Audiohobby.pl

Dobor i ustawianie zestawow glosnikowych w pomieszczeniu

colcolcol

  • 925 / 5273
  • Ekspert
21-03-2019, 10:43
wtedy kolumny sa naprawde slabo ustawione :-)
... albo my mocno wstawieni...

rockboys

  • 141 / 1688
  • Aktywny użytkownik
14-09-2019, 23:02
Żeby słuchać dobrze, żeby brzmienie było , potrzebne jest pomieszczenie w miarę duży pokój , wygłuszony , jak podczas remontu , mojej żonie oraz corką powiedziałem że w tym pokoju będzie moje "studio" i  już tak jest do dziś . Pomieszczenie niby pokój , ale sprzęt , brzmienie , i  najwazniejsze - akustyka wnętrza no  tak ... oraz  wygłuszenie ... ja wzorowałem się na studiach nagrań i tak zrobiłem mój  pokój i jest ok , jak wszyscy w domu leci  spokojna pop muzyka ale jak nie ma nikogo  wtedy  daję czadu  i  czuję to  "Coś"...pozdrawiam :)
Sprzęt Technics - Fan Rocka

Yotomeczek

  • Gość
15-09-2019, 13:22
Żeby słuchać dobrze, żeby brzmienie było , potrzebne jest pomieszczenie w miarę duży pokój , wygłuszony , jak podczas remontu , mojej żonie oraz corką powiedziałem że w tym pokoju będzie moje "studio" i  już tak jest do dziś . Pomieszczenie niby pokój , ale sprzęt , brzmienie , i  najwazniejsze - akustyka wnętrza no  tak ... oraz  wygłuszenie ... ja wzorowałem się na studiach nagrań i tak zrobiłem mój  pokój i jest ok , jak wszyscy w domu leci  spokojna pop muzyka ale jak nie ma nikogo  wtedy  daję czadu  i  czuję to  "Coś"...pozdrawiam :)


Z tym wygłuszeniem to bez przesady :)
Z moich doświadczeń wynika, że bardzo duże znaczenie ma akustyka pomieszczenia. Mieszkam w tym samym miejscu już kilkanaście lat i w tym samym pokoju "odsłuchowym" miałem już kilka zestawów głośnikowych. Z basem nie miałem nigdy problemu a pokoik ma 18m2 (typowe bloki). Kolumny to AR3i (fajne OZ z 30cm basem, Avance Omega 520 (fajne "holografia i słabjutki bas - często zatykałem port) aż po obecne Klipsch Tangent 400 z 30cm basem z BR (ogólnie bardzo fajne, holografia słabsza).
Ściany wcześniej w tapetach głęboko tłoczonych - po odświeżeniu zostały gładkie (tylko pomalowane) i okazało się to dużym błędem. Dźwięk bywa teraz męczący z powodu zbyt dużej ilości odbić. Planuję zarzucić ściany tapetą bawełnianą :)