Audiohobby.pl

Yamaha c-70 vs CX-1000

Tomek4446

  • 87 / 2695
  • Użytkownik
28-06-2017, 13:36
Dzień dobry.
Zamieściłem na forum ogłoszenie o chęci zakupu Yamahy CX-1000 i nie wycofuję się z niego, ale naszła mnie taka refleksja , że nim kupię Pre którego nigdy nie słuchałem to może najpierw zapytam profesjonalistów o różnice między moim obecnym ( C-70) a docelowym. Dzięki radą Haki i Tetejro ( jeszcze raz dziękuję) zamieniłem Vincenta SP-331 na Yamahę MX-1000 i ..... jestem szczęśliwy :)
Mówiąc krótko co zyskuję ? ( lub tracę) na zmianie PRE. Większa ilość wejść czy wyjść nie jest mi potrzebna. Jak wygląda różnica w dźwięku?
Czytałem , że forum ma kłopoty ( rezygnacja Lancastera), ludziska nie wygłupiajcie się !!!
Jest to jedyne forum na którym można uzyskać rzeczową, profesjonalną poradę od prawdziwych pasjonatów.
Gdzie ja się zwrócę, gdy padnie mój nowy , wiekowy sprzęt? A właśnie cholera kupiłem taki śliczny magnetofon........

Haka

  • 2996 / 5153
  • Ekspert
28-06-2017, 14:03
W odróżnieniu, od C-70, CX - 1000 ma pilota i DAC na PCM 56. Nie posiada  ( a szkoda  ) wejścia USB.


Nie wiem jakie są różnice w brzmieniu obu pre, ale ogólnie, to będzie brzmienie yamahowskie, czyli wyższość CX-1000,  to ten pilot i DAC.



Cytuj
Czytałem , że forum ma kłopoty ( rezygnacja Lancastera), ludziska nie wygłupiajcie się !!!
Jest to jedyne forum na którym można uzyskać rzeczową, profesjonalną poradę od prawdziwych pasjonatów.
Gdzie ja się zwrócę, gdy padnie mój nowy , wiekowy sprzęt? A właśnie cholera kupiłem taki śliczny magnetofon........


Lancaster, przez jakiś czas będzie bardziej zajęty i nie będzie mógł poświęcać Forum  tyle czasu, co dotychczas.

Na szczęście, to tylko przez jakiś czas - przynajmniej tak twierdzi admin;)

Ja będę zgłaszał ewentualne awarie serwera, co z resztą uprawnień, sprawa jest otwarta, czekamy na ochotnika.

Tomek4446

  • 87 / 2695
  • Użytkownik
28-06-2017, 14:13
No to mi ulżyło , forum zostaje w dobrych rękach.
Jak kupię CX ( co nie jest proste, bo jakoś wysypu nie ma) to napiszę o różnicach.
Jak na razie dokonałem właściwej, żeby nie powiedzieć " dobrej zmiany" z końcówką.
Najbardziej jest ona słyszalna przy cichym słuchaniu wieczorkiem. Nic nie "siada", słyszę całe pasmo i te światełka ...

Haka

  • 2996 / 5153
  • Ekspert
28-06-2017, 14:21
A ja się trochę martwiłem, bo po zakupie MX - 1000, jakoś tak mało pisałeś, o swoich spostrzeżeniach i myślałem, że nie jesteś zadowolony :)


Tomek4446

  • 87 / 2695
  • Użytkownik
28-06-2017, 15:46
Zadowolony jestem jak cholera :)
Mam po prostu mała wiedzę ,szczególnie elektroniczną więc nie chciałem się wychylać ale obiecuje że się poprawię i będę pisał :)
Ze starego zestawu praktycznie została mi C-70, KD ( bez komentarza) i kolumny.
A co mi tam , pochwalę się bo na moje zakupy mieliście duży wpływ i to bardzo pozytywny .
Obecnie:
Yamaha C-70 + MX-1000
Yamaha CDX-1060
Yamaha K-1020
Yamaha TX-1000 ( w życiu nie myślałem , że radio może tak brzmieć)
Po zdobyciu CX-1000 i odczekaniu, aż moja druga połowa się przyzwyczai planuje zmianę kolumn.
Myślałem o KEF Reference 107 lub 105 ale to daleka przyszłość.

