Audiohobby.pl

Pioneer T-D7

chorazy3

  • 1483 / 1598
  • Ekspert
28-05-2021, 08:44
Czyżbyśmy mieli cichego konkurenta, lub pogromcę uznanych modeli ?

Tak to zdecydowanie kolejny Dragon killer:)

Jak na razie jestem mile zaskoczony bo automatyczna kalibracja na prawdę daje radę. Deck zostaje u mnie, przynajmniej do nagrywania.
Paweł

AUDIOTONE

  • 9391 / 5834
  • Ekspert
28-05-2021, 12:54
Trzba wziąć tor cyfrowy do porównania, co myślisz?
Możesz Wojtku rozwinąć, bo nie jestem pewny czy wiem o co Ci chodzi.
Interesuje mnie to, na ile cyfrówka ingeruje w tor audio. I czy porównanie tego magnetofonu do w pełni analogowych torów innych magnetofonów ma sens.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

chorazy3

  • 1483 / 1598
  • Ekspert
28-05-2021, 14:24
Dzięki za sprecyzowanie.

Po analizie schematów i instrukcji użytkownika wydaje mi się, że jeżeli chodzi o odtwarzanie, to o ile nie używamy funkcji Digital NR i Flex to wszystko odbywa się analogowo.

Co do nagrywania sygnał zawsze przechodzi przez chip z przetwornikami i DSP, natomiast nie wiem czy analogowy sygnał jest tam przetwarzany (AD-DSP-DA) czy tylko przechodzi.

Kalibracja kasety przed nagrywaniem natomiast na pewno odbywa się przez przetworniki i DSP.

Sama sekcja nagrywania wygląda raczej typowo, analogowo.

« Ostatnia zmiana: 28-05-2021, 14:44 wysłana przez chorazy3 »
Paweł

AUDIOTONE

  • 9391 / 5834
  • Ekspert
28-05-2021, 17:13
Co do nagrywania sygnał zawsze przechodzi przez chip z przetwornikami i DSP, natomiast nie wiem czy analogowy sygnał jest tam przetwarzany (AD-DSP-DA) czy tylko przechodzi.
No i właśnie to jest ten "problem". Jak odczyt można potraktować i porównywać do "zwykłych analogowych " magnetofonów to się zgodzę owszem. Ale już zapis jest bezpowrotnie niestety "skażony" cyfrą. Tak ja to widzę, ale nie słyszałem jak to brzmi jako "pełny magnetofon" i nie mogę nic więcej dodać ze swojej strony.

Jeszcze raz, Pawle dziękuję za opis ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.