Audiohobby.pl

kolumny marzeń

Bacek

  • 2363 / 5861
  • Ekspert
12-08-2021, 13:35
No i nigdy nie wiesz czego sie "nie da" zrobic, nie zakladaj, jak cos przyjdzie do glowy warto sprawdzic bo inaczej gdzie w tym wszystkim marzenia ?;-)

Cytuj
— Przyda się też pomoc sześćdziesięciu terminatorów i czeladników z Gildii Chytrych Rze­mieślników. Może lepiej setkę. Będą musieli pracować przez okrągłą dobę.
— Terminatorów? Mogę dopilnować, żeby najlepsi majstrowie...
Leonard uniósł dłoń.
— Nie majstrowie, panie — rzekł. — Niepotrzebni mi ludzie, którzy poznali już granice tego, co możliwe.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

pień

  • 2216 / 1002
  • Ekspert
17-08-2021, 22:03
Drogie komponenty nie gwarantują dobrego efektu.

lecimy dalej :-) prosto jest wypić dwa piwa, oraz : jak nie wiesz czego chcesz to dostaniesz nie wiadomo co :-)

No i wszystko się zgadza :)
  Prostota na końcu wygrała.

A co do prostoty to taki przypadek z pracy- chyba w poniedziałek to było.
 Moje pędzidło chciało zdechnąć i wylądowało w serwisie.  Zastępczo posłużyłem się starym 12T gratem który nie poszedł na żyletki dlatego że na wypadek W on jeszcze zostaje.
 Odpaliłem w nim radio i jakoś tak dziwnie było bo najpierw nie załapałem w czym sprawa.  Gdy już skapowałem że chodzi zwyczajnie o to jak to radio gra!
Zajebiście po prostu.  Samo radio samo nic nie znaczy- potrzebne jeszcze jakieś głośniki.
Wyprułem bebechy z jednej strony żeby zobaczyć co tam siedzi.

Takie coś


Chyba warunki w jakich te sieroty pracują spowodowały niezły proces dojrzewania :)
Trzeba to opatentować

Wuelem

  • 201 / 1675
  • Aktywny użytkownik
18-08-2021, 16:39
Szerokopasmowiec w odpowiedniej "budzie" jest nie do pobicia.

Ja swojego czasu głośnik firmy SONIDO wsadziłem w obudowę od subwoofera samochodowego (otwór doskonale pasował). Nawet kąt ścięcia sprawił, że po postawieniu w pionie idealnie był wycelowany w miejsce odsłuchowe. Grało... oczywiście bajecznie.

pień

  • 2216 / 1002
  • Ekspert
18-08-2021, 18:22
:)
:)
Ciekawe jak by wyglądały drzwi od ciężarówki w chałupie?

hahahahah

ed.  chociaż, z drugiej strony w necie można zobaczyć dziwniejsze rozwiązania.
Poza tym drugi raz dzisiaj muszę odszczekać. Szerokopasmowce trochę lekceważyłem wcześniej.
« Ostatnia zmiana: 18-08-2021, 18:49 wysłana przez pień »

Wuelem

  • 201 / 1675
  • Aktywny użytkownik
18-08-2021, 20:53
Gdybyś nie miał pomysłu, a się uparł na full range - znajdę i wstawię zdjęcie. Para głośników ok. 1000 zł plus subwoofer ok. 150 zł (głośniki wyrzucamy, można odsprzedać, to wyjdzie 5 zł taniej) i działając docelowo bym łączył z subem - z drugiej ręki liczę ok. 300 zł (np. Yamaha czy Tannoy). Razem: poniżej 1500 zł.

Brzmienie - okolica 10 000 zł przy bardzo udanych wyborach. Wokale i tak będą ponad.

Jest też bonus: mój subik na skrzynkę był obity "misiem". Czarne coś włochate, bardzo miłe i fajne. Wygląd - git, hit i klawo.

Brzmi zabawnie, ale tylko opis, bo grać można na tym z wielkim zadowoleniem. A jeśli komuś by było mało, zawsze polecam rozważenie SONIC MAXIMIZER - zawodowe ustrojstwo o dwóch gałkach zastępujące pokrętełka "treble" i "bass". Na YouTube jest filmik jak to działa w praktyce (porównanie na muzie z/bez włączenia). Posłuchanie z tym daje efekt odrzucenia wszystkiego innego jako mdłe i nudne na wzór zwolnienia autem ze 150 km/h do 50 km/h.

Od razu dopowiem... wszystko to wyprzedałem, bo była groźba, że... do końca życia tylko tak będę słuchał :-)))))

pień

  • 2216 / 1002
  • Ekspert
18-08-2021, 22:46
Gdybyś nie miał pomysłu, a się uparł na full range - znajdę i wstawię zdjęcie.

Szukaj, dawaj :)

Lutek

  • 535 / 5832
  • Ekspert
19-08-2021, 11:25
A moje kolumny marzen na ten moment, to open baffle (odgrody), bedace aktualnie w budowie, choc sluchalem takowych jeszcze jakies ponad 10 lat temu. Ale od niedawna mam tez jeszcze jedne - raczej nieosiagalne , a mianowicie: 
Kiedys, przez kupe lat jezdzilem po Polsce na rozne odsluchy i mnie odwiedzilo w sumie pewnie ponad 100 osob, odbywaly sie u mnie rowniez rozne testy - o czym zapewne pamietacie - i jak wracalem skądkolwiek, to u siebie brzmienie najbardziej mi odpowiadalo. Ale tak bylo do niedawna, tzn do czasu jak przed paroma dniami zaprosil mnie, bliziutko mieszkajacy ode mnie, kolege Wojtek (na forum AS " szatan "), ktory jest znany z tego, ze od dawna na okragla przerzuca rozne sprzety (czesto nietanie) i ma bardzo duze doswiadczenie jesli chodzi o osluchanie. A zaprosil mnie i kolege (posiadajacego rowniez dobry - nie tani sprzet) w celu posluchania nabytych niedawno Wilsonow Audio MAXX 1                   
Coz ja moge powiedziec o tym dzwieku z Wilsonow... ? Po tej wizycie juz nie mam takiej jak kiedys przyjemnosci w sluchaniu swojego skromniutkiego zestawu, a do niedawna byl dla mnie brzmieniowo najlepszy :-)