Tomek4446

  • 87 / 2695
  • Użytkownik
01-07-2017, 22:51
Witam , znalazłem ostatni ( już kilka razy tak mówiłem, żona zawsze mi to wypomina :) ) element systemu tj.Yamahę CX-1000. Przeprowadziłem negocjacje , kupiłem , sprzęt jedzie. Oglądałem zdjęcia tysiąc razy i było ok. Dopiero parę chwil temu zorientowałem się, że modyfikacja nie obejmuje tylko kabla sieciowego ale również dołożone są cztery gniazda w lewym dolnym rogu których wcześniej nie zauważyłem .
Napisałem do gościa ( Luksemburg) ale na razie nie odpowiada.
Może ktoś się orientuje po co dokładać dodatkowe gniazda do PRE, które ma ich chyba wystarczającą ilość. I do czego mogą służyć?
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/yamaha-cx1000-highend-vorstufe-top-mit-fernbedienung-/659041455-172-5314

Haka

  • 2996 / 5153
  • Ekspert
01-07-2017, 23:39
Daję głowę, że ten kabel zasilający, nic nie wnosi, ale też  nie zaszkodzi, chyba, że będzie za sztywny.


Co do gniazd, to wielka niewiadoma, co tam audiofilowi przyszło do głowy.

Może chciał ominąć jakieś układy wzmacniające między źródłem, a końcówką mocy, a może w tajemnicy przed kolegami audiofilami,  zrobił sobie WE i WY na  ... korektor ;)


Jak Ci nie odpisze, co to za modyfikacje, będzie trzeba sprzęt delikatnie rozkręcić i sprawdzić.

Cashlack

  • 1566 / 5769
  • Ekspert
02-07-2017, 00:07
te dołożone wyjśca (lub wejścia) wyglądają "na oko" na dużo lepszej jakości niż te zamontowane oryginalnie, podobnie kabel sieciowy w ekranowaniu i lutowany bezpośrednio w układ zasilania, to modyfikacje robione raczej w celu poprawy niż pogorszenia brzmienia.

Nie panikowałbym, wygląda na mody robione w dobrej wierze.
Lity drut, first watt, full range.

Tomek4446

  • 87 / 2695
  • Użytkownik
02-07-2017, 07:47
Co do gniazd, to wielka niewiadoma, co tam audiofilowi przyszło do głowy.
I to właśnie wzbudza mój niepokój.
będzie trzeba sprzęt delikatnie rozkręcić i sprawdzić.
Jak przyjdzie, rozkręcę , zrobię zdjęcia i zobaczymy jaką inwencję wykazują koledzy z Luksemburga :)

Nie panikowałbym
Nie panikuje !!!...... dobra , trochę panikuje :)

Tomek4446

  • 87 / 2695
  • Użytkownik
18-07-2017, 17:55
Witam, sprzęt dotarł i muszę na wstępie podziękować koledze z Luksemburga. Gdy kurier przyniósł przesyłkę wpadłem w panikę , że pomyliłem jakieś słówko ( język niemiecki nie jest moją mocną stroną) i facet sądząc po gabarytach paczki przysłał mi pralkę.Rozpakowuję , a tam dwa bloki 20 cm styropianu z ręcznie wyciętym kształtem Yamahy,sprzęt w bąbelkach, w kartonowej kopercie oryginalna instrukcja, pilot w folijce jak ze sklepu i oddzielnie baterie.
Taki widok przywraca wiarę w ludzi :) Wszystko wg. opisu a nawet lepiej. Dodatkowe wyjścia w PRE to wyjścia na końcówki mocy ( tak mi napisał), są ponoć lepsze i ma być ogólnie lepiej. Podłączyłem pod te specjalne moją MX-1000 a potem pod standardowe i jak dla mnie jest tak samo. Ale cóż , wiek robi swoje i widocznie słuch już nie ten. Kabel sieciowy jest faktycznie Furatecha nie wiem czy coś daje ale jak pisał Haka  " nie szkodzi".
A teraz dźwięk. Mój dawny Vincent SA-31 może tej Yamasze CX-1000 co najwyżej styki czyścić :). Ale w porównaniu z C-70 jest już inaczej. CX-1000 jest bardzo analityczna. Wydaje się jakby rozkładała utwór na czynniki pierwsze i tak przekazywała by każdy najdrobniejszy dźwięk nie uszedł słuchaczowi.C-70 była ( jest) bardziej muzykalna, przekazuje cały obraz bez wdawania się w szczegóły. Podobne odczucie miałem zmieniając tuner T-80 ( nadal nie mogę się z nim rozstać :) ) na TX-1000. CX-1000 oddaje naturalne brzmienie instrumentów, nawet długie słuchanie nie męczy . Imponująca ilość wejść pozwala na podłączenie każdego " klocka" wedle upodobań po analogu, coaxial czy optykiem.
Jak posłucham dłużej gramofonu to napisze coś o PRE gramofonowym.
Ale aby nie było tak różowo mam dwa problemy. Pierwszy to to , że przy przełączaniu źródeł słychać trzask w kolumnach. Kolega z Luksemburga zarzeka się , że u niego problem nie występował i tak się się przejął , że chciał mi oddać kasę, i chyba mu wierzę. Proszę o jakieś sugestie co to może być.
I drugi kłopot to taki , iż okazało się , że dublują się sygnały z pilota KD ( Yamaha RX-A3030) z pilotem do przedwzmacniacza.Kino mam podpięte pod CX-1000 ( wyjścia PRE OUT FRONT) i jak robię głośniej pilotem od KD to reaguje jednocześnie CX. Jeszcze kilka funkcji jest tak zdublowanych. Ale na to rady już chyba nie ma.

