Audiohobby.pl

Audio Video Show 2019

colcolcol

  • 925 / 5274
  • Ekspert
11-11-2019, 14:40
Mostruosita ?
Litości :P

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
11-11-2019, 15:02
A tematyki optyczno tubowej, gdyby Klipach zobaczył te głośniki to zmienił by nazwę swojego modelu dedykowanego żonie i oddał Belle tym zestawom.

super ze pasjonaci bywaja na szolkach, ekscentryzm 200% posluchalem w calosci tin pan alley stevie raya, nawet spoko.


colcol wszystkim marudom posiadajacym systemy jedzace z butami wszystko co na szolku niezmiennie  wskazuje droge sukcesu oraz ostatecznego pognebienia ciemnej strony mocy - wystarczy sie wystawic i pokazac ze rozmowa nie toczy sie na kozetce :-)
https://banbye.pl polecam :-)

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
11-11-2019, 18:00
To żeście mnie zdenerwowali .... aż sięgnąłem po wyszukiwarkę w Allegro i jeszcze bardziej się zdenerwowałem.
Jeszcze popadnę w marazm i zamiast Focali, na małe pocieszenie, znowu podłączę moje Hersy.
« Ostatnia zmiana: 11-11-2019, 18:03 wysłana przez Gustaw »

Bacek

  • 2366 / 5882
  • Ekspert
11-11-2019, 20:32
Ale tam spokojnie khorny Ci wejdą.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

lok

  • 432 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
11-11-2019, 20:47
A czy one koniecznie musza stać w narożnikach.
Mam skosy i na wysokość mi nie wejdą.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
11-11-2019, 20:52
Z tego co wiem powinny stać w narożnikach.

Mam jednak atrakcyjną propozycję. Kup i wstaw do mnie na przechowanie. Mam narożniki. :)

Bacek

  • 2366 / 5882
  • Ekspert
11-11-2019, 21:01
W oryginalnych starych wersjach nie miały tyłów więc bez styku z narożnikiem basu nie było wcale. Ale i na to były sposoby. W nowszych wersjach od tyłu są zabudowane. Na Show nie stały idealnie w rogach, można było zajrzeć za plecy czyli z 30-40cm od tyłu i boku było. Ale im bardziej w rogu tym będzie niższe zejście. Kupując w kawałkach i nawet zamawiając drewno do zrobienia komuś spokojnie poniżej 10k idzie się zmieścić. Ale obudowa faktycznie wymaga trochę  narzędzi i umiejętności stolarskich.
« Ostatnia zmiana: 11-11-2019, 21:04 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

lok

  • 432 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
11-11-2019, 21:18
Bacek a są dostępne plany na paczki. A czy można zrobić mniejsza  wersje np na 12 calach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bacek

  • 2366 / 5882
  • Ekspert
11-11-2019, 21:39
Plany są. Oryginalne na sklejkę 19mm (po naszej stronie Atlantyku jest 18mm). Dostosowane do naszej sklejki tez pewnie się znajdą.
Na 12 tez pewnie da się zrobić ale to tuba, nie da się tego zrobić automatycznie dzieląc wymiary. Trzeba znaleźć odpowiedni driver, na nowo wszystko policzyć a rezultat nie pewny. Będzie gorzej tylko pytanie czy bardzo czy trochę. To już pewnie lepiej zrobić 1/2 Jubilee. Tam są dwie 12.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

jjurek

  • 2058 / 5817
  • Ekspert
12-11-2019, 10:01
Fajnie grały te Horny.
To był granie przy którym można było  poczuć się w jak kameralnym klubie jazzowym.
Tworzyły iluzję naturalnej wielkości instrumentów a przy tym nie było to "holograficzne".

Gustaw, zmartwię Cię. Heresy to namiastka grania Hornów.

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
12-11-2019, 11:29
jak chodzi o bas to wszystko jest namiastka grana khorna. niestety.

nawet gryphony to tylko przepompownia
https://banbye.pl polecam :-)

meloV8

  • 1552 / 5855
  • Ekspert
12-11-2019, 12:57
Khorn grał na basie faktycznie dobrze, ale czy był absolutnie niedościgniony to bym nie powiedział. Niestety najsłabszą strona Khorna był środek pasma, któremu brakowało kultury i jakości. Co do Gryphona, to w niedziele, po prezentacji płyty Natalii, przyszedł Michael Fremer i po prosił o puszczenie kawałka z jego pendrive. Był to rip winyla unikalnej wersji kawałka Led Zeppelin, który jego zdaniem był najlepsza wersja jaka słyszał. To jaki dźwięk poleciał z Gryphona po prostu urywało głowę. Ciary na całym ciele, a po odsłuchu cała sala biła brawo.
Taki system jak Gryphon miał ogromne możliwości, ale żeby pokazać, trzeba dobre żrodlo-nagranie i odpowiednie warunki odsłuchu, które na stadionie były dalekie od ideału.

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
12-11-2019, 13:29
 srodek khorna ma dwa oblicza , powyzej i ponizej ok 500Hz, powyzej po prostu koncertowo w pelnym tego slowa znaczeniu a ponizej skala jest ale jakosc odstaje. promieniowanie z tak dlugiej tuby w tym zakresie wychodzi jak dla mnie slabiej niz z innych technik direct .

Za to na gryphonach b.ładnie szla wszelka elektronika, akustyka choc rowniej niz na khornie jak dla mnie sztuczniej.


Oba porownywane yu systemy mialy rowne warunki - stadion. Do tego elektronika w przypadku Klipscha bedzie miala mniejsze znaczenie bo nie trzeba spawarek, jest wiec wiekszy wybor.
A i tak raczej zadna spawarka nie zafunduje gryphonom takiej klasy basu jak khorn, w zadnym pomieszczeniu z zadnym nagraniem jak kilka pod rzad nagran w Klipschu :-)

Dzis rozmawialem ze znajomym i porownalem bas z khorna do jaja faberge, nie mogac znalexc kontry dla opisu innych basow na imprezie znajomy pospieszyl z pomoca "jajo niespodzianka ?"
Cos w tem desen, Gryphon to najwieksze jajo niespodzianka imprezy :-)

Pewnie tez jako calosc zagra mimo wszystko wieksza skala od k-horna, dajac poczucie jeszcze wiekszej sciany dxwieku.
tylko zgaduje, nie stawialem obok siebie, na pewno plus dla gryphona za dxwiek bardziej "audiofilski" wykraczajacy poza standardy HE dynamika i skala. Zgadzam sie tez ze czasem urywalo glowe, nie moglo byc inaczej facet mierzyl poziom dB - dochodzilo do 110dB :-)))
« Ostatnia zmiana: 12-11-2019, 13:37 wysłana przez Zmelmag »
https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
12-11-2019, 13:36
gadu gadu a ja dzis do poludnia projektuje 50Hz horn dla 12calowca :-)
ponizej sie wpakuje 10 calowki aktywne jak w gryphonie , o ile bedzie trzeba  ;-)
https://banbye.pl polecam :-)

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
12-11-2019, 14:36
Gustaw, zmartwię Cię. Heresy to namiastka grania Hornów.

Na kolegów z forum zawsze można liczyć i zawsze potrafią pocieszyć.
Nie wiem co robić. Chyba skoczę z mostu.

P.S. Co do Hornów wszelkiej maści jakie słyszałem to barwa środka pasma i często również wysokich nie należy do ich mocnych stron. W tym zakresie wolę chyba jednak moje Focal-e.