Audiohobby.pl

Polowanie na stare "szafy".

lancaster

  • Gość
22-08-2008, 13:03
Lutek, a po co porównywac np. Tannoy z Rehdeko skoro wczesniej już  porownywalismy np Klipscha Heresy z Rehdeko i co tu dużo mowic Rehdeko były dynamiczniejszcze(125)  porownywalismy Tannoy z Klipsch tak jak piszesz 1:1, ale skoro w w konfiguracji 1:1 dynamika jest wyraźnie po stronie jednego zestawu a np. subtelność srednicy po stronie Tannoy to do Rehdeko nei ma sensu porównywać... chociaz oczywiscie można :) ...ale też trzeba pamietać że Rehdeko są droższe.
W kazdym razie porównujac bezpośrednio Rehdeko z Klipsch i Lowther Beauhorn(chyba najfajniejsza aplikacja tego glośnika) wyszlo tak ze Klipsch niestety odstawał pod wzgledem naturalnej realizmu skali i dynamiki. Bez porownań bezpośrednich w zyciu bym tak nei powiedział, bo wydawało mi sie ze Klipsch da radę przy 125.
.... Klipsch przy Tannoy RM(wielkosć obudowy zblizona) pokazal w temacie dynamika np. ciut wiecej, choć Tannoy to swietny glosnik i komuś średnica z Tannoy choć mneij dynamiczna mogla sie podobac bardziej. odobnie gora pasma. Tannoy jest po prostu subtelniejszy. Oba glosniki natomiast grają raczej jasno i na pewno sa lepsze od większości burczybasów na rynku bez wzgledu na cenę.
Altec 19 słuchalem kilka razy i to swietny gośnik. Nei stawialem go co prawda przy żadnym innym, ale mialem okazje nei raz posluchać jego większego brata w zestawach opartych o koncepcje Hiragi, stąd znalezienie dla niego miejsca w rankingu jest stosunkowo latwe :)
Tak jak pisałem. Większe Tannoy lub Klipsch uwazam ze mogą zamieszać, ale do czasu odsuchu cieżko cokolwiek powiedziec.
Jednym slowem Tannoy sa świetne ale są tez kolumny ktore podobają mi sie bardziej. Moze to kwestia gustu.



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
22-08-2008, 13:08
Acha Lutek, to oczywiscie moj prywatny ranking a nie zaden jedyniesłuszny :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Lutek

  • 535 / 5860
  • Ekspert
22-08-2008, 13:08
>karbidoczaszka, 2008-08-22 10:07:31
" Takie niskie koszty wyszły w firmie zajmującej sie wysylaniem paczek do europy wschodniej. Balem sie Polameru "

Rowniez wysylalem przez Polamer, ale za mniejsze monitory zaplacilem ponad 200 USD i do tego 100 USD sprzedawcy za wysylke na terenie US do Polameru - pewnie zapomniales o tych dodatkowych kosztach. Poza tym oczywiscie juz w kraju od kwoty zaplaconej za towar wraz z kosztem wysylki - 22%Vat + od calosci 3% clo + iles PLN - nie pamietam dokladnie - polskiej firmie zajmujacej sie dystrybucja tych paczek w kraju.
Koledzy ! Liczcie dobrze przed decyzja o tego typu zakupach, zeby kupujac pochopnie nie otworzyly Wam sie oczy przy odbiorze. Jak czesto osoby wpisuja na forum cos w tym rodzaju:
" A w US kupisz za tyle to a tyle ...", nie bardzo orientujac sie ile tak na prawde wyjda calkowite koszty zakupu, bo tylko takie  - rzeczywiste - sie licza.  
Rzycze udanych zakupow za oceanem :-)

Lutek

  • 535 / 5860
  • Ekspert
22-08-2008, 13:17
>lancaster, 2008-08-22 13:03:54
" Lutek, a po co porównywac np. ... "

O!... teraz bardzo ladnie napisales i wszystko jasne - tamten wpis moglby czasem troszke czytelnika wprowadzic w zaklopotanie...

lancaster

  • Gość
22-08-2008, 13:28
Lutek, dokladnie tak samo jak swoich kolumn na Seasach nie mam zamairu porównywac do Altec19 bo i po co :)
...a graja bardzo fajnie...i dynamika jest i barwa jest i ogolnie....spytaj Gustawa....przy dosc wysokim modelu JMLab nie maja sie czegow wstydzić...a jednak :)))) Chesz to przywiozę je do Ciebie i porównamy z Tannoy ?:)
....nie wiem jakiego typu zakłopotanie masz na myśli ? Można oczywiscie porownac Tannoy RM z rehdeko czy altec 19 :))))
Ja tam wątpliwosci nie mam.



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

konto_usuniete

  • 56 / 5419
  • Użytkownik
22-08-2008, 13:35
>> lancaster, 2008-08-22 13:28:35
..spytaj Gustawa....przy dosc wysokim modelu JMLab nie maja sie czegow wstydzić

Faktycznie, nie mają się czego wstydzić :-)

Lutek

  • 535 / 5860
  • Ekspert
22-08-2008, 13:44
>Gustaw
Czy przedkladasz nizsze zejscie na basie i jego ilosc nad jego jakosc w szeroko pojetych aspektach:
impuls, kontrola, kontury, odseperowanie, szybkosc itp. ?
Tez nachodza mnie mysli o 15 calowym Tannoyu, ale poczytalem, ze z takich to bas juz ciezki do opanowania - pewnie zwlaszcza w malych i srednich pomieszczeniach. Poza tym powaznie sie obawiam o rownowage tonalna z takim basem w naszych pokojach. Chodzi mi o te wszystkie piekne, najdrobniejsze detale, smaczki ktore sie wydobywaja obecnie z moich monitorow na 12 calowym Dual Concentricku. Czy one przy duzo wiekszym, potezniejszym, nizej schodzacym basie nie zostana troche przysloniete..., srednica zreszta tez ?
Mimo wszystko jak trafi sie jakas parka przyzwoitych duali za przyzwoita cene, to dla samej ciekawosci chcialbym sprobowac.
Nie przedlkadalbym jednak nigdy srednicy i wysokich dla wielkiego, nisko schodzacego basu...,zwlaszcza po posluchaniu Tannoy - trzeba uwazac, bo mozna przeholowac :-)

lancaster

  • Gość
22-08-2008, 13:49
Gdybym mia kupowac Tannoya coaxiala to kupiłbym dokladnie ten model ktory stoi u Ciebie Lutek(ten większy) a gdybym chcial na mnim posluchać np. Petera Gabriela(syntetyczny niski bas) to ew. dopaliłbym clałosć 15 calowcem w odgrodzie ....tylko tu to już zabawa na dłuzej zeby to dobrze zgrac. 15 calowt Tannoy będzie mial wiekszy bas, ale obawiam sie o jakosć średnicy.

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Lutek

  • 535 / 5860
  • Ekspert
22-08-2008, 13:49

Lutek

  • 535 / 5860
  • Ekspert
22-08-2008, 13:54
> lancaster, 2008-08-22 13:28:35
" Chesz to przywiozę je do Ciebie i porównamy z Tannoy ?:) "
Czemu nie..., mozemy sie kiedys umowic. Naprzod musze kupic jakis wzmak, bo kolumn ci w domu bez liku, a pograc nie ma na czym :-(

lancaster

  • Gość
22-08-2008, 13:56
Mogę przywieźć swoją 2A3, bez problemu z Seasami śmiga...z Tannoyem tez da radę(wyższa efektywnosc 90 vs 93dB)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Berberys

  • 112 / 5890
  • Aktywny użytkownik
22-08-2008, 13:57
Ciebie, Lutku, wraz z Twoimi Tannoyami RM należałoby odseparować od reszty "audiofilskiej" społeczności!
A już szczególnie - należałoby zakazać Tobie prezentacji tych "staroci" ;-)
Namieszałeś ludziom już wystarczająco!!!
Zatem - kategoryczny zakaz!!!
I koniecznie, na dodatek, musisz w końcu odwołać te "brednie" o tym, jakoby brzmienie dual-concentric w jakikolwiek sposób mogło klonkurować z innymi - "prawowiernymi" kolumnami!!! ;-)
Pozdrawiam Cię i "resztę ekipy" serdecznie!
PS. Jakbyście coś w niedalekiej przyszłości porównywali - dajcie znać!
15 calowca też z chęcią wysłucham... chociażby po to, by dać świadectwo prawdzie, że to grać nie może... ;-))

Berberys

  • 112 / 5890
  • Aktywny użytkownik
22-08-2008, 13:58
Hi, hi...
służę swoim Omakiem... ;-)

lancaster

  • Gość
22-08-2008, 13:59
Lutek, dla jasnosci , porównuac Seasa z Tannoy kibicuję Tannoy. Raczej nei widzę tego zeby była inna różnica jak tylko spora :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Berberys

  • 112 / 5890
  • Aktywny użytkownik
22-08-2008, 13:59
A i mitycznego Lancastera miłoby było poznać na żywo...