Audiohobby.pl

HiFiMan Susvara

saudio

  • 724 / 5273
  • Ekspert
09-06-2021, 20:05
Dzięki wielkie za porównanie i opis, ja niestety pamiętam Orifiego z odsłuchu w Zachęcie, jeszcze raz dzięki Wiktorowi, ale podobnie go zapamiętałem, wprawdzie tej jaskrawości nie zauważyłem, ale to pewnie przez dobór utworów testowych i inne źródło.
I faktycznie przesiadka z ciemniejszych na jaśniejsze słuchawki i odwrotnie zawsze powoduje pewien "dyskomfort", potrzebę adaptacji. Podobnie z abstynencją lub przesiadką z koncertu na odtworzenie z nośnika.
« Ostatnia zmiana: 09-06-2021, 20:13 wysłana przez saudio »

Gwos

  • 361 / 5668
  • Zaawansowany użytkownik
09-06-2021, 20:25
Ciekawe rzeczy pisałeś poprzednio o brzmieniu nowego kabla z Argentum. Rozumiem, że w porównaniu z miedzią jest ciekawiej, jednak poruszamy się w kategorii niuansów i niestety Susvarze już "nic nie pomoże", to znaczy nie da się przeskoczyć jej "ograniczeń". Używam cudzysłowów, bo nie narzekam, tylko uzmysławiam sobie dojście do ściany. W porównaniu z Orfim Susvara jest "tłuściutka" i nie daje takiego wglądu w nagranie jak by się (teraz) chciało. Trzeba jednak jasno podkreślić, że porównujemy dźwięk bardzo bardzo dobry z... jeszcze lepszym.
Sprzedam SR-007mk1/K1000/D8000

saudio

  • 724 / 5273
  • Ekspert
09-06-2021, 21:04
Nie słuchałem Susvar na miedzi, tylko srebrzona miedź i srebro, fabryczny też chyba srebro z miedzią.

pastwa

  • 3815 / 5893
  • Ekspert
10-06-2021, 23:15
Rozumiem ze K1000 nie byly nawet wyciagane do porownan tutaj ?

2 tygodnie to bardzo bezpieczny okres, eliminuje wszelakie zmienne typowe dla przelotnych testow, fajne porownanie.

Gwos

  • 361 / 5668
  • Zaawansowany użytkownik
11-06-2021, 00:34
Zabawa z Orfim trwała ponad miesiąc!

K1000 w tym czasie były w serwisie i wróciły raptem dwa dni temu, akurat w dniu wyjazdu Orfeusza. Miałem tylko chwilę na sprawdzenie jak brzmią, zanim Włodek spakował manatki. Uznaliśmy, że wybrana piosenka - bo miał być wokal - wypadła słabo w porównaniu z SR-009, SR-007/I i Orfim. Ale... - rodzi się off-topic (Susvara, Susvara, ...) - później, na innym repertuarze, K1000 zagrały cudownie. Okablowanie wewnętrzne zostało wymienione na Tonalium i dorobione zostały wejścia mini-jack, więc teraz mogę podłączać co dusza zapragnie, np. Forza AW Noir. Ponadto, idąc za przykładem Piotra Ryki, zdjąłem wewnętrzne grile i nadziwić się nie mogę jak pięknie dźwięk się otworzył i nasycił, palce lizać, w niektórych nagraniach podoba mi się bardziej niż Susvara (wierzyć mi się nie chce, że to napisałem). Ale w innych nagraniach to Susvara bierze górę. Te porównania są męczące, więc po prostu słucham raz na tym raz na owym.

Chwilę temu przeczytałem recenzję EAR Yoshino V12 na hifiphilosophy.com i Piotr zrobił mi ogromnego smaka na ten wzmacniacz: można powiedzieć "PR doskonały" - gra słów zamierzona. (Piotrze, chciałem u Ciebie zostawić komentarz, ale system wciąż nie działa: Internal error 500.)
Sprzedam SR-007mk1/K1000/D8000

saudio

  • 724 / 5273
  • Ekspert
11-06-2021, 09:51
No zaciekawiłeś mnie tymi modyfikacjami K1000, lato idzie i przyjdzie czas na słuchanie, bo to najlepsze słuchawki na gorące lato. U mnie poza kablem nastąpiła tylko wymiana poduszeczek na welurowe jest nieco wygodniej.

