Audiohobby.pl

Audio Video Show 2019

Wuelem

  • 201 / 1695
  • Aktywny użytkownik
19-11-2019, 16:41
W jednym z pokojów rzeczywiście prosto znaleźli sposób na zmulenie: dali pod monitorki niskie podstawki i tylko dwa krzesła, czyli przy tym ruchu ludzkim kazali wszystkim stać. Zejście z linii wysokotonowego ekstremalne.

Ponieważ nie zwykłem klękać przed sprzętem, to nie posłuchałem długo. 

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
20-11-2019, 13:36
a to chyba wiem gdzie, male bbc monitorki wlasnie. Maly pokoik, kolumny ustawione na jego srodku prawidlowo, tylko faktycznie ciasno.

Warunki optymalne dla takich maluchow bo raczej nikt swiadomy nie bedzie ich uzywal w pomieszczeniach wiekszych niz to w ktorym byly prezentowane.


Zreszta u nas na prezentacji kilka osob w tym ja marudzilo ze za glosno, ale sie nie wtracam. Sasiedzi np. wpadli pomarudzic ze im bas glowe urywa, podczas gdy gralismy z glosnikow w obudowach zamknietych :-)

Fakt, kartongipsy stadionowe maja swoj urok i byc moze tu i owdzie cos sie podbudzalo, nie kazdy tez ma swiadomosc tych rzeczy, niby oczywistych, czlowiek uczy sie cale zycie :-)

W kazdym razie na przyszlosc uzgodnilem ze wspolnikiem ze bedziemy wystawiac zestawy wlasnie na polowe pomieszczenia, bedzie mniej miejsc dostepnych ale bedzie jeszcze lepsza scena i pare dB mniej do osiagniecia poziomu który nie bedzie poziomem "pitu pitu" na miejscach odsluchowych... choc do gryphonowskich 110dB w pierwszym rzedzie to mysle brakowalo z 15, tam to dopiero sie dzialo w temacie poziomy wszystkiego :-)))
No i w sumie fajnie, koncertowo.
https://banbye.pl polecam :-)

Wuelem

  • 201 / 1695
  • Aktywny użytkownik
20-11-2019, 14:09
Trafne rozpoznanie.

Reszty nie komentuję, bo i nikt nie prosi :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
21-11-2019, 09:56
OK, nie ma jednak co marudzic na to ze monitorki byly prezentowane w optymalnych warunkach, wysoka frekwencja cieszy organizatora :-) Najlepiej unikac soboty o ile to mozliwe, piatek i niedziela sa "krótsze" ale spokojniejsze i mysle zwiedzi sie wiecej.

W sobote jak widzialem co sie dzieje pojechalem do muzeum narodowego :-)
https://banbye.pl polecam :-)

mirek10

  • 1210 / 4386
  • Ekspert
21-11-2019, 10:08
Najlepszy dzwiek wystawy AVS w Warszawie, byl w pokoju 202 w hotelu Sobieskim

colcolcol

  • 925 / 5274
  • Ekspert
21-11-2019, 10:10
Lan .. i dlatego musiałem się tłumaczyć przed dziećmi brakiem Twojego autografu :/

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
21-11-2019, 10:51
colcol, przeciez mozesz dzieciom zlozyc wlasny, reszta i tak sie nie zna :-)

Mirek, konstrukcja ciekawa, nie mialem szczescia do na tyle dobrej prezentacji zeby pstryknac fote.
Napisz cos wiecej bo na jakims innym forum ktos moze w rownie orzekajacym tonie napisac :

"najlepszy dźwięk na wystawie to nagłośnienie stołówki na Narodowym" :-)
https://banbye.pl polecam :-)

