Audiohobby.pl

Dobry wzmacniacz midi

pień

  • 2227 / 1023
  • Ekspert
19-01-2022, 10:59
  Tak jak w tytule.
Może ktoś co słyszał, wie lub ma i podpowie? 
 Wzmacniacz formatu Midi wieży.
  Chodzi o wielkość ma się rozumieć- 36 cm w szerokości.
    Chciałbym jakiś przygarnąć ale nie wiem w czym szukać.   Miałem kiedyś wzmak midi od technicsa SU- cośtam.  Nie pamiętam numeru- nawet względnie ładny z wyglądu ale był oczywiście na STK i nie grał jakoś szczególnie ładnie.  Mogę przygarnąć Marantza PM 493 ale on
też zdaje się na STK jest a wolałbym coś >normalnego.
    No chyba że ten marantz jest OK-  a tego też nie wiem.

(to nie musi być jakaś spawarka przenośna :) i nawet z 10-20W wystarczy)
« Ostatnia zmiana: 19-01-2022, 11:04 wysłana przez pień »

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
19-01-2022, 19:55
Większość maluchów od "śmietniksa" typu SU-X9xx (999, 902 itp) jest na SVI czyli kiszka... to nie gra.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4680 / 2285
  • Ekspert
19-01-2022, 21:02
.....przytnij z boku jakiś normalny pod wymiar.........

pień

  • 2227 / 1023
  • Ekspert
19-01-2022, 22:50
.....przytnij z boku jakiś normalny pod wymiar.........


  To była moja pierwsza myśl :)   Nawet patrzyłem na Rotela czy płyta główna nie załapie się pod piłę i wyszło że OK- da radę.
Gorzej z trafo-  musiałoby pójść w głębokość sprzęta albo drugie piętro dorobić.   No i w sumie szkoda chlastać fajny wzmak.
      Może jeszcze kto podpowie który maluch fajny jest.

A jak nie znajdzie się gotowiec to jak babcię kocham- zlutuję sam.   Nawet wszystkiego nie trzeba będzie robić bo mam gotowe
końcówki Naim Nap-a 140.
  Ale to roboty od groma i ciut-ciut jeżeli ma wyglądać w miarę OK

ArturP

  • 1300 / 2783
  • Ekspert
20-01-2022, 06:37
Ja "babcię" też kiedyś kochałem miłością omalże dozgonną ;). Śkoda 105S z serduszkiem MIRAFIORI 2.0L NA WTRYSKACH jej było.
Też bym wziął jakąś ładną obudowę i wsadził jej to fajne serduszko. Z "midi" to podobno pioneer z paskiem gra całkiem dobrze, ale drogie toto.
Osobiście używam od kilku lat w domu wyrobu "audio=podobnego" Grundig amplifier210 na darlingtonach BDV64 i 65, ale po poważnych przeróbkach końcówki, bez przedwzmacniacza, a zamiast mixer Fostex450.

ArturP

  • 1300 / 2783
  • Ekspert
20-01-2022, 06:38
pomyłka

pień

  • 2227 / 1023
  • Ekspert
20-01-2022, 09:43
Osobiście używam od kilku lat w domu wyrobu "audio=podobnego" Grundig amplifier210 na darlingtonach BDV64 i 65, ale po poważnych przeróbkach końcówki, bez przedwzmacniacza, a zamiast mixer Fostex450.

Piszesz o tym wyrobie ?



Zdradzisz co z tą jego końcówką zrobiłeś?
   Bo w sumie jemu już nic nie zaszkodzi ale mi pomoże :)
      Ja tam go jak dotychczas wcale nie używam z powodów które zapewne z łatwością odgadniesz
:)

Hammer

  • 4680 / 2285
  • Ekspert
20-01-2022, 10:05
Tak się zastanów czy na pewno musisz mieć wzmacniacz klasy high end do puszczenie paru kaset z kaseciaka......ja bym  tak nie szalał .

pień

  • 2227 / 1023
  • Ekspert
20-01-2022, 10:49
Hehe  :)
   Wszystkim wiadomo że high end to nie ma żadnych norm, cyferek na papierze.  No i OK- nie mnie to sądzić.
       Skoro tak jest to ten grundig np.   z powodzeniem można określić HiEnd :) 
        Ale mnie tam styknie gdyby tak od bidy w HiFi  załapał się-  tak wiesz, zupełnie na styk.
Bo aktualnie to on taki kosmiczny dźwięk produkuje że strach się słuchać
 hahahahahaha

