Audiohobby.pl

YT-FATALNA JAKOŚĆ AUDIO

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
25-05-2021, 22:12
Cieszę się Twoim szczęściem idź do przodu, nie cofaj się, Yt to częściowo dno jakościowe, tak samo cieszy niektórych 3d albo 4 w kinie, a innych pobyt w plenerze, mnie np te D kinowe to głowa boli po 5 minutach, a przesunięcia fazowe na Yt to doprowadzają do defekacji górnej .....
Ale każdy ma swój świat i potrzeby, tolerancja rulez.
Pozdrówka Ci.
P.s. nagrywam czasem muzykę do auta firmowego bo tam i tak jakości nie ma słuchania, byleby grzmociło......
Dystans , luz i "byleby grzmociło w  samochodzie muzyką"
Pozdrawiam:))))

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
26-05-2021, 08:46
Ja ostatnio słucham głównie z YT, bo lubię oglądać wydarzenia muzyczne, a nie tylko zaliczać albumy - chodzi mi o kanały typu KEXP, NPR Music albo nawet sety z djanes.net. Oczywiście najmilej jest, gdy materiał jest w 4K, ale HD już całkiem spoko, a i 720p styknie do niektórych gatunków, jak się obrazki za bardzo nie zmieniają. ;)

Jak komuś źle gra YT, to niech:

1. Zmieni przeglądarkę. Edge tragedia, Chrome lepiej. Firefox najlepiej, a jak go skonfigurować, to Paaaanie....

2. Podłubie w ustawieniach Windows. Będzie za pożytkiem nie tylko JuTubie. Co nieco pod linkiem poniżej.

https://forum.mp3store.pl/topic/178621-pc-audio-wed%C5%82ug-majkela/?do=findComment&comment=1729315

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
26-05-2021, 10:12
Ja ostatnio słucham głównie z YT, bo lubię oglądać wydarzenia muzyczne, a nie tylko zaliczać albumy - chodzi mi o kanały typu KEXP, NPR Music albo nawet sety z djanes.net. Oczywiście najmilej jest, gdy materiał jest w 4K, ale HD już całkiem spoko, a i 720p styknie do niektórych gatunków, jak się obrazki za bardzo nie zmieniają. ;)

Jak komuś źle gra YT, to niech:

1. Zmieni przeglądarkę. Edge tragedia, Chrome lepiej. Firefox najlepiej, a jak go skonfigurować, to Paaaanie....

2. Podłubie w ustawieniach Windows. Będzie za pożytkiem nie tylko JuTubie. Co nieco pod linkiem poniżej.

https://forum.mp3store.pl/topic/178621-pc-audio-wed%C5%82ug-majkela/?do=findComment&comment=1729315

Podany link jest bardzo ciekawy
, trzeba będzie  pogmereć w  ustawieniach  systemowych, ipt-:)))[/i]

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
26-05-2021, 12:46
Słucham YouTuba na telewizorze. TV jest podłączony optykiem do Benchmarka i żadnymi ustawieniami głowy sobie nie zawracam. Internet po światłowodzie 300 MB i po sieci Ethernet. System operacyjny Tizen Samsunga.
Dodam, że 95% wykorzystania czasu działania mojego TV to właśnie YT.
« Ostatnia zmiana: 26-05-2021, 12:48 wysłana przez Gustaw »

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
26-05-2021, 13:18
Słucham YouTuba na telewizorze. TV jest podłączony optykiem do Benchmarka i żadnymi ustawieniami głowy sobie nie zawracam. Internet po światłowodzie 300 MB i po sieci Ethernet. System operacyjny Tizen Samsunga.
Dodam, że 95% wykorzystania czasu działania mojego TV to właśnie YT.
U mnie taka sytuacja też jest, tzn. wielki TV Samsunga wpięty w kino domowe Sony karmiące się sygnałem cyfrowym po HDMI. Tutaj ustawień nie ma nawet w YT i nie potrzeba, bo najczęstsza widownia wybiera z reguły Binga albo Świnkę Pepę. Ja natomiast nigdy nie próbowałem nawet analizować ogólnej jakości dźwięku. Mogę tylko stwierdzić, że na YT tylne głośniki nie mają co robić, a z Netfliksa sporadycznie mają.

marek.pap

  • 19 / 5664
  • Nowy użytkownik
27-05-2021, 13:13
Ja ostatnio słucham głównie z YT, bo lubię oglądać wydarzenia muzyczne, a nie tylko zaliczać albumy - chodzi mi o kanały typu KEXP, NPR Music albo nawet sety z djanes.net. Oczywiście najmilej jest, gdy materiał jest w 4K, ale HD już całkiem spoko, a i 720p styknie do niektórych gatunków, jak się obrazki za bardzo nie zmieniają. ;)

Jak komuś źle gra YT, to niech:

1. Zmieni przeglądarkę. Edge tragedia, Chrome lepiej. Firefox najlepiej, a jak go skonfigurować, to Paaaanie....

2. Podłubie w ustawieniach Windows. Będzie za pożytkiem nie tylko JuTubie. Co nieco pod linkiem poniżej.

https://forum.mp3store.pl/topic/178621-pc-audio-wed%C5%82ug-majkela/?do=findComment&comment=1729315

Jak komuś źle gra YT, to niech odtwarza prez Foobara z wtyczką foo_youtube.

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
27-05-2021, 16:46
Jak komuś źle gra YT, to niech odtwarza prez Foobara z wtyczką foo_youtube.
U mnie sporo filmów nie szło. Nie doszedłem też jak włączać oczekiwaną jakość np. 4K.