Audiohobby.pl

Naprawy naszych maszyn - ogólnie.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
14-02-2021, 18:10
Takiego LAVO nie widziałem. Miałem normalnego LAVO-3 ale tamten to był multimetr, a Twój to miernik do tranów :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
14-02-2021, 23:31
kolejny profi serwis:


Uprzedzam nie oglądać na trzeźwo...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
15-02-2021, 12:16
po paru szklankach też się nie da ....... butem obudowę trzyma szlifierka i jazda ..... i działa !
A widzisz a ty się pier......sz, głaskasz, a tu proszę bez schematu kable podłączone na pałę ... śmiga jak nówka.
Fajne pierwsze ujęcie - na taczkach.

Gościu bez krępacji rozbiera mechanizm na śrubki, znaczy się spec, Nano to cieniarz przy nim hehehehehehehehehehehe

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
15-02-2021, 13:52
Chyba zacznę tak serwisować swoje padalce. :) hahaha
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

bsw

  • 515 / 4932
  • Ekspert
15-02-2021, 16:21
po paru szklankach też się nie da ....... butem obudowę trzyma szlifierka i jazda ..... i działa !
A widzisz a ty się pier......sz, głaskasz, a tu proszę bez schematu kable podłączone na pałę ... śmiga jak nówka.
Fajne pierwsze ujęcie - na taczkach.

Gościu bez krępacji rozbiera mechanizm na śrubki, znaczy się spec, Nano to cieniarz przy nim hehehehehehehehehehehe
Dajecie się wkręcić.
Koleś bierze sprawnego sprzęta, kręci scenę końcową. Później zakopuje aby "skruszał", odkopuje, udaje że myje czy szoruje. Odpowiedni montaż a frajerzy to lajkują.
Kiedyś była magia telewizji teraz jest YT...

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
15-02-2021, 17:20
po paru szklankach też się nie da ....... butem obudowę trzyma szlifierka i jazda ..... i działa !
A widzisz a ty się pier......sz, głaskasz, a tu proszę bez schematu kable podłączone na pałę ... śmiga jak nówka.
Fajne pierwsze ujęcie - na taczkach.

Gościu bez krępacji rozbiera mechanizm na śrubki, znaczy się spec, Nano to cieniarz przy nim hehehehehehehehehehehe
Dajecie się wkręcić.
Koleś bierze sprawnego sprzęta, kręci scenę końcową. Później zakopuje aby "skruszał", odkopuje, udaje że myje czy szoruje. Odpowiedni montaż a frajerzy to lajkują.
Kiedyś była magia telewizji teraz jest YT...

Jakiś czas temu pisalismy o tym... w temacie magnetofon :) więc zdajemy sobie sprawę że wiekszość "napraw" na YT to czysty wał i służy tylko łatwemu przyswojeniu wiekszej ilosci tzw. Łapek... to nie nowość. I wklejając ten link nie chodzi mi oto że to tobią tylko jak to robią. I poprostu ubaw po pachy :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
15-02-2021, 17:45
oj bsw oj oj przecież to fake znany na forum .... oni mają takie filmiki jak odnawiają motocykle, rowery i wszelakie śmieci.
https://www.youtube.com/channel/UCZWB_COfK8Zr3dtcjVn33PA/videos
a tutaj piękny głośnik....... Jak on zamontował nową membranę tak na czuja paluchami symetrycznie bez szablonu to masakra i skąd na zadupiu takim w wiosce w lesie kompletne zawieszenie....


Najciekawsze to ze znajdują te rzeczy np w polu ryżowym, w lesie itp.

Audiotone bo po prostu Ty nie masz takich narzędzi  jak oni....

Ale tak na poważnie to oglądałem reportaże że np w afryce robią z europejskich "śmieci" masę pożytecznych dla siebie rzeczy z metalu i opon starych np klapki niezniszczalne z bieżnikiem Continentala.
a ten też., chodzi po śmietnikach i szuka ....... https://www.youtube.com/channel/UCtGc1Hv0Fq5G211AwMHbf1g/videos

Maczetą otwieramy kieszeń cd ......

Audiotone wiesz jak się czyści mechanizmy już?
« Ostatnia zmiana: 15-02-2021, 18:01 wysłana przez Hammer »

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
16-02-2021, 19:34
Myjka ultradźwiękowa.... 13:15

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
21-02-2021, 15:07
a teraz takie ....Lavo versje.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
21-02-2021, 15:32
Właśnie takiego Lavo-3 miałem. To był mój drugi "poważny" multimetr, zaraz po pierwszym który dostałem po choinkę  UM-203 :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Destroyer

  • 335 / 1313
  • Zaawansowany użytkownik
21-02-2021, 19:19
A ja kupiłem kiedyś coś takiego za 5 zł. I nie wiem jak z tego korzystać. Jestem niestety elektronicznym analfabetą. Trudno...bywają gorsi ode mnie....))
St.

siwy

  • 658 / 2606
  • Ekspert
21-02-2021, 19:35
A mi się taki zabytek trafił madę in DDR
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
21-02-2021, 19:54
Są jeszcze takie PRLowskie ciekawostki do kupienia i sporo innych

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
21-02-2021, 22:19
A ja kupiłem kiedyś coś takiego za 5 zł. I nie wiem jak z tego korzystać. Jestem niestety elektronicznym analfabetą. Trudno...bywają gorsi ode mnie....))
Ten "multimetr" jest raczej do "wykrywania" napięcia niż do wykonywana pomiarów :)
Ale do rzeczy:
Jego obsługa polega na tym że jedną końcówkę wkładamy do jednego z trzech gniazd oznaczonych jako (pomiar rezystancji), (pomiar AC - napięcie przemienne), ( pomiar DC- napięcie stałe) a druga końcówkę do czterech podzakresów pomiarowych 150mA ( gdy mierzymy natężenie prądu) i 3 zakresy napięcia 15V, 250V i 1kV. :)
To tak na szybko.

Hammer:
Miernik RLC bardzo fajna sprawa do pomiaru wartości kondów , cewek i rezystorów. I V640 :) szkoda że nie posiada pokrętła, ale to bardzo dobry przyrząd pomiarowy. Ale wszystkie te przyrządy wymagają po tylu latach kalibracji w specjalizowanym zakładzie, dopiero wtedy okażą się w pełni wartościowe. A kalibracja mierników potrafi być droga inwestycją.-
« Ostatnia zmiana: 21-02-2021, 22:22 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
22-02-2021, 08:28
No to ja wiem o tym..... to są cienie przeszłości i jak je zobaczyłem to łezka się zakręciła, ile to dawniej kosztowało to buty spadały, a teraz to....... są nieużywane od xx lat mechanizmy wskazówkowe do kompletnego mycia.

Najbardziej to mi się podoba ten wskazówkowy największy, porządna maszyna tylko jako przyrząd podstawowy teraz i w takim stanie raczej nie ma sensu,m pogadam z Tomkiem czy da się taki ustrój wymyć z kurzobrudu.