Audiohobby.pl

Trójmiejskie Spotkania Audio

namelessclub

  • 53 / 5854
  • Użytkownik
23-10-2008, 20:28
marivs a pewnie ale na razie idzie trochę pod górkę - chyba było lepiej jak nie było terminu :)
Codzienność

namelessclub

  • 53 / 5854
  • Użytkownik
24-10-2008, 11:53
Dobra, pierwsze spotkanie w trakcie końcowych ustaleń jak komuś jeszcze wpadnie do głowy wpaść na dzisiejsze spotkanie TSA to proszę o info!

namelessclub

  • 53 / 5854
  • Użytkownik
24-10-2008, 21:30
Pierwsze spotkanie mamy już za nami :)
Frekwencja: 3 osoby, 3 wzmacniacze, 2 CD, 1 kolumny - ogólnie miło i przyjemnie, uczestnikom dziękuję i zapraszam następnym razem!

marivs

  • 220 / 5697
  • Aktywny użytkownik
24-10-2008, 21:32
O wnioski poprosimy - co grało, jak grało i na sam koniec podsumowanie :)

namelessclub

  • 53 / 5854
  • Użytkownik
24-10-2008, 21:38
staszek_s pozamiatał swoim Audio Notem przynajmniej jeśli chodzi o poziom modyfikacji wzmacniacza

  • Gość
24-10-2008, 22:50
Dziękuje za spotkanie, miło było poznać sie w realu - dla mnie jak zwykle najbardziej fajne było poszerzenie horyzontów muzycznych o kolejne płyty :)

Co do dźwięku - w pomieszczeniu wzbudzał się bas, co niestety rzutowało na odsluch - ale wg Gospodarza to kwestia wytłumienia i będzie sukcesywnie rozwiazywana... Podobał mi się dźwięk z 1W wzmacniacza lampowego, kolumny QBA Sobieski - ładna góra i średnica, ale ten bas - tu musiałbym jeszcze posluchać w bardziej komfortowych warunkach, aby się wypowiedzieć.

Pozdrawiam i wpraszam sie na kolejne - ciekawy jestem tym razem opinii o moich monoblokach - mam nadzieje na równie "łaskawy" werdykt :))

namelessclub

  • 53 / 5854
  • Użytkownik
24-10-2008, 22:56
Co do basu...wzbudzał się jak cholera, ale potem zmieniliśmy Philipsa na coś "low-end" niegrzebane i był bas i nawet Bjork miała swój rytm który był wcześniej zagubiony, utwierdziło mnie to (już po raz któryś z rzędu) w przekonaniu co do modyfikacji urządzeń!

borrrys

  • 8 / 5813
  • Nowy użytkownik
27-10-2008, 16:36
Żałuje że nie mogłem być z Wami, mam nadzieję że niedługo powtórka :)
Macie jakieś fotki z pierwszego, historycznego spotkania ??

madly

  • 118 / 5830
  • Aktywny użytkownik
28-10-2008, 11:45
Dopiero teraz, ale za to baaardzo dziękuję za organizację TSA. Oby narodziła się nam "nowa świecka tradycja" :-). Zdecydowanie trzeba to powtarzać regularnie. Miło było poznać tak sympatycznych ludzi.

Było więcej, niż kameralnie, ale ja tam nie narzekam :-) można było więcej swoich płytek posłuchać.

AN Oto SE pozamiatał. Co prawda wzmacniacz był znacznie zmodyfikowany, ale to był stanowczo ten typ dźwięku, który mi odpowiada. Barwa, przestrzeń, naturalna scena, dźwięczność. Co ciekawsze na stosunkowo mało efektywnych monitorach dawał sobie dosyć dzielnie radę. Na "plumkaniu" bez problemów, Bjork już trochę mało dynamicznie (w odróżnieniu od Qby).

Drugi wzmacniacz tranzystor Qba Q2 - pierwsze 8W w klasie A, MOSFETy - grał analogowo i całkiem ładnie ale.... coś dziwnego robił z przestrzenią. Scena rozdmuchana sztucznie, napompowana, dla mnie kreowana sztucznie. Po przełączeniu na AN odetchnąłem :-).

