Audiohobby.pl

Bakoon 13R vs nowsza jego wersja vs lampa.

andy79

  • 4 / 439
  • Nowy użytkownik
16-01-2023, 09:25
Cześć.

Wiem, że kilka osób tu na forum miała na testy lub jest w posiadaniu Bakoon'a 13R lub jego następcy Enleum AMP-23R, tak czytam... i niby coś zmienili na plus ale dużo starego zostało. Jeśli miał ktoś możliwość bezpośredniego porównania proszę o info.

Wzmacniaczem chce napędzić moje prądożerne słuchawki, ale mam też kolumny tubowe o dużej skuteczności aktualnie połączone z monoblokami na triodach 45 - co daj parę watów ,ale gra to dobrze. Czy taki Bakoon albo jego następca po podłączeniu do tub Avantgarda może mnie czymś zaskoczyć ? Jest kilka filmików na YT z takim setem..

Dzięki za info.

andy79

  • 4 / 439
  • Nowy użytkownik
19-01-2023, 09:07
Może komuś się przyda.

Znalazłem dość obszerny temat na head-fi.org, gdzie użytkownicy obu modeli wymieniają doświadczenia... i zdania były podzielone. Znamy przecież nie jedną historię z życia, że zmiana na nowsze nie zawsze oznacza zmianę na lepsze, lub przeskok nie jest adekwatny do poniesionych kosztów.

Mimo dość dobrej ceny PL dystrybutora zamówiłem za połowę używkę, czyli starszą wersję Bakoona 13r z roczną gwarancją - niemiecki sklep poprzez ebay.