Audiohobby.pl

Audio Video Show 2019

Wuelem

  • 201 / 1695
  • Aktywny użytkownik
23-10-2019, 22:28
Czy z zaproszeniem łączy się prawo do włączenia własnego nagrania?
Posłuchanie czegoś znajomego pomaga w poznaniu systemu.

colcolcol

  • 925 / 5274
  • Ekspert
24-10-2019, 07:02

Dzięki, za zaproszenie, do zobaczenia!
« Ostatnia zmiana: 24-10-2019, 07:05 wysłana przez colcolcol »

Cervantes

  • 398 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
24-10-2019, 09:18
Czy z zaproszeniem łączy się prawo do włączenia własnego nagrania?
Posłuchanie czegoś znajomego pomaga w poznaniu systemu.

Będziemy grać z serwera więc ciężko będzie odtworzyć płytę. Jeżeli podasz kilka swoich ulubionych utworów testowych to napewno coś wgramy na serwer :)
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator

colcolcol

  • 925 / 5274
  • Ekspert
04-11-2019, 07:16
Liczę na jakąś inspirację. Coś, co ruszyłoby moje skostniałe podejście do słuchania muzyki.
Takim wstrząsem - dosłownie i w przenośni - był kiedyś odsłuch konkretnych, kilkudziesięciocentymetrowych głośników niskotonowych. Czy jest coś, czego nie słyszałem?

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
04-11-2019, 11:41
zalatwiaj wize do korei pln, Kim ponoc ma testowac nowy balistyczny pocisk, wejsciowki po 10usd, w cenie biletu ciemne okulary
https://banbye.pl polecam :-)

colcolcol

  • 925 / 5274
  • Ekspert
09-11-2019, 18:58
Dzięki Zmelmag za zaproszenie.

Po raz kolejny szum w głowie kończy pobyt na wystawie. Stadion ma lepsze warunki do prezentacji i najprawdopodobniej to na nim będzie w przyszłości cała wystawa.
Nie przekonały mnie tuby. Były w wielu pokojach, ale to nie moje klimaty, nie moja bajka. Jedynie Horn Acoustic przykuł uwagę nieźle zszytym pasmem i bardzo dobrym basem.
Devialet Reactor szalał z TV. Wielu czystych ludzi, no .. prawie wszyscy :p Wielu spikających w obcych językach i nie tylko ukraińskich. Czy tylko ja mam wrażenie niedosytu z powodu małej ilości, słabo ubranych hostess?
Brawa dla pań ciągnących cierpliwie 4 litery za swoimi mężczyznami. Ich trud i mordęga wymalowane na twarzach robiły wrażenie.     

Sekator

  • 447 / 3303
  • Zaawansowany użytkownik
09-11-2019, 23:51
Liczę na jakąś inspirację. Coś, co ruszyłoby moje skostniałe podejście do słuchania muzyki.
Takim wstrząsem - dosłownie i w przenośni - był kiedyś odsłuch konkretnych, kilkudziesięciocentymetrowych głośników niskotonowych. Czy jest coś, czego nie słyszałem?
Idź do Tulipa. Tam w jednym z pokojów grają z kaseciaka.

colcolcol

  • 925 / 5274
  • Ekspert
10-11-2019, 08:27
Kaseciak? Mam ponad 50 lat, taśmy były częścią mojej młodości, ale nie jestem sentymentalny.

Było sporo wzmacniaczy w klasie D. Może kiedyś? Z jakąś dużą lampką na górze z podłączonym żarzeniem - dla zmyłki :P

Sekator

  • 447 / 3303
  • Zaawansowany użytkownik
10-11-2019, 09:20
Co to takiego?

