Audiohobby.pl

Magnetofony Szpulowe

pień

  • 2239 / 1032
  • Ekspert
03-05-2022, 08:35
Heh-  wiecie co.   Wczoraj wysłałem ofertę kolesiowi z ebaya który wystawił szpulkę z taśmą.   Moja propozycja cenowa tak uraziła uczucia że odpisał nawet oświecając mnie że to taśma-prawdziwa- na szpulce- teraz już takich nie ma i nikt nie robi itd....
  Odesłałem mu link na Thomana  wprost na  szpulkę z taśmą -nówkę- kilka razy tańszą niż on woła na ebayu.
   Ciekawe czy to ktoś kupuje?

ArturP

  • 1303 / 2792
  • Ekspert
03-05-2022, 17:34
Nie ma co narzekać, tylko omijać takich wielkim łukiem. Ceny u wielu handlarzy są z kosmosu, a akcesoria do szpulaków to w ogóle jakąś schizofrenia. Widzę to m.n na giełdzie w Lublinie, na którą jeżdżę. Godzina 7 rano, sprzęt wystawiony u handlarza, takiego, który chce szybko sprzedać, 100pln. Za godzinę widzę już ten sam sprzęt u "stoiskowego okupanta" (tzw. stoika), nawet nie przedmuchnięty za 500pln.

judasz94

  • 389 / 1107
  • Zaawansowany użytkownik
03-05-2022, 19:46
Ciekawe czy to ktoś kupuje?

Tak, są dość dobre, ale niestety względnie drogie



Godzina 7 rano, sprzęt wystawiony u handlarza, takiego, który chce szybko sprzedać, 100pln. Za godzinę widzę już ten sam sprzęt u "stoiskowego okupanta" (tzw. stoika), nawet nie przedmuchnięty za 500pln.


Tak to jest bardzo typowe na każdej giełdzie "sprzęt przechodni"
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

ArturP

  • 1303 / 2792
  • Ekspert
03-05-2022, 20:17
Judaszu, ale że co? Stara taśma dość dobra, ale tylko troszkę przy droga?
Ja takiej prawdziwnej taśmy wywaliłem niedawno parę kilometrów i metra nie żałuję, taka była dobra.

pień

  • 2239 / 1032
  • Ekspert
03-05-2022, 21:59
Dzisiaj dotarła paka do mnie od innego sprzedawcy który nie miał problemów.   
 Pisało :   nie znam stanu technicznego ani zawartości-  była jakaś tam cena plus >  twoja oferta.
  Fotka całego kartonu taśm- łącznie 27 szpulek i otworzony zeszycik z opisem.
       Generalnie widziały gały co brały-  zaproponowałem 25 euro.
Pasowało gościowi- a raczej gościówie która widnieje jako nadawca.
     Z widocznego zeszycika trudno coś było wywnioskować jakie to stare jest bo ktoś był miłośnikiem opery, Chopina.
W paczce jest kilka taśm BASF- jak mniemam dosyć starych bo jeszcze ze starym logo.  Kilka Agfy.  Później już nowsze BASF  LH  oraz
Shamrock.    Na żywo patrząc zapiski w zeszycie kończą się na roku 2005  i sięgają nowszych LH  i Shamrocka.
   No i bonus jakby-   bo dwie LH   jeszcze nie rozpakowane   i   piątka  Shamrocka  również nie otworzona.
Jest jeszcze jakaś Echo?
  Generalnie stan taśm z wyglądu oceniam na bardzo dobry.   Widać kilka było ulubionych bo zauważam wielokrotne przejście przez magnetofon ale to był jakiś dobry sprzęt który te taśmy ciągał.   Kilka bez jakiegokolwiek śladu użytkowania sądząc z wyglądu chociaż opis w zeszycie  podaje zawartość.    Lidery wyglądają jakby były jeden raz zakotwione na szpuli-  pewnie do nagrania.
    Nie sądzę żeby ten ktoś kiedyś był takim świrem żeby celować w to samo zagięcie lidera przy zakładaniu.
  Gdzie te >ulubione<  to widać po liderze że wiele razy motane były.

     
Mam pytanie co do Shamrocka-   co to za taśma?   OK?   Bo ja wiem tyle że amerykańska :)   I jest bardzo ładna z wyglądu-  taka ciemna matowa na podkładzie -  jedwabista jakby.  Nośnik również ciemny jest-  szczególnie przy porównaniu z Agfą np.
Coś jakby chromowa przy żelazowej.
  No i to Echo-   kto to produkował?


