Audiohobby.pl

Magnetofon retro, czy warto?

meloman

  • 67 / 799
  • Użytkownik
23-02-2022, 05:23
Muzyka z winyli...co wkładka to inne brzmienie, już się naczytałem tego chłamu w internecie, problem jest takli, na tym na czym nagrasz też i płytę na tym dobrze ją odtworzysz, niestety inne igły to będzie interpretacja, tak samo jak w magnetofonie. z kasetami....

I to jest wlasnie piekne, ze kazdy indywidualnie moze wybrac dla siebie odowiednia wkladke. Digitalizuje winyle glownie na MD.

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
23-02-2022, 09:39
aha....no to super , bo zawsze MD uznawałem i będę uznawał za złodzieja dźwięku.
Jak już to zrzucam na kompa na wave i na płyte, tu też coś tam kradną , ale MD to format umarły ze względu na brak zamienników laserów całkowicie.
Mam MD i tylko dlatego że taki format był.

Wojciech7

  • 1498 / 1096
  • Ekspert
23-02-2022, 09:51
Jak ewentualnie radzisz sobie jeśli słychać "brum gramofonowy"-?

Slychac u Ciebie Wojtku ?

Nie mam gramofonu .

meloman

  • 67 / 799
  • Użytkownik
23-02-2022, 15:37
aha....no to super , bo zawsze MD uznawałem i będę uznawał za złodzieja dźwięku.
Jak już to zrzucam na kompa na wave i na płyte, tu też coś tam kradną , ale MD to format umarły ze względu na brak zamienników laserów całkowicie.
Mam MD i tylko dlatego że taki format był.

I tutaj sie mylisz, bo jakosc jest taka sama jak z CD a nawet dynamika jest lepsza ! oczywiscie w zaleznosci  od jakosci player`a jak i jakosci zapisu. Uzywam MD od wielu wielu lat , w zyciu mi sie nie popsul jeszcze.
Minidisc`i sa male , wygodne, zajmuja malo miejsca i sa po prostu cacy  :P


https://pl.wikipedia.org/wiki/Minidisc


« Ostatnia zmiana: 23-02-2022, 16:22 wysłana przez meloman »

meloman

  • 67 / 799
  • Użytkownik
23-02-2022, 15:38
Nie mam gramofonu .

Czyli jednak tylko teoretyk ? ;)

Wojciech7

  • 1498 / 1096
  • Ekspert
23-02-2022, 17:03
Nie mam gramofonu .

Czyli jednak tylko teoretyk ? ;)
Wzg brum gramofonowego tak,może  za  dużo się naczytałem o tym w internecie i na tym forum. Nie posiadając gramofonu nie  skreślam go jako urządzenie do słuchania wszelakiej muzyki. Posiadaczom życzę 100 lat bezawaryjnej pracy, niezniszczalnej igły i najważniejsze zadowolenia:)))

meloman

  • 67 / 799
  • Użytkownik
23-02-2022, 17:12
Wlasnie o to chodzi Wojtku, najwazniejsze zeby kazdy byl zadowolony ze swojego sprzetu i muzyki ktora na takim czy innym sprzecie odtwarza :-)

Wojciech7

  • 1498 / 1096
  • Ekspert
23-02-2022, 17:15
aha....no to super , bo zawsze MD uznawałem i będę uznawał za złodzieja dźwięku.
Jak już to zrzucam na kompa na wave i na płyte, tu też coś tam kradną , ale MD to format umarły ze względu na brak zamienników laserów całkowicie.
Mam MD i tylko dlatego że taki format był.
I tutaj sie mylisz, bo jakosc jest taka sama jak z CD a nawet dynamika jest lepsza ! oczywiscie w zaleznosci  od jakosci player`a jak i jakosci zapisu. Uzywam MD od wielu wielu lat , w zyciu mi sie nie popsul jeszcze.
Minidisc`i sa male , wygodne, zajmuja malo miejsca i sa po prostu cacy  :P

Piękny zestaw płytowy MD, ja takiego nie mam .Nagrywarka  stacjonarna MD nie jest " złodzieja dźwięku" jest inna i potrafi zaskoczyć, dlaczego bo ma inny zapis  (optyczno-magnetyczny). Płytki MD to z innej bajki -są super po prostu.