Trzecia konstrukcja lampka DIY 1W - miłe zaskoczenie, że grało to tak pomimo niskiej efektywności. Ciekaw jestem, jakby zagrała na wysokoefektywnych kolumnach. Nie było co prawda basu, ale przy całym wzbudzaniu się basu w pomieszczeniu to akurat było na plus ;-)

Monitorki Qba Sobieski (tak?) - ładna stereofonia, dźwięk bez problemów odrywał się od monitorów, grały całkiem przyzwoicie. Gdyby tylko nie dół. W pomieszczeniu wzbudzał się bas, ale same kolumny niepotrzebnie moim zdaniem siliły się z zejściem o jedną, a może i dwie oktawy w dół... W efekcie pomrukiwały ale jednostajnie, traciły kontrolę, trudno było rozróżnić, co gra, a i zdarzały się  podbarwienia na średnicy przez bas.

CD - fabryczna Yamaha Gospodarza i plasticzany, trzeszczący Philips 614 z NOS DAC Premium PD - tutaj będę miał odmienne zdanie, niż Gospodarz :-)  Brak kontroli na basie z PD NOS DAC wynikał z tego, że było go więcej i niżej schodzącego, znam ten DAC i wiem, że to gra dobrze. Dla Sobieskich w tym pomieszczeniu dobrze robiło jak najmniej basu - stąd pojawiała się linia melodyczna ;-)


 

madly

  • 118 / 5830
  • Aktywny użytkownik
28-10-2008, 11:52
Fotki jakieś robiłem, ale nie miałem czasu zrzucić z aparatu, a były robione bez lampy z ręki w kiepskim oświetleniu i nie wiem, czy udało mi się nie zadrżeć ręką.

Odnośnie następnych spotkań.

Deklaruję lokal o lepszych warunkach odsłuchowych niż Szanownego Namelessclub\'a.  To biuro mojej firmy w starej kamienicy w Oliwie - do odsłuchów pokój ok. 4x5m i bardzo wysoki - bodajże 3,7 m. Akustyka dosyć żywa, ale wykładzina na podłodze, na szybko podostawia się jakieś rozpraszacze dźwięku - na pewno będzie mniej problemów z basem i zmieści się więcej osób. Jest też miejsce na porozłażenie się dyskutantów po sąsiednich pokojach, zaplecze łazienka/kuchnia i nikt nie będzie nam przeszkadzał :-) Można nawet urządzić alternatywny, drugi pokój odsłuchowy - ale z żywszą akustyką - też ok. 20 m2 powierzchni.

marivs

  • 220 / 5697
  • Aktywny użytkownik
28-10-2008, 12:58
Napiszcie tylko na jakich głośnikach były Qba Qobieski bo co model to inne przetwroniki w nim są. Ostatnia wersja to aluminiowe Seasy a pierwsza to na jakiejś specjalnej mieszance polipropylenowej była (oznaczenie chyba XP?), wiec wydaje się, że co przetwornik to inne brzmienie.

namelessclub

  • 53 / 5854
  • Użytkownik
29-10-2008, 15:08
Odnośnie kolejnych spotkań TSA to będą się one odbywać w pomieszczeniu dotychczasowym, mile widziane będą również i inne spotkania np. w deklarowanym biurze w Starej Oliwie.
Jak to się mówi "póki nie zagrasz póty nie wzbudzisz", pierwsze spotkanie się odbyło,jeśli będą naśladowcy super,jeśli nie,pozostaniemy z 18 m kw. do dyspozycji (plus socjal-byt) na spotkania Trójmiejskich Spotkań Audio w skrócie TSA.
Swoją drogą i tak poziom kreowania pozornych źródeł dźwięku na scenie był nadzwyczaj dobry jak na niedostatki pomieszczenia a co do basu (lepiej nazwać to 100 Hz i 70 Hz (chyba) mody pomieszczenia) będzie trzeba z czasem z tym powalczyć.
Pierwszy raz "grajki" były ustawione w piwnicy!
A co do modyfikacji (tu: odtwarzacz Philips) Yamaha zabrana dzieciom z basem to ma najmniejszy problem ale jak to się mówi ile uszu tyle brzmień.
Kolejne spotkanie TSA odbędzie się.... nie tego nie powiem bo jeszcze nie wiem, podam w tym wątku na kilka dni przed planowanym terminem (ze względu na specyfikę życia nie mogę planować czasu na hobby z ze zbyt dużym wyprzedzeniem) pozdrawiam i zapraszam ponownie!

piter

  • 15 / 5859
  • Nowy użytkownik
30-10-2008, 10:27
Je tez bardzo chętnie przyłącze się  do następnego spotkania. Jesli ktoś będzie zainteresowany , mogę
zabrac ze sobą bardzo dobre kabelki ;)

marivs

  • 220 / 5697
  • Aktywny użytkownik
30-10-2008, 10:53
No to która wersja?

  • Gość
30-10-2008, 13:48
...ta z ciemniejszą obudową...
pzdr