ArturP

  • 1303 / 2792
  • Ekspert
03-05-2022, 23:48
Ależ proszę https://reeltoreelwarehouse.com/brand_info/shamrock-emerald/ , oto Shamrock.
Natomiast "echo" sie nie szuka, niestety. :(
Przypuszczam, że to Basf.

pień

  • 2239 / 1032
  • Ekspert
04-05-2022, 00:12
Ooo, dzięki za ten link :)
  Nooo- dowiedziałem się że poliestrowa- powlekana itd...   ale różnie z nimi bywało.
    Jeszcze będę męczyć---
Co tam autor (autorzy) opracowań mają na myśli pisząc o   > pieczeniu taśmy
heheh
(wybaczcie- ja świeżak w temacie)

ed:  ale mnie ucieszyło :)
  Mam te numerki Agfy:)
-----Later they introduced back coated versions called 368, and these were also excellent, classified a type 3 (Low Noise High Output) tapes. At the end they developed the famous 468 professional tape which is considered by many to be the best tape ever made.
« Ostatnia zmiana: 04-05-2022, 00:30 wysłana przez pień »

judasz94

  • 389 / 1107
  • Zaawansowany użytkownik
04-05-2022, 08:18
Judaszu, ale że co? Stara taśma dość dobra, ale tylko troszkę przy droga?
Ja takiej prawdziwnej taśmy wywaliłem niedawno parę kilometrów i metra nie żałuję, taka była dobra.

Z Thomanna, mi się zawsze świeże trafiały i nie było problemu, tylko uważam ze nie powinna tyle kosztować
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

ArturP

  • 1303 / 2792
  • Ekspert
04-05-2022, 10:56
Tośmy się nie zrozumieli :).
Taśmy w thomann.de kupuję od początku jego istnienia w sieci, nie narzekam ani na ceny ani na jakość. Zdarzało mi się kupować taśmy "nos" w stanach i kanadzie, siostra kumpla z zespołu tam mieszka i czasem coś wyłowiła. Ale to były pewniaki ze studiów radiowych, nagraniowych. Teraz od 5-6 lat nie kupowałem nic, więc nie wiem czy coś się może trafić.
Pisałem o cenach, które wymienił Pień, czyli za starą zleżałą taśmę 2-3x więcej niż w uznanym sklepie nowe.
A na pewno unikam aukcji typu "taśma gratis", choć są wyjątki, niedawny mój zakup szpulek 14"-1/2".

judasz94

  • 389 / 1107
  • Zaawansowany użytkownik
04-05-2022, 11:41
Tośmy się nie zrozumieli :).
Tak bywa ;)

czyli za starą zleżałą taśmę 2-3x więcej niż w uznanym sklepie nowe.
Ja się nawet na takie nie patrzę. Kiedyś złapałem taśmy od Stilon'a dwie były nagrane, a reszta miała "szum poprodukcyjny", coś wspaniałego. Oryginalnie zapakowane, zafoliowane, z karteczkami informacyjnymi. No i cena. 750m za 20 zł za szpulkę. Coś wspaniałego.
Wracając do tematu. Moje zdanie na temat taśm jest proste:
Ceny wyższe niż 25% ceny nowych z sklepu to już biznes ryzykowny i zazwyczaj nieopłacalny
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

pień

  • 2239 / 1032
  • Ekspert
04-05-2022, 23:32
Ceny wyższe niż 25% ceny nowych z sklepu to już biznes ryzykowny i zazwyczaj nieopłacalny

W sumie doświadczenia nie mam ze szpulkami ale myślę że jakakolwiek cena dochodząca do ceny z uznanego sklepu jest za duża.
  Myślę że dobrą taktykę obrałem- w sumie po doświadczeniach z kasetami, polegająca na przeczekiwaniu i poszukiwaniu >dużej ilości<
typu cały karton :)  mieszaniny- którą kupujemy raczej niezbyt drogo.   Ostatni zakup wyniósł mnie poniżej 1 euro za szpulkę.  Nawet jeżeli 70% wywalę do kosza to i tak wychodzi tanio za to co zostanie :)
 Drogo by było gdyby tylko jedna pozostała-  przy dwóch,  cena jest  niższa niż w sklepie.   Oczywiście cały czas w przeliczeniu na szpulę :)
  W sumie to sobie gdybam bo taśmociąg nieczynny i czeka na kondensatorki- pewno parę dni zejdzie.

pień

  • 2239 / 1032
  • Ekspert
26-07-2022, 22:12
Fajny szpulak :)

judasz94

  • 389 / 1107
  • Zaawansowany użytkownik
31-07-2022, 11:18
A to nie Nagra Kudelskiego do czarnych skrzynek?
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

meo14

  • 24 / 2668
  • Użytkownik
24-11-2022, 21:10
Witam od dawna jestem fanem winyli oraz kaseciaka a teraz przyszedł czas na szpulowca, wszystko wygląda dobrze ale jest problem z poziomem zapisu nagrywa lewy kanał zbyt cicho, więc zakupiłem na allegro szpule kalibracyjna i dzięki niej ustawiłem poziom odczytu oraz wskaźniki UV no i przyszedł czas na poziom zapisu i z prawym kanałem nie ma problemu ale za to lewy brakło mi zakresu na potencjometrze do regulacji rec level na płytce. Dodam że podczas nagrywania jak zwiększę na gałce lewej poziom zapisu więcej niż na prawej to wtedy nagra równo i w miarę dobrze. Nie wiem co to może być?

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
24-11-2022, 22:04
Może coś w torze nagrywania coś się zestarzało ?  i teraz obniża poziom, wartało by spr elektronike ? , naciąg taśmy masz równy na kanały ? rolka dobra ?  głowica nie zużyta i tym podobne ....