Tomek4446

  • 87 / 2695
  • Użytkownik
18-07-2017, 18:07
Załączam fotki:na ostatniej jest pokazany sposób wlutowania kabla sieciowego. Może od tego te trzaski przy przełączaniu źródeł. Masa gdzieś zwiera?

Haka

  • 2996 / 5153
  • Ekspert
19-07-2017, 03:02
 
Cytuj
przy przełączaniu źródeł słychać trzask w kolumnach.


Oryginalne PRE, tak się zachowuje, czy tylko te, dorobione gniazda?


Cytuj
dublują się sygnały z pilota KD ( Yamaha RX-A3030) z pilotem do przedwzmacniacza.

Raczej kicha, chyba, że almagra coś wymyśli ... ;)


Cytuj
Ale w porównaniu z C-70 jest już inaczej. CX-1000 jest bardzo analityczna. Wydaje się jakby rozkładała utwór na czynniki pierwsze i tak przekazywała by każdy najdrobniejszy dźwięk nie uszedł słuchaczowi.C-70 była ( jest) bardziej muzykalna, przekazuje cały obraz bez wdawania się w szczegóły.


Mam kilka PRE i kilka CD, każdego używam do różnej muzyki.

Dziękuj Bogu, że słyszysz różnicę, ale dam sobie rękę uciąć, że nie są to zmiany na poziomie kolumn głośnikowych ;)

Tomek4446

  • 87 / 2695
  • Użytkownik
19-07-2017, 09:07
Oryginalne PRE, tak się zachowuje, czy tylko te, dorobione gniazda?
Niestety na wszystkich jest to samo. Przełączam i słychać "puknięcie" w kolumnach.
Po tym jak przez przypadek przy włączonym KD ( oglądałem TV) przełączyłem pilotem od amplitunera AV na tuner ( a był włączony TX-1000) , gałka głośności w CX-1000 na 1/2, zakleiłem odbiornik sygnału w PRE. Huknęło tak , że całe osiedle słyszało. Do tej pory musiałem ruszyć tyłek z kanapy by coś przełączyć to może być tak dalej :)

Tomek4446

  • 87 / 2695
  • Użytkownik
27-08-2017, 08:18
Po skompletowaniu klocków Yamahy przyszła kolej na zmianę kolumn.Wzmacniaczy już trochę "przerobiłem", kolumn podstawkowych też jednak co do podłogówek doświadczenia nie mam żadnego. Miałem Altusy 140, Quadral SX 1600 i obecne Dynavoice df-8.Do tych ostatnich w zasadzie nic nie mam ale ponoć zawsze może być lepiej :)
Pokój to 25 m2 , budżet ok.7 tys. Skłaniam się w kierunku używanych, na wysokie modele nowych mnie nie stać a doświadczenie mnie nauczyło , że lepiej mieć starszy wyższy model , niż " niską" nówkę. Słucham głównie rocka z lat 80,90 ale również blues ( J.Bonamassa, B.Hart ).Podłączone do Yamaha CX-1000 + MX-1000.
Proszę o sugestię.

Haka

  • 2996 / 5153
  • Ekspert
27-08-2017, 22:32
Łooo Matko!!!

Myśmy Ci przecież radzili sprzęt, pod te kolumny, a Ty teraz  chcesz je zmienić?!



P.S.

Jakbym miał 7 tys. to bym poważnie porozmawiał z lancasterem na PW.

W drugiej ( dopiero w drugiej ) kolejności z Grzegorzem Rogalą ze studia 16hz.