« Ostatnia zmiana: 23-02-2022, 17:21 wysłana przez Wojciech7 »

Wojciech7

  • 1498 / 1096
  • Ekspert
23-02-2022, 17:20
Wlasnie o to chodzi Wojtku, najwazniejsze zeby kazdy byl zadowolony ze swojego sprzetu i muzyki ktora na takim czy innym sprzecie odtwarza :-)
Nie po to kupujemy czasami potem do końca miesiąca trzeba jeść pajde  chleba z margaryną lub smalcem , aby sprzęt który kupimy był bezurzeteczny i nie  cieszyła nas nie tylko wzrokowo  ale akustycznie. Jak żona czasami mówi po co to i tyle to się pytam tak- to mam kupować "małpkę, agencja towarzyska itp czy marudzić i być frustatem"
Posiadają te nasze  grajki można wraz z żoną posłuchać , można nagrać jej ulubione utwory i tak dalej.

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
23-02-2022, 19:02
aha....no to super , bo zawsze MD uznawałem i będę uznawał za złodzieja dźwięku.
Jak już to zrzucam na kompa na wave i na płyte, tu też coś tam kradną , ale MD to format umarły ze względu na brak zamienników laserów całkowicie.
Mam MD i tylko dlatego że taki format był.

I tutaj sie mylisz, bo jakosc jest taka sama jak z CD a nawet dynamika jest lepsza ! oczywiscie w zaleznosci  od jakosci player`a jak i jakosci zapisu. Uzywam MD od wielu wielu lat , w zyciu mi sie nie popsul jeszcze.
Minidisc`i sa male , wygodne, zajmuja malo miejsca i sa po prostu cacy  :P

aha na pewno, jak wróble w pantoflach będą chodziły, a zepsuje się na pewno.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Minidisc

meloman

  • 67 / 799
  • Użytkownik
23-02-2022, 19:15
Nie mozemy z gory zakaldac, ze sprzet moze sie popsuc :-)  jezeli ktos tak mysli, to powinien sprzedac swoj sprzet juz dzisiaj i zajac sie czyms innym zamiast sluchaniem muzyki .
____________________________________________________________


Co sadzicie o magnetofonach DAT ?
« Ostatnia zmiana: 23-02-2022, 19:18 wysłana przez meloman »

AUDIOTONE

  • 9391 / 5834
  • Ekspert
23-02-2022, 19:24
Nie mozemy z gory zakaldac, ze sprzet moze sie popsuc :-)  jezeli ktos tak mysli, to powinien sprzedac swoj sprzet juz dzisiaj i zajac sie czyms innym zamiast sluchaniem muzyki .
____________________________________________________________


Co sadzicie o magnetofonach DAT ?

No niby też na tasiemkę.... ale już cyfra. I nie widać jak się kręcą te szpulki, brak mu tej magii.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

meloman

  • 67 / 799
  • Użytkownik
23-02-2022, 19:29
dokladnie ;) ale ponoc niektore modele, graly znacznie lepiej od odtwarzaczy CD.Zastanawialem sie nad kupnem  DAT- Sony model 77ES, ale musze sie jeszcze zastanowic.

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
23-02-2022, 19:32
Nie mozemy z gory zakaldac, ze sprzet moze sie popsuc :-)  jezeli ktos tak mysli, to powinien sprzedac swoj sprzet juz dzisiaj i zajac sie czyms innym zamiast sluchaniem muzyki .
____________________________________________________________


Co sadzicie o magnetofonach DAT ?

to następny technologiczny gniot, jakość o wiele lepsza niż Minidisc, bije go na głowe, ale kosztowniejszy w eksploatacji i serwisowaniu, najtrudniejszy, głowica praktycznie nie do zdobycia, miała być to namiastka profesjonalizmu we wlasnym domu a wyszło jak wyszło, umarło i zdechło.
Nie polecam kupowania, nie serwisowane zazwyczaj są zdechnięte, jak ktoś ma i mało używał i używa to pogra to jeszcze, powiedzmy jako ciekawostka historii audio.
Mam troche kaset do Data.

A propo, nie wpisuj jeszcze DCC bo to już poniżej pasa, coś co nie powinno się zdarzyć....specjalne selekcjonowane nośniki, specjalne kasetki, fajne jak jest nowe, a używki zwlaszcza Philipsa padały jak muchy, kondziorki wylewały i niszczył płytki.....także jako artefakt.

Jedynie kaseciaki trzymają się dzielnie dlaczego ? bo relatywnie z tego wszystkiego najtańsze w użytkowaniu  i serwisie.

meloman

  • 67 / 799
  • Użytkownik
23-02-2022, 19:38
Hammer jest pesymistycznie bardzo nastawiony na sprzet muzyczny, wiec poczekam moze ktos inny cos napisze  ciekawego w temacie ? ;)