Audiohobby.pl

kolumny marzeń

Lutek

  • 535 / 5831
  • Ekspert
19-08-2021, 21:30
Lutek, znalazlem specjalnie dla Ciebie, juz chcialem brac ale pomyslelem "nie, nie zrobie tego Lutkowi" :-)
Widzialem je i nawet wydaja sie w dobrej cenie, ale nie patrz na mnie i je bierz, bo ja i tak nie mam gdzie ich wstawic :-)
Tzn. na sile, to bym je upchna w pokoju dziennym, ale mam spokojna, lagodna, ulegla zone i chcialbym aby taka pozostala :-)))
Ale przed decyzja o zakupie koniecznie wczesniej posluchaj - nigdy nie w ciemno
« Ostatnia zmiana: 19-08-2021, 21:43 wysłana przez Lutek »

Wuelem

  • 201 / 1673
  • Aktywny użytkownik
19-08-2021, 21:47
Ta sprzedaż Wilsonów to wałek - tak mnie to wygląda. Cena (za niska) i opis (z góry rozwiewający wszelkie wątpliwości) oraz nic o dźwięku (jakby ten ktoś ich nie słuchał). Czuję się w obowiązku przestrzec, aby ktoś nie utopił pieniędzy.

Lutek

  • 535 / 5831
  • Ekspert
19-08-2021, 22:21
Ta sprzedaż Wilsonów to wałek - tak mnie to wygląda.
A kliknij na tej stronie z tymi Wilsonami na " SKLEP" - oni maja bardzo duzo przeroznego sprzetu. Widze tez Wilsony za 7,5 tys EUR  w gorszym stanie, a te faktycznie wygladaja na stan idealny. Zreszta jak by ktos mial chec, to zapewne najpierw nawiaze z nimi kontakt i pojedzie osobiscie. Telefon podaja z kierunkowym +44, tzn, ze jest to numer kierunkowy przypisany w numeracji obszarowi Wielkiej Brytanii wraz z wyspami, będącymi brytyjskimi protektoratami: Guernsey, Man i Jersey.  Poza tym trzeba by wczesniej popytac na forach czy ktos u nich juz cos kupowal i jak przebiegla transakcja.
« Ostatnia zmiana: 19-08-2021, 22:24 wysłana przez Lutek »

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
20-08-2021, 06:56
https://banbye.pl polecam :-)

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
20-08-2021, 08:49
Cena tych Wilsonów jest symboliczna w stosunku do wyjściowej, szczególnie w kontekście tego, że niektóre starsze kolumny zdrożały na rynku wtórnym ostatnio dwukrotnie.

Też uważam, że to "wałek" na 99%.

Nie wiem jednak czy ktoś zwyczajnie nie "przycwaniakował" bo podał ilość sztuk "1".
« Ostatnia zmiana: 20-08-2021, 09:03 wysłana przez Gustaw »

Lutek

  • 535 / 5831
  • Ekspert
20-08-2021, 11:32
Lutek, jaja sobie robie, pewnie te Wilsony fajne kolumny, ale nie moja bajka :-)
Domyslilem sie, ze jaja sobie robisz, ale z drugiej strony kto wie, co w glebi duszy sobie myslales, wiec odstapilem Ci prawo pierwokupu :-)
A sluchales  ich, lub podobnych Wilsonow kiedys, ze nie Twoja bajka, czy raczej "nie bajka" ze wzgledu na ceny takich kolumn ?
Akurat w tym wypadku cena bardzo dobra (tzn. oczywiscie nie do naszych zarobkow) i gdybym mial oddzielne  niemale pomieszczenie do sluchania, to pewnie bym sie skusil. A myslalem kiedys, ze tylko Tannoy i przy nim zakoncze moj zywot, a tu aktualnie jeszcze odgrody w budowie :-)

 
z tego co pisza Dublin, chyba w poniedzialek sie wybiore bo weekend nie pracuja ;-)

Tylko nie zapomnij mnie po drodze zabrac - chociaz posluchamy sobie :-)))
« Ostatnia zmiana: 20-08-2021, 11:51 wysłana przez Lutek »

Lutek

  • 535 / 5831
  • Ekspert
20-08-2021, 11:42
Nie wiem jednak czy ktoś zwyczajnie nie "przycwaniakował" bo podał ilość sztuk "1".
Przy tej cenie tez moze byc prawda.
Tylko z drugiej strony pod zdjeciem pisze wyraznie:
"Co jest w zestawie: para głośników,..."

Ale co tam bedziemy dochodzic... Zmelmag po niedzieli u nich bedzie, to nam dokladnie zda relacje :-)
« Ostatnia zmiana: 20-08-2021, 11:46 wysłana przez Lutek »

Wuelem

  • 201 / 1673
  • Aktywny użytkownik
20-08-2021, 11:55
Nie wiem jednak czy ktoś zwyczajnie nie "przycwaniakował" bo podał ilość sztuk "1".

