Audiohobby.pl

Kaseciak wszechczasów

Hammer

  • 4685 / 2291
  • Ekspert
20-12-2022, 15:49
Tak sobie siedziałem i wymyśliłem........
Ja uważam i moje zdanie jest takie że takim kaseciakiem mogą być Nakamichi BX-150 i NAD 6340.
Kryterium.....prostota działania, awaryjność, cena i jakość reprodukcji.
Nagrania z tych kaseciaków na czym bym nie odtwarzał są świetne.
Wahałem się na Kenwoodem z serii 880 albo X1, ale nie, to nie to samo.
Nawet Nada bym stawiał punkcik wyżej niż naka bo reg biasu czasem się przydać może dodatkowo.

JaKub92

  • 1822 / 5478
  • Ekspert
20-12-2022, 16:47
Biorąc po uwagę w.w. kryteria, to na bank KENWOOD KX-5010 oraz Nakamichi BX-2.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

pień

  • 2236 / 1029
  • Ekspert
21-12-2022, 13:52
Jak na moje to ten :

Wojciech7

  • 1494 / 1093
  • Ekspert
21-12-2022, 14:47
Chyba takowego nie ma.Zakładamy pewne parametry  techniczne do których ten spełnia ale- "diabeł w szczegółach" tzn. jednemu nie ten kolor, nie taka gałka i tak dalej. W teoretycznych  akademickich rozważaniach pewno byłby. Teraz tak pomyślałem pisząc tutaj, jakie dla mnie musiałby spełniać taki magnetofon-? Fajnie jest czasami na forum jak jest inny temat niż potyczki z naprawianiem, kupowaniem- hehehe..... Moje pisanie pewno nic nie  wnosi do tego wątku-trudno.Nie  słyszałem wielu zacnych magnetofonów , nie  znam żadnej osoby u której mógłbym posłuchać jak jego sprzęt gra i porównać z moimi-:((( . Tak obracam się we własnym "sosie akustyczno-sprzętowym" i między innymi trudno wskazać na ewentualnego kaseciaka wszechczasów. Myślę że są jednak osoby na tym forum które wskażą takowy magnetofon-:)))

Hammer

  • 4685 / 2291
  • Ekspert
21-12-2022, 17:36
To napisz jaki dla Ciebie jest z tych co masz ......
Ja postawiłem bardziej na Nada 6340 bo pokonał resztę, podobnie jak i wzmacniacz 3020.
Pewnie Dragon będzie lepszy ale ....... to nie mój pułap głównie cenowy.

ArturP

  • 1303 / 2789
  • Ekspert
21-12-2022, 18:30
Panowie....
Nikt z Was nie pisze, czy kaseciak ma być polski czy inny.
Na świecie można znaleźć bardzo dużo modeli, które są spanialuśkie i w ogóle, ale jeden model powala je wszystkie na łopatki.
  Pokażcie mi kaseciaka, którego pragnęło 2 - 3 miliony ludzi jednocześnie, w Polsce, w latach '70 i '80, jednego dnia kiedy był w TV nadawany koncert AC/DC. Jestem oczywiście dinozaurem i już od 11 lat powinienem patrzeć na to forum zza bramy (z kosmicznego statku annunaków?), ale jestem tu i pamiętam te czasy.
  Takim kaseciakiem jest (był?) Grundig MK232P. Nie ważne, że to złom, szrot i jakby go zwać bardziej obraźliwie. To jest kaseciak wszechczasów. :):):)

Moim zdaniem.

Wojciech7

  • 1494 / 1093
  • Ekspert
21-12-2022, 19:37
Grundig MK232P- miałem taki nie koniecznie kupiony z powodu  koncertu AC/DC w  TV..Już go nie mam od bardzo dawna w  domu-nie chciałbym mieć go znowu. Wcześniej pisałem że trudno wybrać takowy magnetofon jednak.-:(((
To jeśli z okresu PRL to typuje na model -Unitra MK450
Ile to się ponagrywało na nim kaset magnetofonowych z programami do komputera ZX Spectrum-:))) wymieniało z kolegami, ustawiało skos głowicy aby dobrze wczytał się program- hehehe....

RetroTape

  • 454 / 802
  • Zaawansowany użytkownik
21-12-2022, 19:40
Mój pierwszy zestaw z kaseciakiem to właśnie MK232P z radiem Zodiak DS402 i kolumnami Tonsil ZG15C. Pamiętam jak nagrywałem programy komputerowe nadawane przez radio, audycja nazywała się radiokomputer czy coś podobnego. I te czerwone oraz niebieskie Stilony, to były czasy.

Co do tematu, nie byłbym w stanie wskazać jednego modelu, wiele różnych mi się na przestrzeni dziejów podobało.  Rzekłbym, że najlepsze to takie, które nam w danej chwili pasują, no i nigdy nie zjadły taśmy :)

Wojciech7

  • 1494 / 1093
  • Ekspert
21-12-2022, 19:49
Cyt."Poprzez sieć nadajników UKF Programu IV Polskiego Radia, w ramach którego emitowała swoje audycje Rozgłośnia Harcerska, z tej formy dystrybucji oprogramowania mógł skorzystać niemal każdy zainteresowany. Według statystyk około 70% programów nagranych z eteru poprawnie wczytywało się do komputera. "
Też w większości były Stilonki kasety czerwone, bo zagraniczne z krajów kapitalistycznych mogłem ewentualnie kupić w komisie technicznym-ceny też były-:(((( Nie stać mnie było na fanaberie kasetowe z Pewexu-bo przecież musiałem swoją wydajną pracą ciągle  budować ten najlepszy system polityczno-gospodarczy-hehehe.....

« Ostatnia zmiana: 21-12-2022, 19:54 wysłana przez Wojciech7 »

pień

  • 2236 / 1029
  • Ekspert
21-12-2022, 20:16

  Takim kaseciakiem jest (był?) Grundig MK232P. Nie ważne, że to złom, szrot i jakby go zwać bardziej obraźliwie. To jest kaseciak wszechczasów. :):):)

Moim zdaniem.

 W sumie przekonałeś mnie, miałem taki kupiony spod lady :)   Za 1900 aluminiowych złotych PRL -  to już nie było fajne.  Magnet miał oczywiście jakieś niewłaściwy potencjometr ale to pryszcz.  Działał bezawaryjnie

Wojciech7

  • 1494 / 1093
  • Ekspert
21-12-2022, 20:25
Teraz nie trzeba kupować "spod lady" za aluminiowe monety-:)))
Czyżby Grundig MK232P został niekwestionowanym faworytem-:))))

Hammer

  • 4685 / 2291
  • Ekspert
21-12-2022, 21:30
Mnie nie było stać na takiego, a co śmieszne to takowe bez i z radiem ostatnio się naprawia niemało bo jednak ludzi ciągnie do tamtych czasów...nostagia?.
Coś w tym jest że po zrobieniu długo nie czekają na "melomana"
232 właśnie leży i czeka na reinkarnacje...

ArturP

  • 1303 / 2789
  • Ekspert
21-12-2022, 22:57
Wojtku, sam miałem ochotę na młodszego jego brata (nie MK2600, a RB3200), ale poszedłem za róg po rozum do głowy i mnie wyleczyło. Bo niby co miałbym robić z takim klamotem, miejsca u mnie tyle, że nawet te sprzęty które mam nie mieszczą się specjalnie.
Czyżby Grundig MK232P został niekwestionowanym faworytem-:))))
Wygląda na to, że królem Naszych wszechczasów.
Jeśli chodzi o sprzętową ala'cremme, to moim zdaniem powinniśmy wziąć pod uwagę Nakamichi Dragon, nie dość, że nie do zarąbania, to i muzyczkę z niego słychać absolutnie pięknie, do czego by nie podłączył (no może nie do kranu).
 Nakamichi Dragon to mój faworyt.

Wojciech7

  • 1494 / 1093
  • Ekspert
21-12-2022, 23:15
Zapewne ten magnetofon Nakamichi Dragon jest faworytem. Widziałem go tylko w internecie-:((( Myślę że są jeszcze inne kaseciaki zacne do miana wszech czasów. Co do Grundig MK232P to mój wpis należy traktować w konwencji żartu  szkoda miejsca w  szafie lub pod łóżkiem na taki magnetofon-moje  zdanie.Też do kranu ani pieca C.O. nie podłączałem swoich magnetofonów-:)))
Może ja mam taki w  swojej kolekcji tylko nie wiem o tym jeszcze (Pionieer, Technics,Sony)-kto wie-.....

AUDIOTONE

  • 9389 / 5831
  • Ekspert
22-12-2022, 08:44
Ja ze swojej strony mogę zaproponować do tego miana Philipsa EL 3300 lub 3301 jak wspomniał Robert. Lub "wzorzec metra" czyli 1000ZXL Limited. Czyli początek i koniec drogi kasetowego wielbiciela .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.