Audiohobby.pl

Ankieta

Lista osób chętnych do udziału w spotkaniu:

Pomogę w organizacji spotkania
1 (11.1%)
Przywiozę swój sprzęt
6 (66.7%)
Przybędę jako gość
2 (22.2%)

Głosów w sumie: 8

Spotkanie forumowiczów Audiohobby.pl - Salon AVstore.pl w Warszawie

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
24-02-2017, 13:04
To zależy od ilości pełnych systemów, które uda się skonfigurować. Podzielimy czas tak, aby każda konfiguracja mogła zostać przesłuchana/oceniona, weźmiemy również pod uwagę pojedyncze urządzenia, które będą zasługiwały na większą uwagę. Przygotuję również tabelkę oceny dla poszczególnych urządzeń/systemów.

seweryn

  • 10 / 5881
  • Nowy użytkownik
24-02-2017, 21:28
Widzę, że tomat się rozkręca i bardzo dobrze. Koledzy może doprecyzujmy kto zabiera jakie kolumny. Ja prawdopodobnie będę musiał zrezygnować z 3 way na excelach. Kolumny mają 140 wysokości i ważą chyba z pół tony ale waga nie jest problemem. Dwa sedany i do żadnego się to nie zmieści, chyba ze ktoś leciałby busem albo kombiakiem to wtedy sprawa jest jak najbardziej do przemyślenia. Robię obecnie ciekawy zestaw na sb 23, satori 16 na środku i satori kopułka ale nie wiem czy zdążę do soboty poskładać, ofornirować i wylakierować obudowy.
Jak narazie z kolumn jeśli czegoś nie przeoczyłem są:
Tidal
full range
Mogę też zabrać wzmacniacz zrobiony na podstawie projektu marshall leah amp oraz passa w klasie A ZEN v4 oczywiście DIY.

Mariusz_

  • 104 / 3168
  • Aktywny użytkownik
25-02-2017, 07:31
Widzę, że tomat się rozkręca i bardzo dobrze. Koledzy może doprecyzujmy kto zabiera jakie kolumny. Ja prawdopodobnie będę musiał zrezygnować z 3 way na excelach. Kolumny mają 140 wysokości i ważą chyba z pół tony ale waga nie jest problemem. Dwa sedany i do żadnego się to nie zmieści, chyba ze ktoś leciałby busem albo kombiakiem to wtedy sprawa jest jak najbardziej do przemyślenia. Robię obecnie ciekawy zestaw na sb 23, satori 16 na środku i satori kopułka ale nie wiem czy zdążę do soboty poskładać, ofornirować i wylakierować obudowy.
Jak narazie z kolumn jeśli czegoś nie przeoczyłem są:
Tidal
full range
Mogę też zabrać wzmacniacz zrobiony na podstawie projektu marshall leah amp oraz passa w klasie A ZEN v4 oczywiście DIY.

U mnie podobnie tylko, że dwa vany byłyby potrzebne, żeby przewieźć kolumny :-).   Wezmę dwa DIY DACi na Sabre 9018 i AKM 4495.   A tego ZEN-a przywieź oczywiście.

Karol

  • 2008 / 4316
  • Ekspert
28-02-2017, 17:20
Trzeba ten wątek wyciągnąć na wierzch, bo pozapominamy, że jest jakieś spotkanie w AVstore. :)

Kolumn nie będę "targał", ale mogę zabrać coś ze sprzętu i słuchawek, jakie posiadam.

Ze sprzętu mogę wziąć M-DAC-a z wbudowanym bardzo dobrym wzmacniaczem słuchawkowym i ewentualnie któryś z interfejsów audio: Focusrite Saffire Pro 24 DSP i M-Audio ProFire 610.
Mam też potwora Sansui G-9700 z rewelacyjną wręcz dziurką słuchawkową.
Poza tym mogłoby być interesujące, jak gra z różanymi kolumnami, albo jak sprawują się Staksy, na podpiętym pod niego LST.
Może być ciekawie, tylko czy LST to wytrzyma? :-)
Sansui G-9700 to 200W mocy na kanał przy 8 Ω.

Ze słuchawek mogę wziąć coś, ze starej produkcji:
 Stax SR-Lambda Signature, Stax SR-007 MK1, AKG K-1000, Yamaha YH-1000, Sony MDR-CD3000,
lub z młodszego pokolenia:
 Audeze LCD-3, Grado PS-1000, Hifiman HE-5, KingSound KS-H3.

Wszystkiego nie zabiorę, więc jak ktoś jest czymś zainteresowany, to czekam na propozycje. :)
Paweł, trochę słuchałeś tego u mnie. Co Twoim zdaniem warto zabrać?

Muzykę pewnie każdy weźmie swoją. Jak zwykle będą to płyty CD lub gęste pliki.
Mam nadzieję, że w AVstore jakiś odtwarzacz się znajdzie, a co z gęstymi plikami?
Bierze ktoś np. laptopa?

Mam też taką sugestię, żeby Ci, co będą mieli coś do rozstawienia, mogli być trochę wcześniej.
Może tak np. o 10:00?
Dzień jeszcze krótki, a przy takich spotkaniach czas szybko leci. :)

lklukasz

  • 6 / 5076
  • Nowy użytkownik
28-02-2017, 18:01
Witam
Czy spotkanie jest aktualne i czy mozna dopisać sie do listy?
Moze nie jestem stałym użytkownikiem forum ale mysle, ze zainteresowania mamy podobne.
Scany, dynaudio, excele to jest to :)

Karol

  • 2008 / 4316
  • Ekspert
28-02-2017, 18:10
Czy spotkanie jest aktualne i czy mozna dopisać sie do listy?
...