Gwos

  • 361 / 5668
  • Zaawansowany użytkownik
11-06-2021, 11:02
Nie spodziewałem się, że K1000 tak mnie oczarują. Orkiestra barokowa, dla przykładu, brzmi soczyście, mocno i jest umieszczona w magicznej przestrzeni. To właśnie przestrzeń robi na mnie największe wrażenie. Nie mogę się pozbyć analogii do preludium "Ulicy krokodyli" Braci Quay, wklejam poniżej fragment filmu. Tam stary kinematograf, tu stary i śmieszny hełm na głowie - wprowadzają człowieka w stan zdumienia.

Sprzedam SR-007mk1/K1000/D8000

Piotr Ryka

  • 4 / 3417
  • Nowy użytkownik
11-06-2021, 14:40
Zabawa z Orfim trwała ponad miesiąc!

K1000 w tym czasie były w serwisie i wróciły raptem dwa dni temu, akurat w dniu wyjazdu Orfeusza. Miałem tylko chwilę na sprawdzenie jak brzmią, zanim Włodek spakował manatki. Uznaliśmy, że wybrana piosenka - bo miał być wokal - wypadła słabo w porównaniu z SR-009, SR-007/I i Orfim. Ale... - rodzi się off-topic (Susvara, Susvara, ...) - później, na innym repertuarze, K1000 zagrały cudownie. Okablowanie wewnętrzne zostało wymienione na Tonalium i dorobione zostały wejścia mini-jack, więc teraz mogę podłączać co dusza zapragnie, np. Forza AW Noir. Ponadto, idąc za przykładem Piotra Ryki, zdjąłem wewnętrzne grile i nadziwić się nie mogę jak pięknie dźwięk się otworzył i nasycił, palce lizać, w niektórych nagraniach podoba mi się bardziej niż Susvara (wierzyć mi się nie chce, że to napisałem). Ale w innych nagraniach to Susvara bierze górę. Te porównania są męczące, więc po prostu słucham raz na tym raz na owym.

Chwilę temu przeczytałem recenzję EAR Yoshino V12 na hifiphilosophy.com i Piotr zrobił mi ogromnego smaka na ten wzmacniacz: można powiedzieć "PR doskonały" - gra słów zamierzona. (Piotrze, chciałem u Ciebie zostawić komentarz, ale system wciąż nie działa: Internal error 500.)

Z komentarzami raczej nieprędko, bo informatyk chce dziesięć tysięcy, a mam w tej chwili ważniejsze wydatki. Wzmacniacz jest jeszcze u HiFi Ja i Ty, pewnie można pożyczyć, albo w Gdańsku posłuchać. Mogę Ci na jakieś dwa tygodnie pożyczyć kabel Tonalium do Susvar, o ile z takim ich jeszcze nie słuchałeś i podeślesz kuriera. Wg mnie wart wypróbowania, choć Entreq Atlantis i Olympus lepsze. Włodek zna nr telefonu do mnie, możecie się skontaktować. Susvary nie będą grały przez Tonalium tak milusińsko, jak przez FAW.

Gwos

  • 361 / 5668
  • Zaawansowany użytkownik
11-06-2021, 19:07
Piotrze, dziękuję! Kabel Tonalium (pełnometrażowy) miałem i wczoraj z niego zrezygnowałem, bo nie zagrał lepiej od FAW Noir. Co do V12, to już dziś zapisałem się na odsłuch za jakieś 2-3 tygodnie w warszawskim HiFi Reference, bo mają mieć.
Sprzedam SR-007mk1/K1000/D8000

Gwos

  • 361 / 5668
  • Zaawansowany użytkownik
11-06-2021, 19:09
Z komentarzami raczej nieprędko, bo informatyk chce dziesięć tysięcy, a mam w tej chwili ważniejsze wydatki.

