Audiohobby.pl

Deck na początek.

raveed

  • 7 / 1111
  • Nowy użytkownik
13-03-2021, 08:56
Szukam magnetofonu do odsłuchania kolekcji kaset.
Mam na oku Akai GX-65 lub Kenwood KX-7060S.
Wiadomo ten drugi tańszy ale czy warto dać więcej za Akai?
Czy jest to jakaś przepaść pomiędzy tymi deckami?
Który z nich może lepiej sobie poradzić z kasetami oryginalnymi ale też nagrywanymi, (których mam więcej)?
Pozdrawiam.

Wuelem

  • 201 / 1674
  • Aktywny użytkownik
13-03-2021, 10:07
TASCAM do dziś produkuje magnetofony. Poradzi sobie najlepiej - przynajmniej przez 2 lata gwarancji.

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
13-03-2021, 14:06
TASCAM do dziś produkuje magnetofony. Poradzi sobie najlepiej - przynajmniej przez 2 lata gwarancji.

Które i za ile ?
Ja aktualnie widzę tylko jeden i to kopiarka
https://www.tascam.eu/pl/202mkvii

i żeby było ciekawiej to nie ma juz normalnych Dolby tylko red szumu przy odtwarzaniu, no taka namiastka kaseciaka....

i na pewno jest gorszy od Akaia czy tego Kenwooda
« Ostatnia zmiana: 13-03-2021, 14:15 wysłana przez Hammer »

Wuelem

  • 201 / 1674
  • Aktywny użytkownik
13-03-2021, 16:13
Brak Dolby to akurat atut.

Jest pilot - świetnie!

A to jakiś problem dla odtwarzania, że są dwa mechanizmy? Kiedyś miałem wątpliwość, czy autorewers nie obniża jakości.

Akai czy Kenwood może paść po 10 minutach pracy. Luty są bardziej kruche niż krakers. Z kasety i tak nie ma jakości, więc problem jest jakby obiektywnie obcy. Albo przegraj kasetę na nośnik cyfrowy i dodaj korekcję w tor. Jakościowo będzie wielki skok.

Podsumowując: też widzę tylko ten model.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
13-03-2021, 17:37
Który z nich może lepiej sobie poradzić z kasetami oryginalnymi ale też nagrywanymi, (których mam więcej)?
Pozdrawiam.
Każdy sobie poradzi poprawnie. Pod warunkiem że Twoje zbiory kaset były nagrane na magnetofonie który miał poprawny skos głowicy i taki sam będzie w zakupionym sprzęcie. Akai GX-65 to ciekawy magnetofon jest u nas opisany na forum w dziale z magnetofonami, zaś "Ken 7050" to już schyłek tej ery i mnie lepiej do gustu oczywiście przypadł by "akajec".
To tak na szybko.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
13-03-2021, 19:16

Akai czy Kenwood może paść po 10 minutach pracy. Luty są bardziej kruche niż krakers.

Przerażżżające to jest ! normalnie szok, Panowie wyprzedawajcie Akai bo to syf straszny, aberacja jak z wirusem.

Martin40

  • 5 / 1110
  • Nowy użytkownik
13-03-2021, 19:30
Kolego ja od 20 lat mam techniksa Rs-TR 165. Działa nadal i odbiera jak CD.😃
« Ostatnia zmiana: 13-03-2021, 19:35 wysłana przez Martin40 »

Wuelem

  • 201 / 1674
  • Aktywny użytkownik
13-03-2021, 22:12
Czyli im dłużej dotąd działał, tym większe nadzieje na bezawaryjną pracę.

Doskonała logika, tylko pogratulować. Optymizmu.


Ja na śmietnik wyrzuciłem topowy Sony (rewers, pilot, automat zamykania, ładnie na zielono świeciło okienko). Zabawa fajna jak pocztówki dźwiękowe albo koncerty na VHS. Ale nie mówmy tu o jakości dźwięku...

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
13-03-2021, 22:34
Szukam magnetofonu do odsłuchania kolekcji kaset.
Kolejna sprawa zauważyłem że to ma być tylko do odsłuchiwania już nagranych kaset. (moje niedopatrzenie) To nie musi być żaden z powyższych, poszukaj sobie Techniola RS-B555 lub RS-TR555 (dwie kasety), także Denon-y z serii DRM-700,800 także i DR-M2, 3, 20, 30 Sony TC-K670, 690 może uda się coś kupić taniej.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

raveed

  • 7 / 1111
  • Nowy użytkownik
14-03-2021, 09:38
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
Zdaję sobie sprawę że stary sprzęt może się zepsuć ale miałem już małe radioodtwarzacze które padły po gwarancji, jeden sony naprawiałem i po kilku miesiącach ponownie się zepsuł.

Podałem  te dwa decki bo są po przeglądzie i wymianie pasków.
Znajomy ma technicsa RS-TR232 ale jedna kieszeń nie działa, druga działa ale czasem przy długiej taśmie się wyłącza a i odtwarzanie jest takie sobie. Trzeba by było z nim porobić a u  mnie w okolicy nikt tego nie naprawia.
Dlatego wolałbym coś posprawdzanego.
Kenwood jest za 350zł a akai trochę droższy.
Kenwooda trochę się obawiam bo ma automatycznie otwieraną i zamykaną kieszeń.

