Audiohobby.pl

Magnetofon

Destroyer

  • 355 / 1458
  • Zaawansowany użytkownik
27-07-2024, 13:12
Sympatyczny Jegomość :)
Nabyłeś szrot jakiś czy igła?
Tyle było napisane. Jak dojdzie to się okaże jaki stan.

Zum Verkauf steht ein gebrachtes Tape Deck von Denon. Es wurde getestet und ist funktionsfähig.
Weitere Details entnehmen Sie bitte den Bildern.
Der Markenname wird nur verwendet um den Artikel zu beschreiben
Die Maße stehen bei den Produktdetails
A wracając do sprawy Akaja DX 1200 to tyle samo wydałem.....))

Bez komentarza........
https://allegrolokalnie.pl/oferta/denon-drm44hx-magnetofon-kasetowy
« Ostatnia zmiana: 27-07-2024, 15:18 wysłana przez Destroyer »
Stach

Hammer

  • 4745 / 2439
  • Ekspert
27-07-2024, 19:01
No.... 44 to maszyna bez kompromisu, gdzieś mi stoi w przechowalni, ale pograł mi troche i znudził.......bo po prostu nie było się do czego doczepić, wrzucasz kasete , 2 sekundy kalibracja i nagrywasz, normalnie nudaaaa hahahahah wiecie o co chodzi........

Wojciech7

  • 1681 / 1241
  • Ekspert
27-07-2024, 20:55
No.... 44 to maszyna bez kompromisu, gdzieś mi stoi w przechowalni, ale pograł mi troche i znudził.......bo po prostu nie było się do czego doczepić, wrzucasz kasete , 2 sekundy kalibracja i nagrywasz, normalnie nudaaaa hahahahah wiecie o co chodzi........

To szybko sądząc po tym wpisie nudzą się Tobie magnetofony. Ja tak nie mam to nie po kupowałem aby mi się znudził
aby nagrywać/odtwarzacz kasety magnetofonowe żeby miały co uszy słuchać ,nacieszyć oczy swoimi kształtami-:)))

Hammer

  • 4745 / 2439
  • Ekspert
28-07-2024, 12:16
Może napisze dla Ciebie zrozumialej......
Ten kaseciak jest tak dobry że człowiek nudzi się podczas nagrywania bo nie bardzo jest w czym ingerować, ustawić poziom nagrywania i wuala.
Za 6 stówek to jak wygrana w loterii i jak będzie w super stanie to tym bardziej jest to traf.
Nie jest taki dobry jak 1000 ZXL, ale i tak top topowa półka.
Wojtek zamiast kupować takie badziewia jak np ten  płaski Akajec, warto dozbierać na naprawde coś lepszego i niekoniecznie z naszego kraju.
Ktoś na forum ma chyba do sprzedana wysoki model Aiwy, 9000? może coś takiego?

chorazy3

  • 1581 / 1742
  • Ekspert
28-07-2024, 12:22
Tylko, że Aiwa XK-S9000 (chyba, że chodziło o inną) to obecnie koszt min. 10k złotych. Ale podobnie będzie z większością topowych modeli.
Ciężko coś dobrego kupić niedrogo.
« Ostatnia zmiana: 28-07-2024, 12:26 wysłana przez chorazy3 »
Paweł

Wojciech7

  • 1681 / 1241
  • Ekspert
28-07-2024, 12:38
Może napisze dla Ciebie zrozumialej......
Ten kaseciak jest tak dobry że człowiek nudzi się podczas nagrywania bo nie bardzo jest w czym ingerować, ustawić poziom nagrywania i wuala.
Za 6 stówek to jak wygrana w loterii i jak będzie w super stanie to tym bardziej jest to traf.
Nie jest taki dobry jak 1000 ZXL, ale i tak top topowa półka.
Wojtek zamiast kupować takie badziewia jak np ten  płaski Akajec, warto dozbierać na naprawde coś lepszego i niekoniecznie z naszego kraju.
Ktoś na forum ma chyba do sprzedana wysoki model Aiwy, 9000? może coś takiego?
Teraz zrozumiałem  ale jakby to było napisane w "żargonie wojskowym" to bym od razu wiedział- hehehe....
Może jestem jedynym na tym forum co czasami kupuje badziewia magnetofonowe-:)))
Pokój dzienny robi się za mały nie chce się powiększyć-szkoda:(((
Z kupowanie nie z naszego kraju w moim przypadku nie jest takie proste. Faktycznie czasami zaglądam na portale Allegro
i podobne i już nie tak łatwo znaleść coś fajnego w  cenie nie przyprawiającej o nadmierne podniesienie ciśnienia krwi....
Pytanie: czy jest taki magnetofon kasetowy co ma dobrą kalibracje (dużo gałek do kręcenia-hehe..) oczywiście nie Nakamichi bo jeszcze nie wygrałem w Lotto....

Hammer

  • 4745 / 2439
  • Ekspert
28-07-2024, 13:09
Nie ładuj się w wysokie modele Naka, jak widzisz po forum trzeba je niestety recapować, jak i pare innych modeli innych firm w związku z zastosowanymi kondensatorami, które potrafią z czasem uszkodzić inne elementy tzw pomarańczówki.