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
10-11-2019, 13:56
Wygląda jak filtr kabla głośnikowego Transparent Audio model Reference lub Opus.

https://www.transparentcable.com/collections/analog-audio-speaker-cables


P.S. Przy okazji, widzę mniej opisów z Audioshow 2019 na forach internetowych? Mniej ludzI?
« Ostatnia zmiana: 10-11-2019, 16:12 wysłana przez Gustaw »

colcolcol

  • 925 / 5274
  • Ekspert
10-11-2019, 16:11
To skutek większej dojrzałości słuchaczy. Nie egzaltujemy się byle skrzynką, 100 kg metalowym pudłem czy choinką ledów. Szukamy dźwięku bez uprzedzeń terytorialnych czy finansowych. Inna sprawa, że jak co roku dudniło basem, waliło hałasem i sypało sybilantami. A w większości naszych domów mieszkają systemy referencyjne. Taki klimat...Ile razy można o tym samym?

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
10-11-2019, 16:27
To skutek większej dojrzałości słuchaczy. Nie egzaltujemy się byle skrzynką

To akurat zdrowy objaw ale chyba coś na tym AudioShow lepiej zagrało niż radiobudzik z podpiętym pendrive z MP3 :-)
Czy przynajmniej ten Grajfon, czy jak mu tam, Gryphon, za pierdylion złotych zagrał, jak kaseciak we Fiacie 125p?

colcolcol

  • 925 / 5274
  • Ekspert
10-11-2019, 19:54
Śmiało mogę przygarnąć każdy wystawiany zestaw, gdyby komuś zawadzał.
Wizyta była bardzo miłym doświadczeniem. Nietuzinkowy dizajn (Acapella, Avantgarde, Zeta) łączono z doskonałym wykonaniem.
W nieprzyjaznym dla basu pomieszczeniu dobrze zaprezentowało się Cube, świetnie wpasował się z basem wspomniany Horn Acoustic, dwóch młodych ludzi pokazywało w Sobieskim pięknie brzmiące głośniki na Accutonach. Rozczarował Jasper 25 na dziwnych, błyszczących Rewelatorach (?) Zestrojono je chyba za nisko i jeżeli były to oryginalne Scany,  to zabito w nich dynamikę.
Kolegę, z którym byłem zafascynowało granie z T+A do tego stopnia, że już zaczął szukać dystrybutora :)
Mnie zawsze zachwycał włoski styl, Franco Serblin oraz Sonus Faber byłyby u mnie numerem jeden na liście zakupów. 

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
10-11-2019, 20:45
to moze kilka zdan ode mnie z okazji zakonczonej imprezy, oraz zeby gustaw nie rzepolil ze tylko polityka i polityka :-0
Jesli komus nie odpowiada jakosc zdjec rosze pisac reklamacje do firmy mjumju czy jak tam ona sie nazywa albo najlepiej od razu do pierwszego sekretarza Si :-)


opisze tylko rzeczy ktore zwrocily uwage in plus, kolejnosc losowa.

zaczynam tadaaaammm

zestaw Tebtogra i Avantgarde. Moim zdaniem najlepsza prezentacja Avantgarda na AS2019, gramofonowcem nie jestem, moge tylko podziwiac ze ktos tak ladnie potrafi zrobic dxwiek z czegoc co kilka razy probowalem i cyfra zawsze wychodzila lepiej. Coz taki los beztalecia gramofonowego.
W kazdym razie duze kolumny w malym pokoju dxwiek ladny duzy kolorowy, bez oznak mechnicznosci slyszalnych np. na glownej prezentacji Avantgarda na parterze sobieskiego. Mniejsyz rozmach ale po prostu mi zyczajnie lepiej sie sluchalo i ogolnie bardzo przyjemniej. Chwila rozmowy z wlascicielem firmy Tentogra, warto zwrocic wszystkim uzytkownikom vinyli uwage na docisk firmowy ktory podnosi ramie i ma kilka innych fajnych funkcji, o szczegoly najlepiej pytac we firmie bo ja nic wiecej nie wiem :-)
W kazdym razie rozwiazanie z serii inetligentnych i dzialajacych, gdybym mial gramiaka to bym bez krazka z gwintem z pokoju nie wyszedl :-)
https://banbye.pl polecam :-)