Dostrzegłem to i wziąłem pod uwagę, ze cenę być może trzeba mnożyć x 2. Ale i wtedy oddanie tych kolumn w tej cenie nie jest rozsądne, a na pewno ogłoszenie by nie wisiało dłużej niż kilka godzin. Chociażby na dalszą odsprzedaż ktoś (handlarz używanym sprzętem...) by kupił. Dołożył 10 000 zł zarobku dla siebie i sprzedał w godzinę, więc niezła stawka za tę godzinę wychodzi.

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
20-08-2021, 13:34
Nie wiem jednak czy ktoś zwyczajnie nie "przycwaniakował" bo podał ilość sztuk "1".
Przy tej cenie tez moze byc prawda.
Tylko z drugiej strony pod zdjeciem pisze wyraznie:
"Co jest w zestawie: para głośników,..."

Ale co tam bedziemy dochodzic... Zmelmag po niedzieli u nich bedzie, to nam dokladnie zda relacje :-)

Zmelmag kupi i przerobi te kolumny na grado-podobne słuchawki i tyle zostanie z tej legendy :)

Dodam tylko, że wg HiFiShark, podobna parka jest do "wyrwania" w ZSRR za 16 tys Euro i ta cena jest zdecydowanie bardziej prawdopodobna niż ta z Dublina.
« Ostatnia zmiana: 20-08-2021, 17:51 wysłana przez Gustaw »

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
21-08-2021, 09:31
Lutek, sluchalem roznych Wilsonow godzinami przy okazji prezentacji i tylko raz prywatnie.
Moze niebawem bedzie okazja poznac sie na dluzej, ale to dosc skomplikowane i nie do konca z mojej inicjatywy ;-)
Kolumny jak dla mnie top w swojej kategorii.
https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
21-08-2021, 09:34
Moze faktycznie w Dublinie stoi 1szt za ta cene, druga np. upadla i sie potlukla. Rzadko kto slucha mono, to ze para pojdzie za 16K nie oznacza ze 1szt pojdzie za 8.

Faktycznie nie zwrocilem uwagi ze szt...chyba ze 2szt za 9, tez spoko cena uwazam :-)
https://banbye.pl polecam :-)

Lutek

  • 535 / 5831
  • Ekspert
21-08-2021, 10:12
Moze niebawem bedzie okazja poznac sie na dluzej, ale to dosc skomplikowane
Co masz przez to na mysli ? Czy chciales napisac: " poznac sie blizej ?" Czy mam przez to rozumiec, ze byc moze mnie odwiedzisz niebawem ?

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
22-08-2021, 11:42
Mialem na mysli to co napisalem :-)

Jak mawiaja w Kabulu "nie przyszedl Mahomet do gory, przyjdzie gora do Mahometa" ...albo odwrotnie ;-)
https://banbye.pl polecam :-)

Bacek

  • 2363 / 5860
  • Ekspert
22-08-2021, 16:51
Moze faktycznie w Dublinie stoi 1szt za ta cene, druga np. upadla i sie potlukla

Zdjęcia sugerują choć nie udowadniają że to parka.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

kowalsky

  • 8 / 2255
  • Nowy użytkownik
20-10-2022, 11:57
Wzialem sobie do serca uwagi Karola stąd aż zaniemówiłem na x godzin :-)

pomysl zeby kolumna bez wciskania dodatkowych loudnessow jakims cudem grala pelniej na nizszych poziomach glosnosci a na wyzszych bardziej zwartym dxwiekiem wydawal mi sie wariacki.
Z tego prostego powodu ze budowa glosnika sprawia iz dzieje sie dokladnie odwrotnie :-)

no ale cos tam podumalem i chyba wiem jak dokonac takiej sztuki, jesli sie uda bedzie to autentycznie pierwszy taki zestaw na swiecie, i bynajmniej nie mam na mysli jakichs sztuczek aktywnych z tym zwiazanych tylko temat do rozwiazania konstrukcją przetwornika. Czy zadziala, tego na 100% nie wiem, ale przesymulowany model nie ma nic przeciwko :-)

Odgrzeję kotleta, ale nie mogę się powstrzymać.

Czy nie taki efekt uzyskamy, nawijając cewkę głośnika nierównomiernie, tj. rzadziej pośrodku, a gęściej przy końcach? Wtedy przy małym wychyleniu (niska głośność) mamy niski Bl, czyli wyższą dobroć, czyli podpompowany, misiowaty bas; przy dużym wychyleniu, w polu znajdzie się więcej zwojów, co podwyższy Bl, obniży dobroć i da konkretny strzał, już bez "misia".

Dobra teoria, czy raczej szamaństwo?