Audiohobby.pl

Szablon do ustawiania głowic.

nano

  • 9079 / 4983
  • Ekspert
06-01-2021, 13:14
ja nie  kupie
powod

zawsze laze do znjaomego  co ma i nie chce pozyczac he he he he
podswietlamy z drugij strony  lasepointerem ... he  he 
zabawa przednia

AUDIOTONE

  • 9389 / 5830
  • Ekspert
06-01-2021, 20:20
Nano zrób kiedyś zdjęcie jak będzie możliwość tego szablonu z laserem. Ciekawi mnie jak to jest zbudowane.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Krzysztof_M

  • 1470 / 5283
  • Ekspert
03-01-2023, 17:15
No i kupił ktoś tego chińskiego odpowiednika? Jakieś wieści co do jakości wykonania?
Tutaj nowe wyszukiwanie:
https://www.ebay.pl/itm/294975984854

α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Wojciech7

  • 1494 / 1092
  • Ekspert
03-01-2023, 17:56
Na pewno przydatna rzecz. Czy nie można u nas takiego szablonu zrobić-są w intrernecie wymiary  bo widziałem. Tego nie  zrobię sam bo nie mam urządzeń technicznych , pewno frezarka, piec hartowniczy,szlifierka na płasko, może  do otworów na mokro,materiału i wiedzy-mam tylko chęci:))))

Krzysztof_M

  • 1470 / 5283
  • Ekspert
03-01-2023, 18:09
Jakiś uprzejmy "kolega modelarz" z własną CNC i doświadczeniem w precyzyjnych sprawach i może dałoby radę?
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Wojciech7

  • 1494 / 1092
  • Ekspert
03-01-2023, 18:14
Niestety nie znam nikogo takiego już teraz, w piwnicy sprawdziłem nie ma takich urządzeń-szkoda-:(((( Chińczyk potrafi bo wie co to jest kapitalizm jednak -hehehe....

RedKoral

  • 166 / 5609
  • Aktywny użytkownik
03-01-2023, 18:57
No i kupił ktoś tego chińskiego odpowiednika? Jakieś wieści co do jakości wykonania?
Tutaj nowe wyszukiwanie:
https://www.ebay.pl/itm/294975984854

Witam Kolegów w Nowym Roku!
Ostatnimi czasy nie zabierałem glosu bo i chwalić się nie było czym, a i nie zapsuło się nic na szczęście.
Wywołany do tablicy przyznaję się, zakupiłem taki szablon, nawet od tego samego sprzedawcy. Oczekuję właśnie na przesyłkę, jak dojdzie i coś pomierzę to oczywiście dam znać.
O własnej produkcji szablonu dyskutowaliśmy już kiedyś, ale nikt nie znał nikogo z odpowiednim parkiem maszynowym. A skoro chińczyk zrobił to zaryzykowałem. Zobaczymy...😃
Pozdrawiam
Marcin

AUDIOTONE

  • 9389 / 5830
  • Ekspert
03-01-2023, 19:20
No i kupił ktoś tego chińskiego odpowiednika? Jakieś wieści co do jakości wykonania?
Tutaj nowe wyszukiwanie:
https://www.ebay.pl/itm/294975984854

Witam Kolegów w Nowym Roku!
Ostatnimi czasy nie zabierałem glosu bo i chwalić się nie było czym, a i nie zapsuło się nic na szczęście.
Wywołany do tablicy przyznaję się, zakupiłem taki szablon, nawet od tego samego sprzedawcy. Oczekuję właśnie na przesyłkę, jak dojdzie i coś pomierzę to oczywiście dam znać.
O własnej produkcji szablonu dyskutowaliśmy już kiedyś, ale nikt nie znał nikogo z odpowiednim parkiem maszynowym. A skoro chińczyk zrobił to zaryzykowałem. Zobaczymy...😃
Pozdrawiam
Marcin
Witaj Marcinie ;-)
Bardzo jestem ciekaw jak faktycznie ten szablon jest wykonany i czy będzie spełniał odpowiednie standardy.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Krzysztof_M

  • 1470 / 5283
  • Ekspert
03-01-2023, 20:36
No i kupił ktoś tego chińskiego odpowiednika? Jakieś wieści co do jakości wykonania?
Tutaj nowe wyszukiwanie:
https://www.ebay.pl/itm/294975984854

Witam Kolegów w Nowym Roku!
Ostatnimi czasy nie zabierałem glosu bo i chwalić się nie było czym, a i nie zapsuło się nic na szczęście.
Wywołany do tablicy przyznaję się, zakupiłem taki szablon, nawet od tego samego sprzedawcy. Oczekuję właśnie na przesyłkę, jak dojdzie i coś pomierzę to oczywiście dam znać.
O własnej produkcji szablonu dyskutowaliśmy już kiedyś, ale nikt nie znał nikogo z odpowiednim parkiem maszynowym. A skoro chińczyk zrobił to zaryzykowałem. Zobaczymy...😃
Pozdrawiam
Marcin
Hej Marcinie - dzięki za odzew :) Już miałem klikać zakup. Ale zaczekam na Twoją opinię. W razie  czego będę Ci dłużny kilka dobrych piw :)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

RedKoral

  • 166 / 5609
  • Aktywny użytkownik
03-01-2023, 20:42
Przyznam, że czekam i przebieram nogami. Też jestem baardzo ciekawy co to za cudo. Podzielę się wrażeniami niezwłocznie.

Hammer

  • 4685 / 2290
  • Ekspert
03-01-2023, 22:37
Trzeba to przyłożyć w decku który ma prawidłowo ustawioną wysokość głowicy i ......wszystko wiadomo.

Krzysztof_M

  • 1470 / 5283
  • Ekspert
09-01-2023, 22:17
Kolejna możliwość, niestety wymiary nie są podane, a do tego przydałoby się znać też zakres tolerancji.
No i oczywiście nie podano źródła wymiarów, na które się sprzedający powołuje.
To sugeruje, że nie wykonał tego wykwalifikowany ślusarz - dzisiaj CNC może mieć każdy.
https://allegrolokalnie.pl/oferta/serwisowy-wzornik-do-ustaw-glowic-magnet-kasetow

α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

RedKoral

  • 166 / 5609
  • Aktywny użytkownik
09-01-2023, 22:41
Cena oczywiście atrakcyjna, ale sam szablon wygląda jak jakaś wariacja na temat. Szczerze powiedziawszy jakoś mi się nie podoba ☹️. Tak jak napisałeś, nie wiadomo wg. jakich wymiarów to wystrugano, z jaką tolerancją itd. A poza tym, gdzie jest kołek pomiarowy?

AUDIOTONE

  • 9389 / 5830
  • Ekspert
09-01-2023, 22:49
A jak ustawimy magnetofon z dual-capstanem ? Brak miejsca na lewa oś ... i oczywiście brak przymiaru (kołka).
Szkoda czasu.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

RedKoral

  • 166 / 5609
  • Aktywny użytkownik
12-01-2023, 13:09
Witajcie, otrzymałem wreszcie przesyłkę z szablonem od skośnookich. Pierwsze wrażenia są w sumie pozytywne. Płyta szablonu wykonana jest nie z amelinium jak np. w białoruskiej kopii dostępnej swego czasu, a ze stali przez co jest dość ciężka i "przyjemnie" czuć ją w ręku. Kołki pomiarowe wykonano z aluminium lub jakiegoś stopu aluminiowego. Są bardzo lekkie. Tak organoleptycznie wykonanie jest niezłe, wszystkie krawędzie są obrobione, nic nie haczy i brak "zadziorów".
Teraz sprawa najważniejsza czyli wymiary. Aktualnie dysponuję jedynie suwmiarką elektroniczna, i musimy przyjąć jej wskazania. Gdzieś zapodziałem mikromierz, a kupowanie jakiegoś taniego na szybko mija się z celem bo jego dokładność będzie pewnie zbliżona do tej suwmiarki.
Wymiar "a" szablonu jest zgodny idealnie z wzorcem czyli 2,44mm. Kołki pomiarowe (każdy z trzech) jest nieco za niski w wymiarze "c" nawet z uwzględnieniem tolerancji czyli 3,66mm wobec 3,81mm +-0,0025mm. Pozostałe wymiary mieszczą się w tolerancji.
Moim zdaniem z pomocą tego szablonu można ustawić wysokość głowicy i rolek, jednak z uwagi na nieco za duży "rozjazd" kluczowego wymiaru "c" bez taśmy pomiarowej 1kHz (np. ANTa lub HPR) się nie obejdzie jeśli chcemy zrobić to jak najdokładniej.
Generalnie biorąc pod uwagę cenę, chyba może być 😀.
A tak przy okazji, moglibyście zmierzyć posiadane szablony i kołki w newralgicznych punktach? Ciekaw jestem jak wypadają inne wyroby?