Wyrazy współczucia.
Sprzedam SR-007mk1/K1000/D8000

Gwos

  • 361 / 5668
  • Zaawansowany użytkownik
12-06-2021, 17:08
No więc chyba tak, jedna żyła ma 2 x 0,32 + 2 x 0,55 czyli 0,636mm2 czyli 19AWG a zwykły ma 4 x 0,32 czyli 0,32mm2 22AWG.

Mógłbyś wyjaśnić co z czym tutaj porównujesz? Twój kabel (wymieniony jako pierwszy) vs "zwykły", czyli jaki właściwie?

Widzę, że mój kabel (miedziany) FAW Noir ma parametr 26 AWG, czyli - jak rozumiem - ma cieńsze żyły. Co to wszystko znaczy? Pytam teraz tylko o grubość kabla czyli jego przekrój: im grubszy tym lepszy? A właściwie dlaczego? EDIT: Właściwie wycofuję pytanie "dlaczego", w obliczu tylu nieoczywistych zasad panujących w naszej branży. Chciałbym więc raczej się upewnić, czy doświadczenie wskazuje, że im grubiej tym lepiej.

FAW Noir: https://forzaaudioworks.com/en/product.php?id_product=81

"Wypasiony" Argentum, nie wiem czy podobny w charakterystycze do kabla Stefana: http://www.argentum-audio.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=21:kabel-gonikowy-gcg-12534e-ngold-euphoria&catid=3:kable-gonikowe&Itemid=48&lang=pl

Będę wdzięczny za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 12-06-2021, 17:31 wysłana przez Gwos »
Sprzedam SR-007mk1/K1000/D8000

pastwa

  • 3815 / 5893
  • Ekspert
12-06-2021, 18:20
Generally speaking, resistance starts to have an effect on the performance of a speaker/headphones when resistance is greater than 5% of the speaker/headphone’s impedance. Resistance is affected by two key aspects: wire length and the cross-sectional area of the wire. The shorter the wire is, the less resistance it will have.

The cross-sectional area of the wire is referring to the thickness, or gauge, of the wire. The thicker a wire or the lower the gauge, the less resistance. It is therefore a combination between speaker/headphone impedance, length and gauge that affects the resistance. The below table illustrates suggested cable lengths that will ensure your cable has a resistance of less than 5% of your speaker/headphone’s nominal impedance given differing gauge measurements.


Z moich obserwacji wynika ze wiekszy przekroj calkowity rdzenia kabla zazwyczaj lepiej oddaje wypelnienie/bas, oczywiscie dla danej dlugosci i w odniesieniu do danego wzmacniacza, ale tak srednio to wychodzi, sa pewnie odstepstwa.

Gwos

  • 361 / 5668
  • Zaawansowany użytkownik
12-06-2021, 18:52
Dzięki! Mniejsza impedancja tym lepiej, czyli grubość kabla jest jak grubość rury, grubszą rurą łatwiej popłynie ta sama ilość wody. Rozumiem, że w konkretnym przypadku (np. wzmacniacz vs słuchawki) ma to swoje granice, czyli że powyżej pewnej warości grubiej już nie warto. Dobrze by więc znać wartość optymalną. Jak ją poznać? Impedancja wyjściowa wzmacniacza vs impedancja słuchawek są tu jakąś wskazówką? A wszystko to przy ustalonej grubości kabla... Trudne!
Sprzedam SR-007mk1/K1000/D8000

pastwa

  • 3815 / 5893
  • Ekspert
12-06-2021, 19:05
Mozna chyba tak to wlasnie uproscic, a wzmacniacz to taka pompa ;')

Z tego co powiedzial mi Norne Audio, kiedy dojdziemy do 19AWG i ponizej (18-17), wowczas praktycznie mozna przestac sie martwic o te ograniczenia (i dalsze pogrubianie praktycznie ma pomijalna poprawe), zatem warto zainwestowac w jakis solidny 18-19AWG i miec potem swobode parowania i spokoj umyslu.

Gwos

  • 361 / 5668
  • Zaawansowany użytkownik
12-06-2021, 19:07
Czyli czeka mnie jeszcze jakiś eksperyment. Końca nie widać. Dzięki za pomoc!
Sprzedam SR-007mk1/K1000/D8000