Audiohobby.pl

Subiektywny ranking firm Herstensa

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
28-12-2016, 22:42
http://www.innerfidelity.com/content/innerfidelity-ranks-headphone-manufacturers

Senki - top
Grado - passe
Stax - pod górkę
Nowy, potencjalnie mocny gracz - Focal

Dla mnie przykra jest pozycja Denona. Ta firma robiła bardzo fajne słuchawki.
« Ostatnia zmiana: 28-12-2016, 23:38 wysłana przez Gustaw »

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
29-12-2016, 11:10
http://www.innerfidelity.com/content/innerfidelity-ranks-headphone-manufacturers

Senki - top
Grado - passe
Stax - pod górkę
Nowy, potencjalnie mocny gracz - Focal

Dla mnie przykra jest pozycja Denona. Ta firma robiła bardzo fajne słuchawki.

o , dobra wrzutka

i jestem na czasie bo mam focal listen
« Ostatnia zmiana: 29-12-2016, 18:28 wysłana przez Synthax »

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
29-12-2016, 22:53
Z rzeczy, które wyszły Sennheiserowi według mnie najbardziej: HE90 - wiadomo, HD595, PX100 wersja pierwsza. Znamiennie, ich sztandarowe produkty nigdy mnie do końca nie porwały - mówię o HD600, HD650, HD800. Natomiast niewątpliwie jest to firma, która ma najlepszą politykę wizerunkową - chodzi o wzornictwo, linie produktowe i skuteczne egzekwowanie raczej wysokich cen artykułów. Do tego mocno siedzą w segmencie pro.

Ja najbardziej lubię firmę Beyerdynamic - w stosunku do Sennheisera nacisk na design w kierunku bardziej utylitarnym, co pozytywnie odciska się na cenach. Te ostatnie poza modelami T1 i T5p mają moim zdaniem wyważone, a niektóre ich modele są klasą samą dla siebie. DT880 mam po raz drugi w posiadaniu i po modyfikacjach oraz zmianie padów są to słuchawki, które wyleczyły mnie z poszukiwania innych oraz znacznie obniżyły ciekawość nowościami. Dużą zaletą serii DT oraz tańszych Tesli jest możliwość podmieniania elementów między modelami i łatwa rozbieralność, co aż kusi, żeby poeksperymentować z konstrukcją. Do tego okrągły kształt padów pozwala dobierać je także spoza oferty Beyera.

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
30-12-2016, 00:07
Z rzeczy, które wyszły Sennheiserowi według mnie najbardziej: HE90 - wiadomo, HD595, PX100 wersja pierwsza. Znamiennie, ich sztandarowe produkty nigdy mnie do końca nie porwały - mówię o HD600, HD650, HD800. Natomiast niewątpliwie jest to firma, która ma najlepszą politykę wizerunkową - chodzi o wzornictwo, linie produktowe i skuteczne egzekwowanie raczej wysokich cen artykułów. Do tego mocno siedzą w segmencie pro.

Ja najbardziej lubię firmę Beyerdynamic - w stosunku do Sennheisera nacisk na design w kierunku bardziej utylitarnym, co pozytywnie odciska się na cenach. Te ostatnie poza modelami T1 i T5p mają moim zdaniem wyważone, a niektóre ich modele są klasą samą dla siebie. DT880 mam po raz drugi w posiadaniu i po modyfikacjach oraz zmianie padów są to słuchawki, które wyleczyły mnie z poszukiwania innych oraz znacznie obniżyły ciekawość nowościami. Dużą zaletą serii DT oraz tańszych Tesli jest możliwość podmieniania elementów między modelami i łatwa rozbieralność, co aż kusi, żeby poeksperymentować z konstrukcją. Do tego okrągły kształt padów pozwala dobierać je także spoza oferty Beyera.