(kurna.... masakra.   Jedyne co w nim w miarę OK to kabel od prądu- pewno chiński)

ArturP

  • 1300 / 2783
  • Ekspert
20-01-2022, 11:09
We wzmacniaczu jest możliwość wybrania samej końcówki, więc ją wykorzystałem.
Po połączeniu z mixerem i z biurkowymi B&W DM303 zagrało to mocno przeciętnie. Po kilku dniach gryzienia tematu stwierdziłem, że jest tak ch...o że nic nie zepsuję swoimi modami. Na początek elektrolity z toru audio poszły do kosza, zastąpiły je foliaki o podobnych wartościach. Pomogło, ale słabo, może na poziomie dobrze wykonanych kabli sieciowych z najwyższej półki.
Następne były źródła prądowe, lustra i drivery. No tu jest poprawa wyraźna, coś jakbym wymienił głośniki (kolumny) na hihiend-owe ;) . Dużo nie zmieniłem, bo tylko rezystory na metalowe, tranzystory na nowe BC 550 i 560 i w driverze na MJE340 i 350.
Pokazała się czystość i moc, ale nie tak od razu. Wpadłem jeszcze na pomysł spięcia potencjometru VOL na krótko z samą końcówką, wywaliłem całą manażerię RC z toru przed końcówką. Po wymianie rezystorów emiterowych z 0,48R na 0,22R prąd spoczynkowy ustawiłem ciut wyżej niż zaleca serwisówka, czyli 34mA jest 57mA, na napięcia było 15mV, a jest 25mV.
Teraz słyszę zmianę wydawnictwa danego tytułu, albo wagę płyty z gramofonu, wcześniej nie było o tym mowy. Niestety zmiany kabli nie słyszę jeszcze, ale to chyba przyjdzie z kolegom audiobilem, którego czasem goszczę w swych progach. Do nie dawna tylko w progach, ale to inna historia.
To tyle co mi się przypomina, a miałem wtedy trochę wolnego po kolejnym zawale w '15 roku.

pień

  • 2227 / 1023
  • Ekspert
20-01-2022, 11:28
Czyli prawie zlutowałeś nowy wzmacniacz na bazie tego----nooo-- co tam w środku siedziało :)
   no bo tam w sumie wiele nie ma.
    OK,   ja też uważam że tam niczego skaszanić nie da się.

Hammer

  • 4680 / 2285
  • Ekspert
20-01-2022, 13:35
No to może inaczej..... kup sobie zestaw AVT i poskręcaj, polutuj i masz wzmacniacz......mało tam ich nie jest do wyboru.

Wuelem

  • 201 / 1695
  • Aktywny użytkownik
20-01-2022, 18:35
Nie ma co szukać, tylko do tego dokupić urządzenie (też Topping), które sterować będzie głośnością:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/topping-pa3

Albo ich wzmacniacz zintegrowany na kości Tripath (podobej wielkości).
Dawne kultowe NAD-y czy japońskie regularne klocki od wieży - nie mają startu, czyli... jest HI-END :)

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
20-01-2022, 18:53
A może coś z TEAC-a np. A-H500 ? W środku jest całkiem ładnie jak na malucha i chyba końce są na tranach.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2227 / 1023
  • Ekspert
01-02-2022, 09:24
Omal nie kupiłem takiego A-H   przez przypadek- w ostatniej chwili zobaczyłem że on na 110V.
  Trochę byłby problem zdaje się :)    No ale aż tak wielkiej presji nie czuję na zakup i dałem na luz.   Sprawdzam czasami ebaya i jak się co nawinie fajnego to wtedy tak.   W niedzielę byłem też na Trödelmarkt- beznadzieja w punkcie audio sprzętów.   Same jakieś plastikowe zintegrowane wieże.   Jedną w sumie chciałem kupić bo miała dużo potencjometrów :) ale sprzedawca był nieugięty w sprawie negocjacji ceny.   Gość z typu tych >neue kostet    X    Minęło Y lat to znaczy że aktualna cena wynosi X+Y  plus 25%  za każdy rok
   :)