Audiohobby.pl

Deck na początek.

raveed

  • 7 / 1130
  • Nowy użytkownik
14-03-2021, 20:45
Zastanawiałem się i uciekł mi KX-3050 za 150zł.
Wiem że jest wielu handlarzy i są też oferty sprzętów które stały z 10-20 lat.
Jedne i drugie tak samo wymagają wymiany pasków i może rolek - guma nie jest wieczna.
Decki które wymieniłem są wyczyszczone i mają zmienione paski - nikt tu nie wspomina o jakimś profesjonalnym serwisie i nie wypisuje bzdur jak to niektórzy z allegro - Ten Pan to pasjonat sprzętu - nie handlarz.
Natomiast kasety jakie mam - są to zarówno oryginalne ale większość jest nagrywana (sony, maxell, tdk, emtec - większość type I). Część jest nagrana dobrze na "lepszym" sprzęcie a część na miniwieży - te drugie od razu słychać.

Destroyer

  • 331 / 1302
  • Zaawansowany użytkownik
15-03-2021, 20:22
Zastanawiałem się i uciekł mi KX-3050 za 150zł.
Wiem że jest wielu handlarzy i są też oferty sprzętów które stały z 10-20 lat.
Jedne i drugie tak samo wymagają wymiany pasków i może rolek - guma nie jest wieczna.
Decki które wymieniłem są wyczyszczone i mają zmienione paski - nikt tu nie wspomina o jakimś profesjonalnym serwisie i nie wypisuje bzdur jak to niektórzy z allegro - Ten Pan to pasjonat sprzętu - nie handlarz.
Natomiast kasety jakie mam - są to zarówno oryginalne ale większość jest nagrywana (sony, maxell, tdk, emtec - większość type I). Część jest nagrana dobrze na "lepszym" sprzęcie a część na miniwieży - te drugie od razu słychać.
Proponuję upolować jakiegoś NAD-a z funkcją PLAY TRIM która poprawia jakość nagrań z innych decków.
St.

raveed

  • 7 / 1130
  • Nowy użytkownik
20-03-2021, 11:54
Dziękuję wszystkim, jak coś tańszego się trafi to kupię.
Pozdrawiam.

sivon

  • 1 / 1021
  • Nowy użytkownik
30-06-2021, 13:13
Więc znalazłeś stereo?

WOJTEK911

  • 15 / 532
  • Nowy użytkownik
01-11-2022, 00:26
Ten HK CD91C to stary ale bardzo dobry magnetofon

royal

  • 369 / 1703
  • Zaawansowany użytkownik
11-11-2022, 11:46
Brakuje mi  tej dyskusji informacji czy taśmy które ma kolega są nagrywane z np Dolby i czy to by było B czy B i C. Wiadomo tylko że są Ferro I Bo moim zdaniem taśmy nagranej z Dolby (a takie są zazwyczaj te dobre  oryginalne) bez Dolby unie da się uzyskać idealnego odtworzenia. Reszta jak azymut to rzecz do regulowania. Jak się zacznie słuchać magnetofonu na bardzo dobrym sprzęcie to to "wciąga" nie tylko taśmę i trudno sobie odmówić nagarnia nowej więc stan głowicy czy głowic ma największe znaczenie. Osobiście kupiłem swojego czasu walkmana z nagrywaniem (to  raczej rzadkość)  i też się zdziwiłem z jaką jakością da się nagrać i słuchać. Ale taki bez nagrywania też przecież odtwarza tylko  podłączyć sprzęt do gniazda słuchawkowego. ?

Hammer

  • 4675 / 2283
  • Ekspert
11-11-2022, 16:35
HK CD91C

Zgadza się ale mam 2 sztuki i do wymiany wszystkie kondziorki i nie wierze że w innych też to nie jest potrzebne.
To stary sprzęt i nie ma zmiłuj się ..... albo będą kłopoty......
Uszkodzony kondzior albo uszkadza resztę najbliższej elektroniki albo upośledza prawidłóowe działanie.
Nigdy nie wolno wierzyć że sprzęt powiedzmy 40 letni jest w zajebistej kondycji.

royal

  • 369 / 1703
  • Zaawansowany użytkownik
11-11-2022, 22:59
HK CD91C

Zgadza się ale mam 2 sztuki i do wymiany wszystkie kondziorki i nie wierze że w innych też to nie jest potrzebne.
To stary sprzęt i nie ma zmiłuj się ..... albo będą kłopoty......
Uszkodzony kondzior albo uszkadza resztę najbliższej elektroniki albo upośledza prawidłóowe działanie.
Nigdy nie wolno wierzyć że sprzęt powiedzmy 40 letni jest w zajebistej kondycji.

