ale zawszę dziwi mnie to jak ludzie reagują i nie tylko tu na słowo Technics pisząc Śmietniks i że to w ogóle nie gra że szkoda to w domu trzymać.
 Ale to tak jak bym sąsiadowi wmawiał aby sprzedał swojego Volkswagena  i kupił Mercedesa bo szkoda tym jeździć.
A przecież wszyscy jesteśmy zakochani w tym co mamy. I należy doceniać to że lubimy te starocie.
Co w ty jest złego że mam Technicsa RS BX501 a inny ma Nakamichi Dragon.
Mam też Marantza 4240 ale i tak lubię mojego Technicsa.

Wojciech7

  • 1497 / 1095
  • Ekspert
25-01-2023, 16:27
Bardzo fajny  Technics RS BX501 i nie trzeba ganiać do niego aby posłuchać drugiej strony kasety magnetofonowej-:)))
Tej firmy z autoreversem nie posiadam , mam Sony/Pionieer co obracają właśnie.Chyba te osoby co piszą o Technicsach
że nie graja  itp nie zrozumieli idei producenta. Teraz mamy pokolenie głuchych chyba i ogłupiałych przez internet jednak. Jak nie przywali dźwiękiem po membranach w kolumnach to kiepskie.Wiele takich filmików jest YT. Po za tym jak się zapytać czemu technics kiepsko gra to nie potrafią wytłumaczyć dlaczego.Odbiegłem od tematu-czasami może warto....
Nie dotyczy to kolegi  Zepter- "Teraz mamy pokolenie głuchych chyba i ogłupiałych przez internet jednak"

AUDIOTONE

  • 9391 / 5832
  • Ekspert
25-01-2023, 16:30
Ale zawszę dziwi mnie to jak ludzie reagują i nie tylko tu na słowo Technics pisząc Śmietniks i że to w ogóle nie gra że szkoda to w domu trzymać.
Śmietniks jest śmietniks oczywiście trzeba czytać pomiędzy wierszami... zbyt dużo ich posiadalem ( od tych najdrozszych do tych najtańszych) by nie wyrobić sobie własnego zdania o tych magnetofonach. A to że sobie tak mówię to jest tylko moja sprawa. Tak jak na Naki mowię padaki a na Nady ... szkarady. I co wtedy, będziesz dalej się oburzał? Nie o to chodzi w tym hobby. To tak na szybko odemnie. Ponad to temat chyba tyczy się połączeń kablowych a nie tak uwielbianej marki sprzętu (sarkazm) ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

bsw

  • 515 / 4931
  • Ekspert
25-01-2023, 16:38
Mam też Marantza 4240 ale i tak lubię mojego Technicsa.
Piękny amplituner!
Koniecznie wymień decka Technicsa na bardziej pasujący do Marantza np.

:-)

zepter

  • 254 / 853
  • Zaawansowany użytkownik
25-01-2023, 16:53
Audiotone wywołany do odpowiedzi. A to między innymi dzięki tobie moje audio ma się dobrze. Ja się nie oburzam tylko tak napisałem moje zdanie. Starałem się delikatnie napisać że się nie zgadzam z tym że coś jest gorsze bo gra gorzej.
Ale zgoda że nie temat o wyższości jednej marki nad inną.
Bsw widziałem już tego deka nawet o nim kiedyś myślałem. Może jeszcze raz pomyślę . Więc taka dyskusja ma sens. Bo odnajdujemy nowe ścieżki naszej drogi w audio.