Michał, posłuchaj Amiron.

gabler1

  • 44 / 4490
  • Użytkownik
30-12-2016, 11:39
Z rzeczy, które wyszły Sennheiserowi według mnie najbardziej: HE90 - wiadomo, HD595, PX100 wersja pierwsza. Znamiennie, ich sztandarowe produkty nigdy mnie do końca nie porwały - mówię o HD600, HD650, HD800. Natomiast niewątpliwie jest to firma, która ma najlepszą politykę wizerunkową - chodzi o wzornictwo, linie produktowe i skuteczne egzekwowanie raczej wysokich cen artykułów. Do tego mocno siedzą w segmencie pro.

Ja najbardziej lubię firmę Beyerdynamic - w stosunku do Sennheisera nacisk na design w kierunku bardziej utylitarnym, co pozytywnie odciska się na cenach. Te ostatnie poza modelami T1 i T5p mają moim zdaniem wyważone, a niektóre ich modele są klasą samą dla siebie. DT880 mam po raz drugi w posiadaniu i po modyfikacjach oraz zmianie padów są to słuchawki, które wyleczyły mnie z poszukiwania innych oraz znacznie obniżyły ciekawość nowościami. Dużą zaletą serii DT oraz tańszych Tesli jest możliwość podmieniania elementów między modelami i łatwa rozbieralność, co aż kusi, żeby poeksperymentować z konstrukcją. Do tego okrągły kształt padów pozwala dobierać je także spoza oferty Beyera.

A co takiego zrobiłeś w tych DT880,poza zmianą padów

ogorek

  • 855 / 5205
  • Ekspert
30-12-2016, 17:14

Ja najbardziej lubię firmę Beyerdynamic - w stosunku do Sennheisera nacisk na design w kierunku bardziej utylitarnym, co pozytywnie odciska się na cenach. Te ostatnie poza modelami T1 i T5p mają moim zdaniem wyważone, a niektóre ich modele są klasą samą dla siebie.

A jak znajdujesz T90 ? Wchodzę dziś na forum a tu wątek, że "forum umiera" patrzę a tu ciągle "starzy" piszą i jeszcze nie "wymarli". Dezinformacja Panie ;)

Szczęśliwego Nowego Roku
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
30-12-2016, 20:09
Te Bajery Amiron lepsze od T1?

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
30-12-2016, 22:47
...

A jak znajdujesz T90 ? Wchodzę dziś na forum a tu wątek, że "forum umiera" patrzę a tu ciągle "starzy" piszą i jeszcze nie "wymarli". Dezinformacja Panie ;)

Szczęśliwego Nowego Roku
Trochę mnie już zmęczyły brakiem dociążenia dźwięku, ale długo ich używałem z satysfakcją. Też mam modzone.

Nawzajem, wszystkim dobrego Nowego Roku!

@gabler1, wyjęte przesłony sprzed przetworników i włożone pod nie - czarnym na wierzch. Do tego oderwane filcowe krążki od przetworników i włożone pod rzeczone przesłony. Pady zmienione na "velvet" od Audio123. Kabel na czterożyłowy i zakończony XLRem, pędzone z wyjścia symetrycznego.

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
31-12-2016, 09:02
Te Bajery Amiron lepsze od T1?

Nie nie lepsze. Ale Beyer z tą całą Teslą jednak mam wrażenie że trochę zdryfował. W zasadzie technicznie sprawne słuchawki i sam robiłem parę przymiarek i ni chu chu. Tam chyba za duży nacisk w tych teslach jest na okolice 6khz i to potrafi zmęczyć i odciągnąć uwagę od muzyki jako takiej.
Amiron też mają delikatny peak ale grają najbardziej klimatycznie z wszystkich tesli dla mnie. Są za to obciachowo wykończone, jakimś polarem szarym, wygląda to bardzo nie fajnie.
Na i na koniec tak jak t1 nie są warte swojej ceny, tak samo amirony. T1 ja bym uznał za dobrze wycenione gdyby kosztowały 2400.00 A Amirony 1200.00

gabler1

  • 44 / 4490
  • Użytkownik
31-12-2016, 12:01
A ja męczę Night howki ,na tą chwilę pracują jako zamknięte,wywaliłem siateczki 3 d które jakoś dziwnie zmieniają dżwięk  i watolinę,do okoła padów wkładam płaskie opaski z tworzywa, teraz jest szybciej i średnica czytelna,oryginalne pady mają od środka welur i przez to średnica jest mocno pochłaniana,na head fi nawet wspominał o tym sam konstruktor audioqesta,dlatego wypuszczają nowe cało skurzane pady,same przetworniki mają ogromny potencjał.

