Audiohobby.pl

Ile cukru w cukrze ?

Zmelmag

  • 1280 / 1745
  • Zmelmag
08-10-2021, 16:44
Czyli ile przecietny audiofil poswieca czasu na sluchanie muzyki a ile na sluchanie sprzetu ?
Lub moze sprzetu w kontekscie muzyki i odwrotnie :-)

Domyslam sie ze odpowiedzia kazdego rycerza odzianego w biala zbroje , sunacego na bialym rumaku uwazajacego sie za rasowego melomana bedzie "im lepszy sprzet tym lepsze doznania" ... po czym czy sie pomyle, jesli napisze ze slucha glownie tych "lepszych" realizacji w rozumieniu nie artystycznym tylko realizatorskim ...nawet na nieskonczenie lepszym sprzecie ?;-)

Wasze przemyslenia.

https://banbye.pl polecam :-)

Wojciech7

  • 1492 / 1084
  • Ekspert
08-10-2021, 18:39
Czyli ile przecietny audiofil poswieca czasu na sluchanie muzyki a ile na sluchanie sprzetu ?
Nie jestem audiofilem ani mentalnie ani sprzętowo-bo sprzęt jaki posiadam to pionieerkowy- a to chyba nie jest audiofilski jednak.Nie  zapisuje w zeszycie ile godzin dziennie słucham muzyki, ale dużo gra  w pokoju dziennym radio internetowe, czasami płyta audio z własną muzyką, czasami nagram kasetę magnetofonową. Na pewno kilka  godzin jednak będzie. Sprzęt jest po to aby działał w miarę swoich możliwości technicznych mimo wieku dobrze. Teraz idę posłuchać muzyki bez polityki i reklam...

Zmelmag

  • 1280 / 1745
  • Zmelmag
08-10-2021, 18:46
serducho rosnie jak sie czyta ! pozdrowienia :-)
https://banbye.pl polecam :-)

Wojciech7

  • 1492 / 1084
  • Ekspert
08-10-2021, 20:14
serducho rosnie jak sie czyta ! pozdrowienia :-)
To nikt nie  słucha muzyki ?

WOY

  • 583 / 4636
  • Ekspert
08-10-2021, 20:37
No ja jeszcze słucham. To już będzie ze 48 lat, czy coś około. Opanowała mnie też mania zbieractwa płyt. I to dopiero jest nieszczęście.

pień

  • 2227 / 1020
  • Ekspert
08-10-2021, 21:07
No jak nie jak tak :)
Słuchają i przez to czasu nie mają na statystyki.   Swoją drogą to gdy czasami słucha się sprzętu w poszukiwaniu jakichś niesprawności
 to chyba nie jest się >audiofilem ?  Sprzęt zresztą chodzi sobie tak jak chce :)   do oscyloskopów nie podłączony.
No i podoba mi się co Wojciech7 napisał.
  Też parę godzin będzie :)
  dziennie
a ile lat?
Dużo będzie

-- wstaję rano>odpalam muzę, aktualnie teraz to najczęściej magnetofon>  idę robić kawę itd....
-- wsiadam do samochodu celem pojechania do pracy> odpalam i jego i swoją muzę- ew. czasami radio i dopiero wtedy jadę
-- wsiadam do roboczego samochodu>  odpalam grata i swoją muzę- ew. radio czasami i jadę
-- wracam do domu>   dalej się każdy domyśli :)
« Ostatnia zmiana: 08-10-2021, 21:17 wysłana przez pień »

Wuelem

  • 201 / 1692
  • Aktywny użytkownik
08-10-2021, 22:53
Im lepszy sprzęt, tym powinno się więcej słuchać muzyki.
Ale jest raczej odwrotnie - zamiast muzyki, po zakupie sprzęcicha jest, co jeszcze nabyć, aby poprawić...

Czyli wszystko zależy od pierwszego zakupu:
a) ma być tak źle, żeby za żadne Chiny nie dało się tego polepszyć
b) ma być tak dobrze, że za żadne Chiny nie da się tego polepszyć.

Wszystko pośrodku odciąga od muzyki.

Bacek

  • 2366 / 5879
  • Ekspert
12-10-2021, 10:01
Sprzęt sprzętem, to akurat rzadko, po jakichś zmianach w zestawie/konfiguracji, ale często zdarza mi się słuchać realizacji płyt, bardziej skupiać się nad samą jakością konkretnego nagrania niż przekazem muzycznym. Albo inaczej jak gra dobrze to przyjemnie się słucha i jest to ten cukier w cukrze. A jak realizacja kiepska to wolę zmienić na inną płytę, bez względu na to jak bardzo genialny był by utwór/kompozycja.
« Ostatnia zmiana: 12-10-2021, 10:09 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

tomekl3

  • 627 / 5886
  • Ekspert
12-10-2021, 11:32
Z muzyki, której słucham są realizacje lepsze lub gorsze ale nie zdarzyły się takie ,,nie do słuchania,,.
tomek

WOY

  • 583 / 4636
  • Ekspert
12-10-2021, 15:53
Muzyka to muzyka w każdym przypadku upajam się jej smakiem. Bez znaczenia z czego grana. Ale zawsze ekstaza przychodzi podczas słuchania jej na koncercie.

Zmelmag

  • 1280 / 1745
  • Zmelmag
12-10-2021, 18:03
ja tam jak kiedy muzyka mi odpowiada zamykam oczy i podobnie jak tomek nie trafilem na muze ktorej by "sie nie dalo" a bywa ze i z jutubem najdziksze wyczyniam swawole.


staremu Muddy Watersowi tak samo zaszkodzi 144p z jutuba jak bajerfulowi pomoze hi res master Quincy Jonesa.
https://banbye.pl polecam :-)

Wuelem

  • 201 / 1692
  • Aktywny użytkownik
12-10-2021, 18:58
zaszkodzi 144p [...] pomoze hi res master

Przecież między sprzętem ekonomicznym, a najdroższym i najlepszym jest taka przepaść w jakości dźwięku, że rozpatrywanie próbkowania jest na nic.

Ktoś powie, że to w każdym przypadku poprawia albo pogarsza. Ale jednak skokową poprawę jakości (też w każdym przypadku...) dadzą lepsze urządzenia. Przy czym cena niespecjalnie ma znaczenie.

upajam się jej smakiem.

A artysta nagrywa, żeby nowa kasa mu się pojawiła. Każdy ostatni album (tak mówią w wywiadach...) jest najlepszy.

WOY

  • 583 / 4636
  • Ekspert
12-10-2021, 22:03
I tak będę czekał bo od jakiegoś czasu wszyscy mi pomału wymierają.

Wuelem

  • 201 / 1692
  • Aktywny użytkownik
13-10-2021, 12:59
Bo nie kupujesz płyt i na jedzonko nie mają...

WOY

  • 583 / 4636
  • Ekspert
13-10-2021, 15:26
Ha ha ha.
I tu kolego się bardzo mylisz. Bo jako chyba jeden z nielicznych z obrzydzeniem spoglądam na (to się pisze streaming czy coś) te wszystkie bez okładkowe, bez kopertowe, bez dotykowe parszywce. Ble ohyda ;))

Obiecałem sobie że nie tknę tego nawet kijem.

Nawet mój DAP FiiO tankowany jest H2O, żeby zagrał bardziej analogowo :))))