Jasne, kopiuj listę i dopisuj się. :)

lklukasz

  • 6 / 5076
  • Nowy użytkownik
28-02-2017, 20:57

 1. -Pawel-
 2. lancaster
 3. Lost-track
 4. Karol (pierwszy weekend marca)
 5. Gustaw
 6. Leszek
 7. seweryn
 8. Synthax
 9. Robeeert1 ?? (zależy od terminu)
10. Mariusz
11. Danielkam
12. Janekzet
13. lklukasz

Dzięki i do zobaczenia
Scany, dynaudio, excele to jest to :)

seweryn

  • 10 / 5881
  • Nowy użytkownik
28-02-2017, 21:34
Mała korekta. Zabieram kolumny 3 way nie na excelach tylko na sb 23 bo te są mniejsze i się zmieszczą, będzie też pass o którym wspominałem wcześniej

seweryn

  • 10 / 5881
  • Nowy użytkownik
28-02-2017, 21:36
Może tak np. o 10:00?

Postaram sie być  mocno przed 12stą

lklukasz

  • 6 / 5076
  • Nowy użytkownik
28-02-2017, 21:37
Miałem ostatnio passa First watt f5 w domu
Którego masz?
Scany, dynaudio, excele to jest to :)

seweryn

  • 10 / 5881
  • Nowy użytkownik
01-03-2017, 06:39
Zen wariant 4 najmocniejszy czyli 2x25W

Lutek

  • 535 / 5853
  • Ekspert
01-03-2017, 11:44
Troche zazdrosze tego spotkania. Rowniez chetnie bym wpadl ze swoimi kolumnami DIY na 12-to calowych koaksjalach (dualconcentric Tannoy-a) w skrzynkach 105 l. Jednak zdrowie nie bardzo pozwala abym mogl pokonac taka trase i to w te i z powrotem. Gdyby to byl Poznan, to pewnie bym sie jeszcze zdecydowal.
Tak zastanawiam sie, w jaki sposob w ciagu niewiele ponad pol dnia checie odsluchac tyle sprzetu ? Mysle, ze potrzeba by jednak dwoch dni :-). Jak do mnie wpada posluchac nawet tylko jeden sluchacz (a tymbardziej gdy jeszcze cos ze soba przywiezie), to sluchanie trwa wiele godzin - niejednokrotnie od przedpoludnia do poznego wieczora. Trudno byloby sie zmiescic powiedzmy w dwoch - trzech godzinach, a co dopiero przy takim przedsiewzieciu jak Wasze ! Zreszta doskonale wiecie jak czas wowczas szybko ucieka.

seweryn

  • 10 / 5881
  • Nowy użytkownik
01-03-2017, 15:09
Jak piszesz czas szybko ucieka ale powiem Ci, że ja mam kilka zestawów głośnikowych i w bardzo krótkim czasie da się wyłonić najlepsze paczki po odsłuchu kilku utworów. Ale masz racje, czasem zestaw pokazuje swoje walory po wielogodzinnym odsłuchu. Może kiedyś ktoś będzie tak uprzejmy i zorganizuje podobne spotkanie w Twojej lokalizacji :)

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
02-03-2017, 11:14
Panowie, umówmy się tak, że każdy z zabawkami niech przyjedzie przed godziną 11, zbiórkę rozpoczniemy o 10:30 - będę na miejscu. Będzie trochę czasu, aby się przygotować i uściślić harmonogram spotkania. Część oficjalną rozpoczniemy o godzinie 12:00 lub gdy wszyscy już dotrą.

AVstore.pl

  • 11 / 2647
  • Nowy użytkownik
02-03-2017, 11:36
Forumowicze, bardzo nam miło, że tuż przed spotkaniem pojawiają się nowe osoby!

Chcielibyśmy Was jeszcze poinformować o kilku kwestiach technicznych.
Przed sklepem znajduje się parking, który w sobotę będzie darmowy! Zachęcamy do skorzystania z mapki, którą wcześniej otrzymaliście.
W środku oczywiście znajdziecie przekąski i napoje. Gdyby jednak ktoś odczuł większy głód, tuż obok sklepu znajduje się jeden z najlepszych barów azjatyckich w Warszawie - http://mingwok.squarespace.com/welcome   - szczerze polecamy :)

Z racji rozmiarów sklepu AVstore, taka ilość znawców audio w jednym miejscu znacznie ograniczy przestrzeń dlatego prosimy o wyrozumiałość jeśli pojawią się problemy z przemieszczeniem się z punktu A do B :)
W głównej sali ustawiliśmy bufet dla 10 osób, kolejne 4 miejsca znajdują się w sali odsłuchowej.
Całe wydarzenie będzie oczywiście przez nas fotografowane i nagrywane, musimy uwiecznić nasze pierwsze spotkanie. Zdjęcia pojawią się głównie na forum, naszej stronie oraz na facebooku :)

Administratorów poproszę o przygotowanie i wysłanie mi imiennej listy wraz ze sprzętem, który zostanie przez wykazane osoby dostarczony z podziałem na kategorie - słuchawki, dac, kolumny itd.

Widzimy się już w sobotę!
Do zobaczenia! :)