Wuelem

  • 201 / 1675
  • Aktywny użytkownik
19-08-2021, 16:58
To ja dopowiem, że ten szerokopasmowiec w skrzynce od suba samochodowego (Dubeis czy jakoś tak - nowe z Allegro) to było z górą 10 lat temu. Teraz - w tej samej kwocie ok. 1500 zł za używane - upichciłem secik na monitorach, który gra jak systemy za 200 000 zł. Tak, za tyle - porównywałem.

Lutek, czuj się zaproszony. Nie obiecuję poziomu tych wielgachnych kolumn, ale w sumie jak blisko usiądziesz od kolumn, to i prawie to samo będzie. Wiem, nie z powodów braku chęci raczej nierealne spotkanie u mnie, ale jakby co w każdej chwili jesteś mile widziany.

Lutek

  • 535 / 5832
  • Ekspert
19-08-2021, 17:39
> Wuelem
Dzieki za zaproszenie  (zreszta nie pierwszy raz mnie zapraszasz) i bardzo chetnie bym przyjechal, ale zdrowie nie takie jak w czasach, kiedy jezdzilem po Polsce na rozne odsluchy I dlatego tez rowniez Ciebie zapraszalem, a nawet w ostatnich dniach myslalem o Tobie, aby do Ciebie specjalnie napisac i ponownie zaprosic - sadze, ze podjechalibysmy tez posluchac do szatana (Wojtka) jego systemu - szczegolnie tych Wilsonow -  bo zapewne nic by nie mial przeciw.

P.s.
Mozesz na PW mi dokladniej napisac o co chodzi z tym szerokopasmowcem od suba samochodowego ?

Wuelem

  • 201 / 1675
  • Aktywny użytkownik
19-08-2021, 17:47
Mozesz na PW mi dokladniej napisac o co chodzi z tym szerokopasmowcem od suba samochodowego ?

Wkleję zdjęcie, stracę przez to reputację, ale zamieszczę :-)

Za Wilsony dziękuję. Takich i jeszcze lepszych się nasłuchałem. Dlatego też koncentryczny Tannoy nie jest dla mnie żadnym objawieniem. Tannoy DC to średnia (może nawet dobra średnia - ukłon Lutku dla Ciebie) - i tyle. Ok., świetna średnia :-))

Lutek

  • 535 / 5832
  • Ekspert
19-08-2021, 18:29
Tannoy DC to średnia (może nawet dobra średnia - ukłon Lutku dla Ciebie) - i tyle.

Ciekawa jest Twoja aktualna ocena DC Tannoya, bo jeszcze nie tak dawno - w lutym tego roku - na AS, w watku klubowym dobrych monitorow napisales miedzy innymi:

" Jakie podbarwienia i rezonanse np. w Tannoy Eaton?
Te kolumny grają tak czysto, że na dzisiejsze pieniądze trzeba wydać 20 000 zł albo znaleźć coś wyjątkowego. "

Wuelem

  • 201 / 1675
  • Aktywny użytkownik
19-08-2021, 18:39
I wszystko się zgadza. Ale powyżej 20 000 zł tez są kolumny. Np. zauważone przez Ciebie Wilsony. Po co mi słuchać kolumn za umowne 20 000 zł wartości dźwięku, gdy można słuchać za 40 000 zł, 50 000 zł, 100 000 zł i więcej. Jeśli czerpać frajdę lub przejeżdżać setki kilometrów, to nie dla powtórek ze znanego.

Lutek, Ty chyba nigdy nie słyszałeś WLM. Ty NA PEWNO nigdy nie słuchałeś (aktywnych) WLM.

Zmelmag

  • 1280 / 1727
  • Zmelmag
19-08-2021, 19:00
Wuelem, do reputacji nie ma co sie przywiazywac, czesto sie okazuje ze nie o taka chodzilo ;-)
Dajesz foty dla mnie duzy plus za podejscie !!!


Lutek, znalazlem specjalnie dla Ciebie, juz chcialem brac ale pomyslelem "nie, nie zrobie tego Lutkowi" :-)

https://www.audiomarketworld.com/product-page/wilson-audio-maxx-1
https://banbye.pl polecam :-)

Wuelem

  • 201 / 1675
  • Aktywny użytkownik
19-08-2021, 20:20
Na szczęście reputację można stracić tylko raz, więc przynajmniej nie będę musiał się tego obawiać...





« Ostatnia zmiana: 19-08-2021, 20:28 wysłana przez Wuelem »

Lutek

  • 535 / 5832
  • Ekspert
19-08-2021, 21:27
Lutek, Ty chyba nigdy nie słyszałeś WLM. Ty NA PEWNO nigdy nie słuchałeś (aktywnych) WLM.

Raczej nie sluchalem, a juz na pewno aktywnych. Ale za to Ciebie uwaznie slucham..., tzn. czytam i mi na razie to wystarczy :-)