Audiohobby.pl

W jaki sposób poprawnie nagrywać filmy na Youtube, Nasze doświadczenia.

MAG

  • 2393 / 5880
  • Ekspert
31-05-2021, 10:35
Możemy w tym temacie dzielić się doświadczeniami na tym polu.

Najlepiej jest nagrywać z pomocą statywu. nagrany materiał audio i video można edytować w YouTube, bardzo wygodne narzędzie.

Najlepszy dźwięk uzyskuje się wtedy gdy nagrywamy bezpośrednio ze źródła na kamerę, oczywiście kamera musi mieć wejście audio.
Czasami łatwiej użyć gniazda słuchawkowego jako wyjścia, tylko z racji wygody.
Można też nagrywać za pomocą mikrofonu ale efekt nie będzie już tak dobry.

Przykłady moich filmów poniżej:





nano

  • 9079 / 4985
  • Ekspert
31-05-2021, 15:10
kamera
..
mnie sie b b   podoba  cos takeigo jak w drugim filmie
lekki delkatny  zoom   bez wydotryskow
lekki  zoom.. ten jest optymalny   
pieknie

MAG

  • 2393 / 5880
  • Ekspert
31-05-2021, 16:12
kamera
..
mnie sie b b   podoba  cos takeigo jak w drugim filmie
lekki delkatny  zoom   bez wydotryskow
lekki  zoom.. ten jest optymalny   
pieknie

Dzięki nano, w sumie jeśli chodzi o ujęcie to był eksperyment ale faktycznie fajnie to się ogląda bo i całość się dobrze prezentuje jak i kilka szczegółów które widać przy zoomie.
Stacjonarnie bez ruchu trochę mnie już nudzą a nie jest to łatwe w ten sposób nagrywać.

ArturP

  • 1303 / 2790
  • Ekspert
01-06-2021, 00:14
Nie miałem czasu pisać wcześniej, a teraz jest dość późno, więc nie będę się rozpisywać.
Proponuję obejrzeć kilka pomocnych filmów na temat audio, oświetlenia, wystroju akustycznego itp.
Mikrofony dookólne niestety słabo się nadają do nagrywania kilku punktów w stereo. Trzeba zastosować mikrofony kierunkowe skierowane na źródła dźwięku. By to zrobić dobrze trzeba pozbyć się pierwszych odbić stosując pułapki na ścianach i suficie, a na podłodze gruby, włochaty dywan.
Piszę to odnośnie naszej sytuacji, gdzie będziemy nagrywać muzykę odtwarzaną z dwóch kolumn, rozstawionych ok. 2- 3m od siebie. Po za tym świetny poradnik jest tu na forum http://audiohobby.pl/index.php?board=60.0 .
Narazie tyle.

nano

  • 9079 / 4985
  • Ekspert
01-06-2021, 11:20
powioem szczerze tak


jak prezentujemy sprzet  nie ma znaczenia dla mnie   jakosc dzwieku   w you to be
oczywiscie fajnie jak byloby   TOP stereo     nie neguje  tago...
ale w sumie
oczy patrza  serducho bije a kazdy wie  co ma alej w glowie  ze w domu to dopiero zagra   jak sie ma odp   osprzet




skoncentowal bym sie na oswitlenie  kamera    a na koncu    jakosc audio

siwy

  • 658 / 2605
  • Ekspert
01-06-2021, 12:32
Bardzo fajnie prezentują się te filmiki Marku, super prezentacja, dla mnie zero zastrzeżeń :-)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

MAG

  • 2393 / 5880
  • Ekspert
01-06-2021, 16:19
Bardzo fajnie prezentują się te filmiki Marku, super prezentacja, dla mnie zero zastrzeżeń :-)

Dziękuję Zdzisławie, cały czas człowiek się uczy. Wracając do tematu to nano słusznie prawi, zoom robi dużo dobrego pokazuje szczegół, nie przykuwa uwagi jak to dawniej się filmowało na zoom na full prędkości przybliżenie oddalenie i tak w kółko. jak to mówią zawodowcy na filmie może się wszystko ruszać, oprócz kamery ;)
Jak filmujemy statycznie bez zbliżeń też jest dobrze ale o wiele więcej ciekawych rzeczy do pokazania jest np przy szpulakach , kręcące się rolki, tor przesuwu taśmy, wskaźniki wysterowania itp. Oczywiście można zrobić pełną prezentację ale ja wolę nagrywać w taki właśnie sposób bezosobowo ;)