Co do poszukiwań to widzisz.... Destrojer szukał i trafił, wiec szanse są , a widać że rynek ogólny retro audio niestety podupadł ostatnio.
Warto zastanowić się.

Wojciech7

  • 1681 / 1241
  • Ekspert
28-07-2024, 13:20
Nie ładuj się w wysokie modele Naka, jak widzisz po forum trzeba je niestety recapować, jak i pare innych modeli innych firm w związku z zastosowanymi kondensatorami, które potrafią z czasem uszkodzić inne elementy tzw pomarańczówki.

Co do poszukiwań to widzisz.... Destrojer szukał i trafił, wiec szanse są , a widać że rynek ogólny retro audio niestety podupadł ostatnio.
Warto zastanowić się.
Rynek audio (kaseciaki) powoli się kończy- (((
Naki - odpada już się tutaj naczytałem i naoglądałem-wystarczy. Gratulacje dla naprawiaczy tych magnetofonów-:))))
Jaki mi się jakiś (przyśni lub poproszę kosmitów) o pomoc to się trafi fajny kaseciak-:))))

chorazy3

  • 1581 / 1742
  • Ekspert
28-07-2024, 13:25
Poszukaj jakiejś Aiwy, może F800/880.
Paweł

AUDIOTONE

  • 9676 / 5978
  • Moderator Globalny
28-07-2024, 14:09
Jakiegoś magnetofonu z kalibracją, wtedy będziesz miał czym kręcić ;-)
Cała ta otoczka związana z procesem kalibracji i nagrywania jest ciekawa i zajmująca. Możliwości nagrywania co nie miara.
« Ostatnia zmiana: 28-07-2024, 14:11 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4745 / 2439
  • Ekspert
28-07-2024, 14:25
Oprócz Pioneera co masz, to na pewno bym Ci polecam Aiwa....ja trafiłem na giełdzie niedawno 850 a mam 800 tki porobione , tak samo Sony z tańszych 670, 690, po kalibracji naprawdę dobrze grają, Kenwoody mają auto i to mnie denerwuje, Denon 710 po kalibracji gra też świetnie... trzeba tylko chcieć a nie siedzieć z psem i gadać z nim o pierdołach czy on zaszczeka czy merdnie ogonem....aberacja umysłowa, to nie doradca.... jednego bym dzisiaj rozjechał w lesie na zjeździe i nie płakał na treningu rowerem bo wyskoczył pod koła a właściciele wpierony 100 m dalej....

Destroyer

  • 355 / 1458
  • Zaawansowany użytkownik
28-07-2024, 15:32
Jest jeszcze jeden za którym zatęskniłem.
https://www.ebay.pl/itm/335476320064
Gość zszedł na 500 eu ale dalej już utknął. A ja je kiedyś brałem po 200-300 eu.
Oczywście nagrywanie nie działa i tłumaczę mu ile trzeba jeszcze wydać żeby był sprawny. Ale nie daje sie przekonać.
Deck wart grzechu......)
Stach

Wojciech7

  • 1681 / 1241
  • Ekspert
28-07-2024, 16:19
Jest jeszcze jeden za którym zatęskniłem.
https://www.ebay.pl/itm/335476320064
Gość zszedł na 500 eu ale dalej już utknął. A ja je kiedyś brałem po 200-300 eu.
Oczywście nagrywanie nie działa i tłumaczę mu ile trzeba jeszcze wydać żeby był sprawny. Ale nie daje sie przekonać.
Deck wart grzechu......)

Super wygląda- pewno jak jest sprawny to ucieszy uszy właściciela-:)))

Hammer

  • 4745 / 2439
  • Ekspert
28-07-2024, 21:29
i tu jest problem Wojtek że Ty chcesz mieć decka od razu sprawnego........ a tu trza zainwestować, naprawić i jest perełka......
Jakbym miał kaske na boku to brałbym takiego nawet do odtwarzania...... bo co to teraz 500 Eu.... Nakkiller....

Wojciech7

  • 1681 / 1241
  • Ekspert
28-07-2024, 21:55
i tu jest problem Wojtek że Ty chcesz mieć decka od razu sprawnego........ a tu trza zainwestować, naprawić i jest perełka......
Jakbym miał kaske na boku to brałbym takiego nawet do odtwarzania...... bo co to teraz 500 Eu.... Nakkiller....

Ty byś nie  chciał mieć od razu sprawnego decka-?
Do odtwarzania kaset magnetofonowych to mam różnorodne modele które lepiej lub nie lepiej to robią-:)))
Problemy to miał  sekretarz generalny partii bo na kolejnym zebraniu mówił że, na horyzoncie jest komunizm do którego się zbliżamy a on się ciągle oddala -hehehe.... Inwestowałem w zakupione decki bo tego wymagały aby były sprawne.Wiadomo że wszystkiego nie zrobiłem bo jestem antytalent elektroniczny-:(((