mirek10

  • 1210 / 4386
  • Ekspert
21-11-2019, 12:14
Najlepszy dzwiek wystawy AVS w Warszawie, byl w pokoju 202 w hotelu Sobieskim
Chcialem dodac ze ten tor odsluchowy byl najlepszy dla mnie oczywiscie i pisze dlaczego;
Podam moja top liste sprzetow audio,ktore zrobily na mnie najwieksze wrazenie, bo swietnie graly na AVS w Warszawie:
1)TR AUDIO tor odsluchowy tej firmy zajal dla mnie pierwsze miejsce,skladal sie z hornow VIVET(3-drozny) skutecznosc 98db a impedacja 8Ohm + monoblokow lampowych.Fantastyczne wybrzmienie,przejrzystosc polaczona z szybkoscia,naturalne w 100% granie na zywo z czyms takim spotkalem sie poraz pierwszy w zyciu,otwartosc w przekazie i ten niesamowity naturalny oddech tych kolumn,co za swoboda,podmuch czulo sie na calym ciele a jak zagral fortepian! to szok.Prowadzacy to profesjonalisci,repertuar swietny,gramofon i wspanialy magnetofon szpulowy telefunkena,wracalem tam dwa razy,ceny przystepne sprzetu grajacego.

mirek10

  • 1210 / 4386
  • Ekspert
21-11-2019, 12:19
Moja top lista:
2)Kolumny Tannoy Westminster SE olbrzymie kolumny grajace parokrotnie lepiej o wspomnianych tu na forum kolumn firmy Klipsch, tych najwiekszych grajacych w katach pokoju, co graly bardzo ladnie,czyli jak musialy grac Westministry specjalnie sprowadxone z Wloch na ta wystawe, jesli to prokrotnie bylo lepiej! to mozecie sobie wyobrazic.Naturalnosc,glebia,spojnosc,zapieralo dech w piersiach,jaka otwartosc w graniu,brak slow,wracalem do Tannoy W. tez dwukrotnie,ciezko bylo wyjsc z tego pokoju,jestem calkowicie zauroczony dziwne bo inne kolumny tej firmy ,nigdy nie byly dla mnie wzorem swietnego grania.Zakochalem sie w tych kolumnach,tylko miec duzy pokoj i "pare zlotych"

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
21-11-2019, 14:58
dzięki Mirek, pamietasz jak wyceniono zestaw TR Audio ?

Co do Westminsterow graly ładnie jak to koncentryki Tannoya przyzwyczaiły, ale K-horn to w tmemacie bas przynajmneij dla mnie klasa sama dla siebie. Reszta moglaby byc z Tannoya ;-)
https://banbye.pl polecam :-)

meloV8

  • 1552 / 5855
  • Ekspert
21-11-2019, 15:12
W jednym z pokojów rzeczywiście prosto znaleźli sposób na zmulenie: dali pod monitorki niskie podstawki i tylko dwa krzesła, czyli przy tym ruchu ludzkim kazali wszystkim stać. Zejście z linii wysokotonowego ekstremalne.

Ponieważ nie zwykłem klękać przed sprzętem, to nie posłuchałem długo. 

To mógł być pokój Sulek, grało to hmmm, no może się nie wypowiem. Zapach w pokoju tez był dość "wysublimowany".

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
21-11-2019, 15:28
w tym roku slabiej niestety niz w poprzednich,
pewnie dlatego ze kondo przywlekli ;-)


wrócą do formy za rok, tym razem po raz pierwszy przynajmniej mnie nie zaskoczyli in plus, pare lat temu na podobnych tylko KEFach jak dla mnie petarda.
https://banbye.pl polecam :-)

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
01-12-2019, 22:54
Następny odcinek relacji video Stereophile.
« Ostatnia zmiana: 01-12-2019, 22:57 wysłana przez Gustaw »

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator

jjurek

  • 2058 / 5817
  • Ekspert
30-12-2019, 13:58
Już rok temu przypatrywałem się z pewna ciekawością starym rozwiązaniom, lecz w nowym wydaniu ( np Harbeth ). Po tegorocznym AVS postanowiłem zbudować coś na wzór starych monitorów BBC, trzymając się zaleceń konstruktorów. Do pokoju z małymi Falconami wracałem parę razy i bardzo przyjemnie się tego słuchało. Te stare kanciaki robione przez Falcona, Grahama, czy Harbetha bez wątpienia maja coś w sobie.

Robota ruszyła?
Daj znać. Sam się przymierzam do jakiś maluchów na kształt ls3/5. Na woofer wytypowałem AC1301f. Nad tweeterem dumam.

Interesujący kawałek historii tworzenia głośników LS5/9:
« Ostatnia zmiana: 30-12-2019, 14:04 wysłana przez jjurek »