Jeśli zaś chodzi o sens odtwarzania kaset.... to taki sam sens jak używania radiotelefonu czy radiostacji do komunikacji z ludźmi zamiast telefonu. Jak ktoś wychował się na cb radio to wie o czym piszę.

Gamar

  • 32 / 1212
  • Użytkownik
14-03-2021, 11:44
Ja na śmietnik wyrzuciłem topowy Sony (rewers, pilot, automat zamykania, ładnie na zielono świeciło okienko). Zabawa fajna jak pocztówki dźwiękowe albo koncerty na VHS. Ale nie mówmy tu o jakości dźwięku...

Mam nadzieję, że to taki żart żaden deck nie zasługuje na śmietnik, nawet na części można sprzedać. :)

Wiem, że ze wszech miar nie posiadam takiego doświadczenia jak przedmówcy, ale kolega zakładający temat przypomina mi mnie sprzed kilku miesięcy, także postaram się pomóc jak najlepiej potrafię. Zanim trafiłem na forum miałem pecha i pod wpływem nostalgii kupiłem jedną z współczesnych imitacji magnetofonu, który to prawie zraził mnie do słuchania kaset. Nie ważne czy współczesny TEAC, TASCAM czy inny jak przyjrzymy się mechanizmowi i głowicy od razu widać, że jest to najprostszy deck w "ładnym" opakowaniu, o cenie z kosmosu nie wspominając. Nie miałem okazji użytkować wymienionych modeli AKAI i Kenwooda, ale popieram to co pisał kolega Hammer. Od siebie mogę polecić Denona DRM 700. Jest to pierwszy deck, który kupiłem jako niesprawny i odważyłem się naprawić, ktoś zalał przedni panel jakimś płynem, który wywołał korozję, a kłopoty z podnoszeniem głowicy próbował naprawić przy pomocy wlewania znacznych ilości oleju maszynowego przy okazji zalewając nim paski. Denon jednak jest tak pancernie zbudowany, że oparł się nawet tym kataklizmom. Jakość dźwięku znakomita. Myślę panie kolego, że przy zakupie niekoniecznie należy sugerować się tym, że ktoś wymieniał paski, czy jak twierdzi dokonywał przeglądu. Czasem zdecydowanie opłaca się zaryzykować.

raveed

  • 7 / 1111
  • Nowy użytkownik
14-03-2021, 13:34
Ten Denon widzę że cenowo porównywalny z akai. Modele 740, 800 są droższe.
Akai Dx-65 ma dobre opinie, jeśli zaś chodzi o budowę i możliwości to który z nich byłby lepszy?

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
14-03-2021, 15:25
raveed, zroummy się dobrze...jak chcesz tylko odtwarzać kasety to nie ma sensu inwestować zbyt dużo kasy w lepszy sprzęt bo go nie wykorzystasz.
Przykładowo, kupiłem niedawno Teac R5515 w stanie...porysowana góra ale mechanizm jak nówka i służy mi od 2 tygodni jako odtwarzajka całkiem dobrej klasy dżwiękowo, z rewersem mam wygodę.
Więc Aki 95, 75 chyba jest nie bardzo do tej roli stworzony i Kenwooda  też szkoda ...

Jeśli chodzi o Kenwooda to seria 5xx jest wystarczająco dobra tak samo Aki 65, ja bym na odtwarzajke na obecne ceny nie wywalał więcej niż ok 200-300 zł, więcej warto wydać jak będzie służył też do nagrywania kaset z dobrego źródła np gramofonu.
Denon 800 jest w miare fajny ale ma 2 wałki napędowe i jest wrażliwy na ten napęd, kłopoty też sprawia jak w każdym lepszym Dennonie idler.

raveed

  • 7 / 1111
  • Nowy użytkownik
14-03-2021, 19:13
Rozumiem, nie ma sensu wydawać dużo na samo odtwarzanie kaset.
Hmmm, no trochę tak, można iść po najtańszej opcji i tyle.
Też tak na początku myślałem, później zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej kupić coś lepszego...
Gramofon super sprawa, tylko płyty kosztują dużo - ale nie ukrywam, że bardzo chciałbym kiedyś mieć.
Kilka płyt w domu jest..... nie odtwarzane chyba z 30 lat.

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
14-03-2021, 19:51
Ano i wydasz np tysiaka na odtwarzanie kaset...... czasem deck kupiony okazyjnie za stówkę doskonale je odtworzy, a jak złapiesz "bakcyla " zainwestuj w dobry sprzęt z lepszej półki, to takie początki, potem albo olejesz sprawę albo zaczniesz kupować kasety i bawić się w nagrywania a nawet w kasetofila....
Masz kasety? ale jakie i na czym nagrywane, jak przechowane, kupne, nagrywane ....

Tak przy okazji, jak w opisie decka znajdziesz info typu "po pełnym serwisie profesjonalnym" to zapytaj o specyfikacje serwisu, rachunek ( jakiś papier z adresem pieczątką firmy itd)  itd, zobaczysz że tego nie dostaniesz i serwis może być czystą fikcją typu zmiana paska czy rolki i przetarcie szmatą z kurzu, niejeden się na tym przejechał płacąc sporo za nic...
« Ostatnia zmiana: 14-03-2021, 19:58 wysłana przez Hammer »