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
31-12-2016, 12:56
Wychodzi mi na to, że najrozsądniejsze Beyery to DT990.
T1 słuchałem długo i akurat u mnie kompletnie zdeklasowały Grado PS-1000. Uważam, że są to b.dobre słuchawki ale faktycznie ich cena jest zbyt wysoka.
« Ostatnia zmiana: 31-12-2016, 13:22 wysłana przez Gustaw »

Road To Nowhere

  • 1032 / 5868
  • Ekspert
31-12-2016, 13:47
Dlaczego Stax tak mało przychylnie ,czyżby nisza nie warta uwagi ?

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
31-12-2016, 16:09
Niestety to nisza. Piszę to jako zdecydowany zwolennik STAX ale obiektywnie sprawę ujmując to nie jest firma wytaczająca obecnie trendy i nie zanosi się aby tak nie było w najbliższej przyszłości. Branża audio, i nie tylko, pokazuje, że w ofercie trzeba mieć szerokie portfolio produktów, od kompletnej taniochy aż po drogie flagowce. Taniocha robi obrót i faktycznie zwykle generuje konkretne zyski. Top oferty zwykle nie generuje wielkich zysków i służy do tego aby sprzedawała się taniocha i segment średni. Ludzie kupują taniochę i średniaków jako namiastkę flagowca. STAX nie ma taniochy i ze względów technologicznych nie jest to chyba zbytnio możliwe.
Konkludując - STAX to nisza ale moim zdaniem ciągle warta uwagi.
« Ostatnia zmiana: 31-12-2016, 16:10 wysłana przez Gustaw »

ogorek

  • 855 / 5205
  • Ekspert
31-12-2016, 16:27
Trochę mnie już zmęczyły brakiem dociążenia dźwięku, ale długo ich używałem z satysfakcją. Też mam modzone.

niektórzy preferuja z tymi słuchawkami lampe aby je dociążyć ...
i teraz można sie spierac czy brak dociazenia to ich wada czy inne koloryzują
albo sie przyzwyczaic - sztuka kompromisu i zadowolenia z kompromisu - jak ze wszystkim w zyciu.

@Gustaw widzialem ostatnio ogloszenie o nowe/mało uzywane stax-.
Ze wzmacniaczem 4200 czy jakos tak. Toż to budżetówka ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
31-12-2016, 18:11
4200 to budżetówka ale dla Norwega lub Szwajcara :)

Nie słuchałem 009 ale przy 507 w stosunku do 404 to ja niestety progresu nie widzę tzn.nie słyszę.
W pewnych zakresach słyszę raczej regres.

Generalnie model biznesowy w przypadku STAXa raczej się nie sprawdził jeżeli firmę opchnęli za drobne 1.5 miliona USD.

Opakować inaczej, nowocześniej, 404 przy zachowaniu brzmienia i zestawić z tanim, firmowym, energizerem.
Zmniejszy się kasa ze wzmacniaczy ale efekt skali sprzedaży słuchawek może zrekompensować to z nawiązką ponieważ poszerzy się grupa potencjalnych klientów. Nowy właściciel ma kasę więc produkt można wypromować ale niestety nie widzę zmasowanego marketingu ze strony STAX-a. To wszystko co piszę to prawie banały ale widocznie STAX nawet z tym ma problem.
« Ostatnia zmiana: 31-12-2016, 18:23 wysłana przez Gustaw »