Audiohobby.pl

YT-FATALNA JAKOŚĆ AUDIO

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
25-05-2021, 10:00
Cz naprawdę jest aż tak kiepski dżwięk ?
Może ma kiepski słuch jednak, albo zbyt brudne uszy....

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
25-05-2021, 10:11
Ja na jakość dźwięku w YT nie narzekam. Mogę, bez dyskomfortu, słuchać na głównym zestawie. Oczywiście wszystko zależy od wrzuconego filmu/streamingu ale ogólna jakość, moim zdaniem, mocno się poprawiła.

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
25-05-2021, 10:19
Ja na jakość dźwięku w YT nie narzekam. Mogę, bez dyskomfortu, słuchać na głównym zestawie. Oczywiście wszystko zależy od wrzuconego filmu/streamingu ale ogólna jakość, moim zdaniem, mocno się poprawiła.
Też nie narzekam na jakość:)))

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
25-05-2021, 10:29
Czy to aby nie "mała" sprzeczność z tematem tego wątku i z pierwszym wpisem?

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
25-05-2021, 10:37
Czy to aby nie "mała" sprzeczność z tematem tego wątku i z pierwszym wpisem?
Taki dałem tytuł specjalnie, bo dla niektórych osób tak ogólnie muzyka z YT to tragedia, wiele jest takich wypowiedzi w internecie.
Załączone zdjęcia są dowodem przynajmniej w moim przypadku że nie jest tak właśnie.
Nie jest moim zamiarem nikogo przekonywać do takiego słuchania muzyki z YT , tylko pokazałem moje techniczno-sprzętowe możliwości.

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
25-05-2021, 10:46
O.K.

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert

Bacek

  • 2363 / 5861
  • Ekspert
25-05-2021, 12:12
Załączone zdjęcia są dowodem przynajmniej w moim przypadku że nie jest tak właśnie.

Tak patrzę na te zdjęcia i ani jakości ani jej braku na nich nie widzę. No może poza tym że wysokie sa solidnie ucięte powyżej 14kHz
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
25-05-2021, 16:42
Załączone zdjęcia są dowodem przynajmniej w moim przypadku że nie jest tak właśnie.

Tak patrzę na te zdjęcia i ani jakości ani jej braku na nich nie widzę. No może poza tym że wysokie sa solidnie ucięte powyżej 14kHz

Nie jestem muzykiem stąd moje pytanie: czy w muzyce blusowej lub zblizonej do niej mogą występować dżwięki powyzej 14KHz-?

Bacek

  • 2363 / 5861
  • Ekspert
25-05-2021, 18:06
Na zdjęciu blusa nie widzię, jest tylko napisne że 45-20000, więc zakładam że to sygnał testowy.
Natomiast jak nie to i tak z samych szlaczków nie odwazył bym siępowiedzieć nic o jakości tego co tam gra, no chyba że były by ewidentne zgrzyty.

Nie mówię że YT jest fatalny bo z tym jest różnie. Jedynie że z takich obrazków ciężko cokolwiek powiedzieć.
« Ostatnia zmiana: 25-05-2021, 18:34 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Hammer

  • 4654 / 2265
  • Ekspert
25-05-2021, 21:17
....napisałem tam, napisze i tu, wystarczy sobie puścić płytę Cd lub analoga i porównać z Yt, można też zgrać z Yt i zrobić płytę i porównać z oryginałem cd .....
Może jeszcze inaczej.....to co widzisz nie jest jednoznaczne z tym co słyszysz, zwłaszcza wykresy....
Tak samo jest z magnetofonami....wysokie parametry i wyżyłowane niekoniecznie okazują się ? "muzykalne", to takie czary mary w świecie dźwięków.
« Ostatnia zmiana: 25-05-2021, 21:21 wysłana przez Hammer »

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
25-05-2021, 21:37
....napisałem tam, napisze i tu, wystarczy sobie puścić płytę Cd lub analoga i porównać z Yt, można też zgrać z Yt i zrobić płytę i porównać z oryginałem cd .....
Może jeszcze inaczej.....to co widzisz nie jest jednoznaczne z tym co słyszysz, zwłaszcza wykresy....
Tak samo jest z magnetofonami....wysokie parametry i wyżyłowane niekoniecznie okazują się ? "muzykalne", to takie czary mary w świecie dźwięków.

Co do magnetofonów - nie zawsze  deklarowane wysokie parametry są muzykalne potem. Wykresy , analizy itp - można, , teraz się złapałem na tym po co to robię? Do tej pory słuchałem albo mi się podobała muzyka w znaczeniu barwy, dynamiki i nie trzeba było analizy.Widocznie za  dużo na tym portalu się naoglądałem wykresów i to stąd jakieś mi nie potrzebne analizy. CD/YT/płyta  gramofonowa inaczej to samo zagrają-wybieram to co naj najbardziej pasuje akustycznie , emocjonalnie. Idę posłuchać muzyki , bez analizy czy są tam jakieś zbędne  harmoniczne czy bas jest za mało basowy:)))
Bardziej się  cieszę z  tego faktu że będąc na tym portalu mogłem w nie  trudny  dla mnie sposób wymienić paski w magnetofonie, ustawić prędkość taśmy i dowiedzieć się  wielu ciekawych informacji na temat naprawy  regulacji i innych rzeczach  dotyczących magnetofonów kastowych.
« Ostatnia zmiana: 25-05-2021, 21:46 wysłana przez Wojciech7 »

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
25-05-2021, 21:46
Bardziej się  cieszę z  tego faktu że będąc na tym portalu mogłem w nie  trudny  dla mnie sposób wymienić paski w magnetofonie, ustawić prędkość taśmy i dowiedzieć się  wielu ciekawych informacji na temat naprawy  regulacji i innych rzeczach  dotyczących magnetofonów kasetowych

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
25-05-2021, 21:50
....napisałem tam, napisze i tu, wystarczy sobie puścić płytę Cd lub analoga i porównać z Yt, można też zgrać z Yt i zrobić płytę i porównać z oryginałem cd .....
Może jeszcze inaczej.....to co widzisz nie jest jednoznaczne z tym co słyszysz, zwłaszcza wykresy....
Tak samo jest z magnetofonami....wysokie parametry i wyżyłowane niekoniecznie okazują się ? "muzykalne", to takie czary mary w świecie dźwięków.

Co do magnetofonów - nie zawsze  deklarowane wysokie parametry są muzykalne potem. Wykresy , analizy itp - można, , teraz się złapałem na tym po co to robię? Do tej pory słuchałem albo mi się podobała muzyka w znaczeniu barwy, dynamiki i nie trzeba było analizy.Widocznie za  dużo na tym portalu się naoglądałem wykresów i to stąd jakieś mi nie potrzebne analizy. CD/YT/płyta  gramofonowa inaczej to samo zagrają-wybieram to co najbardziej pasuje akustycznie , emocjonalnie. Idę posłuchać muzyki , bez analizy czy są tam jakieś zbędne  harmoniczne czy bas jest za mało basowy:)))
Bardziej się  cieszę z  tego faktu że będąc na tym portalu mogłem w nie  trudny  dla mnie sposób wymienić paski w magnetofonie, ustawić prędkość taśmy i dowiedzieć się  wielu ciekawych informacji na temat naprawy  regulacji i innych rzeczach  dotyczących magnetofonów kasetowych.

Hammer

  • 4654 / 2265
  • Ekspert
25-05-2021, 22:04
Cieszę się Twoim szczęściem idź do przodu, nie cofaj się, Yt to częściowo dno jakościowe, tak samo cieszy niektórych 3d albo 4 w kinie, a innych pobyt w plenerze, mnie np te D kinowe to głowa boli po 5 minutach, a przesunięcia fazowe na Yt to doprowadzają do defekacji górnej .....
Ale każdy ma swój świat i potrzeby, tolerancja rulez.
Pozdrówka Ci.
P.s. nagrywam czasem muzykę do auta firmowego bo tam i tak jakości nie ma słuchania, byleby grzmociło......