Audiohobby.pl

SONY DTC-59ES DAT

Greg

  • 20 / 636
  • Użytkownik
12-09-2022, 16:46
Witam wszystkich obecnych. Nie wiem czy to dobre miejsce na magnetofon cyfrowy ale chcę się podzielić z Wami swoim zakupem.
Przypadek sprawił że stałem się właścicielem Soney'go 59 ES. Jakość dźwięku wyjątkowo dobra, bez przesterowań, linia basów pokaźna. Całość oceniam na 5+ . Sprzęt nabyty w Czechach . Pozdrawiam, życząc dobrego odsłuchu.
« Ostatnia zmiana: 13-09-2022, 22:14 wysłana przez AUDIOTONE »

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
12-09-2022, 22:00
Praktycznie to tematy te dotyczą tylko magnetofonów analogowych... nie mamy działu chyba dla magnetofonów cyfrowych.
A szkoda. Ale już przenosić nie będę. Niechaj Ci służy ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
12-09-2022, 22:53
No dobra pochwaliłeś się, a coś więcej ? jakaś sexirozbiórka ?

Greg

  • 20 / 636
  • Użytkownik
13-09-2022, 14:13
Cześć. Nie, no nie będę go rozbierać... Jedynie co z nim robię, to po prostu nagrywam to co lubię... Pozdro.

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
13-09-2022, 15:05
Cześć. Nie, no nie będę go rozbierać... Jedynie co z nim robię, to po prostu nagrywam to co lubię... Pozdro.
Ta maszyna ma ok. 30 lat - nie trzeba jej czyścić, smarować, regulować, wymieniać rolek etc ...?
Gratulacje, fajny sprzęcik, ale co wniosło to do naszej społeczności, że Ty go posiadasz?
Twój post w takim razie bardziej chyba pasuje na instagram :)
Przepraszam, wiem, że to nie miło zabrzmiało, ale tak to niestety wygląda. Zdjęć "fury i komóry"  jeszcze brakuje.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Greg

  • 20 / 636
  • Użytkownik
13-09-2022, 15:43
Oczywiście, że mechanika została wyczyszczona i przesmarowana, zamontowana nowa rolka dociskowa, wyregulowany tor prowadzenia taśmy i skos głowicy wg serwisu. Co moja informacja wnosi do społeczności...? Pasjonuję się dźwiękami,  również pracuje z dźwiękami ( muzykoterapia).  Nie trzeba przecież pisać o jakości sygnału z tego sprzętu..., pomaga w tym co robię. Chociaż może rzeczywiście nie powinienem tutaj wkładać nic o DAT.
Przepraszam wszystkich zainteresowanych.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 13-09-2022, 16:19 wysłana przez Greg »

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
13-09-2022, 19:23
Oczywiście, że mechanika została wyczyszczona i przesmarowana, zamontowana nowa rolka dociskowa, wyregulowany tor prowadzenia taśmy i skos głowicy wg serwisu. Co moja informacja wnosi do społeczności...? Pasjonuję się dźwiękami,  również pracuje z dźwiękami ( muzykoterapia).  Nie trzeba przecież pisać o jakości sygnału z tego sprzętu..., pomaga w tym co robię. Chociaż może rzeczywiście nie powinienem tutaj wkładać nic o DAT.
Przepraszam wszystkich zainteresowanych.Pozdrawiam.
Oooo, czyli jednak masz jakieś ciekawe informacje :)
Nas oczywiście cieszy stan posiadania, ale bardziej chyba interesują nas technikalia.
Gdybyś zamieścił jakieś zdjęcia z operacji serwisowych, opisał problemy na jakie natrafiłeś.
Dodatkowo kalibracja DATa to nie taka wąska sprawa, przy niektórych operacjach należy posiłkować się oscyloskopem, dobrze jest mieć testowe taśmy (może jakoś je zdobyłeś?).
To wszystko nas interesuje :)

Na "nieszczęście" założycieli działu to NIE napisali "Magnetofony analogowe" więc uważam, że akurat chociażby z tego powodu wybrałeś najlepszy dział ze wszystkich dostępnych na AudioHobby.

P.S. do Szanownej Moderacji, skoro jest podział na magnetofony szpulowe i kasetowe, to może osobny dział na cyfrowe też by nie zaszkodził? Ruchu tam wielkiego pewnie nie będzie, ale może akurat kogoś natchnie aby tam coś zamieścić.
Sam posiadam 55ES a przez ręce mi przeszły też inne modele.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
13-09-2022, 20:09
P.S. do Szanownej Moderacji, skoro jest podział na magnetofony szpulowe i kasetowe, to może osobny dział na cyfrowe też by nie zaszkodził? Ruchu tam wielkiego pewnie nie będzie, ale może akurat kogoś natchnie aby tam coś zamieścić.
Sam posiadam 55ES a przez ręce mi przeszły też inne modele.

Postaram się coś wymyślić ;-)
Ale ilość posiadaczy DAT-ów jest wręcz porażająca... ;-) i zakładanie osobnego działu może dla 2-3 tematów może mijać się celem... Pisze o tym bo wiem że forum od tej strony ma pewne ograniczenia względem ilości działów.

Edit:

Załatwione. ;-)
« Ostatnia zmiana: 13-09-2022, 21:50 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
13-09-2022, 23:14
Dzięki Audiotone :)
Niestety pod ręką materiałów prywatnych z bojów z moimi DATami nie mam, było to dawno temu, ale coś szwankuje mój obecnie jedyny Sony DTC-55ES, więc prędzej czy później watek o nim założę.
Fakt, tłoku tu nie przewiduję ;)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −