Audiohobby.pl

Synergiczne zestawienia DAC+AMP+słuchawki za rozsądną cenę

gruesome

  • 778 / 5802
  • Ekspert
08-02-2020, 20:59
Budżetowa to jest moja propozycja. KSC75 - 85 zł plus używany iPod za powiedzmy stówę.

A ja wciąż nie mogę wyjść ze zdziwienia, czytając te wszystkie opinie. Przecież KSC75 to słuchawki grające wręcz karykaturalnie. Obcięty (dosłownie) bas poniżej 100 Hz, dziwaczna wyższa średnica, brzmienie jak z metalowego garnka. Po założeniu ich na pałąk zaczynają grać normalniej, nie żeby mnie zachwyciły, ale da się tego słuchać. Ale bez pałąka, to jest po prostu dźwiękowe dziwadło :)

KSC75 są chwalone właśnie za dobre pasmo przenoszenia:



Jedyne, co mi przychodzi na myśl, to że to są małe słuchawki nauszne ze spcyficznym mocowaniem, co znaczy, że małe różnice fizjologiczne w budowie ucha mogą powodować mocno różne ułożenie słuchawki, i przez to duże różnice w tym jak je słyszy dana osoba.

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
08-02-2020, 21:07
Budżetowa to jest moja propozycja. KSC75 - 85 zł plus używany iPod za powiedzmy stówę.

A ja wciąż nie mogę wyjść ze zdziwienia, czytając te wszystkie opinie. Przecież KSC75 to słuchawki grające wręcz karykaturalnie. Obcięty (dosłownie) bas poniżej 100 Hz, dziwaczna wyższa średnica, brzmienie jak z metalowego garnka. Po założeniu ich na pałąk zaczynają grać normalniej, nie żeby mnie zachwyciły, ale da się tego słuchać. Ale bez pałąka, to jest po prostu dźwiękowe dziwadło :)

KSC75 są chwalone właśnie za dobre pasmo przenoszenia:



Jedyne, co mi przychodzi na myśl, to że to są małe słuchawki nauszne ze spcyficznym mocowaniem, co znaczy, że małe różnice fizjologiczne w budowie ucha mogą powodować mocno różne ułożenie słuchawki, i przez to duże różnice w tym jak je słyszy dana osoba.
Jęsli chodzi o mnie to powieszone na pałąku zagrały gorzej. Z dowalonym basem i brakiem przestrzeni. Niestety niektórzy lubią dźwięk karykaturalny. I wtedy koleś sprzedaje D8000 za piętnaście koła.
« Ostatnia zmiana: 08-02-2020, 21:11 wysłana przez Sekator »

Kuba_622

  • 312 / 4890
  • Zaawansowany użytkownik
08-02-2020, 21:33
Jedyne, co mi przychodzi na myśl, to że to są małe słuchawki nauszne ze spcyficznym mocowaniem, co znaczy, że małe różnice fizjologiczne w budowie ucha mogą powodować mocno różne ułożenie słuchawki, i przez to duże różnice w tym jak je słyszy dana osoba.

Możliwe, co nie zmienia faktu, że z różnych pomiarów dostępnych w necie wybrałeś akurat ten, w którym bas schodzi całkiem równo do 50 Hz, podczas gdy w wielu innych pomiarach to wygląda zupełnie inaczej, heh. To jak Ty mi takim wykresem, to ja Ci odpowiem takim ;)

gruesome

  • 778 / 5802
  • Ekspert
08-02-2020, 21:42
Możliwe, co nie zmienia faktu, że z różnych pomiarów dostępnych w necie wybrałeś akurat ten, w którym bas schodzi całkiem równo do 50 Hz, podczas gdy w wielu innych pomiarach to wygląda zupełnie inaczej, heh. To jak Ty mi takim wykresem, to ja Ci odpowiem takim ;)

To fakt, wykres na innerfidelity był za słaby, to poszukałem innego ;).

Ale właśnie te różnice w wykresach dowodzą, że tu dużo zależy od ułożenia słuchawki względem ucha. A poza tym wiele sztucznych głów używanych do pomiarów ma uszy twardsze od rzeczywistych, co w wypadku słuchawek nausznych skutkuje właśnie obciętym basem (niedociśnięte pady).

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
08-02-2020, 21:47
To nie mnie raczej cytujesz. Popraw bo nico wykresach nie pisałem.

Kuba_622

  • 312 / 4890
  • Zaawansowany użytkownik
08-02-2020, 22:20
Sprawdzałem KSC75 na generatorze częstotliwości i 80 Hz grało dużo ciszej niż 120 a takie 30 było już niesłyszalne, podczas gdy krytykowane przez wielu za bas DT880 schodzą całkiem równo i nawet te 30 Hz jest szansa realnie w nich usłyszeć w muzyce, nie na generatorze ;) Niestety prezentacja basu przez KSC75 jest ułomna, nie radzą sobie z odtworzeniem np. stopy perkusji, bo już nie mówię o muzyce organowej ;)
Natomiast jak się je dociśnie, to ten niski bas się pojawia, więc nie jest to wina przetwornika, tylko tego, że to słuchawki bez padów i pałąka (i w sumie tak właśnie brzmią). Więc jak ktoś ma jakoś bardziej dopasowane do nich uszy, to może i dla niego ten bas nie jest aż tak wykastrowany, jak ja to odbieram - możliwe, choć w to, że potrafią w miarę równo zejść poniżej 50 Hz bez pałąka to ja nie wierzę :)

I stąd jest ta ich "przestrzenność" i "przejrzystość", po prostu mają obcięty niski bas. W każdych słuchawkach jak wyciąć niski bas, to się zrobi tak niby przestrzennie, tylko to jest kastracja muzyki.
Dlatego ich nie lubię.

Druga sprawa, to granie z garnka, czy jak to nazwać - po prostu mają straszne góry i doliny na wyższej średnicy i sopranach.

Dla mnie to jest karykatura dźwiękowa (przynajmniej bez pałąka). Na pewno nie ma to nic wspólnego z tym, jak słyszę muzykę na żywo. A gdyby tak grały słuchawki za 10 tys.? No, to wtedy można by mówić, że to wyrafinowany dźwięk pod specyficzne i wyrobione gusta ;) Nie no, żarcik.

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
09-02-2020, 18:25
Aha basu jest tyle co w K701, więc powiem, że gra jak słuchawka z telefonu z dołożonym tweeterm.

JEDYNY konkret od Was wzietych razem (Sekator i Fire) to stwierdzene, ze D8k maja bas rownie badziewny co K701, czy moze raczej, ze nie ma go wcale.

Powiem tyle, macie z Sekatorem bardzo specyficzny sluch, bo to prawie tak samo jakby ktos sie upieral, ze byl w ZOO i na wlasne oczy widzial slonia i ze jest on rownie maly co jego domowy pies ;'))

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
09-02-2020, 18:47
Słuchałem D8000 i basisko jest srogie, jedne z lepszych słuchawek do elektroniki. Wbiłem się deczko w szok jak potrafiły mocno uderzyć nawet z takiego Hugo 2.  Jedyne które mają start do nich z tych które znam, to Pioneer Master 1 i Ultrasone 7 Tribute jeśli chodzi o ten zakres. Pamiętam że słuchałem ich razem z elektrostatycznymi Mr Speakers VOCE. Dół na słuchawkach Dana Clarka był słabiutki.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
09-02-2020, 19:24
To jak Ty mi takim wykresem, to ja Ci odpowiem takim ;)
Z jakiej strony ten pomiar? Bo może inne słuchawki na ich pomiarach podobnie wyglądają? Daj jakieś drogie do porównania.