Audiohobby.pl

JVC KD-VR5

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
17-02-2020, 11:11
na serio warto posiadac ten jvc jesli szuka sie czegos z autoreversem
ja mam troche    zdemolowany  ten tapedeck
ale to nie przeszkadza w jego przyjemnym graniu  :-)
jest swietny  frajda w obsludze  frajda w patrzeniu na niego frajda w sluchaniu


« Ostatnia zmiana: 17-02-2020, 11:53 wysłana przez AUDIOTONE »

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
17-02-2020, 11:11
cd

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
17-02-2020, 11:12
cd
« Ostatnia zmiana: 17-02-2020, 11:21 wysłana przez nano »

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
17-02-2020, 18:03
Zauważyłeś że ma szybki revers ?  no i masz czym pokręcić bo w 501 żadnej podkówki nie ma od poziomów.

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
17-02-2020, 18:46
tak tak ale nasz 501 na serio brzmi b b  dobrze nie trza krecic ..
nie mowie o nagrywaniu
tego nie robie w autoreversach

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
20-04-2022, 20:04
Ponad dwa lata od poprzedniego wpisu, no więc trzeba odgrzać :)
  Paskudny dzień dzisiaj- był :)   dopóki nie wróciłem do domu.   Czekała na mnie paczka :



Po zasięgnięciu języka na forum w temacie jednokieszeniowca z reversem i po negocjacjach z gościem z ebaya.  Kupiłem tego z obrazków.    Świadom że ma jakiś problem z nagrywaniem i że ono wcale nie odpala.
  Odpala- sprzedawca chyba nie wiedział że trzeba użyć kombinacji klawiszy-  bądź nie wiedział że kaseta ma zabezpieczenie.
  A pisał mi że na jakiejś starej kasecie sprawdzał.
Ogólnie w rzeczywistości magnetofon wygląda lepiej niż na zdjęciach co mnie cieszy :)  Przysypany kurzem - jedna mała ryska na szybie wyświetlacza- pestka :)    zrobi się.  Deikel lekko obczochrany do lakierowania będzie i tak a najważniejsze że klawisze nie poorane itd...
  Widać nigdy nie był przez kogoś mało wiele kumatego oglądany bo napięcie ustawione było na 220V.
Magnetofon odpalił z kopa- gra :)    Niestety nie ma gałki do regulacji głośności wyjścia słuchawkowego- albo ja nie wiem jak to ustawić.
  Co w środku nie wiem bo teraz jem spagetti .
    cdn.......................   wkrótce

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
20-04-2022, 21:02
Gratuluje nowego nabytku. I będzie maszynka z reversem ;-)

Niestety nie ma gałki do regulacji głośności wyjścia słuchawkowego- albo ja nie wiem jak to ustawić.

A co chcesz ustawić ?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
20-04-2022, 21:34
Głośność słuchawek oczywiście chciałoby się z marszu ustawić.  Bo wyjście słuchawkowe wali mocą pewnie większą niż słaby wzmak lampowy :) Małe kolumny by można podpiąć.   Grubo powyżej poziomu komfortowego słuchania.   Gałki na wierzchu ni ma- przypuszczam że jest jaka podkowa gdzie na płycie-  ale nie pali się bo teraz to tylko oględziny :)  sprzęta.
  Nie był otwierany :)  Śruby puszczały z wielkim trzaskiem a widok w środku zachęcający i nawet syfu nie ma.
Pasek zapewne firmowy- cholera- z czego je robili że tyle lat wytrzymał-  chociaż już jest słabiutki to magnet gra.  Standardowo jak zaczynam przypuszczać :)   JVC  kłamie w sprawie silników- na klapie pisze dwa  a są trzy.  Silnik główny w odróżnieniu od mojego pierwszego JVC  kręci bezszelestnie.  A nie tak jak w TD :)  że dopiero po długiej walce ucichł.
    Wbrew sugestii że magnetofon zdechł na nagrywaniu w istocie nagrywa ale to już napisałem.   Niestety nie działa funkcja którą bardzo lubię w TD.
Odtwarzanie pomiędzy indeksami.  Memory świeci ale prawdopodobnie zdechł pstryczek auto - zobaczy się.  Intrygowało mnie czy indeksowanie będzie działać gdy po drodze autorewers zmieni stronę.
  Też się zobaczy.   I jest jeszcze jeden szczegół który mnie intryguje.
Po jaką cholerę są klawisze wyboru rodzaju taśmy skoro magnet ma komplet styków do rozpoznawania rodzaju.  Ciekawe-  trzeba przeczytać instrukcję zapewne :)
  Swoją drogą autorewers pierońsko szybki-  można powywalać rozbiegówki to prawie by się nie zauważyło że zmienił stronę.
Nie dość że szybko to robi to cicho :)
   Może prawie tak samo szybko działa gdy uruchomimy pomijanie ciszy- pustek na taśmie.   Nie pomyślałem o tym- następnym razem sprawdzę :)



Poza tym wszystkim to muszę wyluzować, w sobotę jadę do czarownicy po Tandberga :)
  co mi tam
« Ostatnia zmiana: 20-04-2022, 21:40 wysłana przez pień »

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
20-04-2022, 21:57
w sobotę jadę do czarownicy po Tanberga
Wiedziałem że Robercik jest już "ugotowany" magnetofonowo ;-) Tak trzymać !!!!

Robercie odnośnie regulacji poziomu wyjściowego w KD-VR5 to można się posiłkować schematem od KD-V6 który takową posiada i stamtąd "coś dorobić lub przerobić". Zaznaczam, że przykładowo model KD-VR7 już takową posiada ale w miejscu tym co są w VR5 gniazda od wejść mikrofonowych...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
20-04-2022, 22:12
Nie jest to jakiś wielki problem ale tak na >zaś<  warto by trochę ściszyć słuchawki.  Tak samo jak nagrywanie- pewnie nagram jaką taśmę ale coś mi się zdaje że on za mocny w nagrywaniu nie będzie.
  Jaki on ma głos to jeszcze nie wiem- rano może zdążę trochę przeczyścić i podłączę do Harmana to się posłucha.   Na słuchawkach jest tak głośno że nie da rady i tyle.
 >Będzie fajny weekend :)   chociaż chyba zawalę plan z manometrami :)
  Poza tym na bank trzeba go będzie zmodyfikować- w sensie ilości zakresów pomiarowych.  Do Tandberga na bank będzie trzeba - może nawet z uciągiem paru kilogramów hahahahaa
« Ostatnia zmiana: 20-04-2022, 22:15 wysłana przez pień »

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
21-04-2022, 18:54
Mało czasu ale nie wyrobiłem i takiego brudnego podpiąłem do wzmaka.
   Gra bardzo ładnie :)   Charakter dźwięku podobny  jak w TD  ale jest  taki - hmmmm-  jak by to opisać.
Wydaje mi się że idzie w ton znany z dobrych nagrań z lat 60-tych.
 Taa- weekend będzie pracowity :)

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
22-04-2022, 11:11
No ciekaw jestem co to z niego będzie.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
22-04-2022, 20:29
Hehe :)
  Fajny magnetofon z niego będzie.   On biedak tyle tego kurzu to w jakiej szopie nazbierał i zdaje mi się że zużyty nie jest.  Zastał się- gdzie niegdzie coś zaśniedziało i takie tam.    Na próbnym odsłuchu poszarpał mi taśmę drań jeden bo gdzieś na środku wydawało mu się to koniec strony i revers >myk <  na drugą stronę.  Po chwili skapował że coś nie tak i >myk<  rewers na poprzednią.   I tak kilka razy a że revers szybki skubany i wyprzedzał w czasie pracę windy która nie nadążała to oczywiście prowadzeniem taśmy zaczepiał o nią.  No i pomiętolił troszkę.  Ale spoko- taśma ćwiczebna chociaż zajebiście nagrana i pełna starych niemieckich hitów z nad jeziora które ma echo :)
  Jakoś przeżyję tą stratę :)
Trzeba będzie dziadka tak jakby w mak rozmontować- wyczyścić- stare  mazidła wydrapać bo zmieniły konsystencję na łupliwą- spryskać nowymi teflonami - podrapać w stykach- sprawdzić luty itp.....
  No i oczywiście prysznic panelowi zrobić i szybkę przepolerować :)
     Dzisiaj mam już dosyć, niedawno wróciłem z pracy i dziobem zaryję w klawiaturę.
Wezmę browara i poczytam może troszkę co tam na forum nowego.

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
25-04-2022, 08:22
gratulacje
ja oczywiscie zaprotestuje jak zwykle    eeee 60 lata  ty ty ty !!


to swietnie grajacy magnetofon 


polecam


czytam dalej co piszesz 

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
18-07-2022, 00:54
Trochę zeszło nano  bo to wpadłem w jakąś manię magnetofonową i inne sprzęty ciągle się wpychały przed niego.
   Dzisiaj kolejny raz dostałem po paszczy od Akai-  znienawidziłem magnetofony szpulowe heheheeh,   to w końcu zabrałem się za tego JVC  z autorewersem-  tak dla odprężenia i uspokojenia nerwów.
   Tak się wkręciłem że zapomniałem trochę więcej zdjęć narobić.   Chociaż nic szczególnego do roboty nie było, zwyczajnie takie zwykłe czyszczenie- smarowanie itp...    Najgrubsza robota to wypolerowanie szybki wyświetlacza i kieszeni bo były porysowane.   Trochę zachodu było też żeby ze starego oleju oczyścić.
 Właściwie to nie ze starego  mocno-  poprzedni użytkownik słabo kumaty jakiś był  a magnet miał kilka drobnych boleści-  typu revers działał nie tak jak trzeba-  potencjometr poziomu trzeszczał-   styki rozpoznające kasetę nie działały.   
  No i on jako lekarstwo na większość boleści zaaplikował sądząc po zapachu,  zwykły olej jak do rozmiękczania zardzewiałej kłódki.
    A plastik i zwykły olej to nie jest najlepsze połączenie.   No i właściwie trochę źle się skończyło i tak.   Bo poprzednio specjalnie nie zwróciłem na to uwagi.   Panel przedni też był przy okazji obmazany i dzisiaj przy myciu okazało się że literki- nadruki  ledwie się trzymają.
   Trochę napisy oberwały niestety-  gdzie niegdzie  zlazło i  trzeba będzie poprawiać :(
  Nic to.
   Magnetofon działa teraz bardzo dobrze :)   Nie mieli już taśmy przy zmianie kierunku i ogólnie jest baardzo fajnie.  Z regulacji to tylko trochę prędkość trzeba było poprawić.
     Jedyne co mnie martwi  to wyświetlacz-   świeci wyraźnie słabiej niż praktycznie taki sam w drugim JVC-  TD a obstawiałbym że to TD  ma większy przebieg.
   No ale TD  to generalnie więcej wytrzymują   hahahahahah