Ostatnio kombinuję sobie kamerę analogową na kasety 8  Nie ruszyłem jeszcze  za bardzo ale sprawdziłem w dwóch takich samych  kamerach sprzed tych samych 30 lat stan kondensatorów miernikiem. W jednej wszystkie miały przeciętnie akceptowalne pojemności jak napisano a w drugiej wszystkie miały ok  1/1000  tych zalecanych . Dla informacji - w każdej jest około 90 kondensatorów  Tak że poza czasem jest jeszcze czynnik sposobu ich  wykonania i okazuje się że to sposób wykonania a nie czas decyduje. To zostało w tym przypadku już potwierdzone przez ludzi którzy to obadali

Hammer

  • 4675 / 2283
  • Ekspert
12-11-2022, 13:42
sposób wykonania ? w tej samej fabryce i na tej same lini produkcyjnej ?
Kondzior jak zdechnie całkiem z czasu nieużytkowania to jak nie wstanie od razu to nie wstanie, prędzej wyleje ... tak zepsułem jedną nokie starą bo niepotrzebnie włączyłem do ładowania i nie popatrzyłem jak wylał od razu aku....pośpiech....a wady produkcyjne jak w DCCC Philipsa... masakra.

royal

  • 369 / 1703
  • Zaawansowany użytkownik
13-11-2022, 11:39
sposób wykonania ? w tej samej fabryce i na tej same lini produkcyjnej ?
Kondzior jak zdechnie całkiem z czasu nieużytkowania to jak nie wstanie od razu to nie wstanie, prędzej wyleje ... tak zepsułem jedną nokie starą bo niepotrzebnie włączyłem do ładowania i nie popatrzyłem jak wylał od razu aku....pośpiech....a wady produkcyjne jak w DCCC Philipsa... masakra.

Chyba się walnę w piersi - piętnaście razy te płytki oglądałem i dopiero wczoraj jeszcze raz z lupą i okazuje się że w tej dobrej  zostały przez kogoś wszystkie co do jednego wymienione. Dopiero delikatny odblask od pasty lutowniczej zwrócił mi uwagę a robota absolutnie porfeska ( Montaż SMD) ,  automat by to gorzej chyba zrobił).  Tak że zachowam go jako dzieło sztuki naprawczej a nie produkcyjnej bo gość moim zdaniem zasługuje na Oskara w lutowaniu

Wojciech7

  • 1492 / 1084
  • Ekspert
13-11-2022, 18:48
"a robota absolutnie porfeska "-nie bardzo kumam co to znaczy.

pień

  • 2227 / 1020
  • Ekspert
13-11-2022, 19:26
"a robota absolutnie porfeska "-nie bardzo kumam co to znaczy.

To znaczy, hmmm,  niech stracę >)
   Zajebiście zrobione
   Perfekcyjnie zrobione
   Robota,  normalnie  miód ze smalcem
   Prima sort
   Cymes i koszerne w kupie
   E  nooo,  w dechę
No i tam jeszcze parę innych.     
   hehehehehe
  fajne też jest jeszcze >   Jak szmula z wystawy
  ew.   ale to bardzo regionalne>   Syr !
///Polska język trudna jest
« Ostatnia zmiana: 13-11-2022, 19:37 wysłana przez pień »

royal

  • 369 / 1703
  • Zaawansowany użytkownik
14-11-2022, 11:18
"a robota absolutnie porfeska "-nie bardzo kumam co to znaczy.

To znaczy, hmmm,  niech stracę >)
   Zajebiście zrobione
   Perfekcyjnie zrobione
   Robota,  normalnie  miód ze smalcem
   Prima sort
   Cymes i koszerne w kupie
   E  nooo,  w dechę
No i tam jeszcze parę innych.     
   hehehehehe
  fajne też jest jeszcze >   Jak szmula z wystawy
  ew.   ale to bardzo regionalne>   Syr !
///Polska język trudna jest

W skrócie to wszystko to właśnie prefeska. Że buzi dać też dobrze. Wydaje mi się z pochodzi z tłumaczenia na starosłowiański  z języka wikingów którzy tak się chwalili gdy  profesjonalnie łupili ludy że to profeska.
Czyli tak jak piszesz chcieli powiedzieć że

"Zajebiście zrobione
   Perfekcyjnie zrobione
   Robota,  normalnie  miód ze smalcem
   Prima sort
   Cymes i koszerne w kupie
   E  nooo,  w dechę"
Potem Słowianie głównie za sprawą Mikołaj Reja w średniowieczu zrobili z  z tego w szkołach średnich profesorów.  Ale popularnie przyjęło się jeszcze bardziej bakałarz. Ok - lutowanie absolutnie bakelitowe.
« Ostatnia zmiana: 14-11-2022, 11:32 wysłana przez royal »

pień

  • 2227 / 1020
  • Ekspert
14-11-2022, 13:37
 Słyszałem też inną wersję hehehe
   Próf   w staroislandzkim czyli w zasadzie prawie takim języku w jakim gadali wikingowie.  No więc próf   to egzamin.   
   Na szybko>    brali młodego do ekipy która miała zamiar złupić słowianów.   I jeżeli młody przeżył,  no bo jak by nie było to takie łupienie słowian do miłego spedzania czasu nie należało hehhehe   No i jak przeżył to było   >prófeska   
    Znaczy zdał, przeżył czyli musiał się starać.
    Prófeska

Verk vel unnið prófeska

ed.   w zasadzie czegoś takiego jak staroislandzki nie ma.  Islenska to język który na islandii przetrwał do dzisiaj w praktycznie nie zmienionej postaci przez przynajmniej ostatni tysiąc lat.    To taka łacina dla angielskiego,  niemieckiego i paru innych języków za którymi słowianie szczególnie nie przepadają.
   Ale sam w sobie to bardzo ładny język.  Nie zawiera np.  przekleństw  a te co są to już z importu.
« Ostatnia zmiana: 14-11-2022, 